پارسیان کریپتو
خانهمقالاتان اف تیلوکس ریر چیست؟ معرفی کامل پلتفرم LooksRare + آموزش
لوکس ریر چیست؟ معرفی کامل پلتفرم LooksRare + آموزش عکس

لوکس ریر چیست؟ معرفی کامل پلتفرم LooksRare + آموزش

April 6, 2023
557
1

در این مقاله قصد داریم شما را با پلتفرم لوکس ریر (Looks Rare) آشنا نموده و روش‌ های تولید و خرید و فروش توکن‌ های غیرمثلی در این پلتفرم را آموزش دهیم.

در صورتی که با توکن‌ های غیرمثلثی (NFT) آشنا باشید حتما می‌ دانید که راه‌ های مختلفی برای خرید و فروش این توکن‌ ها وجود دارد. یکی از این راهکارها خرید و فروش در برنامه‌ هایی است که یک NFT قرار است در آن استفاده شود. به عنوان مثال در یک بازی مبتنی بر بلاکچین، اجزای مختلف بازی مانند کاراکترها، اجناس پوشیدنی، ماشین‌ ها و ساختمان‌ ها همگی به صورت توکنیزه شده و در قالب یک NFT عرضه می‌ شوند. یکی از راهکارهای خرید و فروش این اجزا، معامله در داخل بازی و در بین شرکت‌ کنندگان است. اما روش دیگری برای تولید و عرضه‌ی NFTها وجود دارد و آن هم استفاده از بازارهای مخصوص ان اف تی است.

در حال حاضر بازارهای مختلفی به منظور خرید و فروش توکن‌ های غیرمثلثی وجود دارند که از معروف‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به Opensea و Rarible اشاره کرد. این 2 بازار رقبای سرسختی برای یکدیگر هستند و البته یک ویژگی مشترک دارند. ویژگی مشترک این 2 بازار، متمرکز بودن آن‌ هاست. یعنی مدیریت آن‌ ها توسط اشخاص خاصی انجام شده و کارمزد حاصل از معاملات به این افراد تعلق خواهد گرفت.

با پیشرفت تکنولوژی و تحولات پلفترم‌ های بلاکچین‌ محور، استقبال از برنامه‌ های غیرمتمرکز به شدت افزایش یافت. به صورتی که در حال حاضر صرافی‌ های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ و سوشی سواپ طرفداران بسیاری دارند. در چنین پلتفرم‌ هایی مدیریت به صورت غیرمتمرکز و توسط اعضای آن‌ ها انجام می‌ شود. افراد بابت انجام مسئولیت‌ های مدیریتی در این برنامه‌ ها، پاداش‌ ها و کارمزدهایی را دریافت می‌ کنند.

لوکس ریر (Looks Rare) نیز شبیه به اپن‌ سی و رریبل یک بازار خرید و فروش توکن‌ های غیرقابل تعویض بوده و تفاوتش با این 2 پلتفرم غیرمتمرکز بودن آن است.

لوکس ریر چیست؟

لوکس ریر چیست؟

 

لوکس ریر (Looks Rare) بازارچه‌ ای مخصوص تولید، خرید و فروش توکن‌ های غیرمثلثی یا همان NFTها است. ارز دیجیتال لوکس ریر، لوکس (Luxe) نام داشته که با عناوین مختلف به کاربران هدیه داده می‌ شود. در ادامه‌ ی همین مقاله راهکارهای دریافت و کسب توکن لوکس را به شما آموزش خواهیم داد. اما پیش از پرداختن به روش‌ های کسب لوکس، نیاز است تا توضیحات بیشتری را در خصوص این فروشگاه غیرمتمرکز ارائه دهیم.

اگر قصد دارید در رابطه با nftها اطلاعات کاملی به دست آورید، پیشنهاد می کنیم مقاله NFT چیست را حتما مطالعه کنید.

آشنایی با لوکس ریر; تاریخچه

لوکس ریر هم جزو آن دسته از پلتفرم‌ هایی بود که بنیان‌ گذارش افراد ناشناسی هستند. این رسم که از ساتوشی ناکاموتو بنیان‌ گذار ناشناس بیت کوین به یادگار مانده، به تار و پود تکنولوژی بلاکچین نفوذ کرده و باعث شده ساختار بسیاری از پلتفرم‌ ها با تقلید از آن شکل بگیرد. البته همواره پای یک نام مستعار در میان است؛ بنیان‌ گذاران لوکس ریر 38 فرد ناشناس بوده که نام مستعاری برای 2 تن از آن‌ها مطرح شده. گاتس (Guts) و زاد (Zodd) دو نام مستعاری هستند که در اسناد دیجیتالی این پلتفرم به چشم می خورند.

گاتس و زاد در ژانویه سال 2022 این پلتفرم را به کمک ابزار ایردراپ ارز دیجیتال و بهره مندی از بانک اطلاعاتی OpenSea توسعه دادند. در فرآیند ایردراپ (بارش هوایی) که از اصطلاحات زمان جنگ است، به برخی از افراد که اقدامات خاصی را انجام داده و یا دارای شرایط خاصی هستند، یک یا چند نوع ارز دیجیتال به عنوان پاداش تعلق می‌ گیرد.

لوکس ریر سیاست جالبی را برای هدف‌ گیری مخاطبان در پیش گرفت. بنیان‌ گذاران این پروژه، از شفافیت بلاکچین نهایت بهره را برده و آدرس‌ های کیف پولی که در اپن‌ سی بیش از 3 اتریوم ترانش انجام داده بودند را استخراج نموده و 120 میلیون توکن را بین 110 هزار آدرس ولت توزیع نمودند. البته این ایردراپ فقط در بین افرادی انجام شد که حداقل 1 عدد NFT را در این پلتفرم ثبت نموده باشند. این استراتژی باعث شد تا کاربران کاملا هدفمندی جذب پروژه شوند.

اگر به دنبال دریافت اطلاعات در رابطه با داستینگ هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله داستینگ ارز دیجیتال چیست را حتما مطالعه کنید.

عملکرد لوکس ریر

لوکس ریر بر روی شبکه اتریوم برنامه‌ نویسی شده و از قابلیت‌ های این شبکه نهایت استفاده را می‌ برد. با توجه به این که این پلتفرم از کدهای شبکه اتریوم استفاده می‌ کند، خرید و فروش NFTهایی که از کدهای این شبکه ساخته شده مقدور می‌ باشد. تمامی معاملات انجام شده در بازارهای NFT دارای کارمزد بوده و این کارمزد بسته به اینکه پلتفرم مورد نظر از متمرکز یا غیرمتمرکز باشد به برخی پرداخت خواهد شد.

در پلتفرم‌ های متمرکز مانند اپن‌ سی و رریبل، کارمزد مذکور به بنیان‌ گذاران و مدیران پروژه تعلق داشته و در پلتقرم‌ های غیرمتمرکز این پاداش در بین سهام‌ گذاران شبکه توزیع خواهد شد.

کارمزدهای معاملات امکان پرداخت آنی را داشته اما در صورتی که استیک کنندگان تمایل داشته باشند می‌ توانند پاداش خود را مجددا استیک کرده و از سود مرکب سرمایه‌ گذاری خود بهره‌ مند شوند.

دلایل موفقیت لوکس ریر

پلتفرم Looks Rare، جزو پروژه‌ های بسیار موفق در صنعت بلاکچین و توکن‌ های غیرمثلثی است. در این بخش دلایل اصلی این موفقیت را بیان خواهیم کرد.

غیرمتمرکز بودن

اولین و مهمترین دلیل موفقیت لوکس ریر با وجود غول‌ هایی همچون اپن‌ سی و رریبل، غیرمتمرکز بودن آن است. اپن‌ سی که کاربرانش هدف اصلی Looks Rare بود به دلیل متمرکز بودنش، در رقابت با لوکس ریر با ترس و واهمه مواجه شد. خاصیت غیرمتمرکز بودن همین است. همیشه بهترین‌ ها در اولویت هستند بدون در نظر گرفتن سابقه و روابط و…

بازاریابی نوین

روشی که لوکس ریر به عنوان متد بازاریابی خود در نظر گرفتن از هر لحاظ مفید و کاربردی بود. لوکس ریر به جای اینکه تبلیغات گسترده‌ای را در رسانه‌ های مختلف انجام دهد مستقیما به سراغ مخاطب هدف خود رفت. این پلتفرم از نظر مارکتینگ سگمنت درستی را با روشی بهینه، هدف‌ گیری کرد. همین عامل باعث شد تا هزینه‌ های بازاریابی به شدت کاهش یافته و در مقابل نرخ تبدیل (Conversion Rate) و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) افزایش یافت.

ناشناس بودن بنیان‌ گذارن

شاید با خود تصور کنید که ناشناس بودن عاملین یک پروژه در بستر بلاکچین، نشانه‌ی مشکوک بودن آن است تا حد زیادی تصور درستی است اما این عامل را نباید به تنهایی مورد بحث قرار دارد. گواه این بینش هم، همین امروز است. لحظه‌ ای که یک تکنولوژی با خالقی ناشناس حجم وسیعی از معاملات و اخبار مرتبط به اقتصاد را به خود اختصاص داده است. ساتوشی ناکاموتو اولین کسی (یا کسانی) بود که با هویتی ناشناس بیت کوین را خلق کرد. برخی معتقدند، یکی از عوامل جذابیت و پرطرفدار شدن بیت کوین همین ناشناس بودن ساتوشی ناکاموتو است.

گاتس و زاد، بنیان‌ گذارن لوکس ریر از همین ایده استفاده کرده و سعی کردند با مخفی نگاه داشتن هویت خود و اطرافیانشان، جذابیت پروژه را دوچندان کنند.

معرفی پلتفرم لوکس ریر; آموزش کار با looksrare

در این بخش، به صورت کاملا کاربردی آموزش کار با لوکس ریر را ارائه خواهیم داد به صورتی که در پایان بتوانید کار با آن را آغاز کرده و به یک تاجر NFT در Looks Rare تبدیل شوید.

ثبت‌ نام

جهت ثبت‌ نام ابتدا وارد سایت لوکس ریر به آدرس www.looksrare.org شوید. صفحه‌ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود:

LooksRare

همانطور که می‌دانید ورود به پلتفرم‌ های مبتنی بر بلاکچین از طریق آدرس ولت بوده و در ابتدا بایستی کیف پول ارز دیجیتال خود را به سایت متصل نمایید.

Register in Lux Rare

سپس کیف پول خود را از این لیست انتخاب کرده و یا با استفاده از گزینه‌ ی WalletConnect هر نوع کیف پول دیگر را به سایت متصل کنید. در صورتی که کیف پول از نوع افزونه‌ ی مرورگر باشد تصویری مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

Connect the wallet to Lux Rare

در این مرحله ابتدا بر روی دکمه‌ ی Next و سپس روی Connect کلیک کنید. تبریک می‌ گوییم حساب شما با موفقیت در پلتفرم لوکس ریر ساخته شد. به همین سادگی.

Notif Lux Rir

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌ کنید، به منظور دریافت نوتیفیکیشن باید بر روی Let’s Do It ضربه بزنید.

Final signature of registration in Lux Rare

در نهایت به منظور پذیرش قوانین عضویت بر روی دکمه‌ ی Sign در کیف پولتان کلیک کرده تا ثبت‌ نام نهایی شود.

خرید NFT در لوکس ریر

در صورتی که قصد خرید NFT در لوکس ریر را دارید احتمالا یا به سفارش فردی دیگر تصمیم به خرید گرفته‌ اید و یا قصد دارید با تحلیل محصولات این بازار گزینه‌ ای را انتخاب و خرید کنید. در هر 2 صورت پیشنهاد می‌ کنیم بدون تحقیق و بررسی فنی و کاربردی محصولات اقدام به خرید هیچ محصولی نکنید چرا که در حال حاضر به دلیل نو بودن این بازار احتمال حضور افراد متقلب و کلاهبردار در آن زیاد است.

حال فرض می‌ کنیم نام یک محصول را دانسته و قصد خرید یک آیتم مشخص را دارید. بسیار ساده است. کافیست نام محصول خود را در باکس بالای صفحه جستجو کرده و آن را بیابید.

Searching for Kish's metaverse atmosphere in Rare Lux

با جستجوی نام محصول لیستی از نتایج را مشاهده خواهید کرد که در آن Collections و Items به تفکیک نمایش داده خواهند شد. در بین نتایج، نتیجه‌ ی مدنظر خود را یافته و بر روی آن ضربه بزنید.

kish vr collection in rare luxury

در تصویر فوق یک کالکشن را مشاهده می‌ نمایید که دارای 3 آیتم NFT است. کالکشن‌ ها با هدف دسته‌ بندی کردن آیتم‌ های NFT با ویژگی‌ های مرتبط ایجاد می‌ شوند و در بازار خرید و فروش توکن‌ های غیرقابل تعویض نقش مهمی را ایفا می‌ کنند.

در این کالکشن یکی از آیتم‌ ها (NFTها) را انتخاب کرده و باز کنید.

معرفی پلتفرم LooksRare

در این صفحه اطلاعات کاملی را در رابطه با توکن مورد نظر مشاهده خواهید کرد. اطلاعاتی از جمله نام آیتم، توضیحات، تعداد هولدرها (دارندگان)، تعداد کل نسخ و…

پیشنهاد می‌ کنیم حتما با بررسی اطلاعات کالکشن و آیتم، از خرید توکن‌ های غیرکاربردی و کلاهبرداری پرهیز نموده و NFT های ارزشمند را در لوکس ریر خریداری کنید.

اگر می خواهید بدانید امنیت در بلاکچین چگونه تامین می شود، مقاله امنیت بلاکچین چیست را حتما مطالعه کنید.

5 کالکشن برتر لوکس ریر

در این بخش 5 کالکشن برتر این پلتفرم را به همراه تصویر NFT هرکدام معرفی خواهیم کرد.

1.  Bored Ape Yacht Club

پلتفرم لوکس ریر چیست

2.  MoonBirds

معرفی کامل لوکس ریر

3.  Mutant Ape Yacht Club

معرفی جامع لوکس ریر

4.  Otherdeed for Otherside

معرفی جامع پلتفرم لوکس ریر

5.  Pudgy Penguins

معرفی looksrare

ارز دیجیتال لوکس ریر

پلتفرم لوکس ریر هم مانند اکثر پلتفرم‌ های مبتنی بر بلاکچین، یک توکن حاکمیتی را برای کاربرانش در نظر گرفته که لوکس (Looks) نام دارد. ارز دیجیتال لوکس ریر یا همان لوکس یک توکن در بستر شبکه‌ ی اتریوم است و کاربرد اصلی آن در بازار خرید و فروش Looks Rare است. این توکن به عنوان پاداش و با شرایط مختلف به کاربران بازارچه پرداخت می‌ شود. همچنین امکان سهام‌ گذاری (استیک) آن برای کاربران فراهم بوده تا بتوانند به این واسطه لوکس به دست آورده و آن را به ارزهای دیگر تبدیل نمایند.

البته بنیان‌ گذاران ارز دیجیتال لوکس، با در نظر گفتن امکاناتی سعی دارند افراد لوکس خود را از این شبکه خارج نکرده و با استفاده از آن بتوانند در این بازارچه سود بیشتری کسب کنند.

به منظور استیک کردن سهام در بخش منو بر روی Rewards و Protocol کلیک کرده و وارد بخش پاداش‌ دهی شوید. در این صفحه به 2 حالت امکان سرمایه‌ گذاری وجود دارد. اولی Looks Compounder نام داشته که از طریق آن می‌ توان از سود مرکب بهره‌ مند شد، به این صورت که سود نیز وارد استخر سرمایه‌ گذاری شده و از سود نیز سود دیگری کسب خواهید کرد. در این حالت پاداشی به صورت آنی پرداخت نخواهد شد.

در حالت دوم که Standard Method نام دارد، پاداش به صورت نقدی و از طریق توکن لوکس یا رپد اتریوم به سرمایه‌ گذار پرداخت خواهد شد.

یکی دیگر از کاربردهای لوکس پرداخت کارمزد معاملات به کاربرانی است که در این پلتفرم استیکینگ ارز دیجیتال انجام داده اند.

جمع‌ بندی

در این مقاله به صورت جامع و تصویری با پلتفرم لوکس ریر به عنوان یک بازار بزرگ خرید و فروش NFT آشنا شدید. همچنین متوجه شدید که این پلتفرم رقیب سرسخت اپن سی بوده و حتی سرنخ‌ های اولیه (Leads) خود را از کیف‌ پول‌ های همین پلتفرم به دست آورده. لوکس ریر برعکس اپن سی و رریبل، مدیریت پلتفرم خود را به صورت غیرمتمرکز اجرا کرده و مسئولیت‌ های مهم و تصمیم‌ ساز را به کاربرانش سپرده.

غیرمتمرکز بودن لوکس ریر باعث شده تا تمامی منافع حاصل از معاملات شامل کارمزدها و پاداش‌ ها به جای بنیان‌ گذاران به کاربران تعلق بگیرد. همین عامل هم باعث شده تا کاربران آن تلاش فراوانی برای رشد و پیشرفتش انجام دهند. لوکس نیز توکن حاکمیتی این پلتفرم بوده که در ازای کارمزدها، سهام‌ گذاری و… به کاربران پرداخت می‌ شود.

سوالات متداول

لوکس ریر چیست؟

لوکس ریر (Looks Rare) بازارچه‌ ای مخصوص تولید، خرید و فروش توکن‌ های غیرمثلی یا همان NFTها است.

ارز دیجیتال پلتفرم لوکس ریر چه نام دارد؟

لوکس (Luxe)