پارسیان کریپتو
خانهاخبارمتاورسسناتورهای آمریکایی می‌خواهند جلوی استفاده نوجوانان از پلتفرم متاورس متا را بگیرند
سناتورهای آمریکایی می‌خواهند جلوی استفاده نوجوانان از پلتفرم متاورس متا را بگیرند عکس

سناتورهای آمریکایی می‌خواهند جلوی استفاده نوجوانان از پلتفرم متاورس متا را بگیرند

March 8, 2023
118
0

سناتورهای آمریکایی به دلیل سابقه‌ی ضعیف شرکت متا در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مخصوص کودکان چندان موافق دسترسی کودکان و نوجوانان به این پلتفرم‌ها نیستند. دو سناتور آمریکایی از مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت مادر فیسبوک، متا خواسته‌اند تا جلوی عرضه‌ی پلتفرم متاورس متا، هورایزن ورلدز (Horizon Worlds) برای نوجوانان را بگیرد.

بر اساس گزارشی که اخیرا نشریه وال استریت ژورنال منتشر کرد، سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای به مدیرعامل متا از او درخواست کردند هرچه زودتر جلوی برنامه‌های انتشار پلتفرم متاورس متا را بگیرد. سناتورها گفته‌اند که این برنامه‌ نیز می‌تواند همچون اپلیکیشن‌های اینستاگرام و مسنجر کودکان متا مشکلاتی داشته باشد.

هورایزن ورلدز یک نرم‌افزار متاورس است که به کاربران امکان دسترسی به جهان‌های مجازی و آواتارها را می‌دهد. این پلتفرم از ماه دسامبر 2022 عرضه شد و هدف آن جذب 500 هزار کاربر فعال ماهانه تا نیمه‌ی اول سال 2023 بود. پلتفرم متاورس متا تا ژانویه سال جدید میلادی توانست بیش از 200 هزار کاربر فعال ماهانه 18 ساله یا بالاتر را جذب کند.

بیش‌تر درباره متاورس بخوانید:

حفظ حریم خصوصی در متاورس ممکن است غیرممکن باشد

مجموع ضررهای شرکت متا در متاورس به ۲۶ میلیارد دلار رسید

پروژه های برتر متاورس در سال ۲۰۲۳

متا ماه فوریه اعلام کرد که تصمیم گرفته برای اینکه به هدف اصلی‌اش برسد، امکان ورود نوجوانان 13 تا 17 ساله را به پلتفرم متاورس متا فراهم کند. اما دو سناتور حزب دموکرات به نام‌های مارکی و بلومنتال عقیده دارند که چنین تصمیمی می‌تواند خطرات زیادی برای نوجوانان داشته باشد و آنها را با محتوای نامناسب و غیراخلاقی مواجهه کند.

سناتورها برای اثبات ادعای خود به سابقه‌ی بسیار ضعیف شرکت متا در محافظت از مخاطبان جوان اشاره کرده‌اند. یکی از نقص‌های شرکت متا در رابطه با مسنجر کیدز (Messenger Kids)، نسخه مسنجر مخصوص کودکان 6 تا 12 ساله بود. این مسنجر به کودکان امکان دور زدن محدودیت‌ها و گفتگو با افراد غریبه را می‌داد. متا نتوانست در این پلتفرم جلوی رسیدن تبلیغات دخانیات، الکل و اختلال‌های غذایی به نوجوانان را بگیرد.

هورایزن ورلدز، پلتفرم متاورس متا است که به کاربران امکان دسترسی به جهان‌های مجازی و آواتارها را می‌دهد

علاوه بر این، سناتورها به گزارشی از سال 2021 اشاره‌ کرده‌اند که در آن عنوان شده بود که «سرویس اینستاگرام برای دختران نوجوان سمّی است.» این دو سناتور در ادامه اظهار داشتند که سابقه‌ی شکست‌های شرکت متا حالا باعث شده تا این پلتفرم‌ حمایت والدین، پزشکان اطفال و سیاستگذاران را کاملا از دست بدهد.

علاوه بر این، نوجوانان با خطراتی همچون جمع‌آوری اطلاعات حرکتی از جمله حرکات چهره و چشم و آسیب‌های فیزیولوژیکی از جمله حالت تهوع و خستگی چشم و همین‌طور مواجهه با رفتارهای توهین‌آمیز و محتواهای جنسی در متاورس قرار دارند. سناتور مارکی در بیانیه‌ای که برای نشریه‌ي وال استریت ژورنال ارسال کرد، گفت: «متا اکنون نمی‌تواند روی پلتفرم‌های خود از جوانان محفاظت کند، بنابراین مارک زاکربرگ حق ندارد نوجوانان بیش‌تری وارد غرب وحشی متاورس کند.»

منابع:cryptopotato