پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تی74 درصد کاربران می‌گویند NFTها را برای شأن و اعتبار خریداری می‌کنند
74 درصد کاربران می‌گویند NFTها را برای شأن و اعتبار خریداری می‌کنند عکس

74 درصد کاربران می‌گویند NFTها را برای شأن و اعتبار خریداری می‌کنند

March 2, 2023
111
0

متاجوس (Metajuice)، شرکت تحقیقات متاورس اخیرا نظرسنجی با نتایج غیرمنتظره‌ای را انجام داده است. طبق این نظرسنجی، 74 درصد از شرکت‌کنندگان در پاسخ به دلیل خریداری توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) گفتند که اعتبار و شأن اجتماعی در این خریدها نقش مهمی داشته است. 13 درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی اخیر نیز گفتند که توکن های غیرقابل معاوضه را به امید فروش مجدد خریدند.

متاجوس عنوان می‌کند از هر ۴ نفر کلکسیونر توکن های غیرقابل معاوضه ۳ نفر،NFT ها را به دلیل شأن اجتماعی، منحصر به فرد و متمایز بودن و حس‌ زیبایی‌شناختی این اقلام دیجیتالی‌ خریداری کردند. هرچند فروش فعلی توکن های غیرقابل معاوضه به اندازه سال ۲۰۲۱ بالا نیست، اما همچنان کاربران زیادی تمایل به خرید NFT دارند.

متاجوس تاکید کرد که تیم تحقیقاتی این مؤسسه برای کشف انگیزه‌های خرید توکن‌ های غیرقابل معاوضه از بیش از ۶ هزار نفر پرس‌وجو کرده است. تیم آنها بیش از 6000 کاربر NFT را برای کشف انگیزه های پشت خرید NFT مورد بررسی قرار دادند. نتایج نظرسنجی نشان داد که منحصر به فرد بودن و استفاده از توکن های غیرقابل معاوضه به عنوان آواتار از مهترین دلایل خرید NFT است.

علاوه بر این، 74 درصد از پاسخ‌دهندگان تاکید کردند که بهNFT ها به دلیل شأن و اعتباری که با خود به همراه می‌آورند علاقه‌مند هستند. از سوی دیگر 13 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند کهNFT ها را برای فروش مجدد در آینده می‌خرند. یکی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اخیرا متاجوس با نام کاربری Flexfactor ، منحصر به فردی و متمایز بودن را دلیل خودش برای خریداری توکن های غیرقابل معاوضه دانست.

توکن ‌های غیرقابل معاوضه‌

این کاربر با اشاره به ذات بی‌همتای NFTها می‌گوید:‌ «من از این واقعیت خوشم می‌آید که کمتر به آدم‌هایی برخورد می‌کنم که کالاهای دیجیتالی مانند من داشته باشند. دوست دارم منحصر به فرد و متمایز باشم.وقتی شخص دیگری را می‌بینم که توکن های غیرقابل معاوضه دارد با او حس همبستگی پیدا می‌کنم.»

جان بوریس، رئیس  شرکت متاجوس نیز گفت که داشتنNFT ها برای اینکه آنها را به دیگران نشان بدهی، ارزش‌آفرین نیز هست. به گفته بوریس، حالا شاهد شکل گرفتن روندهای تازه‌ای با محوریت شأن و اعتبار اجتماعی در فضای متاورس هستیم. افراد حالا می‌خواهند صاحب کالاهایی باشند که باعث ارتقای جایگاه اجتماعی آنها شود. اینکه در متاورس با آواتارNFT  به دیگران نشان داده شوند واقعا برای بسیاری اهمیت دارد.

رائول پال، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذارن مؤسسه تحقیقاتی ریل ویژن نیز اخیرا گفته بود که توکن‌های غیرقابل معاوضه در بازار عملکردی شبیه به املاک لوکس دارند. پال اخیرا در یکی از ویدیوهای یوتیوب ریل ويژن گفت که داشتن توکن‌های هرکدام از کلکسیون‌های معروف مانند CryptoPunks و  Bored Ape Yacht Club نشانه‌ی شأن و اعتبار اجتماعی در فضای کریپتو است. مدیر عامل ریل ويژن داشتن این کالاهای دیجیتال را با داشتن خودروها و خانه‌های لوکس مقایسه کرد.

منابع:cointelegraph