پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپیش‌بینی ون اک: دونالد ترامپ دوباره رئیس‌جمهور می‌شود و قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد
پیش‌بینی ون اک: دونالد ترامپ دوباره رئیس‌جمهور می‌شود و قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد عکس

پیش‌بینی ون اک: دونالد ترامپ دوباره رئیس‌جمهور می‌شود و قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد

December 16, 2023
0
0

هرچند رئیس جمهور اسبق آمریکا هیچ‌وقت مستقیما اعلام نکرده که طرفدار ارزهای دیجیتال است، اما تحلیل‌گران ون اک اسوشیتز (Vaneck Associates) عقیده دارند که پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ می‌تواند سرنوشت پادشاه ارزهای دیجیتال را تا حد زیادی تغییر دهد و قیمت بیت کوین برای اولین بار شش رقمی می‌شود.

ون اک اسوشیتز، شرکت مدیریت دارایی و صندوق‌های معامله بورسی (ETF) است که هم‌اکنون بیش از ۷۶ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می‌کند و حالا پیش‌بینی جاه‌طلبانه‌ای برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ دارد.

متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال و پاتریک بوش، تحلیل‌گر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت ون اک گزارش تحلیلی جدیدی نوشته‌اند و عنوان کرده‌اند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا از حزب جمهوری‌خواه با ۲۹۰ رأی مجمع گزینندگان (حداقل رأی برای پیروزی ۲۷۰ رأی است) دوباره پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌شود.

در گزارش جدید ون اک اشاره شده است که قیمت بیت کوین در تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۹ آبان ۱۴۰۳)، دقیقا ۳ سال پس از رکوردشکنی قبلی به بالاترین حد قیمت خود می‌رسد. سیگل و بوش عقیده دارند که در سال ۲۰۲۴ با پیروزی یک رئیس جمهور جمهوری‌خواه در انتخابات رفتارهای خصمانه کمیسیون بورس و اوراق آمریکا (SEC) بر ضد صنعت کریپتو پایان می‌یابد و تغییرات زیادی در زمینه نظارت‌ها و چارچوب‌های قانونی این حوزه رخ می‌دهد.

این دو تحلیل‌گر همچنین اشاره کردند که بازار بیت کوین به چرخه‌های هاوینگ متکی است. هر رویداد هاوینگ که هر چهار سال یک‌بار رخ می‌دهد باعث می‌شود که پاداش استخراج بیت‌کوین به نصف برسد و در نتیجه عرضه کاهش پیدا کند. همین امر باعث کمیابی و افزایش ارزش این رمزارز می‌شود. رویداد بعدی هاوینگ بیت کوین قرار است در تاریخ ۲۰ آوریل (۱ فروردین ۱۴۰۳) رخ دهد.

<< قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP) را در اینجا مشاهده کنید >>

رکوردشکنی قبلی بیت‌کوین در نوامبر ۲۰۲۰ یعنی دقیقا ۳ سال پس از اوج‌گیری در اول نوامبر ۲۰۱۷ رقم خورده بود. حال، سیگل و بوش عقیده دارند که هاوینگ بعدی به‌ همراه پیروزی ترامپ می‌تواند قیمت بیت کوین را برای اولین بار به کانال ۱۰۰ هزار دلاری ببرد. تحلیل‌گران ون اک عقیده دارند که در صورت وقوع اتفاقات موردنظر آنها، چهره‌ی ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت‌کوین به عنوان مرد سال بر روی جلد مجله تایم می‌رود.

با این حال، دونالد ترامپ هیچ‌وقت طرفدارهای ارزهای دیجیتال خود بیت‌کوین نبوده است. در حقیقت، رئیس جمهور اسبق آمریکا قبلا در سال ۲۰۲۱ نسبت به خطرات ارزهای دیجیتال هشدار داده بود و رمزارزها را «حباب مالی» دانسته بود. اما از آن زمان تا به حال اوضاع تفاوت زیادی کرده است. رئیس‌جمهور اسبق حالا با فروش مجموعه NFT خود حضور چشمگیری در حوزه کریپتو داشته و درآمد بسیار خوبی به جیب زده است. حتی افشای اسناد مالی در شهریور ماه نشان داد که او نزدیک به ۵ میلیون دلار اتریوم در کیف پول خود نگهداری می‌کند.

نکته دیگری که سیگل و بوش در تحلیل‌ خود ذکر کرده‌اند این است که اکثر نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره طرفدار ارزهای دیجیتال هستند. اگر دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۴ با پیروزی در انتخابات مجددا وارد کاخ سفید شود، قطعا راه برای ورود جمهوری‌خواهان بازتر می‌شود و نمایندگان هم‌حزب ترامپ اکثریت قدرت در سیاست‌گذاری ارزهای دیجیتال را به دست خواهند آورد. در این صورت باید منتظر وقوع یک بازار صعودی جذاب برای بیت کوین باشیم.

در حالی که دونالد ترامپ بیش‌تر اوقات در سال ۲۰۲۳ از جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا عقب بود، اما در فصل پاییز بالاخره در نظرسنجی‌ها از رقیب دموکراتش پیشی گرفت. ترامپ در ماه نوامبر (آبان) برای اولین‌بار در نظرسنجی شبکه تلویزیونی NBC News از بایدن جلو افتاد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto Potato