پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیبنیان‌گذار پلت‌فرم گالا گیمز به جرم سرقت ۱۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال محاکمه می‌شود
بنیان‌گذار پلت‌فرم گالا گیمز به جرم سرقت ۱۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال محاکمه می‌شود عکس

بنیان‌گذار پلت‌فرم گالا گیمز به جرم سرقت ۱۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال محاکمه می‌شود

September 4, 2023
1553
0

بنیان‌گذاران پلت‌فرم گالا گیمز (Gala Games) اریک شیرمایر و رایت ترستون اخیرا درگیر پرونده‌های قضایی شده‌اند. در آخرین مورد، اریک شیرمایر مدیرعامل گالا گیمز، رایت ترستون را متهم به سرقت ۱۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از پلت‌فرم بازی کسب‌ درآمد (Play To Earn) و وب ۳ کرده است. اریک شیرمایر در سال ۲۰۱۹ به‌همراه رایت ترستون شرکت گالا گیمز را تأسیس کرد. رایت ترستون در همین حال بنیان‌گذار شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ترو نورث (True North) است.

این اولین اختلاف قانونی این دو کارآفرین حوزه وب ۳ و بازی‌های کسب درآمد نیست. شیرمایر قبلا از ترستون شکایت کرده و او را متهم کرده بود که ۱۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت برده است. ترستون نیز در مقابل از شیرمایر به اتهام خیانت در امانت و زدوبند شکایت کرد. ترستون همچنین ادعا کرد که شیرمایر میلیون‌ها دلار از شرکت گالا گیمز برای استفاده شخصی وام گرفته، ۶۰۰ میلیون دلار نیز از اموال پلت‌فرم بازی را اختلاس کرده و نهایتا از آنها برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهایی در سوئیس و دبی استفاده کرده است.

در همین حال، در پرونده شکایت عنوان شده که اریک شیرمایر در تصمیم‌گیری‌های مهم شرکتی جلوی مشارکت‌ ترستون را گرفته است. علاوه بر این، ادعای سوءمدیریت مالی و ارائه اطلاعات مالی ناقص یا اشتباه نیز در پرونده مطرح شده است. بنا به آنچه در سند شکایت ذکر شده، این اقدامات باعث آسیب به پلت‌فرم گالا گیمز و سهامدارانش از جمله شرکت ترو نورث شده است.

در رابطه با بازی کسب درآمد (P2E) بیش‌تر بخوانید:

بازی Play To Earn چیست؟ معرفی بهترین بازی‌ها + نحوه کسب درآمد

در واکنش به این اتهامات شرکت ترو نورث نیز تلاش کرده که شیرمایر را از سمت خود به عنوان مدیر و رئیس این شرکت برکنار کرده و از او درخواست جبران خسارت کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز از ترستون به جرم کلاهبرداری در پرونده گرین باکسز (Green Boxes)، دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال با بازدهی انرژی بالا شکایت کرده است.

گالا گیمز یک پلت‌فرم بازی بلاک‌چینی دارای مجموعه‌ای از عنوان بازی کسب درآمد، بازار NFT، و همین‌طور فیلم و موسیقی است. این پلت‌فرم بازی روی شبکه بلاک‌چین اتریوم و بایننس راه‌اندازی شده است. در این اکوسیستم منحصر به فرد بازیکنان می‌توانند ضمن لذت از انجام بازی‌های متنوع با فعالیت درون بازی‌ها، خرید و فروش توکن‌های غیرقابل معاوضه و مشارکت در توسعه و مدیریت پلت‌فرم درآمد به دست بیاورند.

گالا گیمز یک پلت‌فرم بازی بلاک‌چینی با عناوین زیادی از بازی‌های بازی‌های P2E است

بازار بازی‌های پی‌۲‌ای (P2E) به سرعت در حال رشد است. بازی‌های کسب درآمد هم‌اکنون در حال تبدیل شدن به بخش جدانشدنی از متاورس و وب ۳ هستند. اکسی اینفینیتی، بازی بلاک‌چینی است که در آن بازیکنان می‌توانند موجوداتی به نام اکسی‌ها را گردآوری کرده، پرورش دهند و از آنها برای مبارزه استفاده کنند هم‌اکنون یکی از محبوب‌ترین بازی‌های این حوزه است. این بازی در جولای ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) به محبوبیت زیادی دست یافت. بازیکنان می‌توانند با فعالیت‌های مختلف درون بازی توکن‌ اکسی اینفینیتی (AXS) و اسموث لاو پوشن (SLP) را به دست بیاورند. موفقیت این بازی در حقیقت باعث شد تا توجه ویژه‌ای به کل بازار بازی‌های P2E شود.

در حال حاضر بازی‌های کسب درآمد با گیم‌پلی قوی و فرصت کسب درآمد واقعی خود توانسته‌اند مخاطبان را با عناوین جذابی مانند اسپلینترلندز، لاست رلیکس و سندباکس به شدت مجذوب خود کنند. با تبدیل شدن فیسبوک به متا پلت‌فرمز و تصاحب شرکت اکتیویژن بلیزارد از سوی مایکروسافت انتظار می‌رود صنعت بازی‌های P2E نیز تحول چشمگیری را تجربه کند.

پس از انتشار اخبار دعوای حقوقی بنیان‌گذاران پلت‌فرم گالا گیمز همان‌طور که انتظار می‌رفت، توکن بومی این اکوسیستم، گالا (GALA) نیز تأثیری زیادی پذیرفت. ارزش توکن گالا هم‌اکنون نسبت به اوج قیمت خود که در نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۰.۸۲ دلار بود، ۹۸ درصد افت کرده است. بنا به داده‌های پلت‌فرم کوین‌گکو (CoinGecko) توکن گالا در حال حاضر با قیمتی در محدوده‌ی ۰.۰۱۶۶۹۵۷۲ دلاری در نوسان است که نشانگر افت قیمت ۹.۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. ارزش بازار توکن گالا هم‌اکنون ۴۳۱.۷۲ میلیون دلار است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News