پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالارز دیجیتال دوج کوین چیست؟ معرفی کامل رمزارز Dogecoin + ویدئو
ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟ معرفی کامل رمزارز Dogecoin + ویدئو عکس

ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟ معرفی کامل رمزارز Dogecoin + ویدئو

February 1, 2023
208
0

همانطور که از عنوان این مقاله مشخص است قصد داریم در رابطه با ارز دیجیتال دوج کوین که در سال 2013 و بدون هیچ هدف و برنامه‌ای و صرفا به منظور شوخی با بیت کوین ایجاد شد صحبت کنیم؛ شاید در ابتدا هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد که ارزش بازار دوج کوین به 12.3 میلیارد دلار برسد؛ اما حالا با اتفاقات عجیب و شگفت‌انگیزی که برای این ارز افتاده شاهد مارکت کپ 12.3 میلیارد دلاری در نیمه‌های بهمن ماه سال 1401 هستیم.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین چیست؟

همانطور که گفتیم ، ارز دوج کوین در ابتدا و در سال 2013 بدون هیچ هدف مشخصی و صرفا با هدف شوخی با اولین ارز دیجیتال دنیا به نام بیت کوین به وجود آمد؛ دوج کوین توسط 2 مهندس نرم‌افزار به نام‌های بیلی مارکوس و جکسون پالمر ساخته و توسعه داده شد. بیلی عضو شرکت IBM و جکسون عضو شرکت Adobe هستند و این ارز را با انگیزه‌ی سرگرمی در دنیای ارزهای دیجیتال توسعه دادند.

دوج کوین از ارزهای دیجیتال همتا به‌ همتا و متن‌ باز بوده و شباهت بسیاری به ارز دیجیتال لایت‌کوین دارد.شباهت دوج کوین به لایت کوین به دلیل عمل فورک می‌باشد. عمل فورک در تعریفی ساده انشعاب‌گیری یک رمزارز از ارزی دیگر به دلایل مختلف می‌باشد. رمزارز جدید با استفاده از هسته‌ی کدهای برنامه‌نویسی یک رمزارز دیگر و با ایجاد تغییرات در آن شکل می‌گیرد.

در این ویدئو از پارسیان کریپتو، دوج کوین را به طور مختصر به شما عزیزان معرفی کرده ایم. برای تماشای نسخه کامل این ویدئو به لینک زیر آن و یا انتهای مقاله مراجعه کنید.

https://youtu.be/y7GvvmUInU4

دوج کوین یک فورک از لاکی کوین، لاکی کوین یک فورک از لایت کوین و لایت کوین یک فورک از بیت کوین می‌باشد. همانطور که مشاهده می‌کنید می‌توان به عبارتی دوج کوین را نسل سوم بیت کوین ، اولین ارز دیجیتال دنیا دانست که توسط شخص یا اشخاصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار به دنیا معرفی شد.علاقه‌مندی به این رمزارز دلایل مختلفی دارد.

به عنوان مثال برخی صرفا به دلیل پایین بودن ارزش فعلی و با رؤیای ثروتمند شدن آن را خریداری می‌کنند و برخی دیگر به دلیل ظاهر جالب آن که تصویر سگ ژاپنی به نام شیبا اینو بوده آن را به عنوان یک دارایی خریداری می‌کنند. در این میان البته هستند افرادی که به دلیل کاربردها و حمایت‌های افراد سرشناس به دوج کوین علاقه‌مند هستند که در ادامه‌ی همین مقاله از مجله‌ی تخصصی پارسیان کریپتو با آن‌ها آشنا خواهید شد.

ایلان ماسک و دوج کوین

ایلان ماسک و دوج کوین

نکته‌ای که بایستی همواره در انتخاب یک ارز دیجیتال جهت سرمایه‌گذاری به هر میزانی در نظر گرفت، هولدرها و حامیان آن رمز ارز است. درست است که اهداف و برنامه‌های پشت هر رمز ارز بایستی به عنوان اولویت اول در نظر گرفته شود، اما پس از گذشت مدتی از توسعه‌ی یک رمز ارز، این که چه کسانی به آن اعتماد کرده‌اند از 2 جنبه حائز اهمیت است.

اول اینکه اگر افراد سرشناس از یک رمز ارز استقبال کنند ، احتمال اینکه آن رمز ارز دارای برنامه‌های متعهدانه و روبه‌رشدی باشد بیشتر است.دلیل دوم هم این است که اگر افراد مشهوری از یک رمز ارز حمایت کنند، احتمالا در آینده افراد بیشتری مایل خواهند بود که از آن ارز استقبال کنند و همین یعنی افزایش تقاضا و افزایش تقاضا در هر حوزه‌ای به‌ خصوص در زمینه‌ی رمز ارزها مساوی است با رشد ارزش.

پس در این بخش اطلاعات جامعی در خصوص ارتباط ایلان ماسک و دوج کوین کسب کنید.ارز دوج کوین جزو رمزارزهایی است که رشد و پیشرفت خود را تا حد زیادی مدیون حمایت‌های افراد سرشناس است.یکی از این افراد مشهور ایلان ماسک بوده. ایلان ماسک بنیان‌گذار و مالک 2 کمپانی تسلا (Tesla) و اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین سرمایه‌گذار اصلی و مالک فعلی کمپانی توییتر (Twitter) است.

ایلان ماسک که همواره به دلیل فعالیت‌های خارج از چهارچوب خود مورد توجه رسانه‌ها بوده، همواره در حمایت از ارز دیجیتال دوج کوین از هیچ تلاشی دریغ نکرده و با توییت‌های پی‌در‌پی خود باعث شده تا دوج همیشه مورد توجه افراد علاقه‌مند به رمزارزها قرار بگیرد. از دیگر افراد حامی دوج کوین می‌توان به کارول باسکین بازیگر سریال ببر پادشاه، جین سیمونز خواننده گروه کیس، مارک کوبان میلیاردر مشهور، کای گرین بدن‌ساز و اسنوپ داگ رپر اشاره کرد.

توییت های ایلان ماسک در مورد ارز دوج کوین

توییت های ایلان ماسک در مورد ارز دوج کوین

ایلان ماسک اولین توییت خود را در حمایت از ارز دیجیتال دوج کوین در تاریخ 28 تیر 1399 منتشر کرد که در آن نماد سگ دوج کوین شبیه به یک ابر در حال تسخیر دنیا بود. او در این توییت از جمله‌ی «این امر اجتناب‌پذیر نیست» استفاده کرد.توییت دوم ایلان ماسک در تاریخ 6 اسفند 1399 بوده که تصویر سگ نماد ارز دوج کوین با لباس فضانوردی بر روی کره‌ی ماه می‌باشد.

توییت بعدی ایلان ماسک با موضوعات مختلفی همچون اعلام حمایت کمپانی SpaceX از دوج کوین ، همکاری با توسعه‌دهندگان دوج کوین و… می‌باشند.یکی از نکات قابل توجه در خصوص حمایت ایلان ماسک از دوج کوین، لقبی بود که ایلان ماسک اصرار داشته تا دیگران او را با این لقب خطاب کنند. این لقب دوج فادر (Dogefather) و به معنی پدر دوج می‌باشد که تقریبا حجت را بر همگان تمام می‌کند که ایلان ماسک قصد دارد از این ارز دیجیتال در تجارت‌های تحت پوشش خود استفاده کند.

البته در این زمینه انتقاداتی نیز وجود دارد.منتقدین معتقد هستند ، اگر قرار است ارزی مورد استقبال عموم قرار بگیرد بایستی بر اساس المان‌های اجتماعی و اقتصادی این اتفاق بیوفتد و صرف اینکه یک نفر با چند توییت از یک ارز حمایت می‌کند نباید موجب شود که افراد زیادی روی آن سرمایه‌گذاری کنند، چرا که در آینده و در صورت عدم حمایت آن فرد ، احتمال افت ارزش آن رمزارز وجود خواهد داشت.

مراحل استخراج دوج کوین

مراحل استخراج دوج کوین

استخراج رمزارزها که ماینینگ (Mining) نام دارد توسط کامپیوترهای قدرتمند به نام (Miner) انجام می‌شوند. استفاده از ماینرها و استخراج رمزارز در سال‌های اخیر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفت به طوری که حتی افراد با خرید یک عدد دستگاه ماینر در منزل نیز اقدام به این کار می‌کردند.

در این بخش قصد داریم مراحل استخراج ارز دوج کوین را به زبان ساده بیان کنیم . برای این منظور نیاز به آشنایی اولیه با رایانه و والت یا کیف پول ارز دیجیتال دارید.همچنین تجهیزاتی که جهت استخراج دوج کوین به آن‌ها نیاز دارید شامل یک رایانه شخصی با قدرت سخت‌افزاری بالا، منبع برق قوی و باثبات و یک کیف پول دوج کوین (متامسک، تراست ولت و…) می‌باشند.

با توجه به اینکه فرآیند استخراج دوج کوین و دیگر رمزارزها بسیار پیچیده بوده و توان بسیاری را از سخت‌افزارهای دستگاه شما می‌گیرند، امکان استفاده‌های همزمان دیگر از آن دستگاه امکان‌پذیر نمی‌باشد؛ همچنین به دلیل تولید گرمای زیاد، نیازمند استفاده از فن‌های خنک‌کننده‌ی جانبی نیز می‌باشید.

انواع استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین به 3 حالت امکان‌پذیر است که در ادامه آن‌ها را شرح خواهیم داد.

  • استخراج انفرادی : در این حالت شخص صاحب ماینر تصمیم می‌گیرد که دستگاهش به تنهایی یک بلاک را حل کند و در این فرآیند با ماینرهای دیگر تعاملی نداشته باشد.

استخراج انفرادی

  • استخراج استخری : در این حالت شخص صاحب دستگاه تصمیم می‌گیرد با عضویت در یک استخر، با مشارکت ماینرهای دیگر اقدام به حل بلاک‌ها کند .
  • استخراج ابری : در این حالت فرد بدون تهیه‌ی نرم‌افزار یا سخت‎افزار خاصی ، صرفا با پرداخت یک اجاره یا اشتراک به استخراج‌کنندگان، در درآمد آن‌ها سهیم می‌شود.

آینده ارز دوج کوین

آینده ارز دوج کوین

احتمالا مایل هستید که در مورد آینده ارز دوج کوین اطلاعاتی کسب کنید. در پاسخ به این نیاز در ابتدا باید بگوییم، به دلیل نوظهور بودن این نوع از دارایی‌ها و ویژگی‌هایی همچون غیرمتمرکز بودنشان، امکان پیش‌بینی آینده آن‌ها تا حد زیادی غیرممکن است. آینده ارز دوج کوین و دیگر کریپتوکارنسی‌ها در گرو عوامل بسیاری همچون کاربرد آن‌هاست.

ارزهای دیجیتال معمولا در ابتدای معرفی به کمک تکنیک‌هایی همچون اینفلوئنسر مارکتینگ (اشاره به موضوع دوج کوین و ایلان ماسک) رشد چشمگیری داشته و به دلیل افزایش تقاضا معمولا رشد باورنکردنی‌ای را تجربه می‌کنند.اما در اکثر مواقع این رشد موقتی بوده و پس از مدتی متوقف شده و روند نزولی را تجربه می‌نماید.دلیل اصلی که موجب عدم ثبات این نوع از دارایی می‌شود، غیرکاربردی بودن اکثر آن‌هاست.

به همین دلیل هم رشد در آینده ارز دوج کوین نیز مانند دیگر ارزها مستلزم مشخص شدن کاربردی همه فهم و جهان شمول است. البته کارشنسان در این زمینه پیش‌بینی‌های را ارائه داده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. البته مجله اینترنتی پارسیان کریپتو هیچ مسئولیتی را در خصوص این پیش‌بینی‌ها نپذیرفته و صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند.

  • سال 2023: حدود 0.2 دلار
  • سال 2024: حدود 0.4 دلار
  • سال 2025: حدود 0.4 دلار
  • سال 2026: حدود 0.7 دلار
  • سال 2030: حدود 0.99 دلار

ذکر این نکته ضروری است که با اوضاع فعلی که حتی ارزش ارزهای دیجیتال با معیار دلار سنجیده می‌شود، این پیش‌بینی‌ها تا مرز 99 درصد غیرواقعی بوده و کارشناسان پارسیان کریپتو معتقد هستند که زمانی می‌توان آینده ارز دوج کوین و دیگر ارزها را پیش‌بینی کرد که کاربرد مشخصی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

در این ویدئو از کانال یوتیوب پارسیان کریپتو ارز دیجیتال دوج کوین را به طور کامل و به زبانی ساده برای شما عزیزان معرفی کرده ایم.  ( برای تماشا فیلتر شکن خود را روشن کنید )

 سخن پایانی

در این مقاله از مجله‌ی تخصصی پارسیان کریپتو به مانند دیگر مقالات سعی کردیم اطلاعات ارزشمندی را به زبان ساده و سلیس در اختیار فارسی‌زبانان عزیز قرار داده تا افراد علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال را با ارز دوج کوین آشنا کنیم. امیدواریم در آینده افرادی که به این رمزارز جالب و جذاب علاقه‌مند بوده و سرمایه‌گذاری روی آن انجام داده‌اند شاهد اتفاقات مثبتی باشند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه می‌توانید به سایت دوج کوین مراجعه کنید. در پایان نیز از شما عزیزان تقاضامندیم با درج نظرات خود به شناخت هرچه بیشتر این حوزه کمک کنید

پرسش‌های متداول

  1. دوج کوین چیست؟

دوج کوین با نماد DOGE نام یک میم کوین بوده که با الگوبرداری از ارزی به نام لایت کوین ایجاد شده و در مدت کوتاهی نواسانات بسیاری را تجربه کرد.

  1. مشهورترین فرد جهان که از دوج کوین حمایت کرد کیست ؟

ایلان ماسک که یکی از ثروتمندترین و عجیب‌ترین انسان‌های عصر حاضر است، حمایتی جدی از ارز دیجیتال دوج کوین کرده و همین حمایت موجب تأثیرگذاری فراوان روی قیمت آن شده.