پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود دست یافت
سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود دست یافت عکس

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود دست یافت

October 30, 2023
280
0

سختی استخراج بیت کوین امروز دوشنبه (۸ آبان) ۲.۳۵ درصد افزایش یافت تا یک رکورد جدید به ثبت برسد. این چهارمین افزایش پی‌درپی سختی استخراج پادشاه ارزهای دیجیتال است. سختی استخراج بیت کوین هم‌اکنون ۶۲.۴۶ تریلیون است.

میانگین نرخ هش بیت کوین (کل توان پردازشی استخراج‌کنندگان شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین) در سختی فعلی، رقم ۴۴۹.۶۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) را نشان می‌دهد که حداکثر مقداری است که انتظار می‌رفت. پیش از این، حداکثر میانگین نرخ هش قبلی در تاریخ ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) ۴۳۶.۸۹ اگزاهش در ثانیه بود. آخرین باری این شاخص تغییر کرد نیز در همان روز بود. در آن زمان سختی استخراج بیت کوین به ۶۱.۰۳ تریلیون رسیده بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

استخراج ارز دیجیتال چیست؟ آموزش صفر تا صد ماینینگ ارز دیجیتال + بهترین رمزارز

تغییر بعدی در سختی استخراج به صورت آزمایشی در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۲ آبان) اتفاق می‌افتد. بنا به گزارش BTC.com، پیش‌بینی می‌شود که ۰.۳۹ درصد به این سختی افزوده شود. افزایش این رقم و همین‌طور نرخ هش شبکه بیت‌کوین نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیش‌تری وارد فعالیت استخراج پادشاه ارزهای دیجیتال شده‌اند.

در همین حال، قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون ۱۰۸ درصد رشد داشته است. قیمت این ارز دیجیتال از تقریبا۱۶،۵۰۰ هزار دلار در حدود ۱۲ ماه گذشته به حدود ۳۴،۴۰۰ دلار رسیده است. افزایش سختی استخراج اصولا باعث کاهش زمان رسیدن به رویداد هاوینگ بعدی بیت‌کوین می‌شود.

هاوینگ بعدی بیت‌کوین قرار است در ماه آوریل ۲۰۲۴ (فروردین ۱۴۰۳) اتفاق بیافتد. هاوینگ به معنای تقسیم شدن بر دو است. در مورد بیت‌کوین، برای ایجاد توازن در پاداش‌های استخراج هاوینگ انجام می‌گیرد. تأثیر این رویداد به تعبیر بسیاری موجب رشد قیمت می‌شود. از این رو، بسیاری از فعالان بازار و سرمایه‌گذاران چشم به هاوینگ بعدی بیت‌کوین دوخته‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News