پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسقوط آزاد ارز دیجیتال سولانا: آیا قیمت توکن SOL به ۷۰ دلار می‌رسد؟
سقوط آزاد ارز دیجیتال سولانا: آیا قیمت توکن SOL به ۷۰ دلار می‌رسد؟ عکس

سقوط آزاد ارز دیجیتال سولانا: آیا قیمت توکن SOL به ۷۰ دلار می‌رسد؟

January 24, 2024
0
0

ارز دیجیتال سولانا (SOL) در چند هفته اخیر وارد یک دوران نزولی شده است. این دوره‌ با کاهش حجم مبادلات و افت شدید قیمت همراه بود. اما افت قیمت سولانا تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟

بلانتز (Bluntz)، تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال اخیرا در شبکه ایکس (توییتر) در مورد روند اخیر ارز دیجیتال سولانا صحبت کرده است. به باور این معامله‌گر باتجربه، مسیری که سولانا اخیرا دنبال کرده یک الگو موسوم به «مثلث موج B» را تشکیل داده است.

این الگو یکی از مراحل نظریه امواج الیوت است که در مرحله‌ی اصلاح قیمت‌ به وقوع می‌پیوندد. در الگوی مثلث موج B، ارزش یک ارز دیجیتال اوج‌های کم و افت‌های بالا را تجربه می‌کند، سپس یک دوره تثبیت را از سرمی‌گذارند تا نهایتا یک حرکت چشمگیر به سمت بالا یا پایین انجام دهد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

خیز بلند ارز دیجیتال سولانا؛ قاتل اتریوم رکوردشکنی کرد

این تحلیل‌گر عقیده دارد که افت قیمت سولانا یک فرصت خرید بسیار خوب برای بازار است. به باور بلاتز، در صورتی که قیمت سولانا به حدود ۷۰ دلار افت کند، شاهد تقاضای حداکثری برای خرید توکن SOL خواهیم بود. این تحلیل‌گر همچنین عنوان کرد، حالا که قیمت سولانا به پایین‌تر از محدوده مقاومتی ۸۷ دلاری رسیده، ممکن است گاوها (معامله‌گران خوش‌بین) همین حالا هم شروع به خرید گسترده این رمزارز با قیمت کف بازار کرده باشند.

<< قیمت نیر پروتکل را در اینجا مشاهده کنید >>

دیگر تحلیل‌گران بازار از جمله علی مارتینز و جیک اخیرا پیش‌بینی‌های صعودی در مورد سولانا داشته‌اند. به باور این تحلیل‌گران، در صورتی که سولانا بتواند از محدوده مقاومتی ۱۱۰ دلاری به سلامت عبور کند، می‌توانیم انتظار اوج‌گیری تا قیمت ۱۶۳ دلار را داشته باشیم. جیک حتی یک دوران صعودی باشکوه‌تر را پیش‌بینی کرده و عقیده دارد که سولانا با اتکا به اکوسیستم باصلابت خود می‌تواند حتی تا قیمت باورنکردنی ۷۵۰ دلاری هم پیشروی کند.

اصلاح قیمت اخیر ارز دیجیتال سولانا با کاهش حجم مبادلات در شبکه بلاک‌چین سولانا همراه بوده است. بنا به داده‌های وب‌سایت دیفای‌لاما (DefiLlama)، حجم معاملات این شبکه در ۳ روز گذشته به کم‌تر از ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که در اواخر سال ۲۰۲۳، زمانی که قیمت توکن SOL حدود ۱۲۰ دلار بود، ارزش بازار این رمزارز از مرز ۲.۶ میلیارد دلار هم گذر کرده بود.

ارزش کل قفل شده (TVL) بلاک‌چین سولانا هم از ابتدای سال ۲۰۲۴ افت کرده است. این معیار نمایانگر کل ذخایر ارز دیجیتالی است در یک شبکه بلاک‌چین قفل شده است. بنابراین ممکن است افت قیمت به کم شدن ارزش کل قفل شده شبکه سولانا منجر شده باشد. این امکان هم وجود دارد که کاربران برای جلوگیری از ریسک دارایی‌های خود را از شبکه بیرون کشیده باشند.

با این حال، همه‌چیز برای سولانا بد نیست، این شبکه اخیرا شاهد رشد معاملات مربوط به توکن‌های غیرقابل معاوضه بوده است. حجم فروش NFT در سولانا در یک هفته گذشته به تقریبا ۷۰ میلیون دلار (۵۵ درصد رشد نسبت به هفته قبل‌تر) و ۱۰ میلیون دلار در ۲۴ ساعت اخیر (رشد ۹ درصدی) رسیده است.

هم‌اکنون ارز دیجیتال سولانا با قیمتی حدود ۸۰.۵۳ دلار در بازار معامله می‌شود. با این قیمت ‌توکن SOL در ۲۴ ساعت اخیر ۵.۶۴ درصد و در ۷ روز گذشته افت قیمت ۱۷.۵۵ درصدی را تجربه کرده است. این در حالی است که در واپسین روزهای سال میلادی‌، در تاریخ ۲۵ دسامبر (۴ دی) قیمت سولانا به ۱۲۲.۱۶ دلار رسیده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto Potato