پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالنات کوین چیست؟ کسب درآمد از ارز NOTcoin تلگرام
نات کوین چیست؟ کسب درآمد از ارز NOTcoin تلگرام عکس

نات کوین چیست؟ کسب درآمد از ارز NOTcoin تلگرام

March 30, 2024
0
0

نات کوین (NOTcoin) پروژه‌ای مرتبط با پلتفرم شبکه اجتماعی تلگرام است که فرصتی برای بازی با امکان درآمدزایی به کاربران خود می‌دهد. شبیه تمام اتمسفرهای بازی در دنیای کریپتو، هر بازی به یک ارز مبنا نیاز دارد که به آن شور و شوق بیشتری بدهد و فعالیت‌های مالی را وارد محاسباتش کند؛ در این پلتفرم، توکن NOT قرار است این وظیفه را برعهده بگیرد.

تنها در بازه کوتاهی، بازی مبتنی بر تلگرام Notcoin توجه میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کرد و اکنون نزدیک به 34 میلیون گیمر، میانگین 5 میلیون روزانه، در آن فعالیت دارند. با نزدیک شدن به ایردراپ نات کوین توجهات به آن حتی بیشتر شده و با احتمال زیاد قرار است غوغایی در بازار کریپتو به پا کند.

تیم تحریریه پارسیان کریپتو به سراغ این بازی و الحاقات آن رفته تا گزارشی مفصل و مرتبط از جزئیات عملکردی و آینده نات کوین برای شما فراهم کند. در این مقاله سعی کردیم به تاریخچه، عملکرد و چرایی نات کوین بپردازیم، نحوه درآمدزایی در آن و تفاوت‌هایش با انواع مشابه را در کانون توجه قرار دهیم. مثل همیشه، دو مقاله تکمیلی زیر شما را در درک بهتر این مقاله کمک خواهند کرد:

نات کوین چیست؟

نات کوین چیست؟

احتمالا شما هم به تازگی به سکه طلایی اپلیکیشن تلگرام برخورده‌اید. اگرنه، کافی است در قسمت جستجوی تلگرام عبارت Notcoin را سرچ کنید تا با نماد مثلثی در دایره‌ای طلایی رنگ روبرو و به صفحه این ربات هدایت شوید. در آنجا با پیام زیر مواجه می‌شوید

What can this bot do?

Probably nothing @notcoin

اگر بر روی لینک @notcoin کلیک کنید به صفحه اجتماعی این بازی و کوین متناظر با آن در پلتفرم تلگرام هدایت می‌شوید که در حال حاضر بیشتر از 6.1 میلیون عضو دارد. شاید همین کافی باشد تا انگیزه لازم برای آشنایی با نات کوین، دسترسی‌های آن و آینده پیش رویش را به دست آورید.

اما واقعا Notcoin چیست؟

نات کوین یک بازی است که بر روی اپلیکیشن تلگرام تعریف شده است و شما می‌توانید با مراجعه به این اپلیکیشن و سرچ کردن Notcoin در آن به ربات این بازی دسترسی پیدا کنید. در آنجا کافی است بر روی گزینه start کلیک کنید تا به صفحه بازی هدایت شوید. در این صفحه شما با کلیک کردن بر روی لوگوی نات کوین امتیاز کسب می‌کند. تقریبا همه چیز حول این بازی و جامعه‌ای شکل گرفته برای سودآوری از نات کوین تعریف شده، جمعیتی چند میلیونی که منتظر ورود این توکن به بازارهای ارز دیجیتال هستند.

به زبانی شاید کمی فنی‌تر، نات کوین یک بازی کلیکی اجتماعی یا Social Clicker Game است. کسانی که به بازی‌های “بازی برای کسب درآمد یا play to earn” علاقه دارند می‌توانند از طریق اپلیکیشن تلگرام و با مشارکت در بازی نات کوین به درآمدزایی از این طریق بپردازند. شبیه اکثر بازی‌ها برای کسب درآمد، هدف ایجاد جامعه‌های بزرگ از بازیکنان است و خالقان آن با تعریف مشوق‌های مختلف، مانند جایزه به شرط دعوت دوستان، به آن دست می‌یابند.

بازی Notcoin آنقدر ساده است که در ابتدای امر شما هرگز فکر نمی‌کنید که با یک بازی و پلتفرمی جدی سروکار داشته باشید؛ بر روی یک آیکون زرد رنگ از کوین کلیک می‌کنید و شماره‌خوانی در بالا امتیازهای دریافتی شما را می‌شمارد (اینها توکن‌های آتی شما هستند). اما کم و بیش این همان چیزی است که در کریپتو اتفاق می‌افتد، اینکه ارزش و دارایی حول حضور آنلاین و تشکیل گروه‌های بزرگ از کاربران تعریف می‌شود، بدون اینکه دارایی فیزیکی خاصی در میان باشد.

در ادامه اما تعریف‌ها، اپلیکیشن‌ها، فعالیت‌ها و البته جریان‌های مالی بیشتر وارد بازی می‌شوند و ما سعی کردیم به این پیشامدهای ممکن بعدی در این مقاله بپردازیم تا شما شوق بیشتر و البته آگاهی بیشتری از پروژه Notcoin پیدا کنید.

نکته جالب‌تری که حس مشارکت را در بازیکن برمی‌انگیزد، صفحه شمارش تعداد توکن‌هاست که ارتباط مستقیمی با بازی، مشارکت کنندگان و امتیازهای دریافتی دارد. زمانی که ما به سایت نات کوین مراجعه کردیم، این تعداد برابر بود با

تعداد نات کوین ها

بیشتر بخوانید: بازی play to earn چیست

تاریخچه نات کوین

مشابه با هر پروژه دیگر با ریشه کریپتو، باید سری هم به تاریخچه نات کوین و چگونگی شکل گرفتن و تعریف آن می‌زدیم. نات کوین به عنوان یک پروژه نوآورانه در فضای کریپتو و با هدف ایجاد تحولی بنیادی در ساختارهای سنتی رمزارز، با اضافه کردن عناصر بازی، ایجاد شد.

تیم سازندگان نات کوین Open Builders و با سرپرستی Sasha Plotvinov است. آن‌ها از همان ابتدا و در سال 2018 به دنبال ایجاد بدعتی در کریپتو بودند. بخصوص، هدف اصلی آن‌ها استفاده از قدرت خود در شبکه‌های اجتماعی و توان بالایشان در جلب توجه کاربر و ایجاد موج‌های ناگهانی از کاربران برای مشارکت در انواع فعالیت‌های گیمینگ بود.

 • Notcoin در نوامبر سال 2023 به عنوان یک بازی الحاق شده به تلگرام معرفی شد و با رویکرد بسیار ساده‌اش، کلیک بر روی یک صفحه و اخذ امتیاز، به سرعت کاربران زیادی را از نقاط مختلف جهان به خود جلب کرد.
 • تا زمان معرفی آن در اواخر 2023 اطلاعات بسیار کمی درباره بازی و آینده توکن‌های NOT در اختیار بود
 • تیم معرف آن بعد از چند هفته از لانچ پروژه، Notcoin را به عنوان یک میم کوین جدید معرفی کرد

اهداف پروژه Notcoin

در ابتدای معرفی آن، خالقان Notcoin چنین عنوان می‌کردند که هدف خاصی در پس طراحی بازی Notcoin و سیستم پاداش‌دهی آن نیست. با این حال، بسیار مشخص است که چنین بازی بسیار ساده و بی‌هدفی اگر قرار باشد هیچ ارزش مالی با خود نداشته باشد پس از مدت کوتاهی به فراموشی سپرده می‌شود. بنابراین، چندی نگذشت که پلتفرم تلگرام، به صورت غیرمستقیم، اعلام کرد که به دنبال عرضه اولیه کردن توکن NOT مرتبط با پروژه Notcoin است.

در بازه‌ای یک هفته‌ای، جمعیت فعال در بازی از 5 میلیون کاربر به 17.2 میلیون کاربر افزایش یافت و اکنون بیشتر از 34 میلیون کاربر فعال و میانگین 5 میلیون کاربر فعال در روز دارد. هدف اصلی این بود که کاربر نیازی به دانلود اپلیکیشن‌های اضافی و ایجاد کیف‌های پول نداشته باشد. تنها با ورود به اپ تلگرام و جستجوی نات کوین می‌توان به صفحه بازی رفت و شروع به بازی کرد.

اگرچه هدف جدا شدن از ساختارهای سنتی مرتبط با بلاکچین بود، اما بازی همچنان بر پایه بلاکچین است، حتی اگر کاربر عادی نتواند به راحتی به این موضوع پی ببرد. در واقع، هدف ایجاد جذابیت در Notcoin با حذف گام‌های اضافی و مورد استفاده در دیگر بازی‌های کریپتو بود.

درنهایت، هدف مالی در این پروژه ایجاد اجتماعی بزرگ از کاربرانی است که خود می‌دانند قرار است بازاری حول NOT شکل بگیرد. پس از جذب تعداد بیشتری از کاربران، عرضه اولیه انجام می‌شود و فعالیت‌های مالی نات کوین آغاز می‌گردد.

وایت پیپر نات کوین

وایت پیپر نات کوین

نات کوین یک میم کوین مبتنی بر TON است. تیم معرف آن چندان شناخته شده نیستند و حتی پروژه خود را Probably Nothing (احتمالا هیچی) نامیده‌اند تا بر بی‌هدف بودن خلق نات کوین تأکید کنند. با این حال زمزمه‌های عرضه اولیه نات کوین و تأیید غیرمستقیم آن توسط تلگرام چیز دیگری می‌گوید.

وایت پیپر خاصی برای این پروژه تعریف نشده است؛ در واقع چنین وایت پیپری وجود دارد، اما تنها یک صفحه سفید خالی است (Whitepaper به معنی واقعی کلمه). در جستجوی خود برای یافتن وایت پیپر این پروژه ما به عبارت Whitepaper کلیک خور در صفحه Notcoin برخوردیم و وقتی بر روی آن کلیک کردیم با چند صفحه کاملا سفید مواجه شدیم. با وجود این، در ادامه که عرضه اولیه انجام شد و خرید و فروش کوین آغاز شد، احتمالا وایت پیپری نیز از آن منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید: وایت پیپر چیست

عرضه اولیه نات کوین

دیگر روزهای آخر، کمتر از 3 روز، از ماینینگ نات کوین است؛ حتی به گفته بسیاری از سایت‌ها این مرحله از پروژه Notcoin به پایان رسیده است و اکنون زمان عرضه اولیه شدن آن است. اوایل آپریل قابل قبول‌ترین زمانی است که می‌توان برای عرضه اولیه شدن NOT درنظر گرفت.

از دید ما مرحله اولیه ماینینگ NOT به پایان رسیده و اکنون زمان عرضه شدن این توکن است. به عنوان بزرگترین بازی WEB 3.0، Notcoin می‌تواند همان تحولی باشد که بازار کریپتو به آن نیاز دارد. بخصوص با میلیون‌ها کاربری که به خود جذب کرده می‌تواند موج جدیدی از شوق و پویایی در کریپتو به وجود آورد.

کسب درآمد از Notcoin تلگرام

کسب درآمد از Notcoin تلگرام

از هر چه بگذریم، سخن درآمد از همه خوش‌تر است. چنانکه که گفتیم این پروژه قرار است یک جریان مالی جدید در کریپتو ایجاد کند و مهم‌ترین سوال این است که چگونه می‌توان از بازی نات کوین و کریپتو احتمالی آن درآمد زایی کرد.

در حال حاضر گزینه‌ای برای Trade کوین‌ها در محیط بازی نات کوین وجود دارد. ما بر روی این گزینه کلیک کردیم و به صفحه‌ای منتقل شدیم که در آنجا امکان خرید (و فروش) پکیج‌های امتیاز با حجم‌های بالاتر از 10 میلیون ممکن بود. بنابراین، شما نمی‌توانید از 1000 یا 100000 امتیاز کسب کرده خود درآمدی داشته باشید.

درواقع، تیم طراح نات کوین یک برنامه ووچر ان اف تی خلق کرده که در آن شما می‌توانید امتیازات خود را به  NFT تبدیل کنید و خرید و فروش کنید. بنابراین اگر هر امتیازی که از کلیک بر روی صفحه بازی به دست می‌آورید یک نات کوین باشد، شما باید حداقل 10 میلیون امتیاز بگیرید تا یک NFT با آن بسازید و بعدا در بازار بفروشید.

وقتی NOT (به عنوان توکنی که عرضه اولیه شود) به صورت رسمی معرفی شود، شما می‌توانید Notcoin های خود را در بازار مرتبط با آن به فروش برسانید. خبر امیدوار کننده‌تر اینکه صرافی بایننس هم‌اکنون یک صفحه اختصاصی برای این کوین ایجاد کرده است تا در آینده قیمت، نمودار و اطلاعات مرتبط با نات کوین را در آنجا منتشر کند.

اطلاعات مرتبط با نات کوین

 

علاوه بر بازار داخلی بازی، که البته برای خرید و فروش شما را به Getgems.io هدایت می‌کند، شما می‌توانید از بازار پیش فروش Bybit نیز برای خرید و فروش توکن‌های نات کوین بهره بگیرید.

عرضه اولیه نات کوین

عرضه اولیه نات کوین در راه است و پلتفرم اعلام کرده که اولویت بندی ارائه NOTهای مرتبط با آن به کسانی است که مشارکت بیشتری در بازی کنونی آن داشته‌اند، دوستان بیشتری را معرفی کرده‌اند و فعالیت‌های مرتبط بیشتری در Notcoin انجام داده‌اند.

اگرچه تیم معرف Notcoin به ندرت درباره این پروژه و زمان احتمالی عرضه اولیه شدن آن حرفی می‌زنند، اما به تازگی یک گرافیک پاپ آپ زمانی در لحظات مختلف بازی ظاهر می‌شود که احتمالا نشان از نزدیک شدن به روز عرضه اولیه دارد. امروز که در تلگرام چرخی زدیم و کمی بازی کردیم، 3 Day بود که ظاهر می‌شد و امیدواریم واقعا پس از این 3 روز شاهد عرضه اولیه شدن نات کوین باشیم. بنابراین اگر میلیون‌ها امتیاز یا همان Notcoin برده‌اید، بهتر است این سه روز را منتظر بمانید شاید در عرضه اولیه پولدار شدید!

آیا بازی نات کوین کلاهبرداری است؟

آیا بازی نات کوین کلاهبرداری است؟

هرگز نمی‌توان با اطمینان کامل ادعا کرد که یک پروژه کریپتو امنِ امن است، چنانکه نمی‌توان اعتبار هیچ معامله‌ی آنلاین دیگری را نیز با اطمینان 100 درصدی تأیید کرد. با این حال، باید به شواهد، پشتیبان، پلتفرم‌های مشهور در معاملات کریپتو و جامعه کاربران این طرح‌ها نیز دقت کنید.

تلگرام سال‌هاست که فعالیت می‌کند و نشان داده که یک پلتفرم قابل اطمینان و جزء محدود شبکه‌های اجتماعی با سطح بالای امنیت کاربر و احترام به حریم خصوصی آنهاست. این پروژه نیز متعلق به تلگرام است و آغازی در ورود تلگرام به دنیای کریپتو به حساب می‌آید (اعتبار تلگرام پشت پروژه است). بنابراین، بدیهی است که تعداد بسیار زیادی از کاربران به آن اعتماد کنند و خواهان مشارکت در Notcoin باشند.

با این حال، شما بهتر است در ابتدا فقط در بازی‌ آن مشارکت کنید و تاجایی که وقت و حوصله دارید امتیاز جمع کنید. در ادامه، اگر ریسک پذیر هستید در عرضه اولیه هم شرکت کنید (با ارقام پایین)، اگر هم محافظه‌کارید صبر کنید تا NOT در پلتفرم‌های معتبری مانند بایننس معامله شوند.

مزایا و معایب نات کوین

هنوز نمی‌توان موشکافانه درباره Notcoin و هرآنچه که مربوط به آن است حرفی زد. بنابراین، آنچه به عنوان مزایا و معایب نات کوین در اینجا اعلام می‌کنیم به نحوه پیدایش و نام‌های پیرامون آن مربوط می‌شود.

مزایای Notcoin

 • مهم‌ترین ویژگی Notcoin حمایت تلگرام و عرضه شدن آن توسط این غول شبکه‌های اجتماعی است
 • یک بازی به آن الحاق شده که امکان توسعه سریع جامعه کاربران را به آن می‌دهد
 • اگر این نرخ از ورود کاربر در ادامه حفظ شود با احتمال زیاد NOT به یکی از توکن‌های کریپتو با حجم بالایی از نقدینگی بدل می‌شود. هرچند هنوز مشخص نیست چه مقدار کوین عرضه می‌شود، اما اگر در انطباق با نات کوین‌های ارائه شده در بازی باشد، تعداد فوق العاده زیاد یا حتی نامحدودی وجود خواهند داشت
 • بدعتی جدید در کریپتو است و امکان نوآوری بیشتر در رمزارز را بروز می‌دهد
 • به صورت غیرمستقیم و بسیار زیرکانه توسط بایننس تأیید شده است
 • به احتمال زیاد یکی از قدرتمندترین اقتصادهای درون بازی را خواهد داشت و در ادامه با توسعه بازی جریان مالی فوق‌العاده‌ای را تشکیل می‌دهد

معایب Notcoin

 • شاخص‌ترین نقص این پروژه در عدم شفافیت آن در ارائه جزئیات مرتبط است؛ برای مثال، هنوز هیچ وایت پیپری ارائه نکرده و تنها صفحه‌ای خالی (شاید قرار است همان را پر کند) ارائه داده است
 • به دلیل تعداد بالای مشارکت کنندگان و نوع تعریف کوین‌ها در بازی، ارزش هر کوین بسیار پایین است و شاید همین امر قیمت‌گذاری و معاملات آن را تحت تأثیر قرار دهد
 • عملکرد تلگرام تأثیر شاخصی بر آن خواهد داشت و حتی یک شکایت دولتی از این پلتفرم اجتماعی باعث ریزش نمودارهای آتی نات کوین می‌شود
 • هیچ توضیح یا روشن‌سازی درباره امنیت و شیوه دپازیت کاربران در این پلتفرم ارائه نشده است

جمع‌بندی

نات کوین یک نوآوری با کوشش تلگرام است که برای تحول در کریپتو معرفی شده و تیم معرف‌اش با ادغام بازی به آن جذابیت بیشتری را به پروژه وارد کرده است. نکته مهم درباره پروژه Notcoin روند نمایی در مشارکت کاربران است. هم‌اکنون به طور میانگین روزانه نزدیک به 5 میلیون کاربر در این پلتفرم به فعالیت می‌پردازند.

با احتمال زیاد Notcoin در اوایل آپریل عرضه اولیه شود، این را ما از شمارش معکوس زیرکانه تلگرام در بازی Notcoin فهمیدیم. همچنین، فعالیت کاربران در بازی، بحث‌هایی که در گروه تلگرامی مربوط به بازی وجود دارد و آماده شدن صرافی‌ها برای استقبال از نات کوین نشان از جدی بودن عرضه اولیه Notcoin دارند.

برای کسانی که در کریپتو تازه‌کار به حساب می‌آیند، پیشنهاد می‌کنیم با مشارکت در بازی آغاز کنند، در گروه تلگرامی آن به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر باشند و از Notcoin به عنوان یک مسیر آموزشی در درک شیوه‌های گاها عجیب و غریب معرفی و عرضه توکن‌های مختلف در دنیای کریپتو آشنا شوند.

سوالات متداول

آیا نات کوین یک میم کوین است؟

NOT یا Notcoin یک میم کوین جدید است که بر روی بلاکچین TON تعریف شده است. توجه کنید که این کوین حول یک بازی و یک اسم خلق شده است، بنابراین تمام ویژگی‌های یک میم کوین را دارد. حتی خود طراحان نات کوین نیز آن را  Probably Nothing  خوانده‌اند.

نات کوین و تلگرام چه ارتباطی با هم دارند؟

نات کوین هم یک بازی است هم اینکه یک رمزارز است که با NOT قرار است وارد بازارهای عرضه کریپتو شود. بازی نات کوین از طریق تلگرام عرضه شده است و تیم سازنده آن یعنی Open Builders توسط تلگرام پشتیبانی می‌شوند. در نهایت، بلاکچین TON معرف NOT است، بلاکچینی که سرمایه‌گذاری آن را تلگرام انجام داده است.

Notcoin کی عرضه اولیه می‌شود؟

هیچ پلتفرم، صرافی یا حساب شخصی تریدر سرشناسی تا کنون به قطعیت اعلام نکرده که زمان عرضه اولیه شدن نات کوین کی است. با این حال، اگر سراغ بازی نات کوین در تلگرام بروید متوجه می‌شوید که یک شمارش معکوس روزانه در آن پاپ آپ می‌شود که ظاهرا تعداد روز مانده به عرضه اولیه آن را منعکس می‌کند. در حال حاضر این عدد 3 (امروز 10 فروردین 1403 یا 29 مارس 2024 ) است و با احتمال زیاد نات کوین در روزهای اول ماه میلادی اپریل عرضه شود.

قیمت هر نات کوین چقدر است؟

به دلیل تعداد بالایی که احتمال  وجود دارد، قیمت این توکن بسیار پایین خواهد بود، به همین دلیل شاید صعودی ناگهانی و چند صد درصدی آن در روزهای اول دور از انتظار نباشد.

چگونه می‌توان توکن NOT را خرید و فروش کرد؟

در حال حاضر شما تنها می‌توانید از فضای بازی و گزینه Trade برای معامله استفاده کنید. در آنجا هر 10 میلیون توکن را می‌توانید به یک NFT تبدیل و به فروش برسانید، هرچند قیمت هر ان اف تی نیز چندان زیاد نیست و در حد چند دلار است. با وجود این، پس از عرضه اولیه شدن نات کوین شما می‌توانید آن را مشابه با سایر ارزها در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله کنید.