پارسیان کریپتو
خانهمقالاتمتاورسآموزش خرید زمین در متاورس + 3 مورد از مزایا و کاربرد Metaverse land
آموزش خرید زمین در متاورس + 3 مورد از مزایا و کاربرد Metaverse land عکس

آموزش خرید زمین در متاورس + 3 مورد از مزایا و کاربرد Metaverse land

July 10, 2023
11178
1

با ظهور پدیده بلاک چین یا همان زنجیره بلوکی، زندگی بشر دچار تحول شگرفی شده و برای هر نیازی یک پاسخ کاملا قاطع به میان آمده. اگر بخواهیم جهانی موازی دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم را تصور کنیم، قطعا می‌بایست نسبت به مالکیت دارایی‌های خود اطمینان کافی داشته باشیم. یکی از این دارایی‌ها که در دنیای فیزیکی هم همواره از اهمیت بسیاری برخوردار بوده، زمین نام دارد. خرید زمین در متاورس، موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به طور جامع به آن بپردازیم.

خرید زمین در متاورس به چه معناست؟

خرید زمین در متاورس به چه معناست؟

خرید زمین در متاورس بدین معناست که هر فردی بتواند در یک پروژه‌ی تحت وب، مالکیتی را به دست آورده و بر اساس آن در سود و زیان یک پروژه سهیم شود. مفهوم زمین در متاورس در عین حال که شباهت‌هایی به زمین در دنیای فیزیکی دارد، دارای تفاوت‌های بسیاری نیز می‌باشد که در همین مقاله به آن خواهیم پرداخت.

در یکی از مقالات مجله اینترنتی پارسیان کریپتو، پاسخ جامعی به پرسش متاورس چیست و چگونه کار میکند داده‌ایم. لذا پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز این مطلب را مطالعه نکرده‌اید، نگاهی به آن بیندازید و اطلاعات خود را در زمینه متاورس به‌روز نمایید.

مقایسه خرید زمین در متاورس و دنیای فیزیکی

در دنیای فیزیکی افراد با اهداف مختلف تصمیم به خرید یک یا چند قطعه زمین می‌گیرند. برخی از این اهداف شامل موارد زیر هستند:

  • خرید و فروش زمین خالی در زمان مناسب
  • ساخت واحد مسکونی جهت استفاده شخصی
  • ساخت واحد جهت استفاده تجاری
  • ساخت و ساز و کسب سود از فروش واحدها

خرید زمین در متاورس نیز از این بابت شباهت به خرید زمین در دنیای فیزیکی دارد. جهت خرید LAND (زمین) در این دنیای موازی احتمالا باید یکی از اهداف فوق را داشته باشید. همانطور که در واقعیت، اگر بدون داشتن هدف، برنامه و اطلاعات کافی اقدام به خرید یک قطعه زمین نمایید، احتمالا در آینده موجب پشیمانی شما خواهد شد؛ در دنیای متاورس نیز همین قاعده وجود دارد.

از زمانی که موضوع خرید زمین در متاورس مطرح شد، پروژه‌های بیشماری در دنیا شکل گرفتند. برخی از این پروژه‌ها، از همان ابتدا با اهداف کلاهبرداری، آغاز به کار نموده و برخی دیگر نیز به دلیل ضعف در برنامه‌ریزی و نداشتن نقشه راه، در ادامه با چالش‌های فراوانی مواجه شدند. در هر صورت افرادی که در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری نموده و اقدام به خرید زمین نمودند، تبدیل به مالباخته‌هایی شدند که مبالغ بسیاری را از دست دادند.

عده‌ای از منتقدین که همواره سعی دارند با تکنولوژی بلاکچین و مدیریت غیرمتمرکز مخالفت نموده و آن را از ریشه نابود کنند، خرید زمین در متاورس را از ریشه، کلاهبرداری عنوان کرده و انجام آن را غیرمنطقی، غیرشرعی و غیرقانونی معرفی می‌کنند. در پاسخ به این افراد می‌توان چنین عنوان کرد که صرفا به این دلیل که برخی اشخاص از این بستر جهت مقاصد شوم سوءاستفاده نموده‌اند نمی‌توان با آن را از ریشه کلاهبرداری نامید. در دنیای فیزیکی هم هستند کسانی که با فروش زمین به صورت غیرقانونی، اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند اما نمی‌توان اصل بازار خرید و فروش زمین را غیرقانونی و نامشروع دانست.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین روش کسب درآمد از متاورس را نیز حتما مطالعه کنید.

کاربرد خرید زمین در متاورس

به زبان ساده، کاربرد خرید زمین در متاورس، انتقال مالکیت یک پروژه WEB3 و مبتنی بر بلاکچین به کاربران آن است. از زمان پیدایش اینترنت و وبسایت‌های تعاملی تا به امروز وقتی قصد داشتید در یک پلتفرم تحت وب ثبت‌نام نمایید، وارد وبسایت آن شده و به بخش ثبت‌نام مراجعه می‌کردید؛ سپس با درج اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره موبایل، نام کاربری، رمز عبور و… به عضویت آن پلتفرم درآمده و نسبت به استفاده از محصولات یا خدمات آن پلتفرم اقدام می‌نمودید.

مسلم است که در این حالت، شما صرفا به عنوان یک مصرف کننده در پلتفرم مذکور شناخته می‌شدید و معمولا منفعتی به غیر از استفاده از همان محصول یا خدمت شامل حالتان نمی‌شد. به مرور برندها و کسب‌وکارها در رقابت با یکدیگر، مزیتی به نام باشگاه مشتریان را به سیستم بازاریابی و فروش خود اضافه نمودند تا افراد را در ازای پاداش‌هایی ترغیب به خرید بیشتر نمایند.

در ادامه‌ی توسعه‌ی مفاهیم بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) و اهمیت ارزش پیشنهادی یکتا (Unique Value Proposition) برای برندها و همزمانی آن با پیدایش بلاک چین، توکن‌های غیرمثلی (NFT)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دیگر مفاهیم مرتبط، خرید و فروش زمین در متاورس در جوامع تخصصی مطرح و سپس با سرعت بسیار زیادی در بین عموم مردم دنیا گسترش یافت.

انتخاب بهترین زمین های متاورس

وقتی پروژه‌ای تصمیم به فروش زمین متاورسی می‌گیرد، در اصل تصمیم دارد کاربران، مشتریان و مخاطبان خود را در آینده‌ی پروژه سهیم نماید. توجه نمایید که گفتیم در آینده‌ی پروژه، یعنی در سود و زیان؛ لذا تصور خرید بهترین زمین های متاورس با امید کسب سود قطعی، تصوری کاملا غلط می‌باشد.

همچنین توجه مطلق به میزان تبلیغات رسانه‌ای یک پروژه نیز جهت انتخاب بهترین زمین های متاورس امری غلط می‌باشد. در خصوص بررسی و انتخاب یک پروژه بایستی عوامل مختلفی را در نظر گرفت که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. پیشنهاد می‌کنیم پیش از کسب اطلاعات در خصوص نحوه خرید زمین در متاورس معیارهای شناخت یک پروژه‌ی مناسب سرمایه‌گذاری را به دقت مطالعه نمایید.

پیشنهاد می کنیم مقاله گردشگری متاورس و کسب درآمد از متاورس را نیز حتما مشاهده کنید.

وایت پیپر پروژه

خرید زمین در متاورس

اولین و مهمترین اقدامی که جهت انتخاب بهترین زمین های متاورس باید انجام داد، بررسی و مطالعه دقیق وایت پیپر پروژه متاورس می‌باشد. وایت پیپر به سندی گفته می‌شود که به زبان فنی در خصوص یک پروژه توضیح داده و نقشه راه آن را تعیین می‌نماید.

البته مطالعه و تشخیص آینده‌دار بودن یک پروژه از روی وایت پیپر نیز کار چندان ساده‌ای نیست و پیشنهاد می‌شود در این خصوص حتما از افراد باتجربه و در حوزه‌ی مدیریت کسب‌وکار و مارکتینگ مشاوره دریافت شود.

بنیان‌ گذاران اولیه‌ ی پروژه

با وجود اینکه یکی از مزایای خرید زمین در متاورس، مدیریت غیرمتمرکز مالی بوده و مدیریت پروژه توسط اعضای آن انجام می‌شود، اما به این دلیل که راه‌اندازی پروژه در ابتدا تا زمانی که سرمایه‌گذارانی جذب آن شود، به عهده بنیان‌گذاران اولیه می‌باشد، لذا شناخت این افراد نیز حائز اهمیت است.

البته این نکته نیز خود دارای یک پارادوکس مهم می‌باشد؛ چرا که اولین پروژه مالی مبتنی بر بلاک چین یعنی بیت کوین نیز توسط فرد یا افرادی ناشناس به دنیا معرفی شد. از آنجایی که پروژه بیت کوین به عنوان الگوی اولیه‌ی ساز و کار مدیریت غیرمتمرکز شناخته شده و تا حد زیادی موفقیت چشمگیری را تجربه نموده لذا ناشناس بودن بنیان‌گذاران یک پروژه به تنهایی دلیل بر عدم موفقیت آن نیست.

شیوه‌ ی بازاریابی و معرفی پروژه

یکی از نکات بسیار مهم در شناخت بدترین و بهترین زمین های متاورس، که اکثرا به آن توجه نشده و یا حتی گاهی نتیجه‌گیری معکوس از آن می‌شود، شیوه‌ی بازاریابی و معرفی پروژه متاورسی است.

در علم بازاریابی، مفهوم ارزش پیشنهادی یکتا و توجه ویژه به آن کمک شایانی به انتخاب افراد خواهد کرد. پروژه‌های متاورسی و حتی غیرمتاورسی زمانی می‌توانند به حیات خود ادامه داده و مورد استقبال کاربران بسیاری قرار بگیرند که دارای یک یا چند ارزش پیشنهادی منحصربه‌فرد باشند.

به عنوان مثال زمانی که برای اولین بار ایده تاکسی اینترنتی مطرح شد، به وضوح ارزش‌های پیشنهادی بسیار مهمی از جمله رفع دغدغه‌های مسافرین و راننده‌ها هدف قرار داده شد. به همین دلیل هم صنعت جدیدی به نام تاکسی اینترنتی خلق شده و توجه سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب نمود.

حال در پروژه‌های متاورسی به دلیل نوظهور بودن آن و استفاده از واژه‌های وسوسه‌انگیز، معمولا هیچ ارزش پیشنهادی مطرح نشده و صرفا تبلیغات با استراتژی‌هایی همچون گوریلا مارکتینگ یا بازاریابی پارتیزانی و چریکی در ابعاد وسیع انجام می‌شود. عموما این تبلیغات صرفا با شعارهای تبلیغاتی وسوسه‌انگیز همراه بوده و افراد را ترغیب به خرید زمین در متاورس می‌نمایند. همانطور که گفتیم، به خصوص در کشورهای جهان سوم همچون ایران، نتیجه‌گیری معکوس از سبک تبلیغات انجام می‌شود. یعنی هرچه حجم تبلیغات بیشتر بوده و به اصطلاح یک پروژه در شبکه‌های اجتماعی بیشتر وایرال شود، شانس موفقیت آن در جذب سرمایه نیز افزایش می‌باشد. البته این موفقیت موقتی بوده و معمولا در مدت کوتاهی موجب از دست رفتن سرمایه افراد می‌شود.

محدوده جغرافیایی پروژه

با این حال که در یک پروژه متاورسی، مرز و محدوده‌ی جغرافیایی تقریبا بی‌معنی بوده اما در برخی موارد توجه به این نکته نیز خالی از لطف نیست. به عنوان مثال مواردی مشاهده شده که خرید زمین متاورس توسط ایرانیان به دلایل تحریم‌های اقتصادی با مشکلاتی مواجه شده و حتی گاهی حساب کاربری افرادی که با آدرس IP ایران اقدام به خرید زمین نموده‌اند مسدود و دارایی آن‌ها غیرقابل‌استفاده شده است.

مزایای خرید زمین در متاورس

در این بخش قصد داریم در رابطه با معایب و مزایای خرید زمین در متاورس نسبت به دارایی‌های قابل سرمایه‌گذاری دیگر به چندین مورد اشاره کنیم. البته تمرکز اصلی ما بر روی مزایا بوده و در خصوص عیوب این سرمایه‌گذاری صرفا می‌توانیم به ناشناخته بودن این بازار نوظهور اشاره کنیم؛ دلیل این عیب نیز سوءاستفاده افراد سودجو از ناآگاهی عموم مردم و اغفال نمودن آن‌ها جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کلاهبرداری است.

اما بیاید با این فرض که شما فردی نیستید که بدون آگاهی و صرفا از روی هیجان و توجه به تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اقدام به خرید زمین در متاورس نمایید، به مزایای آن بپردازیم.

قرارداد هوشمند به جای قولنامه (مبایعه‌ نامه) و امنیت بالا

مزایای خرید زمین در متاورس

زمانی که افراد در دنیای فیزیکی اقدام به خرید یک دارایی همچون زمین یا یک واحد آپارتمان می‌نمایند، با فرض اینکه ملک یا زمین مورد معامله دارای سند رسمی نباشد، طرفین با تنظیم یک قرارداد با عناوینی همچون مبایعه‌نامه یا قولنامه، توافقاتی را انجام می‌دهند. در این حالت هر کدام از طرفین می‌تواند از مفاد قرارداد به ضرر طرف مقابل سرپیچی نمایند.

حتی اگر مورد معامله دارای سند رسمی کشوری باشد نیز، دارایی‌ها صرفا تا زمانی معتبر خواهند بود که نظام حاکم بر آن کشور تغییر نیابد. در این حالت که شاید هم به ندرت پیش بیاید، خطر از دست رفتن دارایی، مالک فعلی را تهدید می‌کند.

اما در قراردادهای هوشمند یک بار تمامی مفاد قرارداد تنظیم و به تأیید طرفین می‌رسد. پس از اینکه طرفین، قرارداد فوق را از طریق امضای دیجیتال کیف پول خود پذیرفتند، دیگر به هیچ وجه امکان تخطی از قوانین و یا ایجاد هر گونه تغییر در قوانین مگر با تأیید بیش از نیمی از اعضای شبکه امکان‌پذیر نیست.

پیشنهاد می کنیم مقاله پروژه های برتر متاورس در سال ۲۰۲۳ را نیز حتما مطالعه کنید.

ضریب سود بالا

از مزایای خرید زمین در متاورس که احتمالا تا به امروز بارزترین مزیت آن نیز بوده، ضریب سوددهی بالا می‌باشد. البته همین مزیت نیز محرکی کارآمد برای افراد سودجو بوده تا بتوانند مبالغ هنگفتی را با فروش زمین‌های بی‌ارز به جیب بزنند.

اما در صورتی که بتوانید پروژه‌های قابل اعتماد و آینده‌دار را شناسایی کرده و نسبت به خرید زمین متاورس در آن‌ها اقدام کنید احتمالا سودی با ضریب باورنکردنی را به جیب خواهید زد. دلیل این ضریب سوددهی بالا هم نوظهور بودن این شیوه از سرمایه‌گذاری و عدم امکان دستکاری در شیب صعود و نزول می‌باشد.

دموکراسی در جامعه

من به عنوان نویسنده‌ی این مطلب، در بین مزایای خرید زمین در متاورس مزیت اصلی را در دموکراسی می‌بینم. تقریبا در هیچ شهر و کشوری جز متاورس دموکراسی به معنای واقعی رعایت نشده و از نظر من، وقوع بدترین اتفاقات هم به دلیل اینکه تصمیم اکثریت جامعه بوده، جذاب و دلپذیر است.

زمانی که شما به واسطه‌ی خرید زمین در متاورس اقدام به سرمایه‌گذاری در یک پروژه‌ی آینده‌دار می‌کنید، تبدیل به عضوی مهم از جامعه‌ی سرمایه‌گذاران آن می‌شوید. در چنین پروژه‌ای تمامی تصمیمات به معنای واقعی (نه صرفا به عنوان یک شعار)، توسط اکثریت جامعه اخذ شده و هیچ فرد یا نهادی به جز میزان دارایی خود ارجحیتی نسبت به دیگر اعضا ندارد.

آموزش خرید زمین در متاورس

آموزش خرید زمین در متاورس

حال که اطلاعات جامعی در خصوص خرید زمین در متاورس، کاربردها و مزایای آن کسب کردید وقت آن رسیده که به آموزش خرید زمین در متاورس بپردازیم. در این آموزش با فرض بر اینکه هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید گام‌به‌گام شما را همراهی خواهیم کرد تا در این جهان موازی صاحب یک قطعه زمین شده و به عنوان ساکن حقیقی این جزیره شناخته شوید.

گام اول: ساخت کیف پول

همانطور که در دنیای فیزیکی، جهت خرید هر کالا یا خدمتی، کیف پول خود را از جیبتان بیرون آورده و با کارت بانکی اقدام به خرید می‌کنید، در دنیای مجازی متاورس نیز نیاز به یک کیف پول دارایی‌های دیجیتال دارید تا بتوانید پرداختتان را انجام دهید.

به همین منظور پس از انتخاب نوع کیف پول (نرم‌ افزاری یا سخت‌افزاری – موبایلی یا کامپیوتری و…) بایستی اقدام به نصب آن نمایید. به عنوان مثال انتخاب شما می‌تواند مطمئن ترین و بهترین کیف پول ارز دیجیتال باشد!

پس از اینکه والت مدنظر خود را بسته به نیاز انتخاب نمودید، بایستی اقدام به ساخت آن و دریافت عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال نمایید. با نصب آسان یکی از ولت‌ها، صاحب یک کیف پول ارز دیجیتال اما خالی از دارایی می‌شوید.

گام دوم: بررسی و انتخاب بهترین زمین های متاورس

در بخش‌ های قبلی برخی از نکات مهم را در این خصوص ارائه نمودیم. با توجه به آن‌ها بایستی نسبت به انتخاب بهترین زمین های متاورس جهت سرمایه‌گذاری اقدام نمایید. در انتخاب مورد مناسب جهت سرمایه‌گذاری، بایستی زمان و دقت کافی پیشه کنید چرا که اگر پروژه‌ی اشتباهی را انتخاب کرده و خرید خود را در مراحل بعدی نهایی نمایید دیگر هیچ راه بازگشتی نخواهید داشت.

خرید زمین در متاورس از این نظر هم شباهت به خرید زمین در دنیای فیزیکی دارد؛ یعنی اگر پس از پرداخت از خرید خود منصرف شوید امکان عودت و بازگشت وجه وجود نداشته مگر اینکه در قرارداد هوشمند به این نکته اشاره شده باشد. البته در حال حاضر پروژه‌ای را مشاهده نکرده‌ایم چنین بندی را در قرارداد هوشمند خود گنجانده و ساز و کاری برای آن تدارک دیده باشد.

گام سوم: انتخاب شیوه خرید

نحوه خرید زمین در متاورس به صورت کلی به 2 دسته خرید مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌شود.

در روش اول مستقیما به سایت پروژه مراجعه نموده و در صورتی که قابلیت خرید NFT در آن سایت موجود و فعال باشد، با اتصال کیف پول دیجیتال، امکان خرید و پرداخت فراهم خواهد شد. پروژه‌هایی همچون دیسنترالند، آپ لند، بازی سندباکس و برخی دیگر از پروژه‌های مشهور چنین قابلیتی را داشته و می‌توان خرید LAND را به صورت مستقیم انجام داد.

اما روش دوم استفاده از بهترین بازارهای NFT مانند Rarible یا Opensea می‌باشد. در این روش امکان انجام هرگونه معامله‌ای در دنیای دیجیتال وجود دارد که یکی از این دارایی‌ها زمین است. در ادامه در رابطه با هر کدام از این روش‌ها یک مثال خواهیم زد.

گام چهارم: خرید زمین در متاورس

همانطور که گفتیم 2 روش جهت خرید زمین در متاورس وجود دارد: مستقیم و غیرمستقیم.

ابتدا نحوه خرید زمین در متاورس دیسنترالند را به صورت تصویری نشان خواهیم داد.

در گام اول پس از روشن نمودن ابزار تغییر IP وارد سایت دیسنترالند شوید. سپس از منوی Marketplace گزینه Land را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید.

خرید زمین در متاورس دیسنترالند

حال در صفحه ظاهر شده، لیست زمین‌هایی که جهت فروش عرضه شده‌اند به همراه ویژگی آن‌ها قابل مشاهده است:

جزئیات خرید زمین در متاورس دیسنترالند

از این لیست زمین مورد نظر خود را بسته به بودجه و توضیحات زمین انتخاب نمایید. یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب یک زمین مناسب در هر پروژه‌ای، توجه به همسایگی آن قطعه زمین است. همانطور که در دنیای فیزیکی مثلا یک قطعه زمین نزدیک به مراکز خرید و مجتمع‌های مسکونی احتمالا گرانتر از یک زمین دورافتاده است، در پروژه‌های متاورسی نیز این موضوع قابل بررسی می‌باشد.

در برخی از پروژه‌ها، برندهای معتبری همچون گوچی، لوئیز ویتون و… اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید زمین متاورس کرده‌اند؛ مسلم است که زمین‌های اطراف آن‌ها احتمالا در آینده رشد و پیشرفت چشمگیری خواهد داشت چرا که متقاضیان زیادی در آینده خواهان خرید این زمین‌ها برای استفاده‌های تجاری هستند.

لذا پیشنهاد می‌کنیم پس از انتخاب یک پروژه‌ی آینده‌دار حتما به منطقه‌ای که زمین مورد نظر در آن قرار گرفته  نیز توجه ویژه نمایید.

پس از اینکه زمین مورد نظر خود را انتخاب نمودید، بر روی آن کلیک کنید تا وارد جزئیات آن شوید. صفحه‌ای مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

خرید زمین های متاورس دیسنترالند

در مبحث فروش توکن‌های غیرمثلی یا همان NFTها، فروشنده معمولا به 2 شیوه بر روی کالای خود قیمت‌گذاری می‌کند؛ یکی به صورت قیمت ثابت و دیگری به صورت مزایده‌ای. فروش به قیمت ثابت به این صورت می‌باشد که عددی به عنوان قیمت ثابت مشخص شده و هر فردی با پرداخت آن مبلغ می‌تواند کالای مورد نظر (در اینجا منظور از کالا همان زمین است) را به دست آورده و مالک قطعی آن شود.

و اما روش مزایده‌ای به این شکل بوده که فروشنده یک ارزش حداقل برای کالای خود در نظر گرفته و مدت زمانی را جهت مزایده (مثلا یک هفته) مشخص می‌نماید. در طول این مدت زمان هر فردی متقاضی خرید آن کالا باشد، قیمت مدنظر خود را اعلام می‌نماید. در پایان اگر بیشترین قیمت اعلام شده از حداقل اعلامی فروشنده بیشتر باشد، کالا به فردی که بیشترین قیمت پیشنهادی (Bid) را داشته تعلق خواهد گرفت.

گام نهایی: پرداخت نهایی

حال زمان آن رسیده که یا به صورت قیمت قطعی (Buy) و یا مزایده‌ای (Bid) خرید خود را نهایی کنید. بدین منظور میزان ارز مورد نیاز خود را از طریق صرافی‌های معتبر خریداری نموده و در حین خرید آدرس ولتی که در مرحله اول ساخته بودید وارد نمایید.

در ادامه با کلیک بر روی دکمه Sign-in و سپس Connect و انتخاب لوگوی کیف پول خود فرآیند ورود به حساب کاربری انجام داده و در پایان با کلیک بر روی دکمه Buy یا Bid خرید خود را نهایی کنید.

تا اینجا خرید زمین در متاورس را به صورت مستقیم از پلتفرم مربوطه یاد گرفتید؛ اما همانطور که در بخش نحوه خرید زمین در متاورس گفتیم، روش دومی وجود دارد که به آن خرید غیرمستقیم از بازارهای واسط می‌گوییم. در این روش فقط کافیست وارد وبسایتی شبیه به Rarible یا Opensea شوید و از طریق آن‌ها خرید خود را انجام دهید.

شیوه خرید از بازارهای واسط نیز تا حد زیادی شبیه به خرید مستقیم است با این تفاوت که امکان مقایسه‌ی LAND پروژه‌های مختلف نیز برای شما فراهم بوده تا بتوانید با بررسی و خواندن نظرات کاربران دیگر بهترین زمین های متاورس را شناسایی و اقدام به سرمایه‌گذاری در آن‌ها نمایید.

خرید زمین رایگان در متاورس

خرید زمین رایگان در متاورس یا همان ایردراپ را به سادگی می‌توانید با آموزش دریافت ایردراپ رایگان انجام داده و در طرح‌های تشویقی پروژه‌های مختلف شرکت کنید. البته بایستی توجه داشته باشید که ایردراپ صرفا مختص زمین نیست و هر نوع دارایی دیجیتال شامل ارزها و توکن‌ها نیز از این طریق به کاربران اهدا می‌شود. خرید زمین رایگان در متاورس یا به اصطلاح تخصصی‌تر، شرکت در ایردراپ زمین متاورس، با اهداف بازاریابی در پروژه‌ها انجام شده و موجب افزایش آگاهی از یک پروژه می‌شود.

جمع‌ بندی

در پایان این مقاله امیدواریم سطح آگاهی عمومی کشورمان نسبت به خرید زمین در متاورس، مزایا و معایب، کاربردهای اصلی آن و دیگر جزئیات بسیار مهم افزایش یافته تا دیگر جایی برای سودجویان و کلاهبرداران در این بازار بسیار مهم وجود نداشته باشد. به همین منظور از شما دعوت می‌نماییم در صورتی که این مطلب برایتان مفید و کاربردی بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

1- آیا خرید و فروش زمین در متاورس قانونی است؟

با توجه به اینکه هنوز هیچ قانونی در این خصوص در اکثر کشورها وضع نشده، قانونی یا غیرقانونی بودن هم معنای چندانی ندارد.

2- آیا خرید و فروش زمین در متاورس کلاهبرداری است؟

با توجه به این که متاورس و زمین متاورسی دارای تعاریف کاملا علمی و کاربردی هستند، لذا اصل معامله در آن کلاهبرداری نبوده اما می‌تواند به عنوان ابزاری جهت کلاهبرداری استفاده شود.

3- آیا خرید فروش زمین در متاورس افراد را میلیاردر می‌کند؟

به جرأت می‌توان گفت بهترین فرصت برای کسب سودهای هنگفت و منطقی در قرن حاضر سرمایه‌گذاری در متاورس است.