پارسیان کریپتو
خانه
معرفی ارز دیجیتال ووجک؛ بررسی میم کوین Wojak و ویژگی های آن عکس

معرفی ارز دیجیتال ووجک؛ بررسی میم کوین Wojak و ویژگی های آن

April 24, 2024
0
0

با توجه به رشد و توسعه فناوری در عصر حاضر، شاهد تحولات انقلابی کارآمدی در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال هستیم. از پروژه‌های کاربردی در این زمینه میتوان به ارز دیجیتال Wojak اشاره کرد. توکن اختصاصی و بومی این رمز ارز هم توکن WOJ نام دارد. در حال حاضر که این مقاله نگارش میشود رتبه پروژه Wojak Finance در سایت کوین مارکت کپ، 6001 است. طبق وایت پیپر ارائه شده برای این این ارز دیجیتال، ادعا شده است که متن باز و   Open Source بودن این پروژه نشان از شفافیت این ارز دارد.

بسیاری از پروژه نوظهور و نوپا در حوزه کریپتو مدعی هستند که میتوانند گره از مشکلات کاربران در حوزه بازارهای مالی باز کنند اما حقیقت ماجرا زمانی روشن میشود که ما به تحقیق و بررسی کامل در خصوص همان رمز ارز بپردازیم تا صحت این ادعاها مشخص شود. با این حساب؛ تیم پارسیان کریپتو برای افزایش آگاهی شما عزیزان؛ در نظر دارد تا تمام این رمز ارزها را در مقالات خود مورد توجه قرار دهد.

پروژه Wojak Finance چیست؟

پروژه Wojak Finance چیست؟

اگر بخواهیم معنی تحت الفظی Wojak را بررسی کنیم، به زبان لهستانی خواهیم رسید. واژه Woj در زبان لهستانی یعنی سرباز میباشد. توکن ووج هم که در دسته میم کوین‌هاست شامل یک نقاشی سیاه و سفیدِ فردی بدون مو است که در انزوا و بیماری همراه با ندامت به سر میبرد.

ارز دیجیتال Wojak از دسته میم کوین‌های نوین است که با توجه به رشد جذابی که داشته میتواند محبوبیت بالایی برای خود کسب کند. این رشد قابل توجه چیزی در حدود 2500 درصد است. این پروژه که با هدف خیرانه راه اندازی شده قصد دارد تا خسارت‌های وارده به سرمایه گذاران و معامله گران را جبران کرده و سود قابل توجهی عاید آنها کند. استاندارد اختصاص یافته به ارز دیجیتال Wojak که میتواند در حوزه قراردادهای هوشمند هم موفق عمل کند،  BEP20 نام دارد.

ارتقا دهنده‌های پلتفرم Wojak عقیده دارند که افراد متضرر که دارایی‌های خود را به طور کامل از دست داده‌اند به واسطه این پروژه میتوانند همان سرمایه را به خود برگردانند.

در مرحله بعدی میتوانید با استفاده از پروژه Wojak Finance بدون اینکه در حوزه کریپتو به طور مستقیم ترید کنید، سرمایه خود را در اختیار تریدرها قرار دهید. وجود نقشه راه و وایت پیپر چنین پروژه‎‌هایی لازم است تا افراد از این موقعیت‌ها سودآوری مطلوبی داشته باشند.

نحوه عملکرد ارز Wojak

ارز دیجیتال WOJ ناظر و کنترل کننده‌ای ندارد و همه توکن‌ها در اختیار خود مردم میباشد. همین عامل هم میتواند محبوبیت آن را افزایش داده و باعث بالا رفتن اعتماد کاربران شود.

به نظر میرسد توکن WOJ تحت تاثیر تورم در بازار قرار نمیگیرد چرا که با افزایش تعداد تراکنش‌ها، ارزش و اعتبار این توکن هم افزایش میابد. به عبارتی، هولدرها با هولد و نگهداری بیشتر این رمز ارز، پاداش‌های جذاب‌تری هم دریافت میکنند. به منظور حفظ تریدرها و سرمایه گذاران در این بازار، حجم بالایی از توکن‌های ووج سوزانده میشوند. این امر به ضد تورم بودن WOJ منجر خواهد شد.

رشد پامپ Pump در این ارز دیجیتال به حدی بالا است که سرمایه گذارانی از خاورمیانه علاقه مند به فعالیت در آن میشوند. در خصوص رشد پامپی این رمز همین بس که قیمت آن در سال 2021 چیزی در حدود 0.00000002 دلار بود و این عدد در عرض یک روز با سه میلیون برابر رشد به عدد 0.06 دلار خود را رساند.

البته دامپ قابل توجهی هم برای توکن WOJ قابل توجه بود. به عنوان مثال، این رمز ارز چند هفته بعد حدود 98 درصد سقوط کرد. با این حساب، پامپ و دامپی که روی این ارز دیجیتال وجود دارد نشان از سلامت پروژه ووج دارد. البته بعدها، ارتقا دهندگانِ WOJ این موضوع را خاطر نشان کردند که توکن ارائه شده دامپ و پامپی نیست بلکه معرفی شد تا ثبات بازار را به دست گیرد.

بیشتر بخوانید: قیمت WOJAK

توکن WOJAK چیست؟

توکن WOJ چیست؟

در پاراگراف‌های قبلی هم ذکر شد که توکن WOJ یک رمز بومی برای پروژه Wojak Finance است که با هدف خیرخواهانه روی کار آمده و قصد دارد تا خسارت‌هایی که سرمایه گذاران با آن مواجه هستند را به واسطه پامپ و دامپ تلافی کند.

تاریخچه رمز ارز WOJAK

بررسی تاریخچه رمز ارزها نشان میدهد که آنها از کجا آمده‌اند و قرار است به کجا بروند. همین عامل میتواند انگیزه‌ای برای کاربران باشد تا آن رمز ارز را برای سرمایه گذاری مورد توجه قرار دهند یا از خرید آن صرف نظر کنند.

نبود اطلاعات کامل و داده‌های مرتبط با توسعه دهندگان پروژه مورد نظر ممکن است اذهان عمومی را نسبت به چنین پلتفرم‌هایی سردرگم کند.

ارز دیجیتال Wojak در سال 2018 معرفی شد. احتمال میرود در همین سال‌ها، ارتقا دهنده این پروژه دارایی خود را در یکی از بازارهای مالی کریپتو از دست داد و از آن به بعد به فکر چاره افتاد تا افراد دیگر گرفتار این موقعیت نامطلوب نشوند. با این حساب؛ این فرد یا افراد پروژه ووجک را روی پلتفرم بایننس اسمارت چین  طراحی و اجرایی شد. رمز ارز Wojak شکل ظاهری خود را از همان تصویر روی پوستر لهستانی که یک سرباز بدون مو، بیمار و پریشان در سال 2010 بود گرفت!

سازندگان و توسعه دهندگان Wojak

سازندگان و توسعه دهندگان Wojak

با تمام این تفاسیر به این نتیجه رسیدیم که سازندگان و توسعه دهندگان Wojak در حال حاضر، کاملا نامشخص و نامعلوم هستند. احتمالا همین عامل میتواند جنبه منفی برای پروژه داشته باشد. همچنین به واسطه چنین شرایطی، افراد زیادی این پروژه خیرخواهانه را یک پروژه کلاهبرداری میدانند.  این امکان هم وجود دارد که هویت اطلاعات این فرد یا افراد در آینده معلوم شود.

البته برخی افراد که ریسک پذیری بالایی در ترید انواع رمز ارزهای ریسک دار دارند میتوانند از وایت پیپر بلندبالای پروژه Wojak نهایت استفاده را داشته باشند. به واسطه بررسی و مشاهده‌ای که روی وایت پیپر این پروژه انجام شده، به کدهای نامفهوم و مشکوک رسیده شده که خلاف متن باز بودن میباشد. به عبارتی کدهایی وجود دارد که میتواند در آینده و با تراکنش‌های افراد موقعیت مسدودی به همراه داشته باشد.

هدف پروژه Wojak Finance

مهمترین هدفی که ارز دیجیتال Wojak دارد به واسطه استفاده از سازمان خودگران مستقل یا دائو خودکار است. در این حالت، نقل و انتقالات سرمایه‌ها هم به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

این پروژه دارای یک کانال تلگرامی اختصاصی است با استفاده از ربات آموز‌های لازم به تریدرها داده میشود. کاربران در این کانال عضو شده و آموزش‌های مورد نیاز خود را دریافت میکنند. این افراد به محض اتمام دوره‌های در نظر گرفته برای آنها میتوانند پاداش‌های جذابی دریافت کنند. ثبت درخواست و تایید از سمت ربات باعث میشود افراد کمک هزینه بگیرند. البته این نکته هم مدنظر است که کاربران در طی زمان آموزش نباید با آن کمک هزینه خرید و فروش نمایند.

سازندگان و توسعه دهندگان Wojak یک پروزه جذاب دیگر هم معرفی کرده‌اند که با عنوان Baby Woj شناخته میشود و به نوعی کودکِ Wojak میباشد. این توکن نوعی توکن شوخی و طنز است که مدعی شده که جذب دارایی توسط آن سهل است. مهمترین شعار چنین پروژه‌های خیرخواهانه‌ این است که “پول‌های‌تان را در همان مکانی که گم کرده‌اید پیدا کنید.

در خصوص نحوه عملکرد ارز WOJ  میتوان گفت که به نظر میرسد کاربران معتقدند که پامپ و دامپ میتواند دارایی‌های از دست رفته آنها را برگرداند اما در حقیقیت هدف اصلی چنین پروژه‌ای ثبات بازار و رسیدن به سرمایه اصلی از این طریق است.

مزایا و معایب ارز دیجیتال Wojak

مزایا و معایب ارز دیجیتال Wojak

با توجه به نامفهوم بودن اطلاعات فنی پروژه Wojak Finance نمیتوان در ارتباط با مزایا و معایب این ارز دیجیتال صحبت‌های کاملا دقیق و منطقی را بیان کرد. وایت پیپر ارائه شده برای این رمز ارز حاکی از خیرانه بودنِ پروژه است و با تبلیغات موجود در این صفحه کاربران جذب چنین پروژه‌هایی میشوند. البته سرعت بالا و ساختار ضد تورم بودن از مزیت‌های قابل مشاهده این رمز ارز است.

در خصوص معایب این رمز ارز هم همین بس که هیچ اطلاعات تخصصی و هویتی در ارتباط با خالقان و توسعه دهندگان آن وجود ندارد. به نظر میرسد این مورد بزرگترین اشکالات و مسائل برای یک ارز دیجیتال باشد.

نحوه خرید و نگهداری توکن WOJAK

صرافی‌های محدود و کمی در حال ارائه توکن WOJ هستند. همین موضوع حاکی از محدود بودن قدرت نقد شوندگی ووج است. افراد علاقه مند به این رمز ارز میتوانند از طریق صرافی‌هایی مانند هات بیت Hotbit، ال بانک LBANK، کوین تایگر CionTiger و پنکیک سواپ PanckaeSwap در لیست رمز ارزهای موجود خود این رمز ارز را هم عرضه میکنند.

ولت‌هایی مانند متامسک، لجر و تراست ولت هم برای ذخیره دارایی‌ها و توکن‌های WOJ مناسب هستند.

سخن پایانی

پروژه Wojak Finance یک پلتفرم کاربردی از دسته میم کوین‌هاست که با اعتقاد برخی میتواند بسیار فعالانه عمل کرده و با خیرخواهی که دارد میتواند جلوی خسارت‌های وارده به تریدرها را بگیرد. بلاکچین اسمارت چین بایننس قالب اصلی است که این پروژه روی آن اجرا میشود. احتمالا همین عامل موجب شده تا تریدرهای بسیار زیادی به این ارز دیجیتال خوشبین باشند. استاندارد اختصاص یافته به ووجک، BEP20 نام دارد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال Wojak چیست؟

پروژه Wojak Finance یک رمز ارز خیرانه برای حل مشکلات افراد در زمانی است که آنها به واسطه حضور در بازارهای هیجانی و اسکم دارایی خود را از دست داده‌اند.

توکن پروژه Wojak Finance چیست؟

توکن اختصاص یافته به رمز ارز ووجک با عنوان WOJ شناخته میشود.

خالقان رمز ارز Wojak چه کسانی هستند؟

رمز ارز Wojak یک پروژه مددکارانه است که هنوز اطلاعات دقیقی و درستی از خالقان و ارتقا دهندگان آن ارائه نشده است.

آینده ارز دیجیتال Wojak امیدوار کننده است؟

با توجه به رشد اولیه‌ای که این پروژه در همان سال‌های ابتدیی معرفی خود داشت بسیاری از کاربران به سودآوری بالای Wojak امیدوار بودند. حتی افراد مشهور زیادی چه در ایران و چه در خارج از کشور به تبلیغ این ارز دیجیتال میپردازند. اما اگر کمی منطقی باشیم با توجه به نبود اطلاعات فنی در خصوص این پروژه، ورود به این پروژه ریسک بالایی دارد.

درباره نویسنده

الهام زارع

ثبت نظر جدید

0/200

[object Object] عکس

آلت سیزن 2024 چه زمانی شروع می شود؟

مَثَلی است که می‌گوید، «به وقت جزر و مّد، آب تمام کشتی‌ها را بالا می‌برد.» این مثل در بازار ارزهای دیجیتال هم صدق می‌کند و وقتی که یک بازار عملکرد خوبی دارد، تمام بازار از این اتفاق سود می‌برند. در بازار کریپتو این بیت کوین (BTC) است که نقش محرک...

May 16, 2024
0
0
[object Object] عکس

بررسی ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی؛ هر آنچه باید درباره رمزارز AXS بدانید!

جهان فناوری با ظهور ارزهای دیجیتال و بازی‌های غیرمتمرکز، شاهد تحولات شگرفی بوده است. یکی از پیشگامان این حوزه، ارز اکسی اینفینیتی (AXS) است که با بازی آنلاین محبوب Axie Infinity گره خورده است. این ارز دیجیتال نه تنها به بازیکنان امکان کسب درآمد...

May 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

معرفی ارز دیجیتال بیت‌ کوین اس وی؛ ارز BSV بازگشت به چشم‌انداز اصلی ساتوشی

ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) یکی از رمزارزهایی است که توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. با ادعای پیروی از چشم‌انداز اصلی ساتوشی ناکاموتو، سازنده بیت کوین، بیت کوین اس وی تلاش دارد تا به اهداف اولیه بیت کوین جامه عمل بپوشاند. در...

May 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

۴ دلیل برای خرید اتریوم؛ آموزش گام به گام خرید اتر (ETH) در ایران

قصد خرید اتریوم را دارید؟ باید بدانید که کاربران حوزه رمزارز معمولا اصطلاح اتر (Ether) و اتریوم (Ethereum) را به جای هم استفاده می‌کنند در حالی که این دو واژه به دو مفهوم مجزا اشاره دارند. اتریوم یک پلتفرم بلاکچینی...

May 14, 2024
0
0