پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالقرارداد ۲۵۰ میلیون دلاری هدرا و عربستان سعودی برای توسعه زیرساخت‌های وب۳
قرارداد ۲۵۰ میلیون دلاری هدرا و عربستان سعودی برای توسعه زیرساخت‌های وب۳ عکس

قرارداد ۲۵۰ میلیون دلاری هدرا و عربستان سعودی برای توسعه زیرساخت‌های وب۳

February 7, 2024
0
0

هدرا (Hedera)، یکی از شرکت‌های پیشگام در حوزه بلاک‌چین اثبات سهام (PoS) و وزارت سازمان سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی قراردادی به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار به امضا رساندند. بر اساس این قرارداد پنج ساله هدرا قرار است به شرکت‌های عربستانی در توسعه فناوری‌های وب ۳ کمک کند.

اعلام رسمی این همکاری در جریان نشست اخیر کمیته دوستی پارلمانی عربستان سعودى و سوئیس انجام گرفت. همکاری جدید یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در چارچوب چشم‌اندازهای عربستان برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های اقتصادی جهان در دهه‌های آینده قرار می‌گیرد. قرارداد جدید با شرکت هدرا شامل توسعه زیرساخت‌های مختلفی در حوزه هوش مصنوعی، بلاک‌چین و سایر فناوری‌های مرتبط می‌شود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

ملک بن سلمان: عربستان سعودی اروپای بعدی می‌شود

اعلام خبر همکاری هدرا با عربستان سعودی روی ارز دیجیتال بومی شبکه هدار، HBAR اثر مثبتی داشت. قیمت این ارز دیجیتال در شبانه‌‌روز گذشته پس از اعلام همکاری با وزارت سرمایه‌گذاری عربستان بیش از ۵ درصد بالا رفت. در همین حال، داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که حجم معاملات ارز دیجیتال HBAR در ۲۴ ساعت اخیر نزدیک به ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

<< قیمت مونرو را در اینجا مشاهده کنید >>

عربستان سعودی از سال گذشته تاکنون سرمایه‌گذاری‌های زیادی در حوزه وب۳ و بلاک‌چین انجام داده است. آذر ماه امسال پادشاهی عربستان ۵۰ میلیون دلار در شرکت انیموکا برندز سرمایه‌گذاری کرد تا به توسعه بازی‌های وب۳ و متاورس در این کشور کمک کند. در همین حال، بانک مرکزی عربستان از مدت‌ها قبل مشغول بررسی امکان استفاده از بلاک‌چین در پلت‌فرم‌های خود است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی اواسط شهریور امسال در سخنرانی اعلام کرد که می‌خواهد این کشور خاورمیانه‌ای را تبدیل به اروپای بعدی کند. محمد بن سلمان حتی پا را فراتر گذاشت و گفت که «رنسانس بعدی دنیا از خاورمیانه شروع می‌شود.»

ولیعهد جوان عربستان که تصمیم‌گیرنده اصلی در این کشور پادشاهی است، با برنامه چشم‌انداز ۲۰۲۳۰ خود نگاه‌ جهانیان را خود خیره کرده است. عربستانی‌ها از زمان روی کار آمدن محمد بن سلمان برنامه‌هایی را در پیش گرفته‌اند تا آینده این کشور نفت‌خیر را بدون نفت رقم بزنند.

سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در حوزه فناوری، ورزش (به خصوص فوتبال)‌ و گردشگری، آغاز پروژه شهر هوشمند، و همین‌طور اعطای آزادی‌های مدنی فراوان به زنان و جوانان از جمله برنامه‌های محمد به سلمان برای متحول کردن کشور عربستان بوده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto News