پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالشرکت مایکرواستراتژی بیتکوین‌های بیش‌تری خریداری کرد
شرکت مایکرواستراتژی بیتکوین‌های بیش‌تری خریداری کرد عکس

شرکت مایکرواستراتژی بیتکوین‌های بیش‌تری خریداری کرد

June 29, 2023
48
0

شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) که مدیرعامل آن یکی از نهنگ‌های بیتکوین است، معمولا هر از چندگاهی دست به خرید سکه‌های زیادی می‌زند. این شرکت بار دیگر ثابت کرد که اصلا از خرید طلای دیجیتال واهمه‌ای ندارد. مایکرواستراتژی حالا در سه‌ ماهه دوم ۲۰۲۳ مبلغ ۳۴۷ میلیون دلار دیگر برای خرید بیتکوین هزینه کرد. این غول فناوری حالا در مجموع ۱۵۲٫۳۳۳ سکه دیجیتالدر اختیار دارد تا خزانه‌ کل بیتکوین‌هایش به ۴٫۵ میلیارد دلار برسد.

طبق اسناد روز چهارشنبه، ۶ تیر ۱۴۰۲ در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا عنوان شده که این شرکت بین روزهای ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) تا ۲۷ جون (۶ تیر) ۱۲۳٫۳۳ بیتکوین را با قیمتی حدود ۳۴۷ میلیون دلار به صورت نقدی خریداری کرده است. خرید اخیر بزرگ‌ترین خرید مایکرواستراتژی تا به حال است.

متوسط قیمت بیتکوین‌هایی که MicroStrategy خریداری کرده نیز تقریبا ۲۹٫۶۶۸ دلار به ازای هر سکه‌ی دیجیتال است. مایکرواستراتژی که در زمینه‌ی هوش تجاری، نرم‌افزار موبایل و خدمات ابری فعالیت می‌کند، حالا بیش از هر شرکت سهامی عام دیگری در جهان بیتکوین در اختیار دارد.

در همین رابطه بخوانید:

نهنگ‌ها مشغول انباشت میم کوین پپه هستند

بیت‌کوین‌های بازار سیاه جاده ابریشم فروخته می‌شوند

شرکت MicroStrategy که خرید ارز دیجیتال خود را از آگوست سال ۲۰۲۰ شروع کرد. مایکل سیلور، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار این شرکت در آن زمان اعلام کرد که خرید بیتکوین را برای محافظت در مقابل تورم در دستور کار شرکت قرار داده است. سیلور دیروز نیز اضافه شدن بیتکوین‌های بیش‌تر به خزانه‌ی شرکتش را با یک پست در توییتر تأیید کرد.

ارزش بیتکوین از زمانی که مایکرواستراتژی برای اولین‌بار این ارز دیجیتال را خریداری کرد –که کم‌تر از ۱۲ هزار دلار بود- به لحاظ ارزش بازار پیشرفت قابل‌توجهی کرده است. سیلور از سال ۲۰۲۰ مرتب در مورد بیتکوین صحبت کرده است. سیلور ماه قبل گفت، استراتژی شرکتش «خرید و نگهداری بیتکوین است، و آنچه مهم است اینکه در دنبال کردن این استراتژی هم‌سویی با قوانین جاری، شفاف و مسئولیت‌پذیر باشیم.»

باوجودی که قیمت بیتکوین از قیمت رکوردشکنش در نوامبر ۲۰۲۱، برابر با ۶۹٫۰۴۴ دلار کاهش قابل‌توجهی پیدا کرده، اما برنامه‌ MicroStrategy نتیجه داده است. قیمت سهام این شرکت که در بازار بورس نزدک (Nasdaq) با عنوان MSTR معامله می‌شود، از زمان اولین خرید بیتکوین در سال ۲۰۲۰ تا به حال، بیش از ۱۶۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

مایکل سیلور اخیرا اعلام کرد که شرکت مایکرواستراتژی مشغول ساخت راه‌حل‌هایی است که به شرکت‌های بزرگ کمک می‌کند تا به شبکه لایتنینگ بپیوندند. شبکه لایتنینگ یک شبکه لایه‌ی دوم است که امکان معامله‌های سریع و ارزان بیتکوین را فراهم می‌کند.

منابع:cointelegraph