پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالآیا سولانا می‌تواند دوباره به قیمت ۱۱۳ دلار برسد؟
آیا سولانا می‌تواند دوباره به قیمت ۱۱۳ دلار برسد؟ عکس

آیا سولانا می‌تواند دوباره به قیمت ۱۱۳ دلار برسد؟

January 29, 2024
0
0

ارز دیجیتال سولانا (SOL) در یک هفته اخیر حدود ۱۶ درصد رشد قیمت داشته است. هم‌اکنون تحلیل‌گران بازار در مورد آینده این رمزارز نظرات مختلفی دارند. برخی انتظار دارند که سولانا همچنان به رشد قیمت خود ادامه دهد و ایستگاه ۱۱۳ دلاری برسد. تحلیل‌گران بدبین‌تر هم کاملا نظر متفاوتی دارند و پیش‌بینی کاهش قیمت حتی تا زیر محدوده ۷۰ دلاری را دارند.

در حالی که سولانا با نوسان‌های زیادی در هفته‌های اخیر روبرو شده است، اما میم‌ کوین‌های این بلاک‌چین از جمله ون (WEN)، بنک اینو (BONK) و داگ ویف هت (WIF) رشدهای چشمگیری داشته‌اند. خصوصا ارز دیجیتال ون که بعد از ایردراپ (توزیع رایگان) اخیر به بالاترین قیمت خود رسید.

ارز دیجیتال سولانا در میان معدودی از ارزهای دیجیتال برتر بازار قرار دارد که در هفته اخیر سبز بوده است. بنا به داده‌های وب‌سایت کوین گکو، رمزارز SOL هم‌اکنون با قیمتی حدود ۱۰۰ دلار معامله می‌شود. با این رشد قیمت سولانا ۱۵.۹۷ درصد رشد قیمت در نمودارهای هفتگی از خود نشان داده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

سقوط آزاد ارز دیجیتال سولانا: آیا قیمت توکن SOL به ۷۰ دلار می‌رسد؟

برخی از تحلیل‌گران بازار انتظار دارند که این ارز دیجیتال در ادامه هم روند صعودی خود را دنبال کند. علی مارتینز، معامله‌گر و تحلیل‌گر باسابقه یکی از این کارشناسان خوش‌بین است. او در پست اخیر خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) ضمن ترسیم الگوی «کانال موازی» عنوان کرد که در صورتی که سولانا بتواند همچنان در محدوده بالاتر از ۹۴ دلاری بماند، می‌تواند در روزهای آینده دوباره به قیمت‌های بالاتر از ۱۱۳ دلار دست ‌یابد.
<< قیمت هدرا را در اینجا مشاهده کنید >>

اما بلانتز، دیگر تحلیل‌گر باسابقه بازار، یک آینده نزولی را برای توکن SOL پیش‌بینی کرده است. این تحلیل‌‌‌‌گر عقیده دارد که سولانا هم‌اکنون وارد یک الگوی موسوم به «مثلث موج B» شده است و در روزهای آینده شاهد سقوط قیمت این رمزارز به پایین‌تر از ۷۰ دلار خواهیم بود.

این الگو یکی از مراحل نظریه امواج الیوت است که در مرحله‌ی اصلاح قیمت‌ به وقوع می‌پیوندد. در الگوی مثلث موج B، ارزش یک ارز دیجیتال اوج‌های کم و افت‌های بالا را تجربه می‌کند، سپس یک دوره تثبیت را از سرمی‌گذارند تا نهایتا یک حرکت چشمگیر به سمت بالا یا پایین انجام دهد.

با این حال، بلانتز اصلا از افت قیمت بیش‌تر ارز دیجیتال سولانا نگران نیست، بلکه این رکود را فرصت خوبی برای خرید رمزارز با قیمت کف بازار می‌داند.

در حالی که توکن SOL در ۷ روز اخیر فقط نزدیک به ۱۶ درصد رشد قیمت داشته، اما برخی از میم‌ کوین‌های این بلاک‌چین اخیرا با انفجار قیمت‌های خود خبرساز شده‌اند. جدیدترین پدیده در شبکه سولانا ارز دیجیتال ون است که بعد از ایردراپ صرافی ژوپیتر (Jupiter) به بالاترین قیمت خود دست یافت.

دو میم کوین دیگر شبکه سولانا، بنک اینو و داگ ویف هت هم در هفته‌های اخیر موفق بوده‌اند. هر دوی این میم کوین‌ها پس از اینکه وارد فهرست‌های معاملاتی صرافی‌های بزرگی مانند بایننس شدند، رکورد بالاترین محدوده قیمت را جابه‌جا کردند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto Potato