پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمایکرواستراتژی جواب قمار خود روی بیت کوین را گرفت
مایکرواستراتژی جواب قمار خود روی بیت کوین را گرفت عکس

مایکرواستراتژی جواب قمار خود روی بیت کوین را گرفت

February 16, 2024
0
0

ظاهر امر نشان می‌دهد که شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) جواب قمار خود بر روی بیت کوین را گرفته است. پس از عبور قیمت بیت ‌کوین از مرز ۵۰ هزار دلار، ارزش خزانه رمزارزی این شرکت به فراتر از ۱۰ میلیارد دلار رسید.

مایکرواستراتژی ارائه‌دهنده خدمات هوش مصنوعی، نرم‌افزار تلفن‌ همراه و خدمات ابری است از تابستان سال ۲۰۲۰ همواره در حال انباشت‌ بیت‌کوین بوده و به‌مرور صاحب خزانه پرارزشی شده است. در حال حاضر، ارزش مجموع ۱۹۰ هزار بیت کوین‌ شرکت از رقم ۱۰ میلیارد دلار هم فراتر رفته است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

باید منتظر بیت کوین ۵۰۰ هزار دلاری در سال ۲۰۲۵ باشیم؟

مایکل سیلور، رئیس هیئت‌مدیره و بنیان‌گذار مایکرواستراتژی در سال ۲۰۲۰ استراتژی این شرکت را از خرید اوراق قرضه دولتی به بیت‌کوین تغییر داد؛ چرا که عقیده داشت اولین رمزارز جهان می‌تواند راهکار قوی برای حفظ ارزش و محافظت در برابر تورم باشد. این شرکت در همان زمان اولین بیت‌کوین‌های خود را خریداری کرد. از آن زمان تا به حال، خریداری بیت‌کوین‌های مایکرواستراتژی به صورت دوره‌ای ادامه داشته و اکثر اوقات برای تأمین بودجه، سهام شرکت به فروش رفته است.

<< قیمت هلیوم را در اینجا مشاهده کنید >>

در این مدت، مایکرواستراتژی هیچ‌وقت از خرید استراتژیک بیت‌کوین حتی در اوج بازار نزولی سال ۲۰۲۲ عقب‌نشینی نکرده است. این شرکت حتی در زمان‌هایی که بازار مرتب در حال افت بود هم در مقابل فشارِ خرید مقاومت کرده است.

گزارش‌های مالی اخیر این شرکت از افت درآمد سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۳ و سود ناخالص خبر می‌دهد. اما حتی در این دوره‌ها هم مایکرواستراتژی مشغول خرید بیت‌کوین بوده است. این شرکت در آخرین مورد در ژانویه ۲۰۲۴ ۸۵۰ بیت‌کوین به ارزش ۳۷.۲ میلیون دلار خریداری کرد.
این رویه پس از افت ۱۶ درصدی ارزش سهام مایکرواستراتژی پس عرضه ETFهای بیت‌کوین هم ادامه داشت. اخیرا مایکل سیلور اعلام کرد که می‌خواهد سهام شخصی خود را برای خرید بیت‌کوین‌های بیش‌تر بفروش برساند.

هم‌اکنون ارزش خزانه ارزهای دیجیتال شرکت از مجموع ۹ ETF بیت‌کوین که به تازگی عرضه شده‌اند هم بیش‌تر است. در واقع، شرکت مایکرواستراتژی در حال حاضر تقریبا ۱ درصد از کل بیت‌کوین‌های در گردش را در اختیار دارد.

پس از اینکه قیمت بیت کوین به محدوده قیمت ۵۲ هزار دلاری رسید، و استقبال زیادی از بازار آلت کوین‌ها شد، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال روز پنج‌شنبه به ۲ تریلیون دلار رسید. ارزش بازار کریپتو پیش از این در اواسط سال ۲۰۲۲ به چنین رقمی رسیده بود. کارشناسان افزایش سرمایه‌گذاری‌ در ETFهای بیت‌کوین را دلیل اصلی رشد قیمت بیت‌کوین دانسته‌اند.

در همین حال، سرمایه‌ ورودی به ETFهای بیت کوین طی ۷ روز گذشته افزایش چشمگیری داشته و از رقم ۲.۲ میلیارد دلار عبور کرده است. از این لحاظ، شرکت بلک راک با جذب حدود ۸۲ درصد از این سرمایه‌ها و بیش از ۵ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده یکه‌تاز بازار ETFها است.

منابع:Crypto Potato