پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالایردراپ اسکرول چیست؟ نحوه شرکت در ایدراپ Scroll
ایردراپ اسکرول چیست؟ نحوه شرکت در ایدراپ Scroll عکس

ایردراپ اسکرول چیست؟ نحوه شرکت در ایدراپ Scroll

August 26, 2023
48
0

برای ایردراپ اسکرول یا Scroll هنوز از جانب طراحان آن زمانی رسمی اعلام نشده است. با این حال، شواهد نشان از آن دارند که ایردراپ اسکرول بسیار قریب الوقوع است و این واقعیت از پروژه‌های واسطه و فعالیت‌های متناظر با آن پیدا است. بلاک‌چین این پروژه به تازگی پروژه آزمایشی Alpha را راه ‌اندازی کرده است تا پیش نمایشی بر پروژه اصلی یعنی ایردراپ اسکرول باشد. نکته بارز و دلیل این پیش‌بینی ما، استراتژی‌های مشابه در زمان لانچ ایردراپ‌های دیگر است. وقتی قرار باشد یک پروژه اصلی از بلاک‌چین معرفی شود، پروژه‌های حاشیه‌ای بستر را آماده می‌سازند و ایردراپ این هیجان موجود را به مشارکت بالا در پروژه تبدیل می‌کند. در این مقاله به نحوه مشارکت در ایردراپ اسکرول می‌پردازیم، نحوه اضافه کردن اسکرول آلفا (Scroll Alpha) به کیف پول (MetaMask) را توضیح می‌دهیم و شیوه‌های دیگر در افزایش شانس دریافت Goerli ETH را با شما در میان می‌گذاریم.

مقالات پیشنهادی و مرتبط پارسیان کریپتو:

نحوه شرکت در بهترین ایردراپ‌های سال 2023

ایردراپ چیست؟

ایردراپ اسکرول (Scroll Airdrop) چیست؟

اسکرول یک پروژه هم ارز EVM تعریف شده در لایه 2 و با هدف مقیاس گیری پروژه‌های اتریوم و افزایش سرعت تراکنش‌ها در این بلاک‌چین است. پروژه Scroll از فناوری ZK یا Zero-Knowledge استفاده می‌کند که یک مجموعه از پروتکل‌هایی است که از روند رمزنگاری دانش – صفر بهره می‌برند. در این روش اطلاعات کمتری در فرایند اعتبارسنجی تراکنش‌ها مبادله می‌شوند و تنها موارد لازم در بین اعضاء رد و بدل می‌گردند.

پروژه‌های دیگری هم وجود دارند که از این فناوری بهره می‌برند، StarkNet و zkSync دو نمونه شاخص هستند. اما Scroll سرعت و مقیاس را با دقت بیشتری هدف قرار داده است و ابزارهای خود را بخصوص برای dAppها تعریف کرده است. اما در این مقاله قصد نداریم چندان به ماهیت بنیادی پروژه بپردازیم؛ بلکه هدف آموزش شیوه مشارکت در ایردراپ اسکرول و بهره بردن مخاطبان سایت از فرصت دریافت توکن‌های محتمل آن است.

نحوه شرکت در ایردراپ اسکرول

قبل از هر چیزی، مطمئن شوید که حداقل 0.001 ETH در ولت ارز دیجیتال خود دارید. هدف از این کار، کاهش امکان حضور ربات‌های مخرب و جذب درصد بالایی از ایردراپ اسکرول توسط آن‌هاست. بسیاری از پروژه‌های ایردراپ قبلی توسط ربات‌ها به فاجعه‌ای در عرضه بدل شده‌اند و انواع جدید تمام تلاش خود را می‌کنند که توسط ربات‌ها شکار نشوند. بنابراین، این اعتبار اولیه نوعی احراز هوئیت برای کاربر انسانی است. در ادامه، مسیرهای منتهی به دریافت امتیاز لازم برای شرکت در ایردراپ اسکرول (Scroll Airdrop) را به صورت خلاصه هایلایت می‌کنیم تا در زیربخش‌های بعدی آموزش مفصل آن‌ها را قرار دهیم:

 • اضافه کردن Scroll Alpha به کیف پول متامسک
 • دریافت Goerli ETH از Goerli Faucet
 • پل زدن Goerli ETH به Scroll L2
 • پل زدن Scroll L2 به Goerli
 • تعامل با اکوسیستم Scroll

اضافه کردن Scroll Alpha به کیف پول متامسک

بعد از اطمینان از داشتن مقدار ETH لازم در کیف پول، کیف پول خود را به  اکوسیستم Alpha از شبکه Scroll متصل کنید. مراحل زیر را برای انجام این کار دنبال کنید:

 • به صفحه اختصاصی Scroll Alpha بروید و بر روی Connect Wallet کلیک کنید، گزینه متناظر با Layer1 را انتخاب نمایید.

ایردراپ اسکرول چیست

 • در ادامه با تصویر زیر مواجه می‌شوید که از شما می‌خواهد کیف پول را انتخاب کنید. کافی است بر روی آیکون MetaMask کلیک کنید

نحوه مشارکت در ایردراپ اسکرول

 • سپس از شما خواسته خواهد شد که برای اتصال به پروژه Scroll آدرس کیف پول خود را وارد کنید. اکانت دلخواه خود را انتخاب و Next را بزنید

Scroll Airdrop چیست

 • در صفحه بعد گزینه Approve را به معنای پذیرش جزئیات RPC شبکه اسکرول انتخاب کنیدآموزش ایردراپ اسکرول
 • در ادامه باید شبکه را سوئیچ کنید تا از شبکه فعلی MetaMask به شبکه Scroll منتقل شویدآموزش Scroll Airdrop

دریافت Goerli ETH از Goerli Faucet

با اتصال به شبکه Scroll به عنوان شبکه فعلی کیف پول متامسک، حال باید برای ایردراپ اسکرول امتیاز جمع کنید و اولین گام، دریافت Goerli ETH از یک Goreli Faucet است. توجه داشته باشید که Goerli ETH یک توکن آزمایشی است و از آن برای بررسی وضعیت و کیفیت تراکنش‌ها در بلاک‌چین استفاده می‌شود تا در زمان وقوع ایردراپ اسکرول و فعالیت‌های اصلی پس از آن مشکلی جدی پیش نیاید. همچنین، Faucet ابزاری است که از آن برای تولید توکن‌های آزمایشی استفاده می‌شود. در اینجا از فاست Alchemy Goerli برای توضیح نحوه دریافت این توکن‌های آزمایشی بهره می‌گیریم. این ابزار بسیار سریع و رایگان است و به کمترین میزان احراز هوییت نیاز دارد.

به وبسایت فاست Alchemy Goerli مراجعه و وارد حساب کاربری خود شوید (یا یکی بسازید)

چگونه در ایردراپ اسکرول مشارکت کنیم

در مرحله دریافت اکانت از شبکه، گزینه not a developer  را انتخاب کنید؛ سپس شبکه Ethereum Network  را در صفحه بعد انتخاب و Skip را بزنید. در نهایت Build را بزنید و به صفحه اصلی شبکه برگردید

آموزش نحوه مشارکت در ایردراپ اسکرول

مطابق عکس زیر، به دنبال MetaMask بگردید و پس از یافتن آن، آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را در محل مشخص شده کپی پیست کنید، در نهایت بر روی Send Me ETH کلیک کنید

مزایای ایردراپ اسکرول

پس از تکمیل reCaptcha شما 0.02 توکن Goerli ETH دریافت خواهید کرد.

پل زدن از Goerli ETH به Scroll L2

این پل زدن برای تأیید ادعای پشتیبانی شبکه Scroll از تراکنش‌های بین زنجیره‌ای است. در ادامه، و برای دریافت امتیاز بیشتر در ایردراپ اسکرول، از کیف پول متامسک برای این پل زدن و تراکنش بین زنجیره‌ای استفاده می‌کنیم.

به صفحه متناظر با پل Scroll Alpha از زنجیره Scroll بروید. صفحه را اسکرول کنید تا به بخش Goerli برسید. حال بر روی Connect Wallet کلید کنید.

شرکت در ایردراپ اسکرول

در صفحه بعد کیف پول MetaMask مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین، اکانت مدنظر را با زدن گزینه مقابل هر اکانت انتخاب نمایید و Next را کلیک کنید. سپس Approve را بزنید.

چگونگی شرکت در ایردراپ اسکرول

بر روی Switch Network کلیک کنید تا از شبکه Scroll به Goerli منتقل شوید.

نحوه شرکت در ایردراپ اسکرول

مقدار توکن Goerli ETH که می‌خواهید منتقل کنید را انتخاب کنید و Send را بزنید.

چگونگی مشارکت در ایردراپ اسکرول

انتقال توکن‌های آزمایشی از Scroll L1 به Scroll L2

انجام این مرحله باعث خواهد شد که چند درصد به شانس شما برای برنده شدن توکن‌های ایردراپ اسکرول اضافه شود. هدف، آزمایش و تأیید شیوه پل زدن از Scroll L1 به Scroll L2 است. به نوعی، شما می‌خواهید در فعالیت تأیید عملکرد درست اسکرول در فعالیت‌های بین لایه‌ای آن مشارکت کنید. به پل Alpha بروید و شبکه دلخواه خود را انتخاب کنید. باید موقعیت Scroll L1 بالا و Scroll L2 پایین صفحه باشند. توکنی که قصد انتقال آن را دارید انتخاب کنید. حال کافی است که تراکنش را تأیید کنید. پس از تأیید، شما توکن‌های خود را از ولت Scroll L1 به ولت Scroll L2 منتقل کرده‌اید.

آموزش شرکت در ایردراپ اسکرول

تعامل با اکوسیستم اسکرول

شبکه اسکرول بخش‌ها و شاخصه‌های مختلفی دارد که بررسی و تعامل با آن‌ها باعث افزایش شانس شما در زمان ایردراپ خواهد شد. بخصوص، شما می‌توانید از درگاه UniSwap (فعالیت‌های بین زنجیره‌ای) برای مشارکت در فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز بهره بگیرید. برای مثال

 • می‌توانید مقداری ETH را به WETH رپ کنید
 • USDC معامله کنید
 • به استخرهای نقدینگی ETH-USDC ملحق گردید

علاوه بر این، بازی Scroll Guardians دریچه دیگری برای تعامل بیشتر با اسکرول و یک سرگرمی برای علاقه‌مندان به دنیای مهیج بازی‌های بلا‌ک‌چین است. گزینه‌های بیشتری علاوه بر این دو نیز وجود دارند که با بررسی پلتفرم به شرایط و چگونگی انجام آن‌ها پی خواهید برد.

جمع بندی

اسکرول یکی از آینده‌دارترین پروژه‌های لایه دوم اتریوم است که از فناوری EVMxkrollup بهره می‌برد. فرایندی که اطلاعات کمتری را در زمان انجام تأییدهای بلاک‌چین رد و بدل می‌کند و از این طریق، زمان کمتری صرف می‌شود و کل سیستم بهینه‌تر خواهد بود. این بهبود تنها مختص تراکنش‌ها نیست و Scroll بهبودهای متناظری را برای انواع اپلیکیشن‌های دنیای دیفای تعریف خواهد کرد. اسکرول علاوه بر بهبود در تراکنش‌ها و اپلیکیشن‌ها، امکان پل زدن شبکه‌های مختلف، انتقال‌های بین زنجیره‌ای و ارتباط‌های اتریوم و بلاک‌چین‌های سازگار با آن را فراهم خواهد کرد. روش‌های مختلفی برای تعامل با شبکه اسکرول و افزایش شانس کوالیفای شدن در ایردراپ اسکرول وجود دارند. بخصوص، شما باید تأیید کننده‌ای باشید بر ماهیت و هدف‌های اصلی پلتفرم، فعالیت‌هایی مانند پل زدن بین زنجیره‌های و لایه‌های بلاک‌چین و هر آنچه که این شبکه برای آن طراحی شده‌ است.

سوالات متداول

ایردراپ اسکرول در چه تاریخی لانچ می‌شود؟

هنوز هیچ تاریخ رسمی از جانب طراحان Scroll مبنی بر تاریخ انجام ایردراپ اسکرول اعلام نشده است. با وجود این، فعالیت‌های آن‌ها در اکوسیستم و نسخه‌های آزمایشی پلتفرم نشان از قریب الوقوع بودن این ایردراپ دارند.

در ایردراپ اسکرول به هر شرکت کننده چند توکن داده می‌شود؟

تا زمانی که تاریخ انجام ایردراپ از جانب خود پلتفرم مشخص و اعلام نشود، نمی‌توان تعداد مشخصی برای توکن‌های اهدایی آن اعلام کرد. بهتر است در حال حاضر تنها بر افزایش شانس برنده شدن در این ایردراپ تمرکز کنید و بر تعداد آن اصراری نداشته باشید.

چگونه می‌توانم در ایردراپ بایننس شرکت کنم؟

برای شرکت در انواع مختلف ایردراپ‌هایی که در پلتفرم بایننس منتشر می‌شوند، شما باید ابتدا یک کیف پول دیجیتال بسازید و اطلاعات و نیازمندی‌های متناظر با هر ایردراپ را برآورده کنید. همچنین، در طول انجام این فرایند هرگز اطلاعات حساس و خصوص دارایی‌های خود را در اختیار کسی قرار ندهید. در نهایت، وقتی ایردراپ صورت گرفت و اگر شما به عنوان یک فعال برنده انتخاب شدید، می‌توانید از توکن‌های خود مانند سایر توکن‌ها برای معامله و انجام فعالیت‌های متناظر با پلتفرم استفاده کنید.