پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالقیمت میم‌کوین‌های هومر سیمپسون و بیت کوین ۲ سر به فلک کشید؛ ولی آیا این توکن‌ها قابل اعتماد هستند؟
قیمت میم‌کوین‌های هومر سیمپسون و بیت کوین ۲ سر به فلک کشید؛ ولی آیا این توکن‌ها قابل اعتماد هستند؟ عکس

قیمت میم‌کوین‌های هومر سیمپسون و بیت کوین ۲ سر به فلک کشید؛ ولی آیا این توکن‌ها قابل اعتماد هستند؟

July 12, 2023
301
0

در حالی که میم کوین‌های هومر سیمپسون (HOMER) و بیت کوین ۲ (BTC2.0) در ساعات گذشته افزایش قیمت‌ شگفت‌انگیزی داشته‌اند، اما بسیاری از افراد جامعه کریپتو توجه خود را به سمت یک میم کوین دیگر، مستر هانکی کوین (Mr Hankey Coin) با پتانسیل قیمت متفاوت معطوف کرده‌اند. با این حال، میم کوین هومر سیمپسون در روز گذشته افزایش قیمت بیش از ۱۱ هزار درصدی را داشته است. این توکن که با الهام از شخصیت محبوب سریال سیمپسون‌ها ساخته شده، به‌یک‌باره گوی سبقت را از تمام میم کوین‌های بازار ربوده است.

بر اساس اطلاعات DEXTools.io، ارزش بازار سکه هومر به ۲٫۱۴ میلیون دلار رسیده و ۲۶۶ کیف پول این توکن جدید را در اختیار دارند. دیگر توکن داغ این روزهای بازار میم کوین‌ها بیت کوین ۲ است که افزایش قیمت باورنکردنی داشته است. بسیاری از بیت کوین ۲ به عنوان فرصت دوم برای افرادی که شانس سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین اصلی را از دست داده‌اند یاد می‌کنند. قیمت این میم کوین نیز به‌طرز نجومی افزایش یافته و طی ۲۴ ساعت ۸۹۰۰ درصد بالا رفته است.

اما با وجود هیجان و جذابیت هر دو میم کوین هومر سمپسون و بیت کوین ۲، تردیدهای زیادی در مورد این سکه‌های دیجیتال وجود دارد. بسیاری از معامله‌گران از افزایش سریع قیمت این توکن‌ها انتقاد کرده و حدس می‌زنند که پای دستکاری قیمت یا کلاهبرداری راگ پول (Rug Pull) در میان باشد. در کلاهبرداری راگ پول (در زبان انگلیسی به معنای کشیدن قالی از زیر پای فرد) همان‌طور که از مفهوم‌اش پیداست، به این طریق است که بنیان‌گذاران پروژه را نیمه‌کاره رها کرده و سرمایه‌های مشتریان را به سرقت می‌برند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

میم کوین چیست؟ بررسی میم کوین های آینده دار و انفجاری

نهنگ‌ها مشغول انباشت میم کوین پپه هستند

معامله‌گران باتجربه و ماهر که به خوبی متوجه حرکات ناگهانی و انفجاری قیمت‌های بازار هستند، چنین اتفاقاتی را نشانه‌ یک بازار ناپایدار و احتمال افت چشمگیر قیمت‌ها می‌دانند. علاوه بر این، نبود اطلاعات کافی در مورد پروژه نیز باعث سوءظن‌ بیش‌تر جامعه کریپتو شده است. بنابراین با وجود هیاهوی زیادی که توکن‌های هومر سیمپسون و بیت کوین ۲ به پا کرده‌اند، اکثر سرمایه‌گذاران باتجربه از این دو میم کوین دوری می‌کنند.

خوشبختانه از داده‌های کوین‌مارکت‌کپ این‌طور برمی‌آید که ارزش کل اقتصاد میم کوین‌ها هم‌اکنون به بیش از ۱۵٫۳ میلیارد دلار رسیده، از این رو فرصت‌های زیادی برای اضافه کردن سکه‌های دیجیتال با ارزش پایین‌ اما معتبرتر به پورتفولیوی (سبد سرمایه) معامله‌گران وجود دارد.

اما معامله‌گران ماهر تخم‌مرغ‌های خود را در سبد کدام میم‌کوین می‌گذارند؟

بسیاری از علاقه‌مندان میم‌ کوین با توجه به وضعیت مبهم کوین هومر سمپسون و بیت کوین ۲ به دنبال توکن‌های دیگر می‌گردند. یکی از این توکن‌ها که ارزش‌ آن روز به روز بالاتر می‌رود مستر هانکی کوین است، یک میم کوین که از مجموعه انیمیشن ساوت پارک (South Park) الهام گرفته و حالا در مرحله پیش‌فروش قرار دارد.

مستر هانکی کوین که با استاندارد ERC-20 اتریوم ساخته شده، قرار است کاربردهایی بیش‌تر از یک میم کوین عادی داشته باشد. این میم کوین از فردا ۲۲ تیر (۱۳ جولای) راه‌اندازی می‌شود و در مرحله پیش‌فروش آن نیز ۴۰۰ میلیون توکن عرضه خواهد شد. مستر هانکی کوین دارای هارد کپ (حداکثر تعداد رمزارزهای قابل تولید و عرضه) ۵۰۰ هزار دلاری نیز خواهد بود که به تسریع گردش توکن در صرافی‌ها و همین‌طور تسهیل در افزایش قیمت آن کمک می‌کند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان سکه دیجیتال آقای هانکی مطمئن شده‌اند که این توکن با عرضه نقدینگی قوی راه‌اندازی می‌شود؛ چرا که ۴۰ درصد از کل عرضه‌ی توکن به استخر نقدینگی اختصاص داده می‌شود.

پایه‌ی قوی توکن به همراه موضوع بامزه آقای هانکی باعث شده تا علاقه‌مندان زیادی جذب این میم کوین شوند و به عضویت کانال تلگرام پروژه درآیند. ورود شیت‌کوین‌هایی با مضمونی مشابه هومر کوین که هر هفته با قیمت‌های انفجاری بازار میم کوین را تکان می‌دهند، نشان می‌دهد که مستر هانکی کوین پتانسیل رشد قابل‌توجهی دارد.

منابع:beincrypto