پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالملک بن سلمان: عربستان سعودی اروپای بعدی می‌شود
ملک بن سلمان: عربستان سعودی اروپای بعدی می‌شود عکس

ملک بن سلمان: عربستان سعودی اروپای بعدی می‌شود

September 11, 2023
71
0

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی روز یک‌شنبه در یک سخنرانی مهیج از آینده این کشور پادشاهی صحبت کرد. این کشور نفت‌خیز که اخیرا به بلوک اقتصادی بریکس پیوسته، می‌خواهد در سال‌های آینده تبدیل به اروپای بعدی جهان شود. ملک بن سلمان در سخنرانی دیروز گفت که کشورهای عربی در ۵ سال آینده از اروپا بزرگ‌تر می‌شوند. او تأکید کرد که خاورمیانه با کشورهایی از جمله عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات، عمان، اردن و لبنان اقتصادی قدرتمند را شکل خواهد داد.

ملک بن سلمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که رنسانس بعدی دنیا از خاورمیانه شروع می‌شود و این منطقه در آینده اروپای بعدی می‌شود. ولیعهد عربستان در سخنرانی خود تأکید کرد:

باور دارم که خاورمیانه، اروپای جدید می‌شود. ۵ سال دیگر عربستان کشور کاملا متفاوتی خواهد ‌شود.

ملک بن سلمان در بخش دیگری از سخنرانی خود که با تشویق ایستاده حاضران همراه بود، گفت:

من می‌خواهم پیش از مرگ خاورمیانه را بر بام دنیا ببینیم.

ولیعهد عربستان سعودی توضیح داد که اعضای بریکس، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و خاورمیانه باید تمام تلاش خود را برای سبقت گرفتن از لحاظ اقتصادی از اروپا انجام دهند. او وضعیت حال حاضر خاورمیانه و عربستان را یک «جنگ اقتصادی» دانست و تأکید کرد:

این جنگ عربستان است. جنگ من است.

ولیعهد عربستان سعودی در همین حال گفت که این جنگ اقتصادی به‌زودی شروع می‌شود و برای همین کشورهای خاورمیانه باید آماده باشند. ملک بن سلمان گفت که بلوک بریکس اخیرا کشورهای تولیدکننده نفت و گاز خاورمیانه را متقاعد کرده که به جای دلار آمریکا از ارزهای محلی خود استفاده کنند. با این اتفاق، توازن اقتصادی به‌هم می‌خورد و قدرت تجارت جهانی از غرب به شرق می‌آید.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

کشورهای بلوک اقتصادی بریکس رسما دلار آمریکا را کنار گذاشتند

کشورهای عضو بلوک اقتصادی بریکس چند هفته قبل (۲ شهریور) رسما اعلام کردند که دلار آمریکا را از تجارت جهانی کنار می‌گذارند. این بلوک اقتصادی از مدت‌ها قبل به دنبال دلارزدایی بوده است. نهایتا در نشست سالانه این بلوک در شهر ژوهانسبورگ این تصمیم رسما با حداکثر آرای کشورهای عضو بریکس به تصویب رسید. تصمیم دیگری که در نشست اخیر بریکس گرفته شد ورود کشورهای دیگری از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی به جمع کشورهای عضو این بلوک بود.

ولیعهد جوان عربستان که تصمیم‌گیرنده اصلی در این کشور پادشاهی است با چشم‌انداز ۲۰۳۰ خود چشم جهانیان را به خود خیره کرده است. از زمان شروع برنامه‌های ولیعهد عربستان، این کشور همیشه سرخط خبرهای مهم جهان بوده است. عربستانی‌ها در سال‌های اخیر برنامه‌های مختلفی برای بی‌نیاز کردن این کشور از نفت در پیش گرفته‌اند.

ولیعهد عربستان اخیرا کمک مالی هنگفتی به باشگاه‌های متمول عربستانی کرده است. نتیجه این کمک‌های مالی سروصدای بازار نقل و انتقالات تابستانی امسال در رشته فوتبال بود که برخی از سرشناس‌ترین چهره‌های صنعت فوتبال از جمله رونالدو، بنزما، سادیو مانه و دیگران را به این کشور کشاند. ولیعهد سعودی در یک برنامه جاه‌طلبانه دیگر با دعوت برخی از مشهورترین مهندسان جهان اعلام کرد که قرار است یک شهر هوشمند در این کشور بیابانی ساخته شود که کمک زیادی به صنعت گردشگری عربستان می‌کند. در همین حال، عربستانی‌ها در زمینه فرهنگی اجتماعی نیز برنامه‌های زیادی دارند و اخیرا آزادی‌های مدنی و اجتماعی زیادی به زنان و جوانان اعطا شده است که خبر از یک تغییر بزرگ و مهم در این کشور می‌دهد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Watcher Guru