پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبرگشت بیت کوین به کانال ۴۸ هزار دلاری؛ رشد سولانا و خرید بیت‌کوین‌های جدید مایکرواستراتژی
برگشت بیت کوین به کانال ۴۸ هزار دلاری؛ رشد سولانا و خرید بیت‌کوین‌های جدید مایکرواستراتژی عکس

برگشت بیت کوین به کانال ۴۸ هزار دلاری؛ رشد سولانا و خرید بیت‌کوین‌های جدید مایکرواستراتژی

February 11, 2024
0
0

با اوج گرفتن دوباره احساسات مثبت و صعودی بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین (BTC) بار دیگر به کانال ۴۸ هزار دلاری قدم گذاشت. در آخرین رشد قیمت، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان از لحاظ ارزش بازار به قیمت ۴۸،۰۶۷ دلار رسید.

در همین حال، سولانا (SOL) بعد از اینکه دچار یک قطعی شبکه حدود ۵ ساعته شد، همچنان به افزایش قیمت خود ادامه داد. رشد قیمت اخیر سولانا به دلیل روند صعودی کلی‌تر بازار کریپتو بود.

اخبار مربوط به قطع شبکه هفته گذشته سولانا را به کانون توجهات آورد. اما باوجود قطعی شبکه، سولانا توانست سرسختی خوبی از خود نشان دهد. همین موضوع تحسین کارشناسان را در پی داشت. ارز دیجیتال سولانا هم‌اکنون با قیمت ۱۰۸.۲۱ دلار معامله می‌شود. سولانا با این قیمت در ۷ روز اخیر ۱۲.۳۴ درصد رشد قیمت داشته است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

منتقد بیت‌کوین: به این ‌شرط قیمت بیت کوین تا ۱۰ میلیون دلار بالا می‌رود

بیت کوین، اولین ارز دیجیتال جهان در روزهای اخیر وارد یک دور صعودی تازه شد. این ارز دیجیتال توانست حجم معاملات ماهانه ۱.۲۱ تریلیون دلاری را ثبت کند. این حجم معاملات در ژانویه ۲۰۲۴ بالاترین رقم از این لحاظ بعد از سپتامبر ۲۰۲۲ است.

در زمانی که شاهد افزایش تقاضا در بازار بوده‌ایم، بیت‌کوین هفته گذشته را با قیمت ۴۲ هزار دلاری شروع کرد. پس از آن با عبور از چندین نقطه مقاومت روان‌شناختی توانست به شش هفته متوالی از افزایش حجم مبادلات روزانه دست یابد.

<< قیمت سوی (SUI) را در اینجا مشاهده کنید >>

بیت کوین نهایتا روز جمعه دوباره کانال قیمت ۴۷ هزار دلاری را پس گرفت. همین باعث واکنش صعودی بازار شد. افزایش قیمت بیت کوین با شروع یک روند صعودی کلی‌تر در بازار ارزهای دیجیتال کمک کرد. بالاخره بیت‌کوین روز یک‌شنبه توانست سد ۴۸ هزار دلاری را بشکند و به قیمتی تا حدود ۴۸،۲۰۰ دلاری برسد.

خبر دیگر از بازار ارزهای دیجیتال اینکه شرکت مایکرواستراتژی، اواسط هفته گذشته اعلام کرد که دوباره اقدام به خرید بیت‌کوین کرده است. بنا به گزارش‌ها، این شرکت در خرید ماه ژانویه خود ۸۵۰ بیت‌کوین به ارزش ۳۷.۲ میلیون دلار دیگر به خزانه خود افزوده است.

باوجود افزایش قیمت اخیر بیت کوین، ارزش این بیت‌کوین‌ها در همین مدت به بیش از ۴۱ میلیون دلار رسیده است. با یک حساب سرانگشتی می‌توان سود خریدهای اخیر مایکرواستراتژی را در حدود ۳.۸ میلیون دلار تخمین زد.

مایکل سیلور از مدت‌ها قبل استراتژی خرید بیت‌کوین در این شرکت را پایه‌گذاری کرد تا از اولین ارز دیجیتال بازار برای حفظ ارزش و مقاومت در برابر تورم استفاده کرد. مایکرواستراتژی اولین بیت‌کوین‌های خود را در آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۹) آغاز کرد. مایکرواستراتژی از آن زمان به بعد، به صورت دوره‌ای مشغول افزودن بیت‌کوین‌های بیش‌تری به خزانه خود بوده و اکثر اوقات برای تأمین بودجه لازم سهام خود را به فروش رسانده است. این شرکت هم‌اکنون مجموع خزانه خود را به ۱۹۰ هزار بیت‌کوین به ارزش بیش از ۹.۱۲ میلیارد دلار رسانده است.

در همین رابطه اخیرا اعلام شد که مایکل سیلور، بنیان‌گذار و عضو هیئت‌مدیره مایکرواستراتژی ۵۰۰۰ سهم خود از شرکت را فروخته است. او سال گذشته هم در مجموع ۱۲ هزار سهم را فروخته بود، اما هیچ خریدی انجام نداده بود.

منابع:Crypto News