پارسیان کریپتو
خانهاخبارمتاورسجوئل مأموریت سلامت روان در متاورس را راه‌اندازی می‌کند
جوئل مأموریت سلامت روان در متاورس را راه‌اندازی می‌کند عکس

جوئل مأموریت سلامت روان در متاورس را راه‌اندازی می‌کند

February 22, 2023
38
0

جوئل که صاحب آلبوم‌های پرفروشی عمدتا با گواهینامه‌ی پلاتینیوم در موسیقی فولک،‌ کانتری و پاپ راک است،‌ طی چندین دهه‌ی گذشته حضور چشم‌گیری در فعالیت‌های خیرخواهانه برای رفاه ذهنی و عاطفی داشته است. حالا او یکی از بنیانگذاران پروژه تازه‌ای به نام اینرورلد است.

پلتفرم اینرورلد که تأمین مالی آن تا حدی از سوی بنیاد ملی علوم و مؤسسه ملی بهداشت آمریکا انجام می‌گیرد در دنیای متاورس راه‌اندازی شده است. کاربران می‌توانند به صورت مجازی با هدست‌های متا کوئیست یا نمایشگرهای صفحه تخت و از طریق  مک، کامپیوتر شخصی، آیپد، آیفون به این پلتفرم متاورس دسترسی پیدا کنند. هر کاربری که نیاز به کمک سلامت روان در متاورس دارد می‌تواند آواتاری در این پلتفرم بسازد و وارد این دنیای مجازی شود. حمایت‌های مختلف برای مشکلاتی مانند افسردگی، مرگ عزیزان، اضطراب و اختلال کمبود توجه بیش‌فعالی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. همچنین گروه‌های حمایتی همتایانی نیز برای مشکلاتی مانند بیماری‌های مزمن و ترک اعتیاد در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

نتایج آزمون‌های اینرورلد از تأثیر بسیاری بالای سلامت روان در متاورس خبر می‌دهد

فضای کمکی سلامت روان در متاورس به صورت ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته توسط گروهی از راهنمایان و همین‌طور هوش مصنوعی نظارت مي‌شود. نرم‌افزارهای هوش مصنوعی با نظارت بر کلمات کلیدی مختلف اطمینان حاصل می‌کنند که مشکلی برای افراد نیازمند به سلامت روان در متاورس به وجود نمی‌آید. راهنماها همچنین به دقت مراقب هستند تا اعضای پلتفرم در مواردی مانند سیاست یا مذهب، قلدری، اوباشگری اینترنتی و دیدگاه‌های منفی از دستورالعمل‌های مشخص شده تخطی نمی‌کنند.

 

جوئل در این خصوص اظهار داشت: «به نظر من، این پلتفرم به دلیل ناشناسی کارائی خوبی دارد. مردم از آمدن به درون این دنیای مجازی حس امنیت می‌کنند. از نظر طراحی این محیط فوق‌العاده امن است.»

جوئل و همکارانش گفته‌اند که پلتفرم اینرورلد برای روان درمان یا مداخله‌ی بحران‌های روحی و روانی ساخته نشده، بلکه در عوض قرار است مکمل روان‌ درمانی باشد.

با خواندن مقاله‌ی متاورس (metaverse) ؛ دریچه ای برای تحقق رویای بشریت بیش‌تر از دنیای شگفت‌انگیز متاورس آگاه شوید.

نواح راینسون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل پروژه اینرورلد از تأثیر مثبت سلامت روان در متاورس می‌گوید. این محقق که دکترای روانشناسی بالینی از در دانشگاه واندربیلت است، بیش از ۳ سال اخیر را در حال آزمایش‌های پلتفرم واقعیت مجازی خود برای تحقق این امر بوده است.

نتایجی که تا به حال از آزمون‌های اولیه اینرورلد به دست آمده بسیار مثبت بوده و خبر از پتانسیل‌های بالای سلامت روان در متاورس می‌دهد. رابینسون می‌گوید: «داستان‌های باورنکردنی بسیاری از کاربران این پلتفرم را داریم که گفته‌آند تغییرات کاملی در زندگی خود تجربه کردند. ما آدم‌هایی داریم که آنقدر اضطراب اجتماعی داشتند که حتی در محیط مجازی متاورس و به صورت آواتار هم وقتی برای اولین بار در جلسات شرکت می‌کردند نمی‌توانستند صحبت کنند. حالا همین افراد جلسات گروهی را مدیریت می‌کنند و به دیگران یاری می‌رسانند. یکیی از کاربران از این اتفاق با نام «معالجه‌ ویروسی» یاد کرده است.»

جوئل هم از همین موضوع صحبت می‌کند و هیجان زیادی دارد تا هرچه بیش‌تر پتانسیل‌های بالای سلامت روان در متاورس را ملاحظه کند. او می‌گوید: «راه‌اندازی پلتفرم اینرورلد کار ارزشمندی بوده است. حس می‌کنم با این پروژه یک شانس خیلی خوب برای درمان مشکلات روحی و روانی افراد داریم.»

منابع:forbes