پارسیان کریپتو
خانهاخبارمتاورسشرکت متا  شبکه‌ اجتماعی غیرمتمرکزِ متن محور می‌سازد
شرکت متا  شبکه‌ اجتماعی غیرمتمرکزِ متن محور می‌سازد عکس

شرکت متا  شبکه‌ اجتماعی غیرمتمرکزِ متن محور می‌سازد

March 15, 2023
88
0

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که شرکت متا، شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام مشغول کار روی شبکه اجتماعی غیرمتمرکز با محوریت متن با نام رمزی P92 است. این شبکه اجتماعی از پروتکل اکتیویتی‌پاب (ActivityPub) بهره خواهد برد. اکتیویتی‌پاب یک پروتکل آزاد و غیر متمرکز شبکه‌های اجتماعی است که برخی از شبکه‌های اجتماعی مهم از جمله توئیتر از آن بهره می‌برند.

به گزارش رسانه‌ تک‌کرانچ، برنامه P92 ه کاربران این اجازه را می‌دهد تا با حساب کاربری اینستاگرام موجود خود وارد این شبکه اجتماعی جدید شوند. در واقع، این اپلیکیشن جدید با برند اینستاگرام خواهد بود و از این رو، کاربران با اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام خود می‌توانند ثبت نام کنند و وارد حساب‌ خود شوند.

با پارسیان ان.اف.تی بیش‌تر در جریان اخبار دنیای کریپتو قرار بگیرید:

مجموع ضررهای شرکت متا در متاورس به ۲۶ میلیارد دلار رسید

سناتورهای آمریکایی می‌خواهند جلوی استفاده نوجوانان از پلتفرم متاورس متا را بگیرند

حفظ حریم خصوصی در متاورس ممکن است غیرممکن باشد

بنابراین کاربران ابتدا ثبت‌نام می‌کنند، با اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام خود وارد اپلیکیشن P92 می‌شوند و در مرحله بعد اطلاعات حساب کاربری جدید خود (نام، نام کاربری، بیوگرافی و غیره) و عکس پروفایل را وارد خواهند کرد. از خلاصه محصول این‌طور برمی‌آید که این برنامه تازه با خط مشی رازداری شرکت متا کاملا مطابقت دارد. اما همچنان در اپلیکیشن تازه خط مشی رازداری تکمیلی و شرایط خدمات دیگری نیز گنجانده شده است.

در حال حاضر با توجه به وضعیت آشفته‌ای که شبکه اجتماعی توئیتر پس از تصاحب ایلان ماسک تجربه می‌کند، بسیاری از شرکت‌های فناوری به دنبال سرمایه‌گذاری روی کاربران فعلی این شبکه اجتماعی هستند؛ کاربرانی که به نظر از وضعیت به وجود آمده به ستوه آمده‌اند و قصد دارند به دنبال پلتفرم‌های جایگزین مناسب بگردند. در ماه‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی‌ همچون ماستودون، پست.نیوز و تی‌۲ (T2) برای جذب کاربران دست به کار شده‌اند.

شرکت متا یکی از چندین شرکت فناوری است که به دنبال به دست آوردن کاربران متواری توئیتر است

تیم P92 قصد دارد فعلا با رویکرد حداقل محصول قابل عرضه (MVP) پیش برود که به کاربران اجازه می‌دهد مطالب و پست‌ها را برای کاربرانی در سایر سرورها نیز پخش کنند. با این حال، همچنان باید منتظر ماند و دید که آیا کاربران می‌توانند محتوای افراد را در سایر سرورها که دنبال می‌کنند مشاهده کنند.

نسخه آزمایشی اپلیکیشن جدید شرکت متا دارای ویژگی‌هایی مانند پیوندهای قابل لمس در پست‌ها با پیش‌نمایش، بیوگرافی کاربر، نام‌های کاربری، نشان‌های تأیید شده، عکس‌ها و ویدئوهای قابل ‌اشتراک‌گذاری است. این اپلیکیشن همچنین  ویزگی‌های دیگری مانند دنبال‌کننده‌ها و لایک‌ها را نیز اضافه می‌کند، اما مشخص نیست که نسخه‌ی اول شامل بخش نظرات و پیام‌ها خواهد بود. تیم توسعه‌دهنده برنامه P92 همچنین مشغول بحث در مورد امکان به اشتراک‌گذاری مجدد محتواهای از توئیتر-البته تنها برای حساب‌های کاربری تجاری و سازندگان- است.

منابع:cointelegraph