پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالکیف پول‌ کاردانو ؛ معرفی بهترین ولت های مناسب cardano
کیف پول‌ کاردانو ؛ معرفی بهترین ولت های مناسب cardano عکس

کیف پول‌ کاردانو ؛ معرفی بهترین ولت های مناسب cardano

February 11, 2023
154
0

کیف پول‌ کاردانو به منظور نظارت و ذخیره ارز دیجیتال کاردانو با عنوان ADA مورد استفاده قرار می‌گیرند. به نظر می‌رسد، پیدا کردن این نوع کیف پول کار دشواری باشد. ما هم با آگاهی از این موضوع سعی کردیم مقاله‌ای مرتبط و جامع در خصوص معرفی چند نمونه از بهترین کیف کاردانو را ارائه دهیم. ارز آدا جزء چند ارز برتر در بازار کریپتو بوده و غیر متمرکز است.

کاردانو در حال رشد و توسعه است. به عنوان مثال به روز رسانی شلی در همین چند وقت اخیر برای آن اتفاق افتاد. البته این بروزرسانی باعث شد برخی مشتریان موجودی در حساب خود مشاهده نکنند و استرس از دست دادن سرمایه خود را بگیرند اما بعد از مدتی توانستند تمام دارایی‌های خود را مشاهده کنند. به همین دلیل نفس راحتی کشیدند. موضوع فقط ارتقا و توسعه آدا بود.

کیف پول های ارز دیجیتال کاردانو چگونه هستند؟

کیف پول های ارز دیجیتال کاردانو چگونه هستند؟

برای ارتباط و تعامل با بلاکچین کاردانو نیاز به نصب کیف پول کاردانو دارید. با این روش خواهید توانست ارز دیجیتال با همین نام را دریافت کرده و ذخیره کنید. علاوه بر این ، ذخیره توکن‌ های هواداری قابل تعویض و توکن‌ های غیر قابل تعویض مانند NFT نیز ، به آسانی انجام خواهد شد. بسیاری از کیف پول‌های چند ارزی متعلق به صرافی‌هایی در کشور می‌باشند پس می‌توان کیف پول کاردانو را توسط آنها خرید و معامله کرد.

همانطور که می‌دانید به دست آوردن سود و درآمد بالا از ارزهای دیجیتال کار چندان دشوار و پیچیده‌ای نیست.چیزی که مهم است حفظ و نگهداری آن می‌باشد. اگر کیف پول ایمن و مطلوبی در اختیار نداشته باشیم تمام زحمات ما در این راه به هدر خواهد رفت. به این ترتیب می‌توانید روی کیف پول‌ کاردانو حساب باز کنید. کیف پول مناسب برای کاردانو شامل دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری است.

مطالعه بیشتر : برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه NFT و هر آنچه از تاریخچه NFT میخواهید به مقاله مربوط در پرشین کیریپتو مراجعه کنید .

انواع کیف پول ارز کاردانو

کیف پول ارز کاردانو در انواع مختلف دسکتاپ یا نرم افزاری، افزونه و مرورگری، موبایلی، وب و سخت افزاری عرضه می‌شوند. برای استفاده از کیف پول دسکتاپ باید آنها را روی کامپیوتر نصب کنید. به منظور استفاده از افزونه مرورگر، بهترین گزینه استفاده از گوگل کروم و فایرفاکس است. کیف پول‌های موبایل کاردانو بر روی گوشی‌های اندروید و  iOS نصب می‌شوند و با استفاده از QR کدها فعالیت می‌کنند. در نهایت کیف پول‌ کاردانو سخت افزاری یک دستگاه جداگانه و مستقل هستند که اتفاقا بهترین و امن‌ترین کیف پول به حساب می‌آیند.

نکات مهم به منظور افزایش امنیت کیف پول ارز کاردانو

اگر در زمان استفاده از کیف پول ارز دیجیتال کاردانو نکات مهم و ضروری را رعایت نمایید مطمئن باشید که امنیت دارایی‌هایتان افزایش خواهد یافت.

آفلاین بودن

آفلاین بودن

اگر می‌خواهید امنیت مطلوبی برای دارایی‌ها به ارمغان بیاورید سعی کنید در زمان ذخیره آنها آفلاین بمانید.

پشتیبان گیری

بک آپ گیری از کیف پول‌ کاردانو نیز، باعث می‌شود تا در زمان از دست دادن احتمالی آنها، استرس و اضطراب سرقت را نداشته باشید.

استفاده از کیف پول ارز کاردانو (نسخه سخت افزاری)

استفاده از کیف پول سخت افزاری در هر زمان، نجات دهنده دارایی‌های افراد است. استفاده از امکانات امنیتی، نصب آنتی ویروس، رعایت احتیاط و جمع کردن هوش و حواس و در نهایت مراقبت از کیف پول بهترین تمهیدات برای حفظ دارایی‌ها و افزایش امنیت در آنها است.

معرفی چند نمونه بهترین کیف پول کاردانو

معرفی چند نمونه بهترین کیف پول کاردانو

به نظر می‌رسد، ولت لجر (Ledger Nano X/S) و ترزور (Trezor)، کیف پول مناسب برای کاردانو باشند. در ادامه به تمام کیف پول‌های کاردانو که دارای امنیت بالایی هستند می‌پردازیم.

  • کیف پول کاردانو لجر (Ledger)

کیف پول لجر در گروه بهترین کیف پول مناسب برای کاردانو قرار دارد که می‌تواند امکانات متعددی به کاربران استفاده کننده از آن بدهد. بیشترین حد امنیت متعلق به این کیف پول سخت افزاری است. کار کردن در فضای آفلاین اهمیت این امنیت را چند برابر می‌کند. علاوه بر این ، حمایت از ارزهای مختلف و نامحدود از جمله کاردانو و آدا از قابلیت‌های ویژه کیف پول لجر است.

اگر قصد دارید تا از دارایی‌های کاردانو خود به طور طولانی مدت نگهداری کنید، لجر پیشنهاد مناسبی برای شما خواهد بود. در این کیف پول قابلیت احراز هویت دو عامل فعال است. علاوه بر آن وجود صفحه نمایش OLED به منظور نظارت بر تراکنش‌ها و معاملات قابل توجه است.

  • کیف پول ترزور

ترزور به عنوان یک کیف پول مناسب برای کاردانو در مدل‌های وان و تی ارائه می‌شود که مدل تی T  قابلیت حمایت از ارز کاردانو را دارد. امنیت این کیف پول نیز، مانند لجر، قابل اهمیت است. کار با آن برای افراد مبتدی و حرفه‌ای آسان و راحت می‌باشد.

  • کیف پول ارز کاردانو – دسکتاپ از نوع Daedalus

کیف پول ارز دیجیتال کاردانو Daedalus مناسب دسکتاپ می‌باشند. توسعه و ارتقای این کیف پول توسط شرکت اختصاصی ارز کاردانو با عنوان IOHK انجام می‌شود. البته این شرکت با عنوان IOG نیز، شناخته می‌شود. سیستم عامل‌های ویندوز 8 و 10 بهترین پلتفرم برای نصب کیف پول کاردانو از نوع Daedalus هستند.

البته مک و لینوکس نیز، می‌توانند از قابلیت‌های این کیف پول استفاده کنند.کیف پول‌ کاردانو قابلیت بک آپ گیری و بازیابی دارند. امکانات و قابلیت‌های مهم کیف پول ارز کاردانو این است که می‌تواند همزمان نوع سخت افزاری و نرم افزاری از خود را ارائه دهد. در این بین، کیف پول سخت افزاری لجر و ترزور بهترین نوع از آنها هستند.

نصب راحت و آسان دارد و همگام سازی آن نیز قابل توجه است. به بیان ساده‌تر، افراد در زمان 30 دقیقه می‌توانند تمام عملیات نصب کیف پول کاردانو و اجرا را روی آن انجام دهند. علاوه بر این، حمایت مطلوبی از استیکینگ آدا یا همان کاردانو می‌کند. امتیاز رای دهی در خصوص پیشنهادات را به کاربران می‌دهد. مدیریت و نظارت در بلاکچین‌های کاردانو و NFT های آن ممکن است. در نهایت، امکان ایجاد کیف پول‌های مختلف در Daedalus وجود دارد.

  • کیف پول‌های کاردانو مرورگر از نوع Yoroi

کیف پول‌ کاردانو Yoroi از طریق مرورگرهای فایرفاکس و کروم قابل دستیابی هستند. شرکت فعال Emurgo مسئولیت تولید این کیف پول را بر عهده گرفته است. اگر نیاز به یک کیف پول روزانه دارید، Yoroi انتخاب مناسبی برای شماست. علاوه بر این ، شما می‌توانید آن را در سیستم‌های اندروید و iOS نیز ، نصب کنید.

این کیف پول تمام تست‌ها و آزمایشات ایمنی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.در کیف پول کاردانو از نوع Daedalus، شما باید بلاکچین را به طور کامل دانلود می‌کردید. در حالی که برای استفاده از کیف پول Yoroi نیازی به دانلود کامل نیست. همین قابلیت سرعت آن را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد. در این نوع کیف پول هم لجر و ترزور به صورت مطلوب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کیف پول هم مانند Daedalus از استیکینگ آدا حمایت می‌کند.

  • کیف پول اترنال (Eternal)

کیف پول ارز کاردانو از نوع اترنال قابلیت استفاده از طریق وب، مرورگر و موبایل را دارند. پیشرفت و ارتفاق این کیف پول در چند ماه اخیر، ستودنی است. نسخه موبایل و مرورگر این کیف پول پیشرفت زیادی دارد. به طوریکه افراد قادر خواهند بود تا برای ایجاد چندین حساب اقدام کنند.

در این کیف پول هم بلاکچین کاردانو و NFT‌های آن مدیریت و کنترل می‌شوند. کیف پول اترنال می‌تواند به یک برنامه غیر متمرکز دپس DApps مانند DEX که یک صرافی غیر متمرکز است وصل شود. علاوه بر این امکان اتصال به مارکت پلیس NFT را نیز ، دارد. در این نوع کیف پول هم حمایت از استیکینگ و استفاده از کیف پول‌های لجر و ترزور قابل انجام است.

  • کیف پول کاردانو نامی Nami

کیف پول ارز دیجیتال کاردانو نمونه ایی از کیف پول ارز دیجیتال است که از نوع نامی Nami از طریق مرورگرهای Edge ،گوگل کروم و Brave  قابل دسترسی هستند. بهتر است بدانید این کیف پول سازگاری مطلوبی با کیف پول‌های Daedalus و Yoroi ندارد. دلیل آن هم حمایت کیف پول‌های نام برده شده از چند آدرس است. در حالی که نامی قابلیت پشتیبانی از یک آدرس را دارد.

درست است که استفاده از این کیف پول‌ها به صورت همزمان کار مطلوبی نیست ولی افراد می‌توانند با استفاده از عبارات بازیابی Seed Phrase ورود و خروج مناسبی به نامی داشته باشند. با استفاده از این کیف پول می‌توانید ارزهای دیجیتال و توکن‌ها را به استخر باری Berry Pool واریز نمایید. در این کیف پول هم مدیریت بلاکچین کاردانو و NFT انجام می‌شود و کیف پول‌های سخت افزاری لجر (Ledger Nano X/S) و ترزور (Trezor)  انتخاب مناسبی هستند.

کیف پول‌ های کاردانو الیپال والت Ellipal Titan

کیف پول‌ های کاردانو الیپال والت Ellipal Titan

الیپال والت حدود 38 بلاکچین را مورد حمایت خود قرار می‌دهد. علاوه بر این حدود 7000 توکن نیز در اختیار این کیف پول هستند که کاردانو نیز، یکی از آنها است. این کیف پول اتصالات خود را از طریق Air-gapping انجام می‌دهد. Air gap به شبکه‌ای گفته می‌شود که فعالیت خود را به صورت فیزیکی انجام می‌دهد. به بیان ساده‌تر، با استفاده از این روش هیچ اتصال اینترنتی نداریم و فقط با استفاده از یو اس پی (USB) و دیسک‌ها به فعالیت می‌پردازد.

با استفاده از این شیوه، الیپال به صورت فیزیکی و الکترومغناطیسی فقط از طریق کد QR اقدام به انجام عملیات می‌کند. کیف پول Ellipal Titan در سیستم‌های اندروید و iOS نصب می‌شود. طراحی قدرتمند و بدنه فلزی آن قابل توجه است. علاوه بر این، صفحه نمایش بزرگ و جذابی دارد. حمایت از توکن‌ها در حالت آنلاین و آفلاین مهمترین فعالیتی است که کیف پول‌ کاردانو الیپال انجام می‌دهند.

کیف پول‌ های کاردانو الیپال والت Ellipal Titan

یکی دیگر از بهترین کیف پول‌ کاردانو با عنوان دی سنت (D’CENT) شناخته می‌شوند. رمزگذاری این کیف پول از اتصال بلوتوث است. سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS بهترین پلتفرم برای نصب آن هستند. طراحی و کارکرد جذاب این کیف پول قابل توجه است چرا که از تاییدیه امنیت EAL5+ استفاده می‌کند. باتری قدرتمند آن نیز، کاربردی است و از طریق هر منبع برق و کابلی تغذیه می‌شود.

سایر کیف پول‌ های کاردانو

در بالا به بهترین کیف پول‌ کاردانو از لحاظ امنیت، قدرت و طراحی اشاره کردیم. بهتر است بدانید کیف پول‌های مطلوب دیگر هم در این زمینه وجود دارند که عملکردهای خوب و جذابی از خود ارائه می‌دهند. اگر بخواهیم فقط نام آنها را ذکر کنیم می‌توان به کیف پول آدالایت (AdaLite)، تایفون (Typhon)، گرو والت (GeroWallet) و فلینت  (Flint) اشاره کرد.

مطالعه بیشتر : برای داشتن اطلاعات بیشتر پیشنهاد میشود مقاله مربوط به هولد کردن ارز دیجیتال چیست؟ آموزش Holding و بهترین ارزها برای هودل را در وب سایت مطالعه کنید .

انتقال کاردانو به کیف پول

انتقال کاردانو به کیف پول تقریبا کار بسیار ساده‌ای است. بدون در نظر گرفتن اینکه کیف پول شما از نوع سخت‌افزاری باشد یا نرم‌افزاری جهت انتقال کاردانو به کیف پول فقط کافیست ارز ADA که همان ارز بومی شبکه کاردانو می‌باشد را به کیف پول خود اضافه کرده و آدرس آن را کپی کنید. سپس با وارد نمودن این آدرس در هنگام انتقال کاردانو به کیف پول، وجه مورد نظر را منتقل نمایید.

کلام پایانی

همانطور که در جریان هستید به بهترین کیف پول‌ کاردانو اشاره کردیم و نکات و قابلیت‌های مهم آن را ذکر نمودیم. افراد باید در انتخاب و تهیه کیف پول‌های خود نهایت وسواس و دقت را به کار گیرند چرا که، امنیت تمام دارایی‌ها به کیفیت کیف پول‌ها وابسته است. مواردی که می‌توانند در انتخاب کیف پول مطلوب برای ذخیره هر ارز دیجیتالی کمک کننده باشند .

توجه به حمایت کیف پول ار ارزهای مختلف، حمایت مشتریان، قابلیت ارتقای محصول و وجود رابط ساده در آنها می‌باشند. البته در راس تمام این موارد، امنیت بالای کیف پول، مهمترین عامل برای خرید آن است.با معرفی برخی از مهمترین کیف پول‌های کاردانو سعی در افزایش آگاهی شما داشتیم. حال نوبت شماست تا نظرات خود را در مورد بهترین کیف پول‌هایی که می‌شناسید با ما در میان بگذارید. مشتاقانه آماده شنیدن نظرات و پیشنهادات شما در این زمینه هستیم.

سوالات متداول

1- بهترین کیف پول های کاردانو چه نام دارند؟

لجر، ترزور، daedalus، yoroi، اترنال، نامی و…

2- آیا ولت‌ها سخت‌افزاری لجر و ترزور از کاردانو پشتیبانی می‌کنند؟

بله ولت‌های لجر و ترزور از ارز کاردانو پشتیبانی می‌کنند.