پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالبهترین ارز های دیجیتال دیفای 2023 + برترین ها برای سرمایه گذاری
بهترین ارز های دیجیتال دیفای 2023 + برترین ها برای سرمایه گذاری عکس

بهترین ارز های دیجیتال دیفای 2023 + برترین ها برای سرمایه گذاری

July 19, 2023
86
0

پیش از ظهور تکنولوژی بلاکچین و مفهوم ارز دیجیتال، تولید پول امر بسیار پیچیده‌ای بوده و قدرت و امکان تولید آن صرفا در دست حاکمین ممالک بود. اما حالا با ظهور این تکنولوژی، تولید پول و ضرب سکه دیگر کار سخت و پیچیده‌ ای نیست. فقط کافیست یک کاربرد توجیح‌پذیر برای آن داشته و کار را شروع کنید. ارز دیجیتال دیفای یکی از کاربرد های این ارزها بوده و قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم. همچنین در ادامه به معرفی بهترین ارز های دیجیتال دیفای نیز خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید : برای داشتن اطلاعات بیشتر ، مقاله مربوط به  اتریوم چیست است .

ارز دیجیتال دیفای چیست؟

ارز دیجیتال دیفای چیست؟

به زبان ساده به ارزهایی که در حوزه امور مالی غیرمتمرکز تولید و استفاده می‌شوند، ارز دیجیتال دیفای گفته می‌شود. این ارزهای دیجیتال و توکن معمولا با یک هدف مشخصی تولید شده و دارای کاربردهایی هستند. البته این قاعده در خصوص میم‌کوین‌ها صدق نکرده و برخی از کوین‌ها و توکن‌ها صرفا به دلیل جذابیت ظاهری و یا حمایت اینفلوئنسرها رشد موقتی می‌نمایند.

کاربرد بهترین ارزهای دیجیتال دیفای

بهترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای همواره دارای مصارف کاربردی بوده و از این منظر نسبت به میم‌کوین‌ها و شت‌کوین‌ها کاملا متفاوت هستند. در این بخش قصد داریم به کاربرد این نوع از ارزها پرداخته و در ادامه بهترین ارزهای دیجیتال دیفای برای سرمایه گذاری را معرفی نماییم. کاربرد این ارزها به شرح زیر می‌باشد.

استیکینگ؛ از مصارف بهترین توکن های دیفای برای پولدار شدن

استیک سهام به دلیل اینکه تأمین‌کننده اعتبار و امنیت شبکه بوده یکی از مهمترین مصارف بهترین توکن های دیفای برای پولدار شدن است. استیکینگ که روش جایگزین ماینینگ بوده، با اهداف مختلفی همچون صرفه‌جویی در مصرف برق از آن بهره برده می‌شود.

شیوه سوددهی بهترین ارزهای اثبات سهام به این شکل بوده که با خرید توکن معرفی شده توسط شبکه و قفل نمودن (استیک نمودن) آن می‌توان سودهای قابل توجهی دریافت کرد.از انواع بهترین ارزهای دیجیتال دیفای می‌توان به مواردی اشاره کرد که جهت پرداخت سود استیک سهام از آن‌ها استفاده می‌شود.

توکن نقدینگی؛ از کاربرد های بهترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای

یکی دیگر از مهمترین کاربرد های ارز های دیفای، توکن نقدینگی می‌باشد. کاربرد LP Token به صورت خلاصه به این صورت بوده که سرمایه‌گذاران اقدام به تأمین استخرهای نقدینگی یک صرافی غیرمتمرکز نموده و در قبال آن به عنوان پاداش توکن نقدینگی دریافت می‌نمایند.

  • وام‌ دهی؛ از دیگر کاربردهای ارزهای دیفای

بهترین ارزهای دیجیتال دیفای برای سرمایه گذاری

پرداخت وام همواره یکی از دغدغه‌ های مهم در امور مالی بوده. ارز دیجیتال دیفای که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت، قرار است در آینده این دغدغه را تا حد زیادی برطرف نماید. از یک سو وام‌گیرندگان و از سوی دیگر وام‌دهندگان، دغدغه‌هایی همچون تأمین بودجه، ضمانت بازگشت وجه را داشتند که در حوزه‌ی دیفای برای آن‌ها راهکارهایی در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید : برای مطالعه بیشتر میتوانید ، مقاله  وام گرفتن در دیفای چیست مطالعه کنید .

لیست بهترین ارزهای دیجیتال دیفای در سال 2023

حال که با مفهوم ارز دیجیتال دیفای و کاربردهای آن آشنا شدید، در ادامه به شناخت بهترین ارزهای دیجیتال دیفای در سال 2023 می‌پردازیم. البته پیشنهاد می‌کنیم بدون داشتن هدفی مشخص نسبت به خرید و سرمایه‌گذاری بر روی هیچ یک از آن‌ها اقدامی نکنید.

  • آوالانچ (AVAX)؛ از برترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای

بهترین ارزهای دیجیتال دیفای در سال 2023

لابراتوار آوه، اقدام به توسعه یکی از برترین ارز های دیجیتال حوزه دیفای با نام آوالانچ (AVAX) نموده است. این پلتفرم از الگوریتم اجماع اثبات سهام جهت اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده کرده؛ به همین دلیل هم یکی از بهترین توکن های دیفای برای پولدار شدن آوالانچ می‌باشد.

برای آگاهی در مورد شناسه تراکنش به مقاله هش تراکنش مراجعه کنید.

 

  • دای (DAI)؛ از بهترین ارز های دیفای

دای (DAI) یک استیبل کوین است. وثیقه این استیبل کوین مجموعه‌ای از ارزها بوده که منجر به ثابت بودن قیمت این کوین می‌شود. دای (DAI) که توسط بنیادی به نام میکر دائو (MakerDAO) خلق شده، از بهترین ارز های دیجیتال دیفای برای سرمایه گذاری است. البته این سرمایه‌گذاری به دلیل قیمت ثابت دای، جزو آن دسته از سرمایه‌گذاری‌هاست که موجب حفظ و ثبات سرمایه شما خواهد شد. لذا اگر قصد دارید یک سرمایه‌گذاری سودده را انجام دهید، قطعا دای (DAI) گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین پروژه های دیفای را نیز حتما مطالعه کنید.

  • یونی سواپ؛ سوشی سواپ؛ پنکیک سواپ

3 صرافی غیر متمرکز مشهور که از اسامی مشابه بر پایه‌ی خوراکی‌ ها استفاده کرده‌اند. یونی، سوشی و پنکیک نام توکن‌ های بومی این 3 صرافی بوده که جزو برترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای و فرصتی مناسب جهت سرمایه‌گذاری هستند. ثبت نام در صرافی پنکیک سواپ و دیگر صرافی‌های غیر متمرکز شما را وارد دنیای جدیدی از سرمایه‌گذاری کرده و فرصت‌های بیشماری را جهت کسب سود در اختیارتان قرار خواهد داد.

  • چین لینک (CHINLINK)

برترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای

چین لینک یا Chainlink یک پروژه بلاک‌چین بود که انقلابی در دنیای پایگاه‌های داده غیرمتمرکز و بخصوص قراردادهای هوشمند به پا کرد. هدف اصلی در طراحی آن حل مسئله اوراکل و ایجاد پل‌های نقل‌وانتقال داده بین بلاک‌چین‌ها و دنیای خارج از آن‌ها بود. آینده ارز دیجیتال چینک لینک احتمالا ارتباط زیادی با اتصال دنیای فیزیکی به مجازی خواهد داشت چرا که این پلتفرم هدف خود را ایجاد ساز و کاری یکپارچه جهت ورود به دنیای بلاکچین مطرح کرده است.

  • رپد بیت کوین (WBTC)

در موضوع استفاده از شبکه‌های غیر متمرکز از جمله سیستم مدیریت غیر متمرکز امور مالی (دیفای) یکی از دغدغه‌ های مهم، فراوانی تعداد شبکه‌ها و خلأ موجود در استفاده از چند شبکه به صورت همزمان است. ارز دیجیتال رپد بیت کوین (WBTC) که در لیست ارزهای دیجیتال دیفای قرار دارد، با هدف برطرف نمودن این دغدغه فعالیت خود را آغاز نموده است.

رپد بیت کوین (WBTC) ارز واسط بین 2 شبکه پرطرفدار دنیا یعنی بیت کوین و اتریوم است. به کمک این توکن می‌توانید دارایی BTC خود را با پرداخت کارمزد به WBTC تبدیل نموده و از آن در شبکه اتریوم نیز استفاده کنید.

  • فانتوم (FTM)

لیست ارز های دیجیتال دیفای

احتمالا تا به اینجا متوجه شده‌اید که خلق بهترین ارزهای دیجیتال دیفای در سال 2023 به طور معمول با هدف ارائه‌ی راه‌حلی برای یک دغدغه اتفاق می‌افتد. در بین این ارزها، فانتوم (FTM) همانطور که از نامش پیداست، به منظور برطرف نمودن معضل سرعت در تراکنش‌های بیت کوین پا به عرصه رقابت گذاشته.

Lanchesis ساز و کاری است که به عنوان یک الگوریتم اجماع پرسرعت قصد دارد به افزایش سرعت تراکنش در شبکه‌های بلاکچین کمک کند؛ از این رو می‌توان فانتوم را به عنوان یکی از بهترین ارز های دیجیتال دیفای برای سرمایه گذاری، معرفی کرد.

  • لیدو دائو (LDO)

لیدو دائو نیز به مانند اکثر پروژه‌های معرفی شده در این مطلب، راه‌حلی است برای یک مسئله!

با توجه به اینکه در بروزرسانی جدید شبکه اتریوم که منجر به ظهور شبکه‌ای با نام اتریوم 2 شد، یک تحول عظیم در سیستم الگوریتم اجماع آن شکل گرفت و از اثبات کار به اثبات سهام تغییر پیدا کرد، دغدغه‌هایی پدید آمد. لیدو دائو (LDO) به صورت مشخص در جهت رفع این دغدغه‌ها برآمده و قرار است به فرآیند استیکینگ سهام در پلتفرم‌های دیگر نیز خدمات منحصربه‌فردی ارائه دهد.

سخن پایانی

در پایان برای تمامی کسانی که به دنبال بهترین توکن های دیفای برای سرمایه گذاری و پولدار شدن هستند، آرزوی موفقیت داشته و پیشنهاد می‌کنیم حتما پیش از سرمایه‌گذاری، بررسی‌های لازم را در این خصوص انجام دهند. همچنین کارشناسان پارسیان کریپتو آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیفای در بخش نظرات همین مطلب هستند.

سوالات متداول

1 – کاربرد ارز های دیجیتال دیفای چیست؟

ارزهای دیجیتال حوزه دیفای کاربردهای مختلفی داشته که همگی در زمینه‌ی برطرف نمودن نیازهای امور مالی افراد می‌باشد. از جمله آن‌ها می‌توان به پرداخت کارمزد، پرداخت وام، استیک سهام و… اشاره کرد.

2 – آیا بیت کوین ارز دیجیتال دیفای است؟

با توجه به این که بیت کوین اولین شبکه بلاکچین دنیا بوده و کارایی‌هایی فراتر از امور مالی غیرمتمرکز دارد، می‌توان آن را در این لیست قرار نداد. اما مسلم است که از این رمزارز محبوب در این حوزه نیز می‌توان استفاده کرد.