پارسیان کریپتو
خانه
معرفی ارز دیجیتال TRVL؛ پروژه Dtravel، ادغام بلاکچین و صنعت گردشگری عکس

معرفی ارز دیجیتال TRVL؛ پروژه Dtravel، ادغام بلاکچین و صنعت گردشگری

April 23, 2024
0
0

فناوری‌های بلاکچین در عصر حاضر به کمک مشاغل، مهارت‌ها و صنایع بسیار زیادی آمده است. به عنوان مثال؛ ارز دیجیتال TRVL یک فناوری نوین است که میتواند به واسطه ادغام شدن با بلاکچین و شبکه‌های مربوط به آن، در صنعت گردشگری، نقش‌های قابل توجهی ایفا کند. اگر دقیقتر به واژه TRVL نگاه کنیم؛ متوجه خواهیم شد که این عبارت، مخفف واژه TARVEL یا همان مسافرت است. مسافرت و خاطره آن چیزی نیست که از اذهان افراد پاک شود. با استفاده از بستر مرتبط به رمز ارز TRVL که دی تراول Dtravel نام دارد، اقامتگاه‌های مسافرپذیر میتوانند بهترین خدمات و امکانات را ارائه دهند. توکن تی آر وی ال TRVL  در این شرایط، کارساز میباشد.

ارز دیجیتال TRVL چیست؟

ارز دیجیتال TRVL چیست؟

ارز دیجیتال TRVL که بر پایه فناوری شبکه‌های بلاکچین طراحی شده است از بلاکچین اتریوم استفاده میکند و با یک پلتفرم ایمن و غیر متمرکز سعی دارد تا کارِ سفر و گردشگری را هم برای مسافران و هم برای اقامتگاه‌ها آسان نماید. در پلتفرم Dtravel مسافران و مالکان مکان‌های گردشگری در حالت مستقیم و بدون واسطه با هم ارتباط میگیرند. به عبارتی، نقشِ واسطِ آژانس‌های مسافرتی به طور کامل حذف خواهد شد. در این شرایط،  علاوه بر تسهیل امور، حریم خصوصیِ مسافران هم حفظ خواهد شد.

مالکیت در سفر و تخصیص حق رای دهی در خصوص این رمز ارز از ویژگی‌های جذاب ارز دیجیتال TRVL برای مسافران است. به عبارتی؛ صاحبانِ این رمز ارز قار خواهند بود به صورت فعال در انواع تصمیم گیری‌های مربوط به  TRVL حضور داشته باشند. در این حالت، آنها میتوانند انتقادات و پیشنهادات خود را هم در خصوص پلتفرم Dtravel ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: قیمت TRVL

نقش Dtravel در صنعت گردشگری

Dtravel پا به میدان گذاشته تا با ادغام بلاکچین و گردشگری به این صنعت کمک کند . به این صورت که رزروهای اقامتگاه در پلتفرم دی تراول، به صورت همتا به همتاست. در این حالت، اُپراتورها، بایستی بتوانند زیرساخت‌های مرتبط با این عملیات را فراهم کنند. از این رو، سایت‌های رزرو سوئیت و اقامتگاه راه اندازی شده و این پروسه در سایه ارزهای فیات و رمز ارزها بین مسافران و اقامتگاه‌ها انجام خواهند شد. مسافران در این نوع رزرو به طور مستقیم با مالکان خانه و اپراتور همکاری کرده و مکان مورد نظر خود را خواهند یافت.

این فرایند از طریقِ پروتکل Nite انجام میشود. این پروتکل، یک فناوری انقلابی برای چنین موقعیت‌هایی است که با دخالتِ قراردادهای هوشمند باعث ایجاد پایگاه داده خواهد شد که توزیع شده و غیر متمرکز میباشد. با استفاده از این پایگاه داده تمام مسافران میتوانند به اطلاعات دست پیدا کنند. در این بستر اشتراک گذاری اقامتگاه، مسافران به واسطه داشتن توکنِ TRVL میتوانند مکان محبوب خود را رزرو نمایند.

هتل‌ها و هتل داران نمیتوانند آنچنان که باید، رضایت جمعی را فراهم کنند چرا که هزینه‌های بالایی دارند و در برخی از آنها، تورهای مسافرتی به عنوان واسطه بین مسافر و هتل عمل کرده و نمیتوانند بهترین باشند. در حالی که؛ رزرو خانه‌ها و اقامتگاه‌های محلی به صورت مستقیم میتواند بهترین خاطره و تجربه را برای افراد به همراه داشته باشد.

علاوه بر این چنین پروسه مستقیم و بدون واسطه‌ای که غیر متمرکز هم هست میتواند پاداش‌ها و بونوس‌هایی برای کاربران فعال و حاضر در بلاکچین هم تخصیص دهد. در این پلتفرم، سازمان‌های خودگران مانند DAO زیرساختِ سایت‌ها را خلق میکنند. در چنین پلتفرم‌هایی علاوه بر سهولت پروسه رزرو و مشارکت مسافران در بلاکچین، هزینه‌های سفر هم تا حدود زیادی کاهش پیدا میکند. همچنین سود قابل توجهی هم عاید اقامتگاه‌ها دراین طرف معامله خواهد شد. به عبارتی؛ توزیع عادلانه سود و منفعت بین طرفین یعنی مسافران و صاحبان مکان گردشگری انجام میگیرد.

تاریخچه رمزارز TRVL

هدایت و کنترلِ رمز ارز TRVL را ناظران بازارگاه مجازی ایربی‌ان‌بی Airbnb که فعالیت مطلوبی در حوزه اجاره دادن اقامتگاه‌های گردشگری دارد، سایت جذاب گردشگری با عنوان اکس پدیا Expedia و سیستم رزرو آنلاین Booking.com انجام میدهند. با توجه به فعال بودن هر یک از این ناظران در بخش‌های گردشگری و مسافرتی میتوان به این مورد امیدوار بود که آنها کار خود را در این حوزه از ارائه خدمات هم به خوبی انجام دهند.

سال 2021 آغاز فعالیت پلتفرم دی تراول بود. به نظر میرسید با توجه به تحولات انقلابی در خصوص انواع حوزه‌ها و صنایع، صنعت گردشگری و مسافرتی هم نیاز به تحول عظیم داشته باشد. به همین خاطر، بلاکچین به عنوان یک فناوری مدرن به کمکِ این صنعت آمد و باعث تسهیل در امور شد. محبوبیت این پلتفرم به حدی در بینِ کاربران افزایش یافت که در سال 2022 درآمدی در حدودِ ده میلیون دلار برای چنین پروژه‌ای مطرح شد. این پلتفرم در سال 2023 هم به صورت کاملا رایج و شناخته شده، عرضه شد. فراهم کردن سفری خاطره انگیز با هزینه کم، کارآمد و کاملا منعطف از وظایفِ اصلیِ پلتفرم Dtravel بود.

سازندگان و توسعه‌ دهندگان ارز  TRVL

از سازندگان و توسعه دهندگان ارز TRVL میتوان به Bruno Woltzenlogel Paleo که به عنوان مهندس ارتقا دهنده پروتکل است اشاره کرد. علاوه بر این شخص، افرادی چون thai nguyen به عنوان مدیر ارشد فناوری، درو Drew Currah رئیس فعلی امور مالی در Dtravel و سینتیا هوانگ Cynthia Huang مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران بازی‌های ارائه دهنده بیت کوین با عنوانِ Altcoin Fantasy هم در دسته توسعه دهنده‌های رمز ارز TRVL هستند.

نحوه عملکرد ارز  TRVL

نحوه عملکرد ارز  TRVL

در ارز دیجیتال TRVL، انگیزه بالایی به مسافران و میزبانان داده میشود تا در عین اینکه سفر لذت بخشی تجربه میکنند بتوانند با استفاده از این فناوری، مشارکت کاربردی هم در بلاکچین داشته باشند. حالا این شرایط به چه صورت مهیا میشود؟

در این پلتفرم، میزبانان و مالکان اقامتگاه‌های گردشگری، لیستی از مکان‌هایی را که در اختیار دارند به سیستم بلاکچین میفرستند. در مرحله بعدی، مسافران هستند که بنا به سلیقه و علاقه خود، مکان مورد نظر را اجاره میکنند. در نهایت؛ حاظران انجمن هستند امکان دارد سرمایه گذار و یا خواهان حمایت شدن از طرف سرمایه گذاران باشند.

در حوزه TRVL میتوان از طریق استیک کردن و دریافت پاداش، دریافت تخفیف، حاکمیت در بلاکچین از طریق توکن‌های حاکمیتی و اهدافِ بسیار دیگر دست یافت! مسافران به واسطه ارائه توکنِ TRVL هزینه‌های اقامت را پرداخت میکنند. همچنین، مسافران با هر رزروی که خواهند داشت، پاداش‌های مخصوصی هم دریافت میکنند. در استخرهای اختصاص یافته به دی تراول، دارایی‌های افراد حفظ شده و از سیاست‌های دیفای نیز، بهره برده میشود.

مزایا و معایب ارز دیجیتال  TRVL

در ادامه به مزایا و معایب ارز دیجیتال TRVLبرای مسافران و مالکان مکان‌های گردشگری میپردازیم.

مزایای رمز ارز TRVL برای مسافران

 

مزایای رمز ارز TRVL برای صاحبان اقامتگاه

 

مسافرت با خاطره دلنشین به واسطه توکن‌های حاکمیتی‌پایین آمدن هزینه‎‌هایی که برای پبردازش استفاده میشود
دریافت جوایز و پاداش‌های حضور در بلاکچینآسان شدن معاملات
استیک و کسب درآمد از طریق اشتراک گذاری توکن‌هادسترسی کامل به بازارهای جهانی
شرکت در رای گیری‌های و استفاده از تخفیفات اختصاص یافتهکاهش انحصار برای انواع مسافرت‌ها
ارتقای صنعت گردشگری و کاهش تکیه بر بسترهای پرهزینه رزرو اقامتگاه
امنیت بالا و شفافیت قابل توجه

نحوه خرید و نگهداری ارز دیجیتال TRVL

نحوه خرید و نگهداری ارز دیجیتال TRVL

مرحله اول در صرافی‌، تنظیم حساب و ایجاد آن است. تایید اطلاعات هویتی، شارژ و واریز ارز فیات یا رمز ارز، خرید و جستجوی جفت ارز معاملاتی، استفاده از سفارش بازار یا همان خرید و سفارش محدود یا همان معین کردن قیمتی که در نظر دارید و در صورت صلاحدید انتقال دارایی خریداری شده به ولتی که انتخاب کرده‌اید، تمام مراحلی هستند که میتوان در نحوه خرید رمز ارز TRVL به آن توجه داشت. صرافی های زیر از بهترین پلتفرم ها برای خرید و فروش این توکن هستند.

  • پنکیک سواپ PancakeSwap
  • بای‌بیت Bybit
  • کوکوین KuCoin
  • یونی سواپ Uniswap

سخن پایانی

تیم پارسیان کریپتو در این قسمت از مقاله به معرفی ارز دیجیتال  TRVL پرداخت. این رمز ارز یک ارز دیجیتالِ فعال در حوزه گردشگری است که بر پابه بلاکچین اتریوم طراحی شده است. صرفه بالای اقتصادی برای سفرهای مسافران، راحتی در پرداخت هزینه‌ها، امنیت بالا و شفافیت مطلوب مهمترین مزیت‌های این رمز ارز برای مسافران است.

سوالات متداول

ارز دیجیتال TRVL چیست؟

رمز ارز TRVL یک مولفه کاربردی در صنعت مسافرتی است که هم مسافران و هم صاحبان اقامتگاه‌ها میتوانند بهترین بهره برداری را از آن داشته باشند.

مدیریت رمزارز TRVL به عهده چه کسانی است؟

فعالان حوزه‌های گردشگری و سایت‌های مطرح در این خصوص مانند، اکس پدیا Expedia ، سیستم رزرو آنلاین Booking.com و ناظران بازارگاه مجازی ایربی‌ان‌بی Airbnb بر این ارز دیجیتال نظارت میکنند.

آیا آینده روشنی برای رمز ارز و پلتفرم دی تراول مشاهده میشود؟

با توجه به ورودِ فعالین مطرح در حوزه‌های گردشگری و همچنین با توجه به ادغام چنین صنعتی با بلاکچین و شبکه‌های مرتبط با آن میتوان به آینده ارز دیجیتال  TRVL امیدوار بود.

درباره نویسنده

الهام زارع

ثبت نظر جدید

0/200

[object Object] عکس

آلت سیزن 2024 چه زمانی شروع می شود؟

مَثَلی است که می‌گوید، «به وقت جزر و مّد، آب تمام کشتی‌ها را بالا می‌برد.» این مثل در بازار ارزهای دیجیتال هم صدق می‌کند و وقتی که یک بازار عملکرد خوبی دارد، تمام بازار از این اتفاق سود می‌برند. در بازار کریپتو این بیت کوین (BTC) است که نقش محرک...

May 16, 2024
0
0
[object Object] عکس

بررسی ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی؛ هر آنچه باید درباره رمزارز AXS بدانید!

جهان فناوری با ظهور ارزهای دیجیتال و بازی‌های غیرمتمرکز، شاهد تحولات شگرفی بوده است. یکی از پیشگامان این حوزه، ارز اکسی اینفینیتی (AXS) است که با بازی آنلاین محبوب Axie Infinity گره خورده است. این ارز دیجیتال نه تنها به بازیکنان امکان کسب درآمد...

May 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

معرفی ارز دیجیتال بیت‌ کوین اس وی؛ ارز BSV بازگشت به چشم‌انداز اصلی ساتوشی

ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) یکی از رمزارزهایی است که توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. با ادعای پیروی از چشم‌انداز اصلی ساتوشی ناکاموتو، سازنده بیت کوین، بیت کوین اس وی تلاش دارد تا به اهداف اولیه بیت کوین جامه عمل بپوشاند. در...

May 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

۴ دلیل برای خرید اتریوم؛ آموزش گام به گام خرید اتر (ETH) در ایران

قصد خرید اتریوم را دارید؟ باید بدانید که کاربران حوزه رمزارز معمولا اصطلاح اتر (Ether) و اتریوم (Ethereum) را به جای هم استفاده می‌کنند در حالی که این دو واژه به دو مفهوم مجزا اشاره دارند. اتریوم یک پلتفرم بلاکچینی...

May 14, 2024
0
0