پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالباید منتظر بیت کوین ۵۰۰ هزار دلاری در سال ۲۰۲۵ باشیم؟
باید منتظر بیت کوین ۵۰۰ هزار دلاری در سال ۲۰۲۵ باشیم؟ عکس

باید منتظر بیت کوین ۵۰۰ هزار دلاری در سال ۲۰۲۵ باشیم؟

February 12, 2024
0
0

تحلیل‌گران نسبت به رشد بازار بیت کوین (BTC) به شدت خوش‌بین هستند. برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ به ۲۸۰ هزار دلار برسد. دیگرانی با خوش‌بینی به شدت بالاتر، پا را از این هم فراتر گذاشتند و عنوان کردند که قیمت بیت کوین تا اواخر ۲۰۲۵ به رقم باورنکردنی ۵۰۰ هزار دلار برسد.

کارشناسان و تحلیل‌گران بازار انتظار دارند که تأیید اولین صندوق‌های معامله بورسی بیت‌کوین (ETF) در آمریکا به همراه رویداد هاوینگ (در اردیبهشت ۱۴۰۳) شوک بسیار قوی به بازار ارزهای دیجیتال وارد کند و قیمت بیت‌کوین را به رقم‌های تازه‌ای برساند.

چارلز ادواردز، تحلیل‌گری از شرکت کپریول انوستمنتز (Capriole Investments) انتظار دارد که قیمت بیت کوین در اوایل سال آینده به قیمت ۲۸۰ هزار دلار افزایش یابد. اساس تحلیل او همچون بقیه تحلیل‌گران بر روی تأثیر قوی جدیدترین رویداد هاوینگ استوار است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

پیش‌بینی ون اک: دونالد ترامپ دوباره رئیس‌جمهور می‌شود و قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد

هاوینگ رویدادی است که تقریبا هر چهار سال یک‌بار برای متوازن کردن پاداش‌های استخراج انجام می‌گیرد. ساتوشی ناکاموتو، خالق اسرارآمیز بیت‌کوین در مانیفست یا همان کاغذ سفید بیت‌کوین گفته بود که با هر بار هاوینگ و نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌های تازه، تورم به خوبی کنترل می‌شود. این رویداد با توجه به اینکه موجب کاهش توکن‌های در گردش می‌شود، روی قیمت بیت کوین اثر مثبتی می‌گذارد.

<< قیمت میکر (MKR) را در اینجا مشاهده کنید >>

به گفته ادواردز، پس از اینکه دولت چین در سال ۲۰۲۰ قانون ممنوعیت استخراج بیت کوین را در این کشور تصویب کرد، رشد بیت کوین متوقف شد. با این حال، اگر شاهد تکرار الگوی هاوینگ مشابه دفعات قبلی باشیم، اولین ارز دیجیتال بازار می‌تواند در سال ۲۰۲۵ با تأثیرگذاری دوگانه ETF بیت‌کوین و هاوینگ به قیمت ۲۸۰ هزار دلار برسد.

ادورادز در همین خصوص گفت:

به عقیده من چرخه ۲۰۲۰ کاملا میانه‌حال و اتفاق مجزایی بود. اگر بخواهیم تأثیر دو مهم در چرخه فعلی را بررسی کنیم و اثرگذاری آنها را باهم جمع کنیم، حتی با یک پیش‌بینی قیمت محافظه‌کارانه هم بیت کوین در چند سال آینده به قیمت ۳۰۰ هزار دلار می‌رسد.

از سوی دیگر، تحلیل‌گر فنی دیگری به نام تایتان آف کریپتو (Titan of Crypto) نسبت به قیمت بیت کوین در اوایل سال آینده پیش‌بینی کم‌تر مثبتی دارد. به باور او، قیمت بیت‌کوین پس از رشد قیمت اخیر دوباره شاهد یک اصلاح قیمت خواهد بود. به باور این تحلیل‌گر، بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۵ به قیمت ۶۰ هزار دلاری خواهد رسید. در همین حال، به باور الیوت ویو، معامله‌گر و تحلیل‌گر بازار، بعدا قیمت این رمزارز به ۳۴۰ هزار دلار افزایش پیدا می‌کند.

استاکمانی لیزاردز (Stockmoney Lizards)، تحلیل‌گر و معامله‌گری است که معتقد است بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۵ به قیمت ۲۸۰ هزار دلار برسد. یودا (Yoddha) دیگر تحلیل‌گری است که پیش‌بینی او قیمت بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری است. به عقیده این تحلیل‌گر، در صورت تکرار چرخه سال ۲۰۲۱، بیت کوین بعد از یک اصلاح قیمت به کانال ۱۶۰ هزار دلاری قدم می‌گذارد.

مگز (Mags)، تحلیل‌گر باتجربه‌ای است که معتقد است که هاوینگ روی قیمت بیت کوین اثر قوی می‌گذارد و قیمت این رمزارز را تا حوالی ۳۰۰ هزار دلار بالا می‌برد. به باور این تحلیل‌گر، با هاوینگ و کاهش میزان انتشار بیت‌کوین، این رمزارز به شدت رشد می‌کند.

اورلیان اوهایون، تحلیلگر فنی از شرکت اگزوراستراتژی (Xorstrategy)، شرکت فعال در معاملات الگوریتمی بیت‌کوین (معاملاتی که کامپیوترها به جای انسان‌ها انجام می‌دهند)، مثبت‌ترین پیش‌بینی را در بین تحلیل‌گران داشته است. او محاسبه کرده است که قیمت بیت کوین می‌تواند در اوایل سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰ هزار دلار برسد. پس از آن بیت‌کوین بعد از یک خیز بلند به سمت قیمت ۵۰۰ هزار دلاری حرکت می‌کند.

منابع:Beincrypto