پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتاللیست بهترین شت کوین های انفجاری 2024
لیست بهترین شت کوین های انفجاری 2024 عکس

لیست بهترین شت کوین های انفجاری 2024

March 19, 2024
751
0

شناسایی بهترین Shitcoin های انفجاری و آینده‌ دار هیچ وقت کار آسانی نیست، زیرا در پس این پروژه‌ها هدف یا ارزش خاصی نهفته نیست و غالبا در هیچ طبقه‌بندی خاصی از دارایی‌ها نمی‌گنجند. بسیاری از شت‌ کوین‌ ها در بازه کمی از معرفی وارد فاز رکود و سقوط می‌شوند و هرگز به ارزش قابل توجهی در بازار ارز دیجیتال نمی‌رسند.

بیشتر Shitcoin ها ارزش خود را مدیون حمایت گروه‌ های مختلف اجتماعی، سلبریتی‌ها و یا شرکت‌های کوچک و بزرگ در صنایع مختلف‌اند. به ویژه، این ارزها از هیچ قانون کلاسیکی در اقتصاد پیروی نمی‌کنند و به همین دلیل، شناسایی زودهنگام روندها در بهترین Shitcoin ها هرگز آسان نیست.

مهم‌تر اینکه سرمایه‌گذاری در اکثر شت‌ کوین‌ ها به دارایی قابل توجهی نیاز ندارد و همین امر باعث می‌شود رده بالایی از کاربران حداقل مقادیر کمی از این کوین‌ها را در پرتفوی خود داشته باشند. اگر شما هم علاقه‌مندِ ورود به این ارزها هستید، این مقاله که به بهترین Shitcoin های انفجاری و آینده دار می‌پردازد را با دقت بیشتری بخوانید.

بهترین شت کوین‌ های انفجاری

منظور از شت کوین‌ های انفجاری، آن دسته از Shitcoin ها است که به دلیل حواشی که پیرامون انتشار آن‌ها شکل می‌گیرد، به یکباره رشد می‌کنند و به عبارتی از فرش به عرش می‌رسند. شت کوین‌ های انفجاری پیشرفت خود را به هیچ وجه مدیون عملکرد یک پلتفرم خاص، یک پروتکل کاربردی یا کاریزمایی مانند بیت‌کوین نیستند، بلکه این گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند که آن‌ها را بی هیچ دلیل خاصی به ارزش می‌رسانند.

فراموش نکنید که شت کوین نام دیگری است که برای اشاره به میم کوین‌ها استفاده می‌شود، پروژه‌ هایی که پایه مالی، عملکردی و حتی دیجیتالی خاصی ندارند و تنها یک ترند اجتماعی هستند که به یک دارایی دیجیتال تصویر شده‌اند.

علیرغم اینکه شت کوین‌ های انفجاری هیچ توجیه عملیاتی و کاربردی خاصی ندارند، اما در سال‌های فعالیت ارزهای دیجیتال موفقیت‌های خوبی را کسب کرده‌اند. با وجود این، یافتن بهترین پروژه برای سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک متناظر با Shitcoin ها همیشه یک چالش اساسی است.

پیشنهاد می کنیم مقاله شت کوین چیست را حتما مطالعه کنید.

شت‌ کوین‌ های برتر برای سرمایه‌گذاری

در بررسی خود، ما کوین‌هایی را به عنون شت کوین‌های برتر برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌ایم که بیشترین سروصدا را در جامعه‌های آنلاین به پا کرده‌اند، روند بهتری در نمودارهای آن‌ها شکل گرفته و مردم تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در آن‌ها دارند. حال که با مفهوم شت کوین و راه‌های تشخیص آن آشنا شدید، در این بخش چند نمونه از شت کوین های انفجاری 2024 را نیز به حضورتان معرفی خواهیم کرد.

دوج کوین (DogeCoin)

(DogeCoin) دوج کوین از بهترین شت کوین ها

شاید اگر بگوییم دوج کوین با این شهرت و محبوبیت یک شت کوین است کمی تعجب برانگیز باشد. اما این حقیقتی انکارناپذیر است. اما محبوبیت و شهرت دلیلی بر انکار شت کوین بودن یک رمزارز نیست چرا که نداشتن کاربردهای مشخص و اصولی دلیل اصلی ShitCoin بودن است و دوج کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بی تردید، دوج کوین شناخته شده‌ترین شت کوین تاریخ ارزهای دیجیتال است. این ارز توسط سلبریتی‌ و سرمایه‌گذاران شاخصی چون ایلان ماسک بارها پامپ شده است. این ارز درواقع انشعابی از ارز اولیه Litecoin بود که در سال 2013 معرفی و برای سال‌ها چراغ خاموش پیش می‌رفت. این Shitcoin برای سال‌ها با قیمت یک سنت به ازای هر توکن معامله میشد.

نقطه اوج گرفتن دوج، تفکیک خانواده میم کوین‌ها از دیگر ارزها بود. بهترین Shitcoin ها از درون مکالمه‌های آنلاین و حمایت کاربران شبکه‌های مجازی سر برون آوردند. بخصوص شبکه Reddit و بخش مکامله WallStreetBets نقش شاخصی در پامپ دوج کوین داشت.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال دوج کوین چیست

شیبا اینو (SHIB)

داستان نژاد سگ شیبا اینو که در ابتدا المان تصویری دوج کوین بود و موجب استقبال فراوان از این ارز شد قصه‌ای ناتمام بود. در ماه اوت سال 2020 یک میم کوین دیگر با استفاده از یک داستان ترکیبی از دوج کوین و بیت کوین خلق شد. شباهت شیبا اینو به بیت کوین به دلیل ناشناس بودن خالق آن بود. ریوشی (Ryoshi) که ریشه‌ی آسیای شرقی و ژاپنی دارد، نامی است که به عنوان خالق شیبا اینو مطرح شده و شخص یا اشخاصی مجهول‌الهویه هستند. همچنین شیبا نیز به مانند دوج کوین از تصویر یک سگ از نژاد شیبا اینو به عنوان المان تصویری خود استفاده کرد و با نامی که دقیقا نام همان نژاد سگ بود سعی کرد تا گوی رقابت را از دوج کوین برباید.

شیبا اینو پس از دوج کوین دومین شت کوین مشهور دنیاست که ماهیت میم کوینی خود را حفظ نموده و در عین حال به دلیل عدم کاربرد اقتصادیش به عنوان یک ShitCoin معرفی می‌شود.

شیبا اینو جایگزینی قابل برای دوج کوین و یکی از بهترین Shitcoin ها در بازارهای ارز دیجیتال است. چنانکه حتی در زمان انتشار آن در سال 2020 بسیاری آن را به عنوان Dogecoin Killer می‌شناختند. این شت کوین نیز هیچ کاربرد خاصی ندارد و بهترین ارز برای قرار گرفتن در رده میم کوین و شت کوین‌ها است.

بیشتر بخوانید: شیبا اینو چیست

ایپ کوین (Ape Coin)

(Ape Coin) ایپ کوین از شت کوین های انفجاری

شاید شما هم داستان میمون کسل و میمون جهش یافته را در دنیای NFTها شنیده باشید. داستانی که به واسطه‌ی خرید و فروش آواتارهای متنوع یک کاراکتر میمون منجر به ثروتمند شدن افراد بسیاری شد. این افراد جهت عضوریت در یک باشگاه و استفاده از امکانات خاص آن این آواتارها را خریداری نموده بودند و همین امر موجب پدید آمدن یک بازار بسیار پرتلاطم در دنیای NFTها شد.

پس از داغ شدن این موضوع در شبکه‌های اجتماعی، یک تیم مستقل اقدام به معرفی و تولید یک شت کوین به نام Ape Coin (ایپ کوین) نمودند. بلافاصله نیز بنیان‌گذاران پروژه‌ی اصلی Ape این کوین را رد کرده و اعلام بی‌اطلاعی از آن نمودند. با وجود اینکه

ایپ کوین هیچ ارتباطی به پروژه میمون کسل نداشت اما توانست شهرت و حجم بازار قابل توجهی را به دست آورد. ApeCoin یک توکن ERC-20 است که قابلیت‌های حمکرانی و کاربردی اندکی دارد. اولین ارزشگذاری این کوین حدود 6.5 دلار بود که در ماه مارس 2022 اتفاق افتاد. به عنوان یکی از بهترین Shitcoin ها، Apecoin تا 40 دلار هم رفت اما در کمتر از دو روز به 17 دلار بازگشت. تعداد 9 میلیارد توکن تمام Apecoinهای قابل انتشار است. همچنین، این کوین پروژه‌ای از گروه Metaverse Crypto Coin بود.

فلوکی (Floki)

فلوکی از شت کوین های آینده دار

به نظر می‌رسد گره خوردن زندگی آقای ایلان ماسک به ارزهای دیجیتال پایان ندارد. ایلان ماسک که حالا ثروتمندترین فرد دنیا می‌باشد در یک توییت علاقه‌مندی خود را به یک توله سگ به نام فلوکی که سگی از نژاد شیبا اینو بود نشان داد و اعلام کرد که قصد به سرپرستی گرفتن آن را دارد. همین امر باعث خلق یک میم کوین به نام فلوکی (Floki) بود که هیچ ساختار و دلیلی برای تولید آن وجود نداشت. فلوکی را نیز می‌توان به عنوان یکی از شت کوین های انفجاری 2022 معرفی کرد.

کانون رشد فلوکی گروه‌های آنلاین و بخصوص حامیان ارز دیجیتال شیبا اینو است. هرچند ایلان ماسک بارها اعلام کرده که هیچ SHIB ایی در پرتفوی خود ندارد اما همان حمایت غیرمستقیم او کافی بود که سرمایه‌گذاران به فلوکی نیز بپیوندند و آن را به یکی از شت‌ کوین‌ های برتر برای سرمایه‌ گذاری بدل کنند.

دوج‌ ایلان مارس (Dogelon Mars) از بهترین Shitcoin ها با کاریزمای ماسک

دوج‌ ایلان مارس (Dogelon Mars) از بهترین شت کوین ها

دوج + ایلان + مارس. 3 واژه‌ای که به خلق یک میم کوین دیگر منجر شد که از قضا تبدیل به یکی از شت کوین های انفجاری 2022 گردید. دوج اشاره به پادشاه میم کوین ها (دوج کوین) دارد؛ ایلان اشاره به ایلان ماسک حامی پروپا قرص میم کوین ها و مارس (ماه) نشان دهنده‌ی بلندپروازی این شت کوین است. اما هیچ کدام از این واژه‌ها منجر به این نمی‌شود که دوج‌ایلان مارس را یک ShitCoin ندانیم.

دوج ایلان مارس نیز یک Shitcoin با تم کاراکتر یک سگ است که بر روی اتریوم و Polygon فعال است. شبیه انواع دیگر بهترین Shitcoin ها با میم یک سگ، مانند شیبا، فولکی و دوج، دوج ایلان مارس نیز با حمایت کاربران دنیای مجازی به جایگاه کنونی خود رسیده است.

شت کوین‌ های آینده دار برای سرمایه‌ گذاری

شت‌ کوین‌ های آینده‌ دار به هیچ وجه عملکرد فاندامنتال ویژه‌ای ندارند و هر آنچه که به پیشرفت آن‌ها برمی‌گردد، برگرفته از ذائقه بازار و جوهای اجتماعی است. در ادامه لیستی از شت‌ کوین‌ های آینده دار برای سرمایه‌گذاری در سال 2024 را معرفی می‌کنیم. لیست بهترین Shitcoin ها محصول بررسی جو کنونی بازار درباره آن‌ها و عملکرد روزهای اول این ارزهای دیجیتال است.

Wall Street Memes

این میم کوین یکی از بهترین شت کوین‌ ها و تازه‌واردی به دنیای کریپتو است. بخصوص، برای طرفداران وال استریت و جوامع آنلاینی چون Reddit این توکن، جزء انواع ارز دیجیتال آینده دار است.

این شت کوین انفجاری پتانسیل بسیار بالایی برای رشد دارد و صفحه اینستاگرام آن با 550 هزار فالوور نمود محبوبیت آن در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی است. پروژه آن در کمتر از 24 ساعت 300 هزار دلار را جمع‌آوری کرد که در نوع خود یک رکورد بود. این پروژه توسط یکی از باتجربه‌ترین و قابل‌اعتمادترین، اما همچنان ناشناس، تیم‌های فعال در پروژه‌های Web3 خلق شده است؛ همان گروهی که Wall Street Bulls Ethereum و Bitcoin Ordinals NFT را خلق کرد.

هدف غایی این پروژه، توکن کردن حرکت اجتماعی خود و بهره‌رسانی به سرمایه‌گذران اولیه آن است. پروژه قبلی آن‌ها، Wall Street Bulls NFT نزدیک به 2.5 میلیون سرمایه را جمع کرد و در کمتر از 32 دقیقه به فروش رسید.

Evil Pepe

Evil pepe از بهترین شت کوین های 2023

یکی دیگر از شت کوین‌ های برتر برای سرمایه‌ گذاری، شت کوین انفجاری Evil Pepe است که در کمتر از 48 ساعت، پیش‌ خرید آن 150 هزار دلار را جمع‌آوری کرد. این پروژه که در اواسط جولای معرفی شد به سرعت رشد کرد و فومو جدیدی در بین سرمایه‌گذاران شت کوین‌ های انفجاری به وجود آورد. کپی کردن موفقیت پروژه‌های Pepe و Pepe 2.0 هدف آتی این پروژه است.

Evil Pepe  دقیقا 6.6 میلیون ذخیره دارد که قرار است 90 درصد آن در یک فرایند 1 مرحله‌ای و با قیمت تعیین شده 0.000333 واگذار شود. بنابراین، برای دریافت سودی از آن، سرمایه‌گذاران باید حجم‌های بسیار بالایی از این کوین را دریافت کنند.

Burn Kenny

burn kenny از شت کوین های انفجاری

HANKEY در کمتر از 10 ساعت نزدیک به 500 هزار دلار پیش فروش کرده است، اما این مرز توانایی Burn Kenny نیست و انتظار می‌ رود کاندیدای قابلی برای بهترین شت کوین سال 2024 باشد. مشابه با Evil Pepe این شت کوین انفجاری نیز در یک مرحله عرضه می‌شود و 40 درصد از آن در این مرحله واگذار خواهد شد. قیمت ثابتی که برای آن در نظر گرفته شده است نیز عدد 0.0001875 است.

Thug Life

یکی از جدیدترین شت کوین‌هایی که توجه زیادی را به خود جلب کرده و پتانسیل خوبی برای تبدیل شدن به بهترین شت کوین برای خرید دارد، Thug Life است. خالقان این پروژه به سرمایه‌گذاران و دنبال کنندگان خود قول دریافت سهم قابل توجهی از آن را داده‌اند.

توکن THUG قرار است 70 درصد از 4.2 میلیارد ذخیره خود را به سرمایه‌گذاران زمان پیش فروش واگذار کند. هدف اولیه در فروش رسیدن به عدد 2058000 دلار است و به محض رسیدن به این عدد توکن در صرافی‌های غیرمتمرکز عرضه خواهد شد.

AiDoge

Aidoge از شت کوین های آینده دار

از دیگر شت کوین‌ های برتر برای سرمایه‌ گذاری، AiDoge است که موجودیت خود را با جریان جدید در هوش مصنوعی و پلتفرم‌های مبتنی بر آن گره زده است. این پروژه به تولید میم‌های جدید توسط هوش مصنوعی اشاره دارد که حضور همیشگی این میم‌ها و حفظ خلاقیت متناظر با آن‌ها را تضمین می‌کند.

توکن AI در پیش فروش اولیه خود 14.9 میلیون دلار را در 4 هفته به دست آورد و در ادامه به یکی از پر فروش‌ترین توکن‌ها در DEXTools بدل شد (پس از عرضه اولیه آن).

موارد بعدی جزء شت کوین‌ های انفجاری هستند که در میان کاربران بیشتر شناخته شده‌اند و ما با تأکید و توضیح کمتری آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

Dogecoin

dogecoin از بهترین شت کوین ها

یکی دیگر از بهترین شت‌ کوین‌ ها که درواقع سردمدار ارز دیجیتال شت کوین و از پیشگامان این محصولات بلاک‌چین است. دوج سلطان حرکت‌های انفجاری است و در پلتفرم‌های مجازی بیشترین گفتگوها و توجهات جمعی را به خود جلب کرده است. بنابراین، این کوین یک کاندید مناسب در بهترین شت کوین برای سرمایه‌ گذاری است.

Copium

این ارز دیجیتال شت کوین توسط پروتکل Uniswap عرضه می‌شود و در 24 ساعت اولیه معرفی آن بیشتر از 42 میلیون حجم معامله داشته است. این Shitcoin در حال حاضر نیز جزء موفق‌ ترین‌ هاست و راه کوتاهی تا تبدیل شدن به بهترین شت کوین برای خرید دارد.

Sponge

Sponge از بهترین شت کوین های انفجاری و آینده دار

Sponge  جزء بهترین شت کوین‌ ها و لیست تازه‌واردانی است که به سرعت رشد می‌کنند؛ این شت کوین هم اکنون در چندین صرافی معتبر قابل معامله است. باب اسفنجی دنیای ارزهای دیجیتال بر روی اتریوم تعریف شده و پشتوانه آن علاقه‌مندان به کارتون محبوبی با همین نام است.

Pikamoon

Pikamoon جزء شت کوین‌ های انفجاری است که محبوبیت خود را از بازی محبوبی به همین نام گرفته است. آنچه Pikamoon را در لیست بهترین Shitcoin ها قرار می‌دهد، محیط بازی فوق‌العاده آن و محبوبیت این بازی در بین کاربران بازی‌های ویدیوئی است. این بازی جزء بازی‌ Play to Earn است که روش جدیدی در درآمدزایی از متاورس است.

Apecoin

یکی دیگر از شت‌ کوین‌ های انفجاری که پتانسیل رشد بسیار خوبی را در خود جمع کرده، انتظار می‌رود تا اواخر سال 2023 همه معامله‌گران دنیای کریپتو را غافلگیر کند.

Shiba Inu

shiba inu از شت کوین های انفجاری

این ارز دیجیتال شت کوین، هم‌ زمان با اینکه جزء لیست بهترین شت کوین‌ ها است، یکی از انواع شت کوین‌ های انفجاری است که در چند سال اخیر پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای را به خود دیده است و افراد مشهور زیادی درباره آن حرف می‌زنند. شیبا همیشه جزء شت کوین‌ های انفجاری بوده و خواهد بود. در حال حاضر نیز بیشترین شانس را برای جهش‌های ناگهانی دارد.

جمع‌ بندی

شت کوین‌ های انفجاری آن‌هایی هستند که بیشتر از کوین دیگری توان غافلگیر کردن بازار را دارند. آن‌ها پشتوانه خاصی را در تعریف و عملکرد خود نمی‌طلبند، صرفا وجود دارند و موجودیت خود را مدیون حرکات و حمایت‌های اجتماعی هستند.

در این مقاله سعی کردیم بهترین شت کوین سال 2024 و شت کوین برتر برای سرمایه‌گذاری را معرفی کنیم و نمونه‌های خوبی را بررسی کردیم. با وجود این، چنانکه از نام آن‌ها پیداست، حرکات انفجاری آن‌ها در لحظه اتفاق می‌افتند و هرگز نمی‌توان به طور دقیق موقعیت جهش و لحظه همراهی با آن را پیش بینی کرد. شما باید باهوش‌تر از بقیه معامله‌گران باشید، همه ترندهای جمعی و بخصوص در شبکه‌های اجتماعی پیرامون ارزهای دیجیتال را دنبال کنید تا بتوانید به موقع واکنش نشان دهید.

فراموش نکنید که جهش‌های ناگهانی با احتمال بالاتری به سقوط‌های ناگهانی نیز می‌ انجامند. بنابراین، با احتیاط به ارزهای دیجیتال وارد شوید و هرگز از بررسی و تحلیل شخصی آن‌ها غافل نشوید. همچنین، همه شت کوین‌ها معتبر نیستند و در تاریخ ارزهای دیجیتال تعداد کلاهبرداری‌ها و پروژه‌های فیک کم نبوده است.

سوالات متداول

1- بهترین شت کوین سال 2024 کدام است؟

نمی‌ توان به طور قطع یکی از شت کوین‌ها را به عنوان بهترین شت کوین سال 2024 انتخاب کرد. با وجود این، بزرگانی چون Doge و Shiba از حمایت جمعی بالاتری برخوردارند، برای مدت بیشتری در بازار معامله شده‌اند و امکان پیش‌بینی رفتار سرمایه‌گذاران آن‌ها بیشتر از انواع جدیدتر است.

2- بهترین شت کوین‌ ها کدامند؟

برای پاسخ به اینکه بهترین شت کوین‌ ها کدامند، باید عنوان کرد که شت‌ کوین‌ هایی چون DogeCoin و Shiba عملکرد فوق‌ العاده‌ای در سال‌ های اخیر داشته‌ اند. اما تازه‌ واردانی مانند Wall steet و Copium در حال پیشی گرفتن هستند و جزء شت کوین‌ های آینده دار به حساب می‌ آیند.

3- چگونه بهترین شت کوین‌ ها را یافت؟

برای تشخیص بهترین شت کوین‌ ها، باید نگاه نافذی به بازار معاملات آن‌ ها داشته باشید. به خصوص، انواع جدید را به دقت رصد کنید، حجم معاملات آن‌ ها را در محاسبات خود وارد کنید؛ به تعداد و میزان معاملات توجه کنید و به خصوص، به صرافی‌ ها یا پشتیبان‌ های آن‌ها دقت کنید تا بتوانید از مجموع این فعالیت‌ ها بهترین شت کوین‌ ها را انتخاب کنید.

4- منظور از شت کوین‌ های انفجاری چیست؟

به ارز دیجیتال شت کوین که در یک بازه زمانی، بی هیچ دلیل و مبنای خاصی، ناگهان رشد می‌ کند، یک شت کوین انفجاری گفته می‌ شود.

5- بهترین شت کوین برای سرمایه‌ گذاری را چگونه باید انتخاب کرد؟

راهی جز دنبال کردن روندها نیست و برای تشخیص بهترین شت کوین برای سرمایه‌گذاری، شما به دنبال کردن هر دو ترند اجتماعی و معاملاتی نیاز خواهید داشت. بهترین شت کوین برای سرمایه‌گذاری لزوما یک ارز با پشتوانه عملیاتی و کاربردی نیست، بلکه ارزی سودآورتر است که جمعیت پشتیبان بیشتری دارد و وفاداری آنان به کوین قابل اتکا است.

6- بهترین شت کوین برای خرید را چگونه تشخیص دهیم؟

برای تشخیص بهترین شت کوین برای خرید، اولین قدم بررسی نمونه‌های موجود و تحقیق خالقان آن‌هاست. قدم بعدی پیگیری صفحات پشتیبان این کوین‌ها و بررسی رفتار جمعی نسبت به این ارزهای دیجیتال است. بهترین شت کوین برای خرید همیشه مجموعه‌ای از این فاکتورها را با موقعیت خوبی به خود اختصاص داده است.