خانه
معرفی ارز دیجیتال BUSD؛ نحوه خرید و نگهداری دلار بایننس + آینده عکس

معرفی ارز دیجیتال BUSD؛ نحوه خرید و نگهداری دلار بایننس + آینده

۲۲ خرداد ۱۴۰۳
0
0

استیبل‌کوین BUSD یا دلار بایننس محصول مشترک بایننس و پکسوس است. بایننس یکی از صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال در جهان و شرکت پکسوس تراست (Pexos Trust)، یک پلتفرم زیرساخت بلاک‌چین و توکن‌سازی تنظیم‌شده هستند. این استیبل‌کوین یکی از معدود استیبل‌کوین‌هایی است که با مقررات تعیین شده توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) مطابقت دارد.
نوسان بازار کریپتو باعث شده است برخی از مردم برای ورود به آن مردد باشند. استیبل‌کوین‌ها سعی می‌کنند مشکل نوسانات بازار کریپتو را حل کنند. یکی از دلایلی که مردم از ارز دیجیتال BUSD استفاده می‌کنند این است که با مقدار مساوی دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود.
دلار آمریکا هنوز هم به‌عنوان ارز ذخیره جهان و قوی‌ترین ارز فیات شناخته می‌شود؛ بنابراین، دلار بایننس یک ارز پایدار و قابل‌اعتماد است که می‌تواند با موفقیت از تغییرات نوسان در بازارهای مالی جان سالم به در ببرد. اگر شما نیز به دنبال یک ارز دیجیتال امن و بدون نوسان هستید با ما تا انتها این مقاله از پارسیان کریپتو همراه باشید.

ارز دیجیتال BUSD چیست؟

ارز دیجیتال BUSD چیست؟

ارز دیجیتال BUSD بر اساس استاندارد توکن  ERC-20 ساخته شده است. ERC-20 رایج‌ترین استاندارد توکن های شبکه اتریوم است. ازآنجایی‌که توکن BUSD با کمک استاندارد ERC-20 ایجاد شده است، در نتیجه با قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم سازگار است. بااین‌حال، این توکن با استاندارد BEP-2 بایننس نیز سازگار است. به عبارت ساده، این بدان معناست که می‌توانید توکن BUSD را به طور مساوی در زنجیره هوشمند اتریوم و بایننس استفاده کنید.

یکی از جنبه‌های مهم استیبل‌کوین BUSD این است که توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) تأیید و تنظیم می‌شود. این بدان معناست که ارز دیجیتال تحت ممیزی ماهانه و استانداردهای نظارتی سخت‌گیرانه قرار می‌گیرد تا امنیت و ایمنی دارایی‌های کاربر را حفظ کند. این مقررات باعث می‌شود هر توکن BUSD با دلار آمریکا در نسبت 1:1 پشتیبانی شود.

بیشتر بخوانید: قیمت BUSD

کاربردهای دلار بایننس چیست؟

استیبل‌کوین‌ها نقش حیاتی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال دارند. هدف آنها ارائه سرعت و امنیت یک بلاک‌چین و درعین‌حال ازبین‌بردن نوسانی است که اکثر ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند. استیبل‌کوین‌ها در ابتدا برای خرید ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های معاملاتی استفاده می‌شدند که جفت‌های معاملاتی ارزهای فیات را ارائه نمی‌کردند. آنها اکنون در چندین سرویس مالی مبتنی بر بلاک‌چین، مانند پلتفرم‌های وام‌دهی، استفاده می‌شوند و حتی می‌توان از آنها برای پرداخت کالاها و خدمات استفاده کرد. ارز دیجیتال BUSD را می‌توان به روش‌های مختلف برای تراکنش در چندین پلتفرم غیرمتمرکز و متمرکز به کار برد.

استیبل‌کوین BUSD را می‌توان برای خرید کالاها و خدمات در پلتفرم‌های متمرکز مانند Binance و Paxos استفاده کرد. به‌سادگی دلار آمریکا را در صرافی به BUSD تبدیل کنید و از آنها برای خرید استفاده نمایید. به عنوان مثال، برخی هتل‌ها به شما امکان می‌دهند با انتقال این ارز دیجیتال، اتاق خود را رزرو نمایید.

این ارز دیجیتال می‌تواند برای معاملات در صرافی‌ها استفاده شود. سرمایه‌گذاران می‌توانند BUSD را بخرند و بفروشند و از ثبات پولی ارائه شده توسط این استیبل‌کوین استفاده کنند. همچنین این ارز می‌تواند برای تراکنش‌های روی پلتفرم‌های غیرمتمرکز مانند پروتکل‌های DeFi استفاده شود. کاربران می‌توانند با ارسال و دریافت آن در این پلتفرم‌ها تراکنش‌های سریع و ارزان انجام دهند.

بیشتر بخوانید: بایننس چیست

مزايا و معایب ارز BUSD

مزايا و معایب ارز BUSD 

مزایای BUSD

استیبل‌کوین BUSD مزایای بسیاری را برای سرمایه‌گذاران و کاربران دنیای کریپتو دارد. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای BUSD را عنوان کرده‌ایم:

ثبات پولی: BUSD ارزشی برابر با دلار آمریکا دارد و به همین دلیل یک ارز باثبات است. یعنی سرمایه‌گذاران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را بدون ترس از نوسانات بازار دیجیتال برای بلندمدت نگه دارند.

پذیرش گسترده: دلار بایننس به طور گسترده توسط پلتفرم‌های معاملاتی و صرافی‌ها پذیرفته شده است. بنابراین، یک انتخاب عملی برای سرمایه‌گذارانی است که به دنبال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود هستند.

تراکنش‌های سریع و ارزان: تراکنش‌های انجام شده با BUSD سریع و ارزان هستند و آن را به انتخابی محبوب برای کاربران بازار کریپتو تبدیل می‌کند.

افزایش امنیت: این ارز دیجیتال بوسیله یک ذخیره دلار آمریکا تحت نظارت یک شخص ثالث قابل‌اعتماد و مورد تأیید پشتیبانی می‌شود؛ بنابراین یکی از استیبل‌کوین‌های قابل‌اعتماد در بازار است. به همین دلیل است که برای سرمایه‌گذاران و کاربران این حوزه یک انتخاب موجه است.

معایب BUSD

 • استیبل‌کوین بایننس با عدم قطعیت نظارتی و چالش‌های انطباق در حوزه‌های قضایی مختلف مواجه است.
 • ممکن است به دلیل اتکای این استیبل‌کوین به متولیان و ناشران شخص ثالث، ریسک متوسطی داشته باشد.
 • ممکن است به دلیل پیچیدگی و تنوع بلاک‌چین‌ها و قراردادهای هوشمند، با مشکلات فنی یا نقض امنیتی مواجه شود.
 • ممکن است به دلیل نوسانات بازار یا فرصت‌های آربیتراژ، پیوند یا برابری خود با دلار را از دست بدهد.

نحوه عملکرد ارز BUSD

فناوری و مکانیسم ارز دیجیتال BUSD در مقایسه با سایر استیبل‌کوین‌ها ساده است. BUSD از مکانیزم کاهش تورم استفاده می‌کند که باعث می‌شود عرضه و ذخیره توکن‌های آن و دلار آمریکا به طور مداوم در نسبت 1:1 حفظ شوند. به زبان ساده، تضمین می‌کند که هر ارز همیشه با 1 دلار آمریکا قابل مبادله است.

بایننس با استفاده از فناوری قراردادهای هوشمند قادر است توکن‌های BUSD را بر اساس نیاز خود ضرب کند. هنگامی که Paxos دلار آمریکا را به ذخایر واریز می‌کند، توکن‌های جدید BUSD می‌توانند ضرب شوند. توکن‌های ضرب شده به کیف پول کاربر ارسال می‌شوند. نقطه مقابل ضرب، سوزاندن است. هنگامی که یک توکن BUSD به Paxos ارسال می‌شود، پلتفرم زیرساخت بلاک‌چین، توکن را می‌سوزاند و معادل فیات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

باتوجه‌به سازگاری این ارز دیجیتال با ERC-20 و BEP-2، توکن‌های BUSD را می‌توان در هر دو بلاک‌چین استفاده کرد. اگر کاربر بخواهد توکن‌های خود را از یک بلاک‌چین به بلاک‌چین دیگر منتقل کند، فقط باید آن را با استفاده از تابع تبدیل Binance تبدیل نماید. بایننس نقش یک پل بین دو زنجیره را بر عهده می‌گیرد.

نحوه خرید و فروش استیبل‌کوین BUSD

در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چگونه یک دلار بایننس بخرید:

 1. یک صرافی را انتخاب کنید و یک حساب کاربری ایجاد نمایید. ساخت یک حساب کاربری اولین گام برای خرید ارز دیجیتال است. هم می‌توانید مستقیماً در صرافی ارز دیجیتال Binance یک حساب ایجاد کنید و هم می‌توانید از هر صرافی دیگری که از استیبل‌کوین BUSD پشتیبانی می‌کند نیز استفاده نمایید.
 2. هنگامی که حساب شما تأیید شد، می‌توانید با استفاده از روش پرداختی که انتخاب می‌کنید، مبلغ ارز را واریز نمایید. برای پرداخت این مبلغ می‌توانید از سایر ارزهای دیجیتال، کارت اعتباری و پرداخت‌های بانکی مستقیم استفاده کنید.
 3. اکنون می‌توانید وجوه سپرده شده خود را با ارز دیجیتال BUSD مبادله کنید. صرافی‌هایی هستند که استفاده از آنها آسان‌تر است و فقط باید مبلغی را که می‌خواهید وارد کرده و روی دکمه “خرید” کلیک کنید. هنگام خرید BUSD، می‌توانید آن را در حساب خود در صرافی ذخیره کنید یا آن را در کیف پول رمزنگاری شخصی خود ذخیره نمایید.
 4. این روند برای فروش ارز مذکور نیز قابل استفاده است.

ولت‌های مناسب نگهداری دلار بایننس

ولت‌های مناسب نگهداری دلار بایننس

مدتی است که استیبل‌کوین بایننس در بازار حضور دارد و ارزش خود را به سرمایه‌گذاران نشان داده است. همان‌طور که می‌دانید، برای نگه‌داشتن این ارز به یک کیف پول نیاز دارید.  بااین‌حال، توجه داشته باشید که همه کیف پول‌ها از توکن‌های BEP-20 پشتیبانی نمی‌کنند. 5 تا از برترین ولت‌ها برای دلار بایننس عبارتند از:

 • Binance Chain Wallet
 • MetaMask Wallet
 • SafePal S1
 • MathWallet
 • Trust Wallet

آینده BUSD

صرافی بایننس اعلامیه مهمی را منتشر کرده که باعث شده جامعه کریپتو دچار چالش شود. این صرافی در وبلاگ خود اعلام کرده است که دیگر از استیبل‌کوین بایننس پشتیبانی نمی‌کند. بایننس پس از اقدام Paxos برای توقف تولید سکه‌های جدید BUSD این اعلامیه را منتشر نمود. کاربران این ارز تا فوریه 2024 فرصت داشتند دلار BUSD خود را بفروشند یا با سایر گزینه‌های استیبل‌کوین یا ارز‌های دیجیتال جایگزین نمایند. Paxos Trust Company نیز تمام توکن‌های BUSD موجود را تا فوریه 2024 پشتیبانی کرد و قابلیت بازخرید به آن داد.

همان‌طور که ارز دیجیتال BUSD به‌تدریج کنار گذاشته می‌شود، یک استیبل‌کوین دیگر با نام First Digital USD (FDUSD) موردتوجه قرار گرفته است. FDUSD توسط First Digital Group در ماه ژوئن راه‌اندازی شده و در اواخر جولای در صرافی Binance عرضه شد. صرافی بایننس کاربران خود را تشویق می‌کند تا BUSD خود را با FDUSD تعویض کنند. این صرافی مشوق‌هایی مانند نرخ مبادله BUSD/FDUSD 1:1 و معامله بدون کمیسیون BUSD با FDUSD ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم استیبل‌کوین BUSD مزایای بسیاری برای صنعت ارز دیجیتال دارد که عبارتند از: امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi، مدیریت ارز و خرید کالا و خدمات. این ارز همچنین یک اپلیکیشن جهانی دارد که برای خرید و فروش آن به کار می‌رود. رشد تصاعدی ارز دیجیتال BUSD در شش ماه اول پس از راه‌اندازی نشان داد که بازار برای حضور این استیبل‌کوین‌ آماده بود.

بااین‌حال، پس از اینکه بایننس دیگر از این ارز دیجیتال پشتیبانی نمی‌کند، توصیه می‌کنیم به فکر خرید سایر استیبل‌کوین‌ها، مانند FDUSD باشید. این نوع ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند در بازار کریپتو حضور داشته باشید و نگران نوسانات قیمت آن نباشید.

سؤالات متداول

ارز دیجیتال BUSD روی چه بلاک‌چینی است؟

این ارز را می‌توانید به‌عنوان یک استیبل‌کوین چند زنجیره‌ای در نظر بگیرید؛ زیرا درچند بلاک‌چین، از جمله اتریوم، BNB Smart Chain، Solana، Astar، Harmony و غیره وجود دارد. در اتریوم و BSC با عرضه 13.1B و 4.8B در دسترس است و  در سایر بلاک‌چین‌ها، عرضه BUSD تنها ده‌ها تا چند میلیون است.

آیا دلار بایننس ایمن است؟

پس از فروپاشی سریع استیبل‌کوین الگوریتمی UST و LUNA، هر فردی که در بازار کریپتو حضور دارد، می‌داند که بازار همچنان ناامن است. هر سرمایه‌گذاری، از جمله خرید ارز BUSD، دارای سطح مشخصی از ریسک است. اما ما باید ریسک‌ها را مدیریت کنیم و قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را انجام دهیم.

BUSD چقدر پایدار است؟

BUSD یک استیبل‌کوین با پشتوانه فیات است. این ارز قبل از رسیدن به ثبات قیمت، به مدت 1 سال با نوسان قیمت مواجه بود. دلارهای آمریکا به‌عنوان وثیقه در ذخایر این ارز وجود دارند که در هر زمان قابل بازخرید است. بنابراین، می‌تواند نسبت 1:1 با دلار آمریکا را حفظ کند.

درباره نویسنده

مینا عسکری

ثبت نظر جدید

0/200

[object Object] عکس

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت کدام است؟

انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت به پارامترهای زیادی مانند وضعیت کلی بازار کریپتو، وضعیت بنیادی و نقدینگی ارزهای دیجیتال یا عملکرد چند ماه اخیر ارزها بستگی دارد. با این حال، همیشه می‌توان معیارهایی را برای تشخیص بهترین ارز...

۳ تیر ۱۴۰۳
0
0
[object Object] عکس

استخر استیکینگ چیست؟ نحوه کار Staking Poolها چگونه است؟

جذابیت بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران زیادی را به این حوزه کشانده است. در این میان، استیکینگ (Staking) یکی از روش‌های محبوب کسب درآمد غیرفعال در دنیای رمزارزهاست. برای کسب سود بیشتر از طریق سهام‌گذاری، کاربران می‌توانند از استخرهای استیکینگ...

۲ تیر ۱۴۰۳
0
0