پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالبهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ معرفی 13 صرافی برتر
بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ معرفی 13 صرافی برتر عکس

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ معرفی 13 صرافی برتر

January 11, 2024
0
0

اگر یک کاربر تازه‌کار در حوزه ارزهای دیجیتال باشید؛ حتما این سوالات به ذهنتان خطور کرده که بهترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال کدام است؟ و از کجا می‌توانم به لیست صرافی های معتبر ایرانی دسترسی پیدا کنم؟ اگر شما هم به دنبال فهرست بهترین و برترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی هستید این مقاله از پارسیان کریپتو را از دست ندهید.

پیشنهاد مطالعه : با مطالعه مقالات صرافی متمرکز ارز دیجیتال چیست و صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال چیست می توانید اطلاعات کاملی درباره ی صرافی های دیجیتال و نحوه ساز و کار آنها داشته باشید.

صرافی ارز دیجیتال، پلتفرم آنلاینی است که توسط یک شرکت یا نهاد راه‌اندازی شده تا به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ارائه دهد. وقتی که رمزارزها برای اولین بار به دنیا معرفی شدند، کاربران علاقمند به خرید و فروش آن به صورت دستی درخواست خود را در یک پایانه ثبت می‌کردند تا بتوانند رمزارزشان را به کاربر دیگری ارسال کنند.

کم‌کم، رابط‌های کاربری اختصاصی برای دسترسی راحت‌تر به ارزهای دیجیتال طراحی شد. توسعه‌دهندگان متوجه شدند برای جذب مردم عادی به این صنعت باید از سختی ورود به این حوزه بکاهند و در نتیجه صرافی‌های ارز دیجیتال را ایجاد کردند که به علاقمندان حوزه رمزارز خدمات ارائه بدهد.

در ایران هم، پس از استقبال فزاینده مردم از ارزهای دیجیتال، به تدریج صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی وارد کارزار شدند. با گذشت زمان، لیست صرافی های معتبر ایرانی طویل‌تر شد و امروز انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی در بین کاربران کشورمان به یک معما تبدیل شده است.

باید گفت بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با توجه به خدمات و ویژگی‌های آن و مطابقت داشتن آن با نیاز هر کاربر می‌تواند متفاوت باشد. پیش از قبول پیشنهاد دیگران درباره ثبت نام در یک صرافی خاص، توصیه می‌کنیم به چند نکته مهم توجه داشته باشید تا بتوانید لیست صرافی های معتبر ایرانی را در دست داشته باشید.

پارسیان کریپتو مرجع دقیقی برای قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم و سایر قیمت ارزهای دیجیتال

نکات مهم برای پیدا کردن بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

نکات مهم برای پیدا کردن بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

با نگاه به پرونده‌های کلاهبرداری صرافی‌های ایرانی چون «کریپتولند» و «کینگ مانی» اهمیت تحقیق در این زمینه بیش از پیش برایتان روشن خواهد شد. در حین بررسی صرافی‌های مختلف ایرانی باید چند نکته را به خاطر سپرده و از آن‌ها در انتخاب گزینه مناسب استفاده کنید. این موارد عبارتند از:

۱. هوشیار باشید

صرافی‌های رمزارز نامعتبر می‌توانند پول شما را به باد داده یا به اصطلاح کلاهبردار از آب در بیایند. بنابراین، قبل از هر چیز آدرس فیزیکی دفتر صرافی را بررسی کنید. اگر صرافی مورد بررسی، آدرس فیزیکی و معتبری نداشته باشد قابل اعتماد نیست و بهتر است از آن دوری کنید.

در واقع، شفافیت اطلاعات مربوط به صرافی، اولین نشانه مشروعیت آن است. همچنین، در صورت هک شدن حساب صرافی، پیگیری امور و رسیدگی به مسائل آن از نظر قانونی، با در دست داشتن آدرس صرافی بسیار ساده‌تر می‌شود.

۲. شخصا تحقیق کنید

به پیشنهاد دیگران در مورد صرافی‌های ارز دیجیتال بسنده نکنید و حتما شخصا در این زمینه تحقیق کنید. خوشنامی و شهرت صرافی را مورد بررسی قرار دهید و نظرات مثبت و منفی موجود درباره آن را از نظر بگذرانید.

دیگران درباره آن صرافی چه می‌گویند؟ صرافی درباره پلتفرم خود چه می‌گوید؟ آیا در گذشته مشکل امنیتی برای آن پیش آمده است؟ اگر بله، آن صرافی چطور مشکلات را حل کرده است؟

در تحقیق خود دقت زیادی به خرج داده و به دنبال داستان‌های منفی در مورد صرافی باشید؛ مواردی که توسعه‌دهنده نمی‌خواهد مشتریانش از آن اطلاع داشته باشد.

۳. به سطح امنیت صرافی توجه کنید

هر چه مراحل ایجاد حساب در یک صرافی رمزارز سخت‌تر باشد، بهتر است. در صورتی که باز کردن حساب کار راحتی باشد، احتمالا کمتر می‌توان به آن اعتماد کرد. تصور کنید در این صورت اگر دارایی رمزارزی شما در صرافی ناپدید شود چه اتفاقی می‌افتد؟ مطمئنا پیگیری و بازگرداندن پولتان دشوارتر خواهد شد. برخورداری صرافی از احراز هویت دو مرحله‌ای در حین ورود به حساب کاربری نیز به امنیت آن می‌افزاید و امکان هک شدن حساب رمزارز کاربران را کاهش می‌دهد.

صرافی‌هایی که دارایی کاربران را در کیف پول‌های سرد و آفلاین ذخیره می‌کنند، امنیت بیشتری دارند. شما هم در صورتی که قصد نگهداری از وجه سنگینی از یک رمزارز را دارید، بهتر است آن را در یک کیف پول سرد ذخیره کنید.

۴. به اطلاعات کارمزد معاملات صرافی توجه کنید

فرض کنید شما در مسیر تحقیقات خود به چند صرافی رسیده‌اید که شهرت خوب و تاریخچه درخشانی در موارد امنیتی دارند و سابقه هک و کلاهبرداری در آن‌ها دیده نمی‌شود. حال زمان آن رسیده که به ویژگی‌های دیگری که روی سرمایه‌گذاری شما تاثیر می‌گذارند توجه داشته باشید.

دو عامل مهمی که باعث تفاوت صرافی‌ها از یکدیگر می‌شود مبحث کارمزد و جفت‌ارزها است.

اکثر صرافی‌های ایرانی نوعی کارمزد برای تراکنش‌های کاربران در نظر می‌گیرند؛ این هزینه‌ها می‌توانند براساس حجم معامله یا سطح فعالیت شما باشند. در برخی از موارد هم ممکن است به هیچ یک از این دو مورد ارتباط نداشته باشند.

هزینه کارمزد در صرافی‌های منتخب خود را بررسی و مقایسه کنید و ببینید این ارقام با توجه به سبک معاملاتی شما چه تاثیری در سرمایه‌گذاریتان خواهند داشت. آیا شما یک برنامه معاملاتی فعال دارید و هر روز در پلتفرم تراکنش‌هایی را انجام می‌دهید؟ در این صورت بهتر است یک صرافی با کارمزد پایین‌تر را انتخاب کنید.

 علاوه بر این، باید به کارمزد تراکنش شبکه هم دقت داشته باشید. جفت‌ارزهای صرافی های ایرانی هم باید مورد بررسی قرار بگیرند و ببینید جفت‌ارزهای ارائه‌شده در کدام صرافی با نیازهای معاملاتی شما مطابقت بیشتری دارد.

تعداد ارزهای دیجیتال مورد پشتیبانی در صرافی‌های رمزارز ایرانی نیز متفاوت است. آیا به دنبال معامله رمزارزهای مطرح هستید یا اینکه بیشتر با آلت‌کوین‌های نوظهور یا کمتر شناخته شده سروکار دارید. در حین تحقیق، به ارزهای ارائه شده توسط این صرافی‌ها نیز توجه داشته باشید.

نکات ذکر شده در درجه اول اهمیت قرار دارند. کاربران می‌توانند برای راحتی بیشتر خود به فاکتورهایی چون رابط کاربری ساده، امکانات معاملاتی بیشتر، سرعت تراکنش‌ها، سرعت و سقف روزانه واریز و برداشت پول و پشتیبانی خوب از مشتریان هم توجه داشته باشند.

با نگاه به این نکات می‌توانید لیست صرافی های معتبر ایرانی را تهیه کرده و پس از بررسی آن‌ها بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی متناسب با نیازهای خود را پیدا کنید. حال که می‌دانید راه پیدا کردن بهترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال کدام است، قصد داریم فهرست بهترین و برترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را به شما ارائه کنیم. البته این لیست، توصیه مالی نیست و هیچ یک از این صرافی‌ها ۱۰۰ درصد مورد تایید نیستند. همان‌طور که گفتیم پیش از پذیرش هر پیشنهادی از سوی دیگران باید خود شخصا درباره موارد ذکر شده در این لیست تحقیق کرده و با مسئولیت خود در آن‌ها ثبت نام کنید.

لیست صرافی های معتبر ایرانی

در این بخش سعی کردیم فهرست بهترین و برترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را (براساس امتیاز) گرداوری کنیم تا با بررسی و تحقیق شخصی بتوانید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید. امتیازات مربوط به صرافی‌های موجود در این لیست مربوط به آذرماه سال ۱۴۰۲ است.

صرافی نوبیتکس

امتیاز: ۷.۵ از ۱۰

صرافة نوبیتکس

صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است که در پلتفرم خود از ۹۱ رمزارز پشتیبانی می‌کند و حداقل میزان خرید در آن ۳۰۰ هزار تومان است. این صرافی در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده و بیش از ۸۰ کارمند دارد. اپلیکیشن صرافی نوبیتکس برای گوشی‌های اندروید نیز موجود است.

امنیت صرافی ارز دیجیتال ایرانی نوبیتکس به خوبی تامین می‌شود و دفتر مرکزی آن در تهران واقع شده است. حداکثر کارمزد معاملات در این صرافی ۰.۲۵ درصد از حجم تراکنش است (میزان کارمزد در سطوح مختلف متغیر است). کاربران از طریق تیکت، چت آنلاین و تماس تلفنی می‌توانند از پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت استفاده کنند. نوبیتکس رابط کاربری ساده‌ای دارد و یک محیط آزمایشی رایگان هم برای تمرین افراد تازه‌کار ارائه کرده است. کاربران این صرافی با توجه به مدارک هویتی ارائه شده می‌توانند در سطوح مختلف خدمات دریافت کنند. نوبیتکس خدمات استیکینگ هم به کاربران خود ارائه می‌دهد.

صرافی اکسیر

امتیاز: ۷.۴ از ۱۰

صرافی اکسیر

صرافی ارز دیجیتال اکسیر از ۱۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و حداقل خرید در آن تا این تاریخ ۶۰ هزار تومان است. این صرافی هم در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده و ۱۰ کارمند دارد. همچنین، اپلیکیشن صرافی اکسیر برای گوشی‌های اندروید در دسترس است.

پلتفرم اکسیر از امنیت متوسطی برخوردار بوده و دفتر مرکزی آن در تهران واقع شده است. حداکثر کارمزد دریافتی در این صرافی ۰.۳۵ درصد از هر تراکنش می‌باشد (میزان کارمزد در سطوح مختلف متغیر است). کاربران از طریق تیکت، چت آنلاین و تماس تلفنی می‌توانند از پشتیبانی ۲۴ ساعته صرافی استفاده کنند.

صرافی والکس

امتیاز: ۷.۲ از ۱۰

صرافة والکس

صرافی والکس در سال ۱۳۰۷ تاسیس شد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال را برای خرید و فروش به کاربران خود ارائه می‌دهد. حداقل میزان خرید در این صرافی ایرانی ۱۰۰ هزار تومان است و طبق گزارش‌ها این شرکت بیش از ۴۰ کارمند دارد. پلتفرم صرافی والکس فاقد اپلیکیشن موبایل است.

والکس از امنیت بالایی برخوردار است و دفتر این صرافی نیز در تهران قرار دارد. حداکثر کارمزد در این صرافی ۰.۳۵ درصد از هر تراکنش است (میزان کارمزد در سطوح مختلف متغیر است) و کاربران از طریق چت و تلفن می‌توانند از خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت استفاده کنند. کاربران این صرافی همچنین می‌توانند از خدمات ربات معامله‌گر این صرافی بهره ببرند.

صرافی بیت پین

امتیاز: ۷.۱ از ۱۰

صرافی بیت پین

صرافی ارز دیجیتال بیت پین در سال ۱۳۹۹ راه‌اندازی شد و ۱۷ کارمند دارد. این صرافی با پشتیبانی بیش از ۱۵۰ ارز دیجیتال به کاربران خود خدمت می‌کند و دارای یک اپلیکیشن اندرویدی برای گوشی‌های هوشمند است.

صرافی بیت پین هم از امنیت بالایی برخوردار است. دفتر این شرکت در تهران واقع شده و حداکثر کارمزد دریافتی از کاربران ۰.۳۲ درصد از هر تراکنش است. کاربران بیت پین از طریق تیکت، چت آنلاین، تماس تلفنی و تلگرام می‌توانند خدمات ۲۴ ساعته پشتیبانی دریافت کنند. بیت پین به کاربران خود کارنامه معاملاتی و امکان دریافت وام هم ارائه می‌دهد.

تترلند

امتیاز: ۷.۱ از ۱۰

امتیاز صرافی تترلند با امتیاز بیت پین برابری می‌کند. تترلند از ۲۷۰ ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و بیش از ۶۰ کارمند دارد. این صرافی ارز دیجیتال ایرانی در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده و کمترین میزان خرید از آن با ۵ تتر قابل انجام است. امکان استفاده از اپلیکیشن این پلتفرم برای گوشی‌های اندروید و IOS وجود دارد.

پلتفرم تترلند امنیت بالایی دارد. دفتر مرکزی آن در تهران قرار گرفته و بیشترین کارمزد آن ۰.۳۹ درصد از حجم تراکنش را شامل می‌شود (میزان کارمزد در سطوح مختلف متغیر است). کاربران از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی می‌توانند از خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته این صرافی استفاده کنند. تترلند برای ساده ساختن فرایند خرید و فروش ارزهای دیجیتال به کاربران خود سرویس «مبدل» ارائه می‌دهد. همچنین کاربران این صرافی می‌توانند از خدمات استیکینگ آن نیز بهره‌مند شوند.

رمزینکس

امتیاز: ۷ از ۱۰

صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده و با ۴۴ کارمند مشغول خدمت‌رسانی به کاربران است. کاربران ارزهای دیجیتال می‌توانند ۱۷۱ رمزارز را در این صرافی خرید و فروش کنند و کمترین مبلغ برای خرید در این صرافی ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد. کاربران گوشی‌های اندرویدی و IOS می‌توانند از اپلیکیشن صرافی رمزینکس استفاده کنند.

صرافی رمزینکس از امنیت متوسطی برخوردار است. دفتر مرکزی آن در تهران قرار گرفته و بیشترین کارمزد آن ۰.۳ درصد از حجم هر تراکنش را شامل می‌شود (میزان کارمزد در سطوح مختلف متغیر است). این صرافی هم از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی، پشتیبانی ۲۴ ساعته به کاربران خود ارائه می‌کند.

صرافی بیت۲۴

امتیاز: ۷ از ۱۰

صرافی ایرانی بیت۲۴ که در سال ۱۳۹۸ تاسیس شده و بیش از ۱۰۰ کارمند در آن مشغول به کار هستند یک صرافی فروشگاهی است. بیت۲۴ امکان خرید و فروش بیش از ۵۰۰ رمزارز را برای کاربران خود فراهم کرده است و کمترین میزان قابل خرید از این صرافی ۱۰۰ هزار تومان است.

امنیت صرافی ارز دیجیتال بیت۲۴ متوسط بوده و دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. حداکثر کارمزد این صرافی ۰.۲ درصد از حجم تراکنش است، البته در صورتی که کاربران از کیف پول خود صرافی برای نگهداری رمزارز خریداری شده استفاده کنند کارمزد تراکنش آن‌ها صفر خواهد بود. پشتیبانی ۲۴ ساعته این صرافی از طریق تیکت، چت آنلاین و تماس تلفنی پاسخ‌گوی کاربران است.

صرافی آبان تتر

امتیاز: ۶.۱ از ۱۰

آبان تتر در سال ۱۳۹۷ شروع به کار کرد. امکان خرید و فروش بیش از ۴۰۰ ارز دیجیتال در این صرافی وجود دارد و حداقل خرید از آن ۱۱ تتر است. بیش از ۱۰۰ نفر در صرافی آبان تتر مشغول به کار هستند. پلتفرم این صرافی از طریق اپلیکیشن‌ نیز در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند اندروید و IOS قرار دارد.

امنیت این صرافی رمزارز ایرانی سطح متوسطی دارد. دفتر مرکزی آبان تتر هم در تهران قرار گرفته است. بیشترین کارمزد دریافتی از کاربران این صرافی ۰.۳ درصد از حجم هر تراکنش است (معامله تتر در این صرافی هیچ کارمزدی ندارد). کاربران آبان تتر از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی می‌توانند از خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته بهره ببرند.

صرافی مزدکس

امتیاز: ۶ از ۱۰

صرافی مزدکس

صرافی ارز دیجیتال مزدکس نسبتا نوپا است و در سال ۱۴۰۰ تاسیس شده است. در حال حاضر ۳۸ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و بیش از ۳۰ رمزارز در آن قابل خرید و فروش است. کاربران با حداقل ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند از این صرافی خرید کنند و اپلیکیشن نسخه اندروید و IOS این صرافی نیز در اختیار کاربران قرار دارد.

مزدکس هم امنیت متوسطی دارد. دفتر مرکزی این شرکت در تهران-ولنجک-محمودیه واقع شده و حداکثر کارمزد آن برای کاربران ۰.۵ درصد از حجم تراکنش است. کاربران مزدکس از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی می‌توانند از پشتیبانی ۲۴ ساعته این صرافی استفاده کنند. مزدکس امکان خرید و فروش و معامله بعضی از صندوق‌های سهامی داخلی را هم با استفاده از تتر برای کاربران خود فراهم آورده است.

صرافی تبدیل

امتیاز: ۵.۹ از ۱۰

صرافی ارز دیجیتال تبدیل هم دارای اپلیکیشن اندرویدی است. این صرافی بیش از ۲۰۰ رمزارز را پشتیبانی می‌کند و حداقل خرید از آن ۱۰۰ هزار تومان است. در حال حاضر، تعداد کارمندان صرافی رمزارز تبدیل ۹ نفر است.

صرافی تبدیل با امنیتی متوسط کار می‌کند و دفتر مرکزی آن در تهران واقع شده است. حداکثر کارمزد دریافتی از کاربران در این صرافی ۰.۰۰۰۳ درصد از حجم هر معامله است (میزان کارمزد در سطوح مختلف متغیر است). پشتیبانی ۲۴ ساعته تبدیل از طریق تیکت، چت آنلاین و تماس تلفنی به کاربران خدمات ارائه می‌دهد.

صرافی ارزپایا

امتیاز: ۵.۷ از ۱۰

صرافی ارز دیجیتال ارزپایا در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده و ۲۶ کارمند دارد. کاربران این صرافی می‌توانند ۴۰ نوع رمزارز را خرید و فروش کنند و با حداقل ۱۰۰ هزار تومان در این پلتفرم دست به خرید بزنند. پلتفرم صرافی ارزپایا از طریق اپلیکیشن‌های اندروید و IOS نیز قابل دسترسی است.

ارزپایا امنیت متوسطی دارد و دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. کارمزد ثابت معاملات در این صرافی ۰.۲ درصد از حجم هر تراکنش را شامل می‌شود. کاربران از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی می‌توانند از خدمات ۲۴ ساعته پشتیبانی ارزپایا استفاده کنند.

صرافی اوکی اکسچنج

امتیاز: ۵.۴ از ۱۰

صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج در سال ۱۳۹۶ شروع به کار کرده و بیش از ۷۰۰ رمزارز را برای خرید و فروش به کاربران خود عرضه می‌کند. کاربران با حداقل ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند از این صرافی خرید کنند. اوکی اکسچنج ۶ کارمند دارد. این صرافی هم امکان دسترسی از طریق گوشی‌های اندرویدی را برای کاربرانش فراهم آورده است.

اوکی اکسچنج با امنیت متوسط مشغول به کار است و دفتر مرکزی آن در شهر مشهد قرار دارد. کارمزد معاملات در این صرافی ۰.۱ درصد از حجم هر تراکنش را شامل می‌شود. کاربران اوکی اکسچنج از طریق تیکت، چت آنلاین و تماس تلفنی می‌توانند از خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته این صرافی استفاده کنند.

صرافی رابکس

صرافی ارز دیجیتال رابکس که در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده با ۲۵ کارمند مشغول به کار است. این صرافی بیش از ۳۰۰ رمزارز را برای خرید و فروش ارائه می‌دهد و کمترین مقدار خرید در آن ۴۰۰ هزار تومان است. رابکس هیچ اپلیکیشنی برای استفاده از پلتفرم آن در گوشی هوشمند ارائه نکرده و کاربران تنها از طریق وب‌سایت می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

صرافی رابکس هم امنیت متوسطی دارد. دفتر مرکزی رابکس در تهران واقع شده است. حداکثر کارمزد معاملات در این صرافی ۰.۳۵ درصد از حجم هر تراکنش را شامل می‌شود (میزان کارمزد در سطوح مختلف متغیر است). کاربران به کمک پشتیبانی ۲۴ ساعته می‌توانند از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی اقدام به دریافت راهنمایی یا رفع مشکل کنند.

صرافی‌های سرمایکس (۴۸ از ۱۰)، همتاپی (۴ از ۱۰)، ارزینجا (۴.۸ از ۱۰)، اکس نوین (۴.۸ از ۱۰)، پینگی (۴.۵ از ۱۰)، بیدارز (۴.۱ از ۱۰)، فینیکس (۳ از ۱۰)، بیتستان (۲.۵ از ۱۰) و اکسکوینو (۲.۲ از ۱۰) نیز در ادامه این لیست دیده می‌شوند.

اکنون شما فهرست بهترین و برترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را در اختیار دارید. توصیه می‌کنیم با مراجعه به صفحه اصلی این صرافی‌ها از آخرین تغییرات کارمزد و … در آن‌ها اطلاع پیدا کنید. نظرات کاربران این صرافی‌ها را مورد مطالعه قرار دهید و با توجه به مطابقت داشتن ویژگی‌های آن‌ها با نیازهای معاملاتی خود تصمیم بگیرید که برای شخص شما بهترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال کدام است.

فراموش نکنید که لیست صرافی های معتبر ایرانی ارائه شده در این مقاله صرفا یک راهنما است تا بهتر بتوانید در بین خیل عظیم صرافی‌های نوظهور به تحقیق و انتخاب دست بزنید و ما هیچ یک از آن‌ها را به شکل صددرصدی تایید نمی‌کنیم. امیدواریم این مقاله با عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتالی ایرانی به سوالات شما در این زمینه پاسخ گفته باشد.

سوالات متداول درباره بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی چیست؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی به تناسب ویژگی‌های هر صرافی و تطابق آن با نیاز و هدف کاربران می‌تواند متفاوت باشد. توصیه می‌کنیم در بین لیست صرافی های معتبر ایرانی به تحقیق پرداخته و با توجه به نیازهای خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

معیارهای شناخت صرافی معتبر چه مواردی هستند؟

شهرت و خوشنامی، اطلاعات شفاف، وجود یک آدرس فیزیکی، امنیت بالا و کارمزد مناسب از معیارهای اصلی انتخاب صرافی ایرانی هستند. پس از رسیدن به لیستی از صرافی‌های معتبر، سایر ویژگی‌های صرافی‌ها را با هم مقایسه کرده و متناسب با نیاز خود دست به انتخاب بزنید.

کدام صرافی های ارز دیجیتال ایرانی امتیاز بالاتری دارند؟

طبق امتیاز صرافی های ارز دیجیتال ایرانی در آذرماه ۱۴۰۲، صرافی‌های نوبیتکس، اکسیر، والکس و بیت پین بیشترین امتیازها را دریافت کرده‌اند.

برگرفته از: investopedia و ایران بروکر