پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالفاست چیست؟ چگونه از سایت Faucet ارز دیجیتال رایگان دریافت کنیم؟
فاست چیست؟ چگونه از سایت Faucet ارز دیجیتال رایگان دریافت کنیم؟ عکس

فاست چیست؟ چگونه از سایت Faucet ارز دیجیتال رایگان دریافت کنیم؟

February 17, 2023
1335
0

در این مقاله به صورت کامل به آشنایی با مدل‌ های مختلف فاست (Faucet) خواهیم پرداخت و اطلاعات کاملی را در این خصوص در اختیار شما خواهیم گذاشت. همچنین، نحوه ثبت نام در سایت فاست، فاست بیت کوین و سایر مطالب مشابه را توضیح می‌دهیم. پس توصیه می‌کنیم که همراه ادامه این مقاله از پارسیان کریپتو باشید.

برای بسیاری از تازه‌ واردان حوزه ارزهای دیجیتال، فاست‌ ها می‌توانند یک گزینه ساده، جذاب، سرگرم‌کننده ، رایگان و سودآور باشند. با این حال، بر خلاف آنچه در شبکه‌ های اجتماعی و برخی مقالات موجود است، بایستی با حقیقت این برنامه‌ ها و ساز و کار آن آشنا شوید و با چشم باز عمل کنید تا خطری اطلاعات شما و دارایی‌ هایتان را تهدید نکند.

فاست بیت‌کوین یا فاست ارز دیجیتال چیست؟

روش‌ های زیادی برای افزایش دارایی رمز ارز وجود دارند؛ ترید کردن، خرید رمز ارز و استکینگ از جمله روش‌ های غالب‌اند. فاست ارز دیجیتال روشی قانونی، ساده و ایمن در دریافت رمز ارز است که بدون هیچ ریسکی دارایی ارز دیجیتال شما را ارتقاء می‌دهد.کریپتو فاست‌ ها (Crypto faucets)  برنامه‌ها یا وبسایت‌هایی هستند که به شما در ازای انجام کارهای ساده و پیش‌پا افتاده‌، جایزه می‌دهند.

اصطلاح Faucet که ترجمه‌ آن “شیر آب” می‌باشد، به این مسئله بر می‌گردد که فقط مقدار کم یا به عبارت دیگر قطره‌ ای ارز رمزنگاری‌ شده به شما پرداخت می‌شود. هدف فاست‌ها هیچوقت این نبوده تا مردم را به یک میلیاردر در بازار رمز ارزها تبدیل کنند. در عوض، این برنامه‌ها مقداری بیت کوین را در اختیار افراد قرار دادند تا نحوه استفاده و کار با آن را یاد بگیرند.

فاست بیت‌کوین یا فاست ارز دیجیتال

گوین اندرسون (Gavin Anderon)، توسعه‌ دهنده برجسته بیتکوین، خالق مفهوم فاست در ارزهای دیجیتال بود. نکته جالب توجه این است که در اولین فاست، افراد تا 5 بیتکوین پاداش می‌گرفتند. همچنین، اطلاعات بدست آمده حاکی ازین هستند که اندرسن حدود 19700 بیتکوین را در سال 2010 به صورت فاست هدیه داد .

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با رمز ارز Bitcoin ، میتوانید مقاله مربوط به بیت کوین چیست، را در وب سایت مطالعه کنید .

که در آن زمان ارزشی در حدود 16 دلار داشت! با این حال اگر این وضعیت در زمان نگارش این مقاله بود، او احتمالا ضرری 500 میلیون دلاری را متحمل می‌شد.درک این نکته ساده است که امروزه در بازار ارزهای رمزنگاری شده نمی‌توان شاهد چنین پاداش‌های سخاوتمندانه‌ای بود. در واقع، جایزه‌های امروزی با ساتوشی (Satoshi)  پرداخت می‌شود که کوچکترین واحد ارزش‌گذاری بیتکوین به شمار می‌رود.

یک ساتوشی ارزشی در حدود 0.00000001 بیتکوین دارد و اگر 100 ساتوشی از انجام بازی روی فاست کسب کنید، به 0.000001 بیتکوین دست پیدا خواهید کرد.هر فاست (Faucet)، قوانین و قاعده مشخصی برای کسب درآمد دارد، اما همه آن‌‌ها از کاربران می‌خواهند که کیف پول رمزارز خصوصی داشته باشند.

زمانی که می‌خواهید پاداش‌های خود را روی فاست دریافت کنید، بایستی آدرس عمومی کیف پول خود را برای رمزارز مورد نظر، وارد کنید.به عنوان مثال، اگر فاست به شما دوج کوین (Dogecoin) هدیه می‌دهد، شما باید آدرس عمومی کیف پول دیجیتال خود برای دوج کوین را ارائه دهید تا بتوانید به جایزه‌های خود روی کیف پول دسترسی داشته باشید.

هدف فاست‌ها چیست؟

هدف اصلی یک سایت فاست ایجاد و گسترش آگاهی در زمینه  ارزهای دیجیتال است. در اوایل دهه 2010، افراد کمی از بیتکوین و بلاکچین مطلع بودند و این تعداد برای افرادی که نحوه استفاده و خرید و فروش آن را می‌دانستند، کمتر هم بود. توسعه‌دهندگان این حوزه، فاست‌ها را یک راه سرگرم کننده برای تشویق مردم درنظر گرفتند .

تا بدین طریق بتوانند یک اجرای آزمایشی از رمزارزها ایجاد کنند.سهولت دریافت رمزارز در این فاست‌ها باعث شد تا مشارکت در فضای ارزهای رمزنگاری شده افزایش پیدا کند و افراد بیشتری با این حوزه آشنا شوند.در حالی که فاست‌ها همچنان افراد تازه وارد را درگیر ارزهای دیجیتال و نحوه کار با آن می‌کنند.

، کاربران آن‌ها به شرکت در نظرسنجی‌ها، تماشا و کلیک روی تبلیغات یا آزمایش و انجام بازی‌های ویدئویی تشویق می‌شوند.بیشتر فاست‌ها از طریق تبلیغات و کدهای معرف کسب درآمد می‌کنند. بنابراین، انگیزه‌ای اقتصادی برای درگیر کردن شما برای انجام کاری مشخص و ارائه رمزارزی مشخص به عنوان پاداش دارند.

درواقع، فاست ارز دیجیتال شبیه یک تله شیرین برای تازه‌واردها عمل می‌کند؛ یا بهتر است بگوییم یک توفیق اجباری که ممکن است هزاران دلار هم به نفع آن‌ها باشد. برای مثال، اگر شما در 10 سال پیش، از طریق فاست بیت کوین، 5 BTC دریافت می‌کردید، اکنون یک میلیاردر بودید.

سایت فاست

سایت فاست

سایت فاست یک پلتفرم آنلاین بذل و بخشش کریپتو به کاربران است. با عضویت در یک سایت فاست، شما با مشارکتی ساده، مانند دیدن یک تبلیغ یا پر کردن یک فرم نظرسنجی، مقداری ارز دیجیتال یا فاست بیت کوین جایزه می‌گیرید.

صرافی‌های ارز دیجیتال ازجمله انواع سایت فاست هستند که به کاربران تازه وارد ارزهای دیجیتال، بخصوص انواع جدید، را رایگان می‌دهند تا آن‌ها را ترغیب به ورود به بازار ارز دیجیتال و معاملات صرافی کنند. حتی برخی از فاست‌ها به کاربرانی که کاربر جدیدی را وارد پلتفرم می‌کنند، جایزه وفاداری می‌دهند.

با این حال، در برخی موارد، سایت فاست یک پلتفرم برای هک اطلاعات کاربری نیز هست. بنابراین، کاربران باید با مراقبت بیشتر وارد این سایت‌ها شوند و در فعالیت‌های آن‌ها مشارکت کنند. بخصوص، تاریخچه فعالیت و خوشنامی پلتفرم، نقشی برجسته در دریافت فاست بیت کوین یا ارزهای دیگر از آن‌ها دارد.

فاست ارز دیجیتال شبیه یک قطره از دریای شیرین ارز دیجیتال است که مانند قطره بارانی بر سر کاربران خوش شانس می‌بارد. بخصوص، وبسایت‌ها و شرکت‌های تولیدکننده از فاست ارز دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. در بسیاری از موارد، فاست ارز دیجیتال ارزشی بسیار پایین‌تر از هزینه تبلیغ در یک سایت مشهور، تلویزیون یا یوتیوب دارد.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی کامل با رمز ارز Dogecoin ، میتوانید مقاله ارز دیجیتال دوج کوین چیست، را مطالعه کنید .

یک Faucet چگونه کار می‌کند؟

قبل از ثبت نام در یک فاست، نخست فرد داوطلب باید یک کیف پول رمزارز داشته باشد که از رمزارزی که Faucet ارائه می‌دهد، پشتیبانی کند. به عنوان مثال، اگر شما در فاستی شرکت می‌کنید که پاداش را به اتریوم به شما پرداخت می‌کند، شما نمی‌توانید از یک کیف پول که فقط بیت کوین یا کاردانو پشتیبانی می‌کند، استفاده کنید .

و بایستی کیف پول شما با رمزارز اتر سازگاری داشته باشد. بعد از ایجاد کیف پول و اطمینان از پشتیبانی از رمزارز فاست، می‌توانید ثبت نام کنید و موارد خواسته شده را انجام دهید. سپس در زمانی که از شما درخواست آدرس عمومی می‌کند، باید آدرس عمومی کیف پول خود را وارد کنید.

همانطور که گفته شد، هر Faucet قوانین خود را دارد. در بعضی فاست‌ ها شما تا زمانی که موجودی حسابتان به مقدار مشخصی نرسد، امکان برداشت نخواهید داشت. پس به چنین محدودیت‌هایی که معمولا وجود دارند، دقت کنید.

چگونه رمز ارز جایزه بگیریم؟

فاست‌ ها روش‌ها و گزینه‌های مختلفی به شما ارائه می‌دهند تا با انجام آن بتوانید پاداش بگیرید. در ادامه به چند مورد آن می‌پردازیم:

حل کپچا (Capcha)

  • حل کپچا (Capcha) : شاید ساده‌ترین راه برای دریافت این گونه پاداش‌ها حل کپچاست. بدین صورت که شما با تایید اینکه انسان هستید به انتخاب یا تایپ موارد مختصری می‌پردازید و تمام. البته در این مورد محدودیت روزانه وجود دارد و طبیعتا پاداش‌های قابل توجهی در کار نیست.
  • تماشای ویدئو : برخی از فاست‌ها از شما می‌خواهند که ویدئوهای تبلیغاتی تماشا کنید، که در ازای آن به شما پاداش تعلق می‌گیرد.
  • شرکت در نظرسنجی : فاست‌ها با ارائه نظرسنجی یا پرسشنامه، از شما می‌خواهند که در آن‌ها شرکت کنید و در صورت اتمام آن، رمزارز پاداش بگیرید.
  • انجام بازی: این امکان برای شما وجود دارد تا با انجام یک بازی به صورت آنلاین و آزمایش آن، بتوانید جوایزی دریافت کنید.
  • برنامه‌های معرفی به دوستان: بیشتر فاست‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا در ازای دعوت دوستان خود به این برنامه با لینک یا کد اختصاصی شما، پاداش دریافت کنید.

ثبت نام در سایت فاست

مهم‌ترین گام برای سایت فاست، جذب و نگهداشت کاربران در پروسه‌های عملیاتی خود است. بنابراین، در اکثر موارد ثبت نام در سایت فاست برای دریافت فاست ارز دیجیتال ضروری است.در ابتدا باید یک ارائه دهنده فاست معتبر پیدا کنید. به دنبال سایت فاست‌ باشید که اعتبار بالاتری دارد و در میان کاربران به خوبی از آن یاد می‌شود.

در گام دوم، از یک ایمیل برای ثبت نام در سایت فاست استفاده کنید. در ادامه باید ایمیل خود را تأیید کنید. درنهایت، فعالیت‌هایی که برای شما تعریف می‌شوند را به درستی انجام دهید. برای مثال، اگر فعالیت شامل تماشای کامل یک ویدیو 1 دقیقه‌ای است، تا پایان این زمان، ویدیو را قطع نکنید.

پس از ثبت نام در سایت فاست و انجام فعالیت‌ها، حال نوبت به مرحله شیرین دریافت فاست بیت‌ کوین یا فاست ارز دیجیتال دیگری رسیده است. معمولا یک کیف پول کریپتو برای این دریافت کافی است.

فاست ارز دیجیتال (Faucet) چه تفاوتی با ایردراپ (Airdrop) دارد؟

فاست ارز دیجیتال (Faucet) چه تفاوتی با ایردراپ (Airdrop) دارد؟

ایردراپ‌ ها یک راه دیگر برای بدست آوردن رایگان ارزهای دیجیتال هستند اما ساختار آن‌ها کاملا با فاست‌ها متفاوت استدر ایردرآپ‌، پروژه‌های جدید، توکن‌ها یا NFT‌های خود را به صورت مستقیم به کیف پول فرد ارسال می‌کنند. هدف ایردراپ‌ها معرفی یک پروژه تازه و تبلیغ آن است .

که در این حالت به کاربران آن پلتفرم، هولدرهای بلند مدت یا افرادی که یک دارایی مشخص را استیک کرده‌اند، داده می‌شود.برخی پروژ‌ه‌ها وعده ایردراپ می‌دهند و برای افراد یک سری دستورالعمل‌ها برای انتشار یک پست خاص در شبکه‌های اجتماعی یا دنبال کردن یک صفحه مشخص تعیین می‌کنند، که علاقمندان باید آن‌ها را انجام داده و منتظر باشند.

تا ایردراپ که معمولا در قالب یک قرعه‌کشی بین افراد شرکت‌کننده است و تعداد محدود و مشخصی برنده دارد، انجام شود. به صورت کلی، ایردراپ‌ها یک تکنیک بازاریابی برای معرفی پروژه‌های جدید و کوچک به فعالان این حوزه می‌باشد.در سمت دیگر، هدف Faucet درگیر کردن افراد با ارزهای رمزنگاری شده و کمک به گسترده‌تر شدن اکوسیستم است. همچنین بیشتر Faucetهای بازار رمزارزها، جوایز را با بیتکوین یا اتر پرداخت می‌کنند.

مطالعه بیشتر : اگر میخواهید همه چیز را درباره NFT و توکن غیر مثلی بدانید ، مقاله NFT چیست، را مطالعه کنید .

خطرات شرکت در برنامه‌ های فاست چیست؟

یکی از ویژگی‌های مشترک میان فاست‌ها و ایردراپ‌ها این است که هر دو مستعد کلاهبرداری هستند. جایزه و رمزارز رایگان برای افرادی که تازه وارد هستند، وسوسه کننده و جذاب است. متاسفانه، کلاهبرداران می‌توانند یک وبسایت رایگان جعلی Faucet ایجاد کنند و از اطلاعات شخصی کاربران و دارایی‌های آنان سرقت کنند.

برخی فاست‌ها از کاربران درخواست ایمیل می‌کنند، که این باعث می‌شود تا پست الکترونیک فرد طعمه هرزنامه‌ها و نیز حملات فیشینگ شود. همچنین امکان حمله هکرها به یک فاست نیز وجود دارد.قبل از ثبت نام در یک وبسایت و برنامه فاست، بایستی تحقیقاتی انجام دهید و به سوالاتی مانند “چه مدتی است.

که این فاست فعالیت می‌کند؟”، “آیا شهرت خوبی در صنعت رمزارزها دارد؟” و “آیا دنبال کنندگان زیادی در شبکه‌ّای اجتماعی دارد؟” پاسخ دهید. هرچه Faucet برجسته‌تر و معتبرتر باشد، شانس بیشتری وجود دارد که بتوانید پاداش‌ های واقعی بگیرید و از خطرات به دور باشید. البته هیچ ضمانتی وجود ندارد!

این را هم بایستی در نظر گرفت که Faucetها هرگز به شما پاداش‌ های قابل توجه نخواهند داد و باید انتظارات خود را تا چند صد ساتوشی در ماه محدود کنید. اگر یک فاست بازدهی بسیار متفاوت با دیگران را ارائه می دهد و رقم بالایی است، احتمالا شما با یک کلاهبرداری روبرو هستید.

برای ایمنی بیشتر به شما توصیه می‌کنیم که از یک ایمیل جداگانه و نیز از یک کیف‌ پول متفاوت برای شرکت در فاست‌ها استفاده کنید. با این کار، اگر فاست موردنظر کلاهبردار باشد، ضرری دارایی‌ های اصلی شما و نیز پست الکترونیکی اختصاصی شما را تهدید نخواهد کرد.

نمونه‌ هایی از فاست‌ ها که می‌توانید درنظر بگیرید!

در ادامه به شما 3 فاست بزرگ ارزهای دیجیتال را معرفی خواهیم کرد:

  • Cointiply: شاید این گزینه را بتوان برجسته‌ترین و معتبرترین Faucet دانست. این برنامه سه میلیون کاربر داشته و ده‌ها راه برای کسب ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. Cointiply از سال 2018 فعالیت دارد، که نسبتا طولانی است. شما پس از راه‌اندازی یک حساب کاربری در این سایت، می‌توانید تبلیغ مشاهده کنید، کپچا ارسال کنید و یا در نظرسنجی‌ها مشارکت کنید و بدین واسطه از جوایز بهره‌مند شوید. در حال حاضر، این سایت پاداش‌های خود را با بیتکوین، دش، لایت‌کوین یا دوج‌کوین ارائه می‌دهد. برای برداشت با بیتکوین به حداقل 5 دلار و برای برداشت با سایر رمزارزهای ارائه شده به حداقل 3 دلار موجودی نیاز دارید.
  • FireFaucet: اگر چه این Faucet به اندازه مورد قبلی بزرگ نیست، اما این برنامه از 13 رمزارز برای پاداش‌دهی پشتیبانی می‌کند. در این سایت‌ نیز شما پس از افتتاح حساب می‌توانید با انجام یک سری وظایف، پاداش دریافت کنید. FireFaucet دارای یک سیستم رتبه‌بندی نیز می‌باشد که ضمن بررسی فعالیت‌ همه کاربران، به آن‌هایی فعال‌تر بوده‌اند، جایزه می‌دهد. در این سایت هم حداقل میزانی که برای برداشت لازم است به رمزارز انتخابی شما بستگی دارد، برای مثال می‌توانید حداقل 0003 BTC یا 0.006 ETH برداشت کنید.
  • FreeBitcoin.io: این مورد نیز یکی از معروف‌ترین فاست‌‌ها می‌باشد که در سال 2018 راه‌اندازی شده است. در این وبسایت کاربران می‌توانند یک بازی ساده را هر یک ساعت انجام دهند و شانس برنده شدن جایزه‌ای از چند ساتوشی تا 300 دلار بیتکوین را داشته باشند. در این برنامه افراد می‌توانند از کدهای معرفی و تبلیغاتی برای پاداش‌های اضافی استفاده کنند. حداقل برداشت از FreeBitcoin.io تقریبا 0.0002 بیتکوین است.

سخن پایانی

این را باید دانست که فاست‌ها یک منبع درآمد برای شما نخواهد بود، اما می‌توانند شما را سرگرم کرده و پاداشی مختصر به شما بدهد. به علاوه برای کسانی که به تازگی قصد ورود به دنیای رمزارزها را دارند، می‌تواند به آشنایی اولیه آن‌ها با نحوه کار بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده، کمک کند. اگر به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید، می‌توانید تجربه‌ای دلپذیر و جالب را با پاداش‌هایی کریپتویی در فاست‌ها داشته باشید.

سوالات متداول

1- آیا فاست‌ ها ارزش مشارکت دارند؟

بسته به اینکه هر پلتفرم چه مقدار و از چه نوع ارز دیجیتالی را به عنوان فاست به شما می‌دهد، پاسخ به این سوال متغیر است. با این حال، اگر فعالیت موردنظر چندان سخت نباشد، پلتفرم مطمئن و ریسک هک شدن صفر باشد، مشارکت در فعالیت‌های فاست ارز دیجیتال به تلاش آن می‌ارزد.

2- آیا ثبت نام در سایت فاست امن است؟

باید گفت اگر مراقب نباشید، یک سایت فاست به فاجعه برای شما تبدیل می‌شود. بنابراین، همیشه از آن پلتفرم‌هایی فاست ارز دیجیتال دریافت کنید که اعتبار بالایی دارند، از ایمیل‌های اصلی خود استفاده نکنید و فعالیتی که از شما خواسته می‌شود را با دقت بررسی نمایید.