پارسیان کریپتو
خانهمقالاتان اف تیروش های کسب درآمد از بازی NFT + معرفی 7 بازی NFT برای پول درآوردن
روش های کسب درآمد از بازی NFT + معرفی 7 بازی NFT برای پول درآوردن عکس

روش های کسب درآمد از بازی NFT + معرفی 7 بازی NFT برای پول درآوردن

July 11, 2023
8800
1

کسب درآمد از بازی NFT یک کانال درآمدزایی برای گیمرها است تا از زمان، خلاقیات و شوق خود به بازی، برای درآمدزایی پایدار استفاده کنند. چنانکه از نام آن پیداست، کسب درآمد از بازی NFT ارتباط مستقیمی با دنیای کریپتو و سیستم معاملاتی و مشارکتی بلاک‌چین دارد.

با رشد روزافزون NFTها، کاربران پلتفرم‌های Web3 بیشتر به فکر کسب درآمد از NFT و پروژه‌های کریپتو متناظر با آن هستند. یکی از این روش‌های درآمدزایی، مشارکت در بازی‌های NFT است که می‌تواند در قالب گیمر (بازیکن) بودن یا مشارکت در خلق و توسعه بازی‌ها باشد.

اینگونه بازی‌ها را بازی‌های بلاک‌چین نیز می‌خوانند، زیرا در قالب یک پروژه کریپتو تعریف می‌شوند و برای بازی، کاربر باید عضو شبکه بلاک‌چین متناظر شود. هدف و رویکرد اصلی در کسب درآمد از بازی NFT، ایجاد اکوسیستم‌هایی است که در آن، امکان تعلق دارایی‌های مجازیِ مورد استفاده در بازی به گیمرها باشد و گیمر زمان بیشتری را در پروژه سپری کند و وفاداری بیشتری به آن داشته باشد.

اما بازی NFT چیست؟ با چه رویکردهایی می‌توان به کسب درآمد از بازی NFT پرداخت؟ بهترین بازی NFT برای کسب درآمد در 2023 کدام است؟ هدف این مقاله پاسخ به این سوالات و انواع مرتبط به و مشابه با آن‌هاست.

نگاهی به بازار بازی‌ های ویدیویی

کسب درآمد از بازی NFT

بازار بازی‌های ویدیویی در طی یک دهه اخیر رشد فوق‌العاده‌ای داشته است. تنها در سال 2021، ارزش این بازار در حدود 189 میلیارد دلار بود و برای سال 2022 این عدد به بیشتر از 200 میلیارد دلار رسید. انتظار می‌رود تا سال 2030، ارزش بازار بازی‌های ویدیویی به رقم فوق العاده 320 میلیارد دلار برسد.

بخصوص، در دوران کرونا و محدودیت‌های متناظر با آن، بسیاری از مردم به بازی‌های کامپیوتری روی آوردند و رشدی که در آن دوران اتفاق افتاد با توسعه بازی‌های بلاک‌چین و امکان کسب درآمد از بازی NFT پشتیبانی شد. تنها در بازه 2019 تا 2020 این بازار بیشتر از 24 درصد رشد کرده بود.

پلتفرم‌های بازی آنلاین و آفلاین هستند؛ بخصوص، با افزایش خدمات و محاسبات ابری، مشارکت در بازی‌های آنلاین بالا رفته و هوش مصنوعی جبهه جدیدی در توسعه بازی و مشارکت گیمرها به وجود آورده است. از طرفی، تثبیت موقعیت مالی بازار کریپتو کانال‌های جدیدی برای تأمین مالی بازی‌های ویدیویی و درآمدزایی در محیط آن‌ها به وجود آورده است. شاخص‌ترین این کانال‌ها، کسب درآمد از بازی NFT یا همان بازی بلاک‌چین است.

بنابراین، بازی کامپیوتری دیگر یک سرگرمی مقطعی و مختص سنین نوجوانی و جوانی نیست. برعکس، روش‌ های کسب درآمد از بازی NFT مفهوم سرگرمی را با تجارت ادغام کرده‌اند تا لذت از کسب دارایی و شغل با لذت بازی کردن و تعامل جمعی ادغام شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله عرضه اولیه NFT چیست را حتما مطالعه کنید.

بازی‌ های بلاک‌ چین و NFT های آن‌ ها

بلاک‌چین و توسعه آن به تار و پود فعالیت‌های آنلاین بشر، دنیای جدیدی برای گیمرها خلق کرده است. بازی‌های بلاک‌چین، بازی برای کسب درآمد (Play-to-earn) یا بازی‌های NFT همه اصطلاحاتی هستند که به مشارکت گیمرها در پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین اشاره دارند؛ جایی که علاوه بر خالقان بازی و پلتفرم، بازیکن‌ها نیز می‌توانند از تعامل و بازی کردن خود پول‌سازی کنند.

مشابه با هر پروژه بلاک‌چین دیگر، بازی‌های NFT نیز از ابزارهای مالی خود برای تعریف خدمات و شیوه کسب درآمد از بازی NFT استفاده می‌کنند. بخصوص، NFTها یا همان توکن‌های غیرقابل معاوضه دارایی‌هایی هستند که برای هر بازی به صورت منحصر به فرد تعریف می‌شوند و جریان مالی پروژه‌های بازی را به وجود می‌آورند.

به طور دقیق‌تر، کسب درآمد از بازی NFT به این نحو است که بازیکن NFTهای یکتایی که در گوشه و کنار محیط بازی تعریف شده‌اند، یا دیگر اشیاء مجازی، را جمع‌آوری و با معامله آن‌ها برای خود درآمدزایی می‌کند. برخی از این پلتفرم‌ها پولی هستند و برای بازی کردن باید هزینه پرداخت کنید، برخی دیگر مشارکت رایگان دارند و سیستم درآمدزایی آن‌ها با نقل و انتقال NFT و دیگر ماهیت‌های مجازی بین بازیکنان تعریف می‌شود.

بازی‌هایی چون Sandbox و Axie Infinity بازار معاملاتی خاص خود را دارند که به گیمرها امکان خرید و فروش NFT را می‌دهند. در این بازارها گیمر می‌تواند علاوه بر خرید و فروش NFT، پاداش‌های پلتفرم را به توکن و ارزهای قابل معامله تبدیل کند.

برای مثال، کسب درآمد از بازی NFT پلتفرم Sandbox به طور میانگین 8 دلار در ساعت است و گیمرها با رتبه‌های برتر می‌توانند حتی 2000 دلار در ماه هم درآمدزایی کنند. اما شاید بهترین بازی NFT برای کسب درآمد Axie Infinity  باشد که محبوبیت بالایی دارد و اکنون بازار معاملات NFTهای آن به شدت داغ است.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش ساخت NFT را حتما مطالعه کنید.

منظور از کسب درآمد از بازی NFT چیست؟

کسب درآمد از بازی NFT چیست؟

کسب درآمد از بازی NFT به معنی تعلق گرفتن حق مالکیت یک ماهیت مجازی از بازی به یک بازیکن یا عضوی از پلتفرم بازی است. درواقع، با استفاده از سازوکار Play-to-Earn، گیمر می‌تواند در طول بازی NFT استخراج ‌کند. هر جزء از بازی می‌تواند یک NFT باشد و هر بازیکنی می‌تواند با مشارکت در بازی به این NFTها دسترسی داشته باشد. کسب درآمد از بازی NFT در ادامه و با فروش NFTهای جمع‌آوری شده به بازیکنان دیگر یا معامله‌گران دنیای کریپتو محقق می‌شود.

از پوست (Skin) گرفته تا سلاح، کاراکتر، آواتار، ارز اختصاصی بازی و تقریبا هر موجودیت مجازی دیگر می‌تواند روشی برای کسب درآمد از بازی NFT باشد. تنها کافی است در بازی تبحر پیدا کنید، پروتکل‌های واضح و مخفی آن را دریابید و با برداشت دارایی‌های مجازی آن، به معامله NFTهای کسب شده در بازار یا Marketplace آن بپردازید.

علاوه بر این، پلتفرم‌های بازی بلاک‌چین به صورت مشارکتی توسط سازندگان آن‌ها و بازیکنان و توسعه‌دهندگان مستقل اداره می‌شوند. این محیط‌های غیرمتمرکز ایده‌های مختلف را با سرعت بیشتری در عملکرد خود دخالت می‌دهند و گیمر می‌تواند با مشارکت در تغییر، تعریف بازی و محیط آن نیز کسب درآمد کند.

مشارکت در پروژه و شروع بازی در بسیاری از پلتفرم‌ها مانند Splinterlands و The Sandbox رایگان است. در مقابل، برخی دیگر چون Axie Infinity از گیمر می‌خواهند برای بازی در پلتفرم آن‌ها Axies بخرد و در جریان بازی از آن بهره بگیرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین ابزارهای ساخت NFT را نیز حتما مطالعه کنید.

روش‌ های کسب درآمد از بازی NFT

بازی‌های NFT حول انتساب دارایی به گیمر و مبادله آن تعریف شده‌اند. بنابراین، روش‌های کسب درآمد از بازی NFT بر تملک دارایی، ایجاد کاراکترها و موجودات مجازی، توسعه شیوه‌های انجام بازی و انواع مشابه تمرکز دارند. از کرایه کاراکترهای NFT تا استکینگ و مشارکت در توسعه بازی، در ادامه به شاخص‌ترین روش‌ های کسب درآمد از NFT می‌پردازیم.

دریافت ارز اختصاصی بازی

از آنجا که بازی‌های NFT در بلاک‌چین خلق و اجرا می‌شوند، اکثر آن‌ها ارز اختصاصی خود را دارند؛ ارزی که می‌توان آن را در بازارهای مبادله ارز دیجیتال با سایر ارزهای دیجیتال سواپ کرد یا به پول فیات تبدیل نمود.

برای مثال، گیمرهایی که در بازی Axie Infinity مشارکت دارند، ارز آن یعنی SLP را برای مبادله کاراکترهای بازی به کار می‌گیرند. همچنین، با بازی کردن در این پلتفرم و برنده‌ شدن در جنگ‌های تعریف شده در آن، پلتفرم به گیمر SLP جایزه می‌دهد؛ پاداشی که بازیکن می‌تواند بعدا به دلار تبدیل کرد. قیمت کنونی SLP نزدیک به 0.00176 دلار است و هر بازیکن در بازی Axie Infinity می‌تواند روزانه تا 300 SLP درآمد داشته باشد.

بریدینگ یا معرفی توکن جدید به بازی

در بازی‌های بلاک‌چین امکان مینت یا افزودن توکن جدید به بازی وجود دارد؛ شبیه وقتی یک ماینر بیت‌کوین جدیدی را استخراج و به سیستم مالی پلتفرم وارد می‌کند. برای مثال، در بازی Cryptokitties گیمر می‌تواند از جفت کردن NFT گربه‌های مونث و مذکر برای تولید گربه جدید (NFT Kitty) استفاده و آن محصول خود را در بازار معاملات پلتفرم بفروشد. هر کریپتو کیتیز به طور میانگین 200 دلار ارزش دارد و تا 300 هزار دلار هم فروخته شده است.

ایجاد اشیاء مجازی جدید و افزودن آن‌ ها به بازی

چنانکه گفتیم بازی‌های بلاک‌چین تعاملی هستند و پلتفرم امکان بالایی را برای مشارکت گیمرها در بازی و توسعه آن فراهم می‌کند. در بازی‌های متاورسی مانند Decentraland و Cryptovoxels گیمرها می‌توانند اشیاء 3بعدی جدید را خلق و سهمی از فروش آن‌ها داشته باشند. برای مثال، در Cryptovoxels بازیکن می‌توان تا 10 درصد درآمد حاصل از فروش تولیدات خود را دریافت کند.

در پلتفرم‌های دیگر مانند CryptoBlades بازیکن می‌تواند سلاح‌های جدید را تعریف و در بازار این بازی بفروش برساند.

اجاره کاراکترهای بازی

Scholarships یا اجاره کارکتر دیگر روش معمول برای کسب درآمد از بازی NFT است. در این شیوه، یک مدیر و چند بازیکن برای هر کاراکتر تعریف می‌شوند. مدیر کسی است که صاحب NFT به حساب می‌آید و بازیکنان کاراکتر را از او اجاره می‌گیرند تا در جریان بازی از ویژگی‌های آن بهره بگیرند. هر نوع پاداش حاصل از عملکرد بازیکنان بین آن‌ها و صاحب NFT تقسیم می‌شود.

توجه داشته باشید که اکثر بازی‌های NFT (بازی‌های ویدیویی در حالت کلی‌تر) به صورت گروهی انجام می‌شوند و بازیکنان می‌توانند به صورت گروهی با یکدیگر رقابت کنند. گروه‌ها ممکن است اعضای خود را تنها از یک کشور خاص انتخاب کنند یا به صورت بین‌المللی و بدون توجه به ملیت تشکیل تیم دهند.

هدف نهایی، فائق آمدن بر سایر گروه‌ها و برداشت پاداش‌های بیشتر از روند بازی است. در این میان، استفاده از کاراکتر‌های NFT شده خاص همیشه یک برگ برنده‌ است و تیم‌ها با مدیر آن NFT برای بهره‌گیری از قدرت آن به توافق می‌رسند.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین بازارهای NFT را حتما مطالعه کنید.

استک کردن توکن‌ های اختصاصی پلتفرم

یکی از روش‌ های کسب درآمد از بازی NFT که بسیاری از فعالان دنیای کریپتو با آن آشنا هستند، استک کردن توکن‌های اختصاصی پلتفرم بازی است. استکینگ به معنی اجاره قدرت مالی خود به استخرهای نقدینگی و دریافت سود از این تخصیص موقت سرمایه است (شبیه دریافت سود برای حساب بانکی).

وقتی در یک فعالیت استکینگ شرکت می‌کنید، دیگران از سرمایه‌ شما برای تحقق اهداف تعریف شده در پلتفرم و برداشت سود از آن‌ها بهره می‌گیرند. در مقابل، درصدی از درآمد حاصل از این فعالیت‌های سودآور به شما و وزنه اعتباریی که ایجاد کرده‌اید تعلق می‌گیرد. توجه کنید که در بازه زمانی استکینگ شما امکان برداشت دارایی‌های خود را نخواهید داشت. میزان سود حاصل نیز بین 10 تا 20 درصد کل میزان استک شده است.

کسب درآمد از بازی NFT با معامله NFT های آن

کسب درآمد از بازی NFT با معامله NFTهای آن

منظور از معامله NFT در پلتفرم‌های بازی، همان خرید و فروش معمول NFT در بازارهای مختلف و بخصوص Marketplace خود پلتفرم است. معامله NFTها کمی پیچیده‌تر از انواع معمول است، زیرا یک همبستگی خاصی با پلتفرم بازی و وقایع آن دارد.

بسیاری از بازیکنان دو آتیشه بازی‌های بلاک‌چین حاضرند صدها و حتی هزاران دلار را برای یک NFT خاص پرداخت کنند. برای مثال، کارت‌های Splinterlands جزء محبوب‌ترین NFTهایی هستند که ویژگی‌های خاصی به آن‌ها اتچ شده و متناسب با هر ویژگی ارتقاء قیمتی در NFT رخ می‌دهد. بهترین مارکت‌های اختصاصی برای NFT بازی عبارتند از:

 • Axie Infinity
 • Splinterlands
 • CryptoBlades
 • Pegaxy
 • The Sandbox
 • Web3Games
 • game
 • Blockchain Cuties Universe
 • Karmaverse
 • Planet IX
 • DTTD

همچنین، به یاد داشته باشید که خرید و فروش NFT در این پلتفرم‌ها شامل کارمزد است و باید در محاسبه و استراتژی کسب درآمد از بازی NFT با خرید و فروش ان اف تی‌های آن درنظر گرفته شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله سرمایه‌ گذاری در NFT‌ را حتما مطالعه کنید.

مسابقات و رویدادهای اختصاصی در پلتفرم

پلتفرم Crypto Raiders به تازگی یک تورنومنت 1 میلیون دلاری با مشارکت 3000 گیمر خود برگزار کرده است و در نظر دارد در آینده ارقام این مسابقات و تعداد مشارکت کنندگان را ارتقاء دهد. رویدادهایی این چنین‌ بزرگترین استخرهای نقدینگی را در دنیای بازی ایجاد و هیجا‌ن‌انگیزترین جوایز را ارائه می‌کنند.

مثال دیگر اپلیکیشن موبایل Arc8 است که 11 بازی NFT مختلف را ارائه می‌کند و هر ماه چندین مسابقه بین‌المللی در آن برگزار می‌شود. کسب درآمد از بازی NFT در قالب این رویدادها دیگر یک جایزه معمولی و هیجان کودکانه حول آن نیست، بلکه یک تجارت و رقابت جدی است.

خرید و فروش املاک مجازی

بازی‌ های بلاک‌ چین و NFT های آن‌ ها

از دیگر روش‌های کسب درآمد از بازی NFT، کسب درآمد از متاورس است که در برخی از پلتفرم‌های بازی ممکن شده است. املاک متاورسی همان ساختمان‌ها و محیط‌های مجازی هستند که فیزیک بازی را تشکیل داده‌اند و شبیه دنیای واقعی، گیمر می‌تواند آن‌ها را خریداری کند یا پاداش بگیرد و با معامله آن‌ها در مارکت بازی به کسب درآمد از بازی NFT بپردازد.

ازجمله بازی‌های متاورسی که می‌توانید در آن‌ها برای خود کسب‌وکاری از این جنس راه‌ بندازید، موارد زیر شاخص‌ اند:

 • The Sandbox
 • Decentraland
 • Upland

در اکثر این بازی‌ها، علاوه بر خرید یا دریافت NFT از پلتفرم، شما می‌توانید اقدام به توسعه بازی و خلق اشکال 3 بعدی کنید و با فروش آن‌ها به دیگر بازیکنان، برای خود درآمدزایی کنید.

استریم یا پادکست‌ های بازی

در هر کجای دنیای اینترنت که امکان بارگزاری ویدیو و مقالات مرتبط با بازی NFT دارید، می‌توانید به کسب درآمد از بازی NFT بپردازید. کافی است خوره این بازی‌ها شوید و نسبت به وقایع آن‌ها به روز باشید. آنگاه می‌توانید برای علاقه‌مندان هر بازی NFT به یک منبع خبری و تحلیلی بدل شوید.

در این شیوه از کسب درآمد از بازی NFT شما در پلتفرمی چون Youtube یا هر پلتفرم مشابه دیگر، ویدیو بارگزاری می‌کنید و پلتفرم به ازای بازدیدها به شما مبلغی را پرداخت می‌کند. مشخص است که هرچقدر مطالب شما جذاب‌تر باشند، کارمزد بیشتری به شما تعلق می‌گیرد.

تبدیل شدن به یک ماینر اختصاصی برای بازی

در میان روش‌ های کسب درآمد از بازی NFT، ماینر بودن سخت‌ترین و تخصصی‌ترین آن‌ها است. شبیه بیت‌کوین و استخراج آن توسط ماینرها، شما می‌توانید به فعالیت استخراج کوین یا توکن‌های اختصاصی بازی بپردازید و برای این مشارکت خود پاداشی از جنس همان رمزارزها دریافت کنید.

برای این شیوه از درآمدزایی، شما به قدرت پردازشی بالایی نیاز دارید و آگاهی از نرم‌افزارهای مورد نیاز ضروری است. ماینرهای حرفه‌ای می‌توانند بیشتر از 10 هزار دلار در ماه از این مسیر کسب درآمد کنند.

چگونگی مشارکت و کسب درآمد از بازی NFT

به طور کلی، برای مشارکت در بازی‌های NFT شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • انتخاب یک بازی بلاک‌چین و ایجاد یک اکانت اختصاصی در آن
 • یک کیف پول دیجیتال برای اتصال به پلتفرم
 • خرید توکن اختصاصی پلتفرم برای شروع بازی (در برخی از پلتفرم‌ها نیاز به خرید توکن نیست)
 • انتخاب یکی از شیوه‌های کسب درآمد از بازی NFT که در بخش‌های قبل به آن‌ها پرداختیم
 • تبدیل پاداش یا معامله NFTهای بازی و معامله آن‌ها به دیگر انواع ارز دیجیتال یا دلار

بهترین بازی NFT برای کسب درآمد در سال 2023

نمی‌توان بهترین بازی NFT برای کسب درآمد را به عنوان یک گزینه برای تمام گیمرها تعریف کرد. برعکس، بهترین بازی NFT برای کسب درآمد ارتباط نزدیکی با شخصیت بازیکن، استراتژی درآمدزایی او، امکانات و دانش او برای مشارکت در بازی دارد. با این حال، هرچقدر محبوبیت یک پلتفرم بازی بیشتر باشد، مطمئنا افراد بیشتری در آن مشارکت می‌کنند، جریان نقدینگی زنده‌تری دارد، مسابقات بیشتری برگزار می‌شود و امکان کسب درآمد از بازی NFT آن بیشتر است.

در ادامه بهترین بازی‌های NFT در سال 2023 را به صورت خلاصه معرفی می‌کنیم.

1-    Axie Infinity

در این بازی بلاک‌چینی گیمرها می‌توانند مخلوقاتی تحت عنوان Axies را جمع‌آوری یا تولید و در مارکت خود پلتفرم به فروش برسانند. برای شروع شما به 3 Axies نیاز خواهید داشت و در ادامه می‌توانید از Axieهای خود برای خلق موجودات جدید بهره بگیرید. جالب اینکه مخلوقات جدید بخشی از ویژگی‌های والدین خود را به ارث می‌برند و برخی دیگر را در ادامه کسب می‌کنند.

2-   The Sandbox

The Sandbox ویرایشی از جنس بلاک‌چین برای بازی‌هایی مثل Minecraft و Roblox است. بازیکنان می‌توانند دارایی‌های مجازی را اکتساب یا خلق کنند و از آن‌ها برای توسعه بازی و تثبیت جایگاه خود در پلتفرم استفاده کنند. هر آنچه به عنوان سازه در این پلتفرم ساخته‌اید را می‌توانید به دیگر علاقه‌مندان بازی بفروشید.

3-  DeFi Kingdoms

بازیDeFi Kingdomsv کسب درآمد از بازی NFT

کسب درآمد از بازی NFT در قالب این بازی با بهره‌گیری از محیط چندین بلاک‌چین ممکن شده است. در واقع، DeFi Kingdoms با چندین بلاک‌چین و معامله‌گران آن در تعامل است. NFTهای این پلتفرم heroes نام دارند که ابزار اصلی در طراحی بازی و مقابله با سایر بازیکنان در بازی هستند. برای حضور در این بازی به ارز بومی آن یعنی JEWEL برای شروع و خرید اولیه نیاز دارید.

4-   Metaverse Miner

برای عاشقان فضا، Metaverse Miner بهترین بازی NFT برای کسب درآمد است. بازیکنان در محیط این بازی به کهکشان‌های مختلف سفر می‌کنند و به جمع‌آوری انرژی و دیگر دارایی‌های NFT شده مشغول می‌شوند. این بازی تعامل 11000 ولت ارز دیجیتال در ماه را به خود اختصاص داده و فروش ماهانه NFTهای آن در حدود 9 میلیون دلار است.

5-   Wizardia

بازیWizardia کسب درآمد از بازی NFT

این بازی جدید، چنانکه از نام آن پیداست، جنگ بین جادوگران و دیگر کاراکترهای داستان‌های آن‌ها را به تصویر می‌کشد. هر جادگر به صورت یک NFT عرضه می‌شود و برای کسب انواع با ویژگی‌های بهتر، شما باید مراحل مختلف بازی را طی کنید. توکن اختصاصی این بازی WZRD است که در داخل و خارج از پلتفرم قابل معامله است.

6-   Silks

Silks نیز جزء تازه‌واردهای دنیای بازی‌های بلاک‌چین است و اتمسفر و پروتکل مالی آن جزء روش‌های کسب درآمد از بازی NFT و مشابه با مسابقات اسب سواری و شرط‌بندی روی آن‌هاست. جالب اینکه در پس این بازی، شرکت‌های برگزارکننده مسابقات اسب سواری و حرفه‌ای‌های دنیای سوارکاری قرار دارند. NFTهای این بازی همان اسب‌های دیجیتالی مسابقه هستند که با ویژگی‌های مختلف و با قیمت‌های متنوع معامله می‌شوند.

7-  The Walking Dead Empires

برگرفته از سریال محبوب Walking Dead، این بازی جزء تازه واردهایی است که سروصدای زیادی به پا کرده است. در قالب این بازی، گیمرها باید از موانع بگذرند، با دیگر گیمرها به مقابله یا همکاری بپردازند، دارایی‌های NFT شده را به خود اختصاص دهند و مسیر کسب درآمد از بازی NFT را در بازار معاملات پلتفرم یاد بگیرند.

همچنین و برای دریافت اطلاعات جامع‌تر درباره بهترین بازی‌های NFT رایگان می‌توانید به مقاله اختصاصی ما در این زمینه مراجعه کنید.

مزایا و معایب شیوه‌ های مختلف در کسب درآمد از بازی NFT

در این بخش به کلی‌ترین مزایا و معایب مسیر درآمدزایی از بازی NFT می‌پردازیم.

مزایا

 • بازیکنان می‌توانند علاوه بر سرگرمی برای خود یک کانال درآمدزایی داشته باشند و از این طریق به دنیای معاملات کریپتو وارد و در آن متخصص گردند.
 • سطح تعامل در پلتفرم‌ها بسیار بالا و کاربران اعتماد بیشتری به یکدیگر دارند.
 • با توجه به قواعد بلاک‌چین و غیرمتمرکز بودن پلتفرم‌ها، امکان زیادی برای مداخله طراحان اولیه وجود ندارد و توکن‌های رأی‌گیری نقش شاخصی در تصمیم‌گیری جمعی و به نفع پروژه بازی دارند.
 • این مدل از بازی‌ها، امکان کسب درآمد از بازی NFT برای طراحان و مشارکت کنندگان را به صورت هم‌زمان و مستمر فراهم می‌کند.
 • با افزایش مشارکت در بازی‌ها، دنیای NFT نیز رونق گرفته و انتظار می‌رود که NFT به شاخص‌ترین دارایی دیجیتال در آینده متاورس بدل شود.

معایب

 • با اصرار بیشتر بر کسب درآمد از بازی NFT، چرخشی در مفهوم سرگرمی از بازی‌های ویدیویی به وقوع می‌پیوندد و بازیکنان این جنبه از بازی را با جنبه اقتصادی آن جایگزین می‌کنند.
 • بسیاری از بازی‌ها مقادیر بالایی را به عنوان هزینه مشارکت اولیه یا خرید توکن دریافت می‌کنند و بسیاری از بازیکنان امکان پرداخت این مبالغ را ندارند.
 • نوسان شدید در بازارهای ارز دیجیتال تأثیر شاخصی بر ارزش NFTهای خریداری یا اکتساب شده در بازی‌ها دارد.

جمع‌ بندی:

روش‌های زیادی برای کسب درآمد از بازی NFT وجود دارد که ساده‌ترین آن‌ها مشارکت در بازی‌های با قاعده Play-to-Earn است که در آن، پلتفرم به ازای هر ساعت بازی به گیمرها جایزه می‌دهد. هرچقدر مراحل بیشتر و سخت‌تری را طی کنید، مبالغ پاداش‌ ها نیز ارتقاء می‌یابند.

در برخی از پلتفرم‌های بازی، برای شروع فعالیت (بازی کردن) شما مجبور به پرداخت ورودی یا همان حق عضویت هستید؛ در برخی دیگر هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود و سیاست درآمدزایی پلتفرم متفاوت است. با این حال، معمولا پلتفرم‌های پولی پاداش‌های بیشتری پرداخت می‌کنند، مسابقات بیشتری برگزاری می‌کنند و بازیکنان ثروتمندتری دارند که شما بتوانید به آن‌ها کاراکتر، آواتار، سلاح یا ویژگی‌های دیگر بازی را بفروشید.

بازی‌های کریپتو شبیه معامله در بازارهای رمزارز، شامل تهدیدات سایبری می‌شوند و شما نباید به هر پروژه‌ای کیف ارز دیجیتال خود را متصل کنید. بهترین راه برای مشارکت در این بازی‌ها و کسب درآمد از بازی NFT، استفاده از یک ولت اختصاصی برای آن‌ها با حجم کمی از دارایی بر روی آن است.

سوالات متداول

1- بهترین بازی NFT برای کسب درآمد کدام است؟

بسته به اینکه به چه سبک از بازی علاقه دارید، بهترین بازی NFT برای کسب درآمد شما متفاوت خواهد بود. برای مثال، اگر به دنیای متاورس و مشابه با Minecraft علاقه دارید، The Sandbox بازی مناسبی برای شماست.

2- سودآورترین بازی NFT کدام است؟

بنا بر داده‌های مرتبط به خرید و فروش NFT، بازی Axie Infinity سودآورترین بازی بلاک‌ چین است. علاوه بر این، NFTهای بازی CryptoKitties نیز با ارقام قابل توجهی معامله می‌شوند.

3- انواع روش‌‎ های کسب درآمد از بازی NFT کدامند؟

ازجمله بهترین روش‌ های کسب درآمد از بازی NFT می‌توان به استخراج توکن‌های پلتفرم، خرید و فروش NFTهای آن، استک کردن دارایی برای توسعه پلتفرم، اجاره کاراکتر و خلق ماهیت‌های جدید برای بازی اشاره کرد.