پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپی پل با همکاری پکسوس تراست، استیبل کوین عرضه می‌کند
پی پل با همکاری پکسوس تراست، استیبل کوین عرضه می‌کند عکس

پی پل با همکاری پکسوس تراست، استیبل کوین عرضه می‌کند

August 8, 2023
256
0

پی ‌پل (PayPal) اعلام کرد که با همکاری شرکت پکسوس تراست (Paxos Trust) قصد عرضه استیبل کوین خود، پی‌وای‌یواس‌دی (PYUSD) را دارد. استیبل کوین غول پرداخت جهان با پشتوانه دلار آمریکا خواهد بود. استیبل کوین بومی پی ‌پل قرار است از معادل‌های نقدی و خزانه‌‌های کوتاه مدت پشتیبانی کند. با عرضه استیل کوین، پی پل یک گام مؤثر دیگر در حوزه ارزهای دیجیتال برداشت.

دن شولمن، مدیرعامل پی پال در همین رابطه به خبرگزاری بلومبرگ گفت که انتظار دارد استیبل کوین پی‌وای‌یواس‌دی که شرکت خدمات ارز دیجیتال پکسوس تراست آن را عرضه می‌کند، به قسمت مهمی از زیرساخت پرداخت‌ این شرکت تبدیل می‌شود. این توکن همچین در شبکه اتریوم و با پروتکل ERC-20 صادر می‌شود.

استیبل ‌کوین‌ها معمولا ارزشی معادل یک ارز دیجیتال دارند و به پشتوانه ارزهای فیات مانند دلار آمریکا یا یورو عرضه می‌شوند. اغلب استیبل ‌کوین‌ها نسبت یک به یک با ارز فیات دارند تا از نوسان‌های قیمت در امان بمانند. در حال حاضر، ارزهای برتر این بخش از بازار کریپتو، تتر (USDT) و سریکل (USDC) هستند.

انتظار می‌رود که استیبل کوین پی پل با دلار قابل بازخرید باشد و با ارزهای دیجیتال موجود در شبکه‌ این شرکت همچون بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، اتریوم و لایت‌کوین مبادله شود. استیبل کوین PYUSD برای مشتریان این شرکت در آمریکا قابل‌دسترس خواهد بود. مشتریان آمریکایی می‌توانند استیبل کوین پی پل را بین کیف پول پی پل و سایر کیف‌پول‌های سازگار انتقال دهند.

پی پل در ماه مارس سال ۲۰۲۱ سرانجام تصمیم به راه‌اندازی یک سرویس پرداخت ارز دیجیتال برای کسب‌وکارها گرفت. این سرویس به کاربران تجاری امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال را می‌داد. دو ماه بعد نیز پی پل با ادغام سرویس خود با دیگر سرویس‌ها به کاربران امکان خریداری بیت‌کوین و بعدا نقل ‌و انتقال این ارز دیجیتال را داد تا گام‌های جدی به‌سوی حضور گسترده‌تر در حوزه کریپتو بردارد.

پی پال همچین اعلام کرد که شرکت پکسوس تراست از ماه سپتامبر گزارش ذخایر پشتوانه استیل کوین این شرکت را منتشر خواهد کرد. در این گزارش‌ عمومی که ماهانه منتشر می‌شود، تمام ذخایر این استیل کوین به صورت دقیق برای مشتریان ذکر می‌شوند.
چارلز کاسکاریلا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت پکسوس تراست نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که با عرضه استیبل کوین از سوی یکی از مؤسسات مالی پیشگام جهان، ارزش واقعی فناوری بلاکچین بار دیگر بر همگان ثابت می‌شود. او استیبل کوین پی‌وای‌یواس‌دی را «مهم‌ترین پیشرفت روبه‌جلو برای ارزهای دیجیتال و صنعت مالی» دانست.

شرکت پکسوس تراست که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک قرار دارد عرضه‌کننده کیف پول‌های رمزارز است. این شرکت ابتدای سال ۲۰۲۳ به رابطه خود با بایننس (Binance) پایان داد. موضوعی که بعدا باعث شد بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان استیبل کوین خود، دلار بایننس یا بی‌یو‌اس‌دی (BUSD) را عرضه کند. پکسوس تراست بعدا اعلام کرد که این تصمیم را پس از آن گرفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) این شرکت را نقض قوانین حمایت از سرمایه‌گذاران متهم کرد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Decrypt