پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالافزایش اعتماد سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال
افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال عکس

افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال

February 14, 2024
0
0

شرکت فاندرز فاند (Founders Fund) که در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کند، از سرمایه‌گذاری بر روی دو ارز دیجیتال برتر بازار خبر داد. این شرکت که مدیریت آن برعهده پیتر تیل، میلیاردر طرفدار بیت کوین و کریپتو است، از سال‌ها قبل سرمایه‌گذاری‌های استراتژیکی روی ارزهای دیجیتال انجام داده است.

سرمایه‌گذاری اخیر این شرکت ۲۰۰ میلیون دلار بر روی ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) است که از ورود مجدد جسورانه این شرکت به بازار ارزهای دیجیتال خبر می‌دهد. تصمیم استراتژیک فاندرز فاند همچنین اعتماد رو به رشد سرمایه‌گذاران نهادی نسبت به ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد

بنا به گزارش رویترز، شرکت فاندرز فاند اخیرا به صورت مساوی روی دو ارز دیجیتال بیت‌کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت خرید و انباشت این رمزارزها را از اواخر تابستان و اوایل پاییز ۲۰۲۳ مجددا آغاز کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شرکت مایکرواستراتژی ۶۱۵ میلیون دلار بیت‌‌کوین دیگر به خزانه‌اش افزود

صنعت ارز دیجیتال سال گذشته با عواقب سقوط برخی بزرگ‌ترین کسب‌وکارهای این صنعت از جمله صرافی اف‌تی‌ایکس دست‌وپنجه نرم می‌کرد. پس از سقوط کسب‌وکارهای بزرگ صنعت بازار به سمت نزولی پیش‌ رفت و شاهد افت شدید قیمت‌ها همین‌طور تشدید سختگیری‌های نظارتی از سوی دولت‌ها بودیم. با این حال، سرمایه‌گذاری اخیر فاندرز فاند نشان می‌دهد که بازار کریپتو به خوبی در مسیر بهبودی قرار گرفته است.

<< قیمت بیت کوین اس وی را در اینجا مشاهده کنید >>

در همین حال، بیت کوین در روزهای هفته‌های اخیر وارد یک روند صعودی پایدار شده است. در آخرین مورد، بیت کوین به بالاترین قیمت ۲۴ ماه اخیر خود رسید و از کانال ۵۰ هزار دلاری عبور کرد. افزایش قیمت اخیر باعث افزایش خوش‌بینی‌ها و تزریق احساسات مثبت به بازار کریپتو شده است.

سابقه سرمایه‌گذاری این شرکت در ارزهای دیجیتال به سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد. فاندرز فاند با سرمایه‌گذاری‌های جسورانه خود در ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. این شرکت پیش از آغاز دوران نزولی بازار در سال ۲۰۲۲ توانست سود چشمگیر ۱.۸ میلیارد دلاری را از فروش ارز‌های دیجیتال خود به دست بیاورد. حال، ورود مجدد این شرکت به حوزه ارزهای دیجیتال از اعتماد بالای سرمایه‌گذاران نهادی به پتانسیل بلندمدت این صنعت خبر می‌دهد.

در همین حال، پیتر تیل از چهره‌های برجسته حوزه فناوری مالی و از هواداران سرسخت ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین است. این میلیاردر همواره از ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزین بسیار مناسبی برای سیستم‌های مالی سنتی و مقابله با سیاست‌های بانک مرکزی نام برده است. دیدگاه‌های آزادی‌خواهانه و تأکید او بر نوآوری و حداقل دخالت دولت روی فناوری کاملا با فلسفه بیت‌کوین همخوانی دارد.

سرمایه‌گذاری مجدد شرکت فاندرز فاند بر روی بیت کوین و اتریوم می‌تواند اتفاق بسیار مثبتی برای کل بازار ارزهای دیجیتال باشد. این شرکت مدیریت حدود ۱۲ میلیارد دلار سرمایه را برعهده دارد و سابقه درخشانی در سرمایه‌گذاری‌های موفق دارد.

منابع:Beincrypto