پارسیان کریپتو
خانه
نهنگ‌ها ظرف ۱۰ روز ۱۰۰ هزار بیت‌ کوین انباشتند‌؛ منتظر رشد انفجاری بیت‌کوین باشیم؟ عکس

نهنگ‌ها ظرف ۱۰ روز ۱۰۰ هزار بیت‌ کوین انباشتند‌؛ منتظر رشد انفجاری بیت‌کوین باشیم؟

February 16, 2024
0
0

بیت‌کوین همچنان موردتوجه سرمایه‌گذاران است. اولین رمزارز بازار در یک ماه اخیر رشد قیمت بیش از ۲۰ درصدی داشته و روز گذشته به قیمت ۵۲ هزار دلار رسید. اما در این میان سوالی که اغلب پرسیده می‌شود اینکه این دوره صعودی تا چه حدی پایدار است؟‌ قمار نهنگ‌های بازار روی بیت‌کوین به خوبی از تأکید این دسته از معامله‌گران بر پایداری حرکت صعودی کنونی بازار خبر می‌دهد.

هم‌اکنون شاهد دور تازه‌ای از انباشت قوی بیت‌کوین از سوی نهنگ‌های بازار هستیم. داده‌های اخیر بلاک‌چین نشان می‌دهد که این دسته از کیف پول‌ها تنها در ۱۰ روز اخیر بیش از ۱۰۰ هزار بیت‌کوین به ارزش حدود ۵ میلیارد دلار جمع‌آوری کرده‌اند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

حرص و طمع معامله‌گران به اوج رسید؛‌ منتظر اصلاح قیمت بیت کوین باشیم؟

خرید گسترده نهنگ‌ها به خوبی از اعتماد بالا به آینده بیت‌کوین خبر می‌دهد. سوابق تاریخی قبلی هم نشان می‌دهد که انباشت‌های گسترده اکثر اوقات پیش از تغییرات چشمگیر قیمت اتفاق افتاده‌اند. همین امر از پتانسیل بالا برای یک روند صعودی دیگر در بازار کریپتو خبر می‌دهد.

بنا به گزارش اخیر ۲۱شیرز (21Shares)، فعال در حوزه مدیریت سرمایه، نرخ انباشت فعلی بیت‌ کوین یادآور دوران صعودی بازار در سال ۲۰۲۱ است. اما دوره انباشت اخیر یک تفاوت جزئی اما مهم با انباشت‌های قبلی دارد. این بار شاهد انباشت مسئولیت‌پذیرانه بدون حواشی هستیم که نشان‌دهنده افزایش علاقه‌ نهادی به بازار است.

<< قیمت هدِرا را در اینجا مشاهده کنید >>

استخراج ‌کنندگان بیت کوین پس از اینکه در هفته‌های اخیر دست به فروش گسترده‌ای زدند، هم‌اکنون فروش روزانه خود را نزدیک به به ۶۲.۵ درصد پایین آورده‌اند. این امر نشان می‌دهد که استخراج کنندگان بیت کوین به خوبی از موقعیت استراتژیک خود پیش از رویداد هاوینگ بعدی (در اردیبهشت سال ۱۴۰۳) آگاه هستند.

در همین حال گزارش صرافی بیتفینکس (Bitfinex) نشان می‌دهد، وضعیت فعلی بازار با دوران صعودی قبل از هاوینگ قبلی -که در چرخه‌های قبلی بیت‌کوین ملاحظه شده بود- کاملا همخوانی دارد. از نظر تاریخی، دوران صعودی پیش از هاوینگ حدود ۸ هفته پیش از رویداد بعدی هاوینگ شروع می‌شود. این روند پتانسیل بالا بردن قیمت‌ها تا بالاتر از اوج چرخه‌ی قبلی را دارد.

نکته مهم دیگر اینکه هفته گذشته بیت‌کوین دوباره به یک دارایی ۱ تریلیون دلاری تبدیل شد. بنا به داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، پس از اینکه قیمت بیت‌کوین به بالاترین سطح خود طی نزدیک به ۲۴ ماه اخیر رسید، ارزش کل بازار این رمزارز هم از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرد. روند صعودی اخیر به باور ناظران بازار به دلیل سرازیر شدن سرمایه‌ها پس از عرضه ETFهای بیت کوین رخ داده است.

در همین حال، کاهش فشارِ فروش صندوق بیت کوین گری اسکیل (GBTC) و ورود مداوم سرمایه‌‌ی روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلاری به بازار ETFها، در روند صعودی اخیر نقش زیادی داشته است. علاوه بر این، بیت کوین هم‌اکنون بیش‌تر از چرخه‌ی قبلی هاوینگ به بالاترین سطح قیمت خود نزدیک شده است.

منابع:Crypto Potato

درباره نویسنده

فرید کریمی

ثبت نظر جدید

0/200

[object Object] عکس

نات کوین در صرافی‌ بایننس لیست می‌شود!

بیش از ۳۵ میلیون نفر از اعضای جامعه نات کوین (NOT) با هیجان فراوان منتظر لیست شدن رسمی این ارز دیجیتال در صرافی‌ها هستند. حال خبر می‌رسد که این رمز ارز قرار است روز پنج‌شنبه رسما راه‌اندازی شود.

نات کوین، یک ربات تلگرامی است که به کاربرانش...

May 16, 2024
0
0
[object Object] عکس

صرافی بینگ ایکس فعالیت کاربران ایرانی را محدود می‌کند!

گزارش‌ها از محدود شدن کاربران ایرانی در صرافی بینگ ایکس (BingX) خبر می‌دهد. بینگ ایکس یکی از معدود صرافی‌های خارجی بود که کاربران ایرانی می‌توانستند بدون نیاز به احراز هویت در آن فعالیت کنند. اما خبرهای تازه از تغییر این روند در بینگ ایکس خبر...

April 15, 2024
0
0
[object Object] عکس

پایان مرحله استخراج نات کوین و شروع ایردراپ توکن Notcoin

نات کوین یک بازی محبوب در پیام رسان تلگرام است که طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این بازی، کاربران باید روی تصویر یک سکه کلیک کنند تا امتیاز یا ارز مجازی بازی را به دست آورند. هرچه بیشتر کلیک کنند، امتیاز بیشتری کسب می کنند.

اما سازندگان...

March 26, 2024
0
0