پارسیان کریپتو
خانه
معرفی ارز دیجیتال CryptoGPT؛ ادغام هوش مصنوعی و کریپتوکارنسی عکس

معرفی ارز دیجیتال CryptoGPT؛ ادغام هوش مصنوعی و کریپتوکارنسی

April 20, 2024
0
0

به نظر میرسد در عصر حاضر، واژه چت جی پی تو و هوش مصنوعی یک عبارت کاملا آشنا و جذاب در حوزه فناوری است. کاربران به حدی این تکنولوژی معروف را دوست دارند که احساس میکنند با استفاده از چنین فناوری میتوانند به آرزوهای دست نیافتنی خود در دهه اخیر، جامعه عمل پوشاند. اگر کمی واقع بین باشیم میتوان چنین انتظاری هم از این هوش مصنوعی داشت. حال، دنیای کریپتو هم از قافله پیشرفت جا نمانده و سعی کرده کریپتو را با هوش مصنوعی ترکیب کرده و یک تکنولوژی برتر در حوزه ارزهای دیجیتال به جهانیان ارائه دهد.

ارز جی پی تی که با نماد اختصاصی CryptoGPT به دنیا معرفی شده همان تکنولوژی برتر در جهان است که میتواند تحولات عظیمی در حوزه کریپتو انجام دهد. همانطور که مشخص است ارزهای دیجیتال هم به اندازه هوش مصنوعی جزء فناوری‌های مدرن و جدید هستند. درست است که توسعه دهندگان جی پی تی هنوز آن را به مرحله نهایی و تمام شده نرسانده‌اند ولی همین تلاش روی چنین تکنولوژی نشان از آینده سودآور آن دارد.

مهمترین هدف ارز جی پی تی این است که داده‌ها و اطلاعات کاربران به واسطه الگوریتم ماشین‌های لرنینگ هوش مصنوعی بتواند مسیری برای پیشرفت و توسعه چنین پروژه‌ای داشته باشد. افراد فعال در این زمینه با هر فعالیت میتوانند به سود قابل توجهی دست یابند. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا در مورد کریپتو جی پی تی CryptoGPT صحبت‌هایی داشته باشیم.

کریپتو جی پی تی (CryptoGPT) چیست؟

کریپتو جی پی تو (CryptoGPT) چیست؟

کریپتو جی پی تی CryptoGPT یک شبکه بلاکچینی لایه دو میباشد که از الگوریتم اثبات دانش صفر یا ZK-proofs پیروی میکند. اگر میخواهید بدانید که ارز جی پی تی چیست باید از ماهیت هوش مصنوعی  اطلاع داشته باشید. نحوه کار با آن را بدانید و بتوانید توضیحاتی در خصوص چنین فناوری‌های داشته باشید. عبارت Artificial intelligence همان اختصار یافته AL است که به هوش مصنوعی اشاره دارد. در اینجا میتوانید اطلاعات کامل در خصوص چنین پروژه‌ای را مطالعه نمایید.

در این نوع پروژه‌های هوش مصنوعی ماشین‌ها و دستگاه‌های هوشمند با شبیه سازی از مغز انسان فعالیت مستمری در خصوص تسهیل فعالیت‌های کاربران دارند. در حال حاضر، ارز جی پی تی، به واسطه استفاده از این فناوری و بر پایه بلاکچین قصد دارد تا به واسطه تمرکز زدایی، سرعت فعالیت‌های مختلف کاربران در بزارهای مالی را افزایش دهد. در این صورت علاوه بر افزایش سرعت، امنیت کارها هم در گرو دستگاه‌ها و ماشین‌های هوشمند پیشرفت چشمگیری خواهند داشت.

به طوری که کمپانی‌ها و مجموعه‌های بزرگ حق نفوذ و دسترسی به اطلاعات کاربران فعال در آن شرکت را نخواهند داشت. روش تجارت جدید دیگر مثل شیوه‌های تجارت قدیمی نیست که شرکت‌های بزرگ سواستفاده‌های مالی از کاربران خرد داشته باشند. به عنوان مثال؛ در شیوه‌های قدیمی فقط یک طرف سود نجومی به جیب میزد و کاربرانی که در آن مجموعه فعالیت داشتند بی نصیب میمانند.

در پروژه لایه دو ارز جی پی تی که روی اتریوم فعالیت میکند، افراد به راحتی کنترل و تسلط خوبی روی دارایی‌های خود دارند. در الگوریتم اثبات صفر که CryptoGPT از آن استفاده میکند، اطلاعات افراد در مکانی ذخیره شده و رمزگذاری میشوند. این داده‌ها به طور ناشناس مانده و متعاقبا در بازارهای جهانی انتشار یافته و به فروش میرسند. این کار یک مزیت دیگر هم برای کاربران دارد و آن تشخیص و تعیین افرادی است که کاربران تمایل دارند تا اطلاعات خود را به او بفروشند.

پروژه Cryptogpt اکوسیستم منحصر بفردی ارائه داده که میتوان از آن در حوزه‌ها و رشته‌های مختلف شغلی بهره برد. موسیقی، هنر، تجارت، مسافرت، سلامتی و پزشکی، مهندسی، بازی و … زمینه‌ها و مهارت‌هایی هستند که این رمز ارز در اختیار کاربران قرار میدهد.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی چیست

سایت اصلی جی پی تی

سایت اصلی جی پی تی

اگر وارد سایت اصلی کریپتو جی پی تی شوید. اطلاعات کامل و جذابی درباره این پروژه به دست می‌آورید. شعار اولیه جی پی تی را خواهید دید” آینده را در دست بگیرید و با استفاده از قدرت هوش مصنوعی و ارز جی پی تی روی آن تسلط داشته و امنیت دارایی‌های خود را تضمین کنید”.

در صفحه اصلی این سایت، کلیدی با عنوان  Chat With Shiller Now  به چشمتان خواهد خورد. به محض کلیک روی آن به صفحه تلگرام هدایت خواهید شد. در آن کانال بعد از عضویت‌تان هر سوال و یا ابهامی که در خصوص ارز جی پی تی دارید میتوانید از ربات طراحی شده بپرسید و پاسخ‌های درست و منطقی دریافت کنید. شما حتی میتوانید از پایین صفحه تایتان‌های نامیرای خود را انتخاب کرده و با ویژگی‌های هر یک از آنها به صورت جداگانه آشنا شوید. توکن ارائه شده در جی پی تی، چیزی در حدود 21.000.000 توکن است و با سیستم کاهش تورم یعنی سوزاندن توکن ارتباط مستقیمی دارد.

همچنین صفحه مربوط به کریپتو جی پی تی CryptoGPT یک گزینه DEXVIEW  دارد که به عنوان پلتفرم تحلیلی با انواع و اقسان نمودارهاست.

به نظر میرسد با محبوبیت بالای ارز جی پی تی، چیزی بیشتر از 2 میلیون فعال در این پروژه حضور دارند. البته با رشد و توسعه آن امکان دارد در آینده‌ای نزدیک تعداد افراد حاضر در این پروژه به بیشتر از این عددها برسد.

ارز جی پی تی چیست؟

ارز جی پی تی چیست؟

ارز دیجیتال جی پی تی توکن بومی مربوط به کریپتو GPT میباشد. با استفاده از توکن میتوان پرداخت‌های شبکه از جمله گس و کارمزد را انجام داد. علاوه بر این، استیک کردن در گره‌های اعتبارسنج validator را هم تسهیل بخشید. صاحبان توکن بومی CryptoGPT قادر به کسب سود در زمینه‌های مختلف از آن هستند. به عنوان مثال، درآمد حاصل از هزینه گس که همه تراکنش‌هایی که روی زنجیره هستند به دست می‌آید. با توجه به مقیاس پذیری بالای کریپتو جی پی تی، کارمزد گس میتواند یک درآمد مطلوب به کاربران فعال در این پروزه بدهد.

برنامه‌های اصلی، بازارهای جهانی اطلاعات، کپسول‌های داده که شامل توکن‌های غیر مثلی هستند  میتوانند درآمد قابل توجهی عاید کاربران کنند.

در کپسول‌های داده که حاوی توکن غیر مثلی هستند، اطلاعات یگانه ماینرها وجود دارند. این اطلاعات را خریداران متقاضی دریافت کرده و یا ارتقا دهندگان و شرکت‌ها میخرند.

حکمرانی در ارز جی پی تی به صاحبان توکن کمک میکند تا آنها تصمیم گیری درستی در خصوص همان ارز داشته باشند.

بیشتر بخوانید: قیمت کریپتو جی پی تی

عملکرد ارز کریپتو جی پی تی

عملکرد ارز کریپتو جی پی تی

ارز دیجیتال Cryptogpt دارای بخش‌های مختلفی برای انواع مدل‌هاست. برنامه‌هایی که در این پروژه هستند، فرصتی تازه پیدا میکنند تا از اطلاعات منتخب افراد، تشویقی بگیرند. در وهله دوم، افراد نسبت به شرکت در این پروژه ترغیب میشوند. به طوریکه کاربران بعد از دریافت مجوز به منظور جمع آوری اطلاعات از طریق تلفن‌های هوشمند خود، جایزه میگیرند.

بعد از این مرحله، الگویتم اثبات صفر باعث میشود تا جی پی تی این اطلاعات را روی زنجیره ذخیره کرده و بعد از پردازش این داده‌ها، آنها را برای فروش آماده کند. داده‌های بسته بندی شده به بازارهای جهانی ارسال میشوند تا عرضه کنندگان هوش مصنوعی در دنیا آنها را خریداری کنند. اطلاعات بسته بندی شده شاملِ بیمه، امور مالی، مراقبت‌های سلامتی، تبلیغی و آموزشی هستند. به بسته بندی‌های آماده شده، کپسول داده Data Capsules میگویند. این کپسول‌ها در سیستم وب3 بازارهای جهانی به فروش میرسند.

اولین بلاکچین جی پی تی در سال 2022 آغاز شد. در سال 2023 هم اولین کپسول داده تولید شد و اولین برنامه‌ها راه اندازی شد تا با این تکنولوژی ترکیب شوند.

در مرحله بعدی؛ مین نت Mainnet یا شبکه اصلی بلاکچین ایجاد شدتا بتواند تراکنش‌ها را منتقل کند. مرحله بعدی، منتشر کردن نسخه مارکت پلیس و انتشار برنامه‌های لایه دو برای بیش از 10 میلیون کاربر بود.

برنامه نویسان و توسعه دهندگان ارز جی پی تی

از جمله ارتقا دهنده‌های جی پی تی میتوان به آرت بگدوانس Art Bagdonas به عنوان ناظرِ برنامه‌های محبوب در ارتقای نرم افزار HomeToGo ، امانوئل جونیور Emanuel Junior  ، برونو رافائل Bruno Rafael ، رافائل دانتاس Rafael Dantas   که ارتقا دهنده‌ای وب هستند ، والاداس آبروماویسیوس Valdas Abromavicius به عنوان فرد حرفه‌ای در هوش مصنوعی و بنیان گذار موسسه ماشین لرنینگ و دژان ارجا Dejan Erja به عنوان ارتقا دهنده اسبق ولت و صرافی‌های توزیع شده در ریپل اشاره کرد.

مزایا و معایب CryptoGPT

مزایا و معایب CryptoGPT

حال که در مورد تمام اطلاعات مربوط به CryptoGPT صحبت کردیم، وقت آن رسیده که مزایا و معایب این پروژه هم اشاره کنیم.

مزایامعایب
ارز جی پی تی میتواند سازگاری بالایی با ماشین مجازی اتریوم EVM داشته باشد.

 

رقیب‌های بزرگ و قدرتمندی در مقابل این پروژه وجود دارد. از جمله این رقیب‌های قَدَر میتوان به پروژه Fetch.AI  اشاره کرد که بستری بر پایه بلاکچین و هوش مصنوعی است و به منظور اتوماتیک سازی فعالیت‌های روزمره کاربران مورد استفاده قرار میگیرد.
با استفاده از این فناوری، امکان دستیابی به اطلاعات گسترده به طور سریع و راحت وجود دارد.

 

توکن بومی این پروژه، FET  نام دارد. اگر در سایت کوین مارکت کپ دقیق شویم متوجه خواهیم شد که ارزش و اعتبار Fetch.AI  بسیار بالاتر از CryptoGPT است.
هزینه‌های پایین در مقابل کیفیت بالا و سرعت قابل قبول هم از دیگر مزیت‌های CryptoGPT است.

 

نوسانات بالا در بازار هم میتواند یک مشکل جدی برای این پروژه باشد.
ساختار توزیع شده و غیر متمرکزی که در این پروژه وجود دارد باعث افزایش امنیت آن میشود.

 

عدم تشخیص مارکت کپ و سابقه فعالیت و تاریخچه اعضای ارز دیجیتال LAI که نشان از ارزش کم آن دارد.
به دنبال افزایش امنیت، حریم خصوصی افراد هم حفظ شده و دارایی‌ها تحت کنترل خود کاربران خواهد بود.

 

نبود وایت پیپر درست و شفاف
ارتقا و ساخت برنامه‌های محبوب از طریق کیت توسعه نرم افزار هم در این شبکه وجود دارد.

 

طولانی و پُر هزینه بودن پروسه این پروژه تا رسیدن به اهدافی که در سر دارد.

 

خرید ارز کریپتو جی پی تی

در ادامه، صرافی‌های ارائه دهنده ارز GPT را به اطلاع شما عزیزان میرسانیم.

 • صرافی‌های هوبی Huobi
 • بینگ ایکس BingX
 • ال بانک LBank
 • گیت آی او Gate.io
 • یونی سواپ Uniswap
 • پنکیک سواپ PancakeSwap
 • کوکوین Kucoin
 • بای بیت ByBit
 • بیت فینکس Bitfinex

کیف پول‌های فعال برای ذخیره دارایی‌ها هم شامل؛

 • متامسک  (MetaMask)
 • تراست والت(Trust Wallet)
 • لجر (Ledger)
 • کوین بیس  (Coinbase)
 • سیف پل  (SafePal)

هستند که مناسبترین ولت‌ها برای نگهداری توکن‌های این رمز از میباشند.

سخن پایانی

ارز دیجیتال جی پی تی CRGPT یک فناوری بلاکچینی هوسمند است که بر اساس شبکه اتریوم و با هدف فراهم کردن راحتی برای کاربران و کسب سود فراوان برای آنها فعالیت خود را شروع کرده است. به نظر میرسد این فناوری یک انقلابِ به شدت گسترده است. چرا که توانسته مهارت و شغل‌ها را با ادغام بین بلاکچین و هوش مصنوعی، به یک آینده پُر قدرت هدایت کند.

احتمالا تحولات اقتصادی زیادی را در آینده شاهد خواهیم بود. کاربران حاضر در این پروژه میتوانند کسب درآمد مطلوبی از طریق موبایل‌های خود و طبق مدل‌های تشویقی که در رمز ارز طراحی شده به دست آورند.

سوالات متداول

ارز دیجیتال CryptoGPT چیست؟

ارز دیجیتال جی پی تی که با عنوان LayerAI  و با توکن بومی LAL شناخته میشود یک رمز ارز مدرن است که با هوش مصنوعی تلفیق شده و قصد دارد آینده درخشانی در جهت سودآوری برای کاربران فراهم کند.

عملکرد جی پی تی به چه صورت است؟

رمز ارز CryptoGPT با استفاده از الگوریتم اثبات صفر، ذخیره داده‌ها روی زنجیره و سپس بسته بندی و فروش آنها، درآمد زایی میکند.

مزیت‌های جی پی تی چیست؟

از مهمترین مزیت‌های رمز ارز کریپتو جی پی تی میتوان هماهنگی آن با ماشین مجازی اتریوم، امنیت، کیفیت و سرعت بالا و ارتقا و ساخت برنامه اشاره کرد.

 

درباره نویسنده

الهام زارع

ثبت نظر جدید

0/200

[object Object] عکس

آلت سیزن 2024 چه زمانی شروع می شود؟

مَثَلی است که می‌گوید، «به وقت جزر و مّد، آب تمام کشتی‌ها را بالا می‌برد.» این مثل در بازار ارزهای دیجیتال هم صدق می‌کند و وقتی که یک بازار عملکرد خوبی دارد، تمام بازار از این اتفاق سود می‌برند. در بازار کریپتو این بیت کوین (BTC) است که نقش محرک...

May 16, 2024
0
0
[object Object] عکس

بررسی ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی؛ هر آنچه باید درباره رمزارز AXS بدانید!

جهان فناوری با ظهور ارزهای دیجیتال و بازی‌های غیرمتمرکز، شاهد تحولات شگرفی بوده است. یکی از پیشگامان این حوزه، ارز اکسی اینفینیتی (AXS) است که با بازی آنلاین محبوب Axie Infinity گره خورده است. این ارز دیجیتال نه تنها به بازیکنان امکان کسب درآمد...

May 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

معرفی ارز دیجیتال بیت‌ کوین اس وی؛ ارز BSV بازگشت به چشم‌انداز اصلی ساتوشی

ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) یکی از رمزارزهایی است که توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. با ادعای پیروی از چشم‌انداز اصلی ساتوشی ناکاموتو، سازنده بیت کوین، بیت کوین اس وی تلاش دارد تا به اهداف اولیه بیت کوین جامه عمل بپوشاند. در...

May 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

۴ دلیل برای خرید اتریوم؛ آموزش گام به گام خرید اتر (ETH) در ایران

قصد خرید اتریوم را دارید؟ باید بدانید که کاربران حوزه رمزارز معمولا اصطلاح اتر (Ether) و اتریوم (Ethereum) را به جای هم استفاده می‌کنند در حالی که این دو واژه به دو مفهوم مجزا اشاره دارند. اتریوم یک پلتفرم بلاکچینی...

May 14, 2024
0
0