پارسیان کریپتو
خانهمقالاتمتاورسمعرفی بازی اکسی اینفینیتی + اطلاعات ارز اکسی اینفینیتی
معرفی بازی اکسی اینفینیتی + اطلاعات ارز اکسی اینفینیتی عکس

معرفی بازی اکسی اینفینیتی + اطلاعات ارز اکسی اینفینیتی

February 1, 2023
370
0

پیش از اینکه به معرفی بازی اکسی اینفینیتی و کسب درآمد از آن بپردازیم، لازم است تا مقدمه‌ای را در رابطه بازی‌های مبتنی بر بلاکچین، اهداف و ویژگی‌های آن‌ها بیان کنیم. بلاکچین به معنی زنجیره‌‌ای از بلوک‌ ها برای ذخیره‌ سازی و پردازش اطلاعات است. بلاکچین را می‌توان به زبان ساده به یک دفتر کل حسابرسی تشبیه کرد که اطلاعات آن با تمام اعضا به اشتراک گذاشته شده و همگی امکان رؤیت اطلاعات و سوابق را در آن دارند. بلاکچین در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، ورزشی، فرهنگی و… کاربردهای فراوانی دارد. یکی از کاربردهای بلاکچین در صنعت گمینگ (بازی) می‌باشد.

کاربرد بلاکچین در صنعت بازی

همانطور که احتمالا شما هم از دیرباز تابه‌امروز حداقل یک بازی را با یکی از کنسول‌ های بازی از آتاری گرفته تا PS5 انجام داده‌ اید، این را می‌دانید که در اکثر بازی‌های ساده و پیشرفته، افراد در ازای انجام مراحلی از بازی مقداری امتیاز تحت عنوان سکه، جِم، الماس و… دریافت می‌کنید. همچنین جهت خرید برخی از تجهیزات و لوازم مانند لباس، اسلحه، خودرو و… مجبور هستید از امتیازات به‌دست‌آمده مبلغی را به سرورهای بازی بپردازید.

اما نکته‌ی قابل توجه این است که اگر بخواهید امتیازات خود را به پول نقد تبدیل کرده و یا از آن‌ها در دیگر بازی‌ها و یا اهداف دیگر استفاده کنید، کار سختی در پیش خواهید داشت. این در صورتی است که بازی این امکان را به شما بدهد؛ در غیراینصورت استفاده از امتیازات یک بازی محدود به همان بازی است.

حال با ظهور بستر بلاکچین، برخی از کمپانی‌های بازی‌سازی اقدام به طراحی و پیاده‌سازی بازی‌هایی بر بستر بلاکچین نمودند؛ گیمرها امتیازاتی را که در این بازی‌ها کسب می‌کنند، یا به صورت ارز دیجیتال دریافت کرده و یا می‌توانند به سادگی امتیاز خود را به ارز دیجیتال تبدیل نموده و معادل آن یک پول نقد یا یک ارز دیجیتال دلخواه دریافت کنند.

کمپانی سازنده بازی اکسی اینفینیتی

کمپانی اسکای ماویز (Sky Mavis) که یک شرکت استارتاپی واقع در ویتنام است، سازنده بازی Axie Infinity می‌باشد. این استارتاپ در سال 2018 توسط آقای Trung Nguyen با هدف توسعه بازی‌های بلاکچینی تأسیس شده. در تصویر زیر بنیان‌گذاران و مسئولین کمپانی اسکای ماویز (Sky Mavis) را مشاهده می‌نمایید. تصویر سمت چپ بالا آقای Trung Nguyen می‌باشد.

 

کمپانی سازنده بازی اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی چیست؟

همانطور که در ابتدا گفتیم بازی Axie Infinity یک بازی مبتنی بر بلاکچین بوده که به کاربران خود این امکان را می‌دهد با انجام یک بازی سرگرم‌کننده به کسب درآمد نیز بپردازند. سناریوی بازی اکسی اینفینیتی به این صورت است که هر فرد پس از ثبت نام با کیف پول ارز دیجیتال خود، صاحب یک حساب کاربری بلاکچینی در دنیای این بازی متاورسی می‌شود و امکان خرید حیوانات خانگی به عنوان کاراکترهای بازی را به دست می‌آورد. در ادامه بازی نیز امکان کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی برای کاربران فراهم می‌باشد.

این ایده‌ی خلاقانه که کاراکترهای بازی حیوانات خانگی هستند به این دلیل در نظر گرفته شده که افراد بسیاری در دنیا هستند که علاقه به داشتن یک حیوان خانگی دارند. البته حیوانات خانگی موجود در بازی Axie Infinity با حیوانات خانگی رایج تفاوت‌هایی دارند که بارزترین آن جنگنده بودن آن‌هاست؛ یعنی اگر قصد کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی را داشته باشید، بایستی حیوان خود را از بدو تولد طوری تربیت کنید که در جنگ‌هایی که با حیوانات خانگی دیگر بازیکنان دارد پیروز شود.

در تصویر زیر برخی از کاراکترهای بازی اکسی اینفینیتی را مشاهده می‌نمایید.

جزئیات بازی Axie Infinity

 

جزئیات بازی Axie Infinity

این بازی طوری طراحی شده که برای شروع آن بایستی مقداری اتریوم در کیف پول ارز دیجیتال خود داشته باشید تا بتوانید حیوانات خانگی دلخواه خود را خریداری کنید. البته باید به این نکته نیز دقت کنید که خرید این حیوانات که با ارز دیجیتال اتریوم انجام می‌شود تقریبا به پول زیادی نیاز دارد.

شاید تصور کنید در این بازی فقط باید به جنگ و مبارزه بپردازید؛ اما اینطور نیست، در این بازی برای اینکه بتوانید به خوبی پیشرفت کنید و به درآمد قابل توجهی برسید بایستی با استراتژی درستی بازی کنید؛ چرا که نیاز است کاراکترهای خود را در مراحل مختلف بازی پرورش داده و حتی به زاد و ولد آن‌ها کمک کنید.

با توجه به اینکه شروع این بازی در همان ابتدا نیاز به یک سرمایه‌ی اولیه دارد، کمپانی Sky Mavis در برخی رسانه‌ها عنوان کرده که قصد دارد نسخه‌ای رایگان از این بازی نیز معرفی نماید تا افرادی که علاقه‌مند به انجام آن هستند اما سرمایه‌ی کافی برای شروع بازی ندارند از نسخه‌ی رایگان آن استفاده کنند. البته در رابطه با نوع کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی و میزان آن در این نسخه‌ی رایگان هنوز سخنی به میان نیامده و منتقدان بازی Axie Infinity مدّعی هستند که نسخه‌ی رایگان آن احتمالا به اندازه‌ی نسخه‌ی اصلی قابلیت کسب درآمد نخواهد داشت. در این خصوص بایستی منتظر بمانیم تا استراتژی این کمپانی ویتنامی را متوجه شویم.

بازی اکسی اینفینیتی جزو دسته بازی‌های مأموریت محور نیز می‌باشد؛ به این معنی که برای کسب امتیار و جمع‌آوری ارز axs بایستی مأموریت‌های عنوان شده در منوی بازی را با دقت مطالعه نموده و آن‌ها را انجام دهید. همین عامل باعث افزایش جذابیت این بازی متاورسی شده و برخی معتقد هستند که بازی Axie Infinity بهترین بازی متاورسی حال حاضر است.

معرفی ارز اکسی اینفینیتی (axs)

 

معرفی ارز اکسی اینفینیتی (axs)

پیش از اینکه به معرفی ارز اکسی اینفینیتی (axs) بپردازیم بهتر است در ابتدا توضیح مختصر و کوتاهی در رابطه با ارزهای دیجیتال ارائه دهیم. همانطور که در ابتدای این مقاله از مجله‌ی تخصصی پارسیان کریپتو بیان کردیم، بلاکچین یک دفتر کل اشتراکی است که تمامی تراکنشات انجام شده در آن توسط اعضای شبکه قابل رؤیت است؛ حال ارزهای دیجیتال در این دفتر کل حکم همان پول‌های رایج بانکی و ملی را دارند با این تفاوت که در اکثر مواقع میزان عرضه‌ی آن مشخص و محدود است در صورتی که ارزهای ملی همواره در حال تولید شدن بوده و همین عامل سبب ایجاد شدن پدیده‌ای به نام تورم است.

ارزهای دیجیتال که رایج‌ترین آن بیت کوین و اتریوم هستند به شدت در حال توسعه و تعداد آن‌ها نیز در حال افزایش است. ارزهای دیجیتال معمولا یک هدف مشخص را دنبال کرده و این دلایل و اهداف در یک سند معتبر به نام وایت پیپر به اطلاع عموم می‌رسند.

ارز اکسی اینفینیتی یا به اختصار axs نیز که توسط کمپانی Sky Mavis و با هدف استفاده و کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی ایجاد شده یکی از انواع ارزهای دیجیتال است. البته به چنین ارزهای دیجیتالی که دارای یکی شبکه‌ی اختصاصی نبوده و بر روی یک شبکه‌ی دیگر تولید و پیاده‌سازی می‌شوند در اکثر مواقع توکن می‌گویند. ارز یا همان توکن axs نیز دارای شبکه‌ی اختصاصی نبوده و بر روی شبکه‌ی اتریوم تولید و پیاده‌سازی شده.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست (Bitcoin)؛ سیر تا پیاز غول دنیای رمز ارزها

آموزش خرید اکسی اینفینیتی

همانطور که در بخش‌های قبلی این مقاله متوجه شدید، در این بازی دارایی‌های مختلفی را می‌توانید خریداری کنید. یکی از این دارایی‌ها، ارز اکسی اینفینیتی یا همان axs می‌باشد. جهت خرید این ارز کافیست به صرافی‌های معتبر ایرانی مراجعه نموده و عبارت axs را جستجو کنید.

در صورتی که در سایت صرافی مورد نظر ثبت‌نام کرده و احراز هویت انجام داده باشید، به راحتی و با کارت بانکی خود می‌توانید خرید ارز اکسی اینفینیتی نمایید.

آموزش خرید اکسی اینفینیتی محدود به ارز دیجیتال آن نشده و شامل خرید دارایی‌های دیگر همچون حیوان خانگی موجود در بازی نیز می‌شود.

با توجه به این که این حیوانات خانگی توکنیزه شده و تبدیل به NFT شده‌اند، خرید آن‌ها نیز در سایت‌ها و بازارهای خرید و فروش NFT همچون رریبل (Rarible)، اپن سی (Opensea) و… مقدور می‌باشد.

البته یکی دیگر از روش‌های خرید این موجودات دیجیتالی مراجعه به سایت اکسی اینفینیتی و بازار رسمی آن به آدرس https://app.axieinfinity.com/marketplace می‌باشد و با مراجعه به آن می‌توانید از طریق کیف پول ارز دیجیتال خود اقدام به خرید کنید.

دانلود و نصب بازی Axie Infinity

در این بخش دانلود و نصب بازی Axie را برای گوشی‌های آیفون و اندروید به تفکیک آموزش خواهیم داد. پیش از آن‌که اقدام به دانلود و نصب بازی برای ios و اندروید نمایید ابتدا بایستی در از طریق وبسایت مراحل اولیه‌ی ثبت‌نام را انجام دهید.

بازی‌ها مبتنی بر بلاکچین یک تفاوت عمده با دیگر بازی‌ها دارند و آن هم این است که برای ثبت‌نام بایستی حتما حداقل یک کیف پول و گاهی نیز دارای 2 کیف پول ارز دیجیتال باشید. در بازی اکسی اینفینیتی نیز این قاعده وجود دارد و برای ثبت‌نام در بازی حتما باید یک کیف پول متامسک و یک کیف پول Ronin در اختیار داشته باشید. کیف پول متامسک یک ولت جهانی بوده و کیف پول رونین نیز یک ولت داخلی خود بازی می‌باشد.

پس از اینکه از در اختیار داشتن هر 2 ولت مطمئن شدید وارد وبسایت بازی شوید و اقدام به ثبت‌نام کنید. البته باید این نکته را عرض کنیم که ثبت‌نام در این بازی برای کاربرانی که از کشور ایران وارد وبسایت می‌شوند امکان‌پذیر نبوده و بایستی با تغییر آی‌پی خود از طریق روش‌های مختلف اقدام به ثبت‌نام نمایند.

در سایت Axie Infinity ابتدا باید با کیف پول متامسک ثبت‌نام نموده و اقدام به خرید ارز دیجیتال اتریوم مورد نیاز نمایید. سپس بایستی ارز اتریوم موجود در ولت متامسک خود را به ولت رونین که ولت اختصاصی بازی می‌باشد منتقل نموده و با این میزان اتریوم در همان ابتدا 3 عدد Axie یا همان حیوان خانگی خریداری نمایید که از ضروریات شروع بازی می‌‎باشد.

دانلود بازی اکسی اینفینیتی برای ایفون

نسخه‌ی iOS این بازی، در حال حاضر به صورت آزمایشی و بتا می‌باشد. به منظور دانلود بازی اکسی اینفینیتی برای ایفون ابتدا بایستی TestFlight را از اپ استور خود دانلود نموده و بر روی گوشی خود نصب نمایید. سپس وارد سایت Axie Infinity شده و نسخه‌ی iOS آن را دانلود و نصب نمایید. سپس برنامه‌ی TestFlight را که پیش از آن نصب کرده بودید باز کرده و بازی را اجرا نمایید. حال شما می‌توانید با اتصال اپلیکیشن به اکانت اصلی خود که در مرحله‌ی قبل ساخته بودید بازی را آغاز نمایید.

آموزش بازی Axie Infinity

 

آموزش بازی Axie Infinity

این بازی دارای بخش‌های مختلف است که هر کدام برای هدفی طراحی شده. در بخش Arena امکان مبارزه برای شما فراهم خواهد شد تا با استفاده از ابزارهای به‌دست‌آمده یا خریداری شده بتوانید با کاراکترهای دیگر بازی به مبارزه بپردازید.

همچنین در بخش Adventure مأموریت‌هایی که برای شما در نظر گرفته شده قابل مشاهده هستند. این مأموریت‌ها معمولا دارای یک مدت زمان مشخص بوده که شما بایستی آن‌ها را در زمان مشخص شده انجام دهید.

بخش دیگری که در این بازی مشاهده می‌نمایید مخصوص افرادی است که روحیه‌ی مبارزه‌طلبانه نداشته و بیشتر صلح‌طلب هستند. در این بخش که با عنوان Farming (کشاوزی) قابل مشاهده است، می‌توانید به کشاورزی پرداخته و از این طریق در بازی پیشرفت کنید.

کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی

کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی

 

کسب درآمد در بازی اکسی اینفینیتی و دیگر بازی‌های مبتنی بر بلاکچین تا حد زیادی شبیه به دیگر بازی‌های متمرکز است. روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از بازی Axie Infinity وجود دارد. یکی از این روش‌ها خرید Axie (کاراکتر بازی)، پرورش، تولید مثل و سپس فروش آن‌ها است. یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی، انجام مأموریت‌های بخش Adventure و دریافت XP است. همچنین از طریق کشاورزی و فروش محصولات نیز می‌توان درآمد خود را افزایش داد.

اصلی‌ ترین نکته‌ ای که باید در نظر گرفت این است که در تمامی این روش‌ها یا به طور مستقیم ارز دیجیتال axs یا اتریوم دریافت خواهید کرد. در باقی موارد نیز NFTهایی را دریافت خواهید کرد که به عنوان دارای دیجیتال شما محسوب می‌شوند.

در صورتی که مایل هستید اطلاعات بیشتری در مورد NFTها به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی NFT چیست را مطالعه نمایید.

آینده بازی اکسی اینفینیتی

آینده‌ی پلتفرم‌ها و بازی‌های مبتنی بر بلاک چین را تا حد زیادی می‌توان از روی ارزش توکن بومی آن‌ها تشخیص داد. لذا اگر ارز اکسی اینفینیتی را به عنوان شاخص بررسی آینده این بازی در نظر بگیریم، کارشناسان پیش‌بینی نموده‌اند که در سال 2026 ارزش آن به 505 دلار برسد. در حال حاضر ارزش این توکن بومی، در این لحظه که در حال نگارش این مقاله هستیم در محدوده 6 دلار می‌باشد.

سخن پایانی

گروه پارسیان کریپتو با هدف ارائه آموزشی روان و در عین حال کامل و کارآمد پا به عرصه گذاشته است. گروه پارسیان کریپتو متشکل از جوانانی متخصص در حوزه تکنولوژی و بازارهای مالی دیجیتال است. ما سعی داریم آن چه حاصل سال‌ها مطالعه و تجربه خود در این حوزه است را در قالب مطالبی قابل درک و مفید به همه فارسی‌زبانان عزیز ارائه دهیم.

در این وب سایت آن چه که لازم است درباره بلاکچین، ارزهای دیجیتال، متاورس‌ و NFT بدانید به شما آموزش داده می‌شود تا شما عضوی از گروه پیشتازان این حوزه باشید و با دستی پر به استقبال آینده بروید.

 

سوالات متداول

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

بازی Axie Infinity یک بازی مبتنی بر بلاکچین است که در آن پس از ثبت نام با کیف پول ارز دیجیتال، امکان خرید حیوانات خانگی به عنوان کاراکترهای بازی را به دست می‌آورید.

روش کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

از روش‌های مختلفی مثل خرید Axie (کاراکتر بازی)، پرورش، تولید مثل و سپس فروش آن‌ها، انجام مأموریت‌های بخش Adventure، کشاورزی و فروش محصولات می‌توان درآمد کسب کرد.