پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدرآمد سالانه استخراج کنندگان بیت کوین به بالاترین سطح رسید
درآمد سالانه استخراج کنندگان بیت کوین به بالاترین سطح رسید عکس

درآمد سالانه استخراج کنندگان بیت کوین به بالاترین سطح رسید

November 13, 2023
704
0

تازه‌ترین داده‌های بلاک‌چین خبر از رسیدن درآمد سالانه استخراج کنندگان بیت کوین به بالاترین سطح می‌دهد. هم‌اکنون درآمد سالانه ماینرهای بیت کوین به بیش از ۴۴ میلیون دلار رسیده است.

درآمد استخراج ‌کنندگان بیت ‌کوین عمدتا از پاداش‌های تأیید تراکنش‌های بیت‌کوین و ایجاد بلوک‌های جدید با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌‌ استخراج موسوم به ریگ ماینینگ (Mining Rig) است. استخراج کنندگان بیت کوین در حال حاضر ۶.۲۵ بیت‌کوین به ازای ایجاد موفقیت‌آمیز هر بلوک به همراه کارمزد تراکنش دریافت می‌کنند.

داده‌های پلت‌فرم بلاک‌چین دات کام (Blockchain.com) نشان می‌دهد که تا روز یکشنبه‌ (۲۱ آبان/ ۱۲ نوامبر) استخراج کنندگان بیت کوین ۴۴ میلیون دلار درآمد به دست آورده‌اند. عوامل متعددی بین آوریل ۲۰۲۲ تا نوامبر ۲۰۲۳ موجب شده بود تا درآمد ماینرهای بیت کوین در سراسر جهان پایین بیاید. این شامل عوامل اثرگذار شامل بازار نزولی دیرپا، احساسات منفی در مورد احتمال تقلب و سقوط اکوسیستم و همین‌طور چارچوب‌ها و مقررات خصمانه‌ بود که سرمایه‌گذاران را از معامله‌ آزدانه بیت‌کوین بازمی‌داشت.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

استخراج ارز دیجیتال چیست؟ آموزش صفر تا صد ماینینگ ارز دیجیتال + بهترین رمزارز

کشف و ضبط دستگاه‌های استخراج بیت کوین در عملیات بازپس‌گیری زندان توکورون ونزوئلا

در همین حال، سختی استخراج بیت کوین ۳.۵۵ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود رسید. افزایش سختی استخراج بیت کوین از اوایل مهر (اواخر سپتامبر) امسال در حال افزایش پی‌درپی بود و هر بار رکوردهای تازه‌ای را به ثبت می‌رساند.

آخرین رکورد سختی استخراج مربوط به روز ۳۰ اکتبر (۸ آبان) است که شاخص ۶۲.۴۶ به ثبت برساند. سختی استخراج بیت کوین در این تاریخ با ۲.۳۵ درصد افزایش رکورد جدیدی به ثبت رساند تا چهارمین افزایش سختی متوالی بیت‌کوین رخ دهد. سختی استخراج بیت کوین هم‌اکنون ۶۲.۴۶ تریلیون است.

افزایش سختی استخراج زمان رسیدن رویداد بعدی هاوینگ بیت‌کوین را کاهش می‌دهد. با هر هاوینگ عرضه بیت‌کوین به نصف کاهش پیدا می‌کند. رویداد بعدی هاوینگ احتمالا در ماه آوریل سال آینده میلادی (اردیبهشت ۱۴۰۳) به وقوع می‌پیوندد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News