پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبیت‌ کوین به زیر ۴۳ هزار دلار رسید؛ تون کوین ۱۰ درصد رشد روزانه داشت
بیت‌ کوین به زیر ۴۳ هزار دلار رسید؛ تون کوین ۱۰ درصد رشد روزانه داشت عکس

بیت‌ کوین به زیر ۴۳ هزار دلار رسید؛ تون کوین ۱۰ درصد رشد روزانه داشت

January 15, 2024
0
0

در روزهای اخیر در بازارهای ارزهای دیجیتال شاهد فعال و انفعالات زیادی بوده‌ایم. پس از تأیید ETFهای بیت کوین‌، قیمت اولین ارز دیجیتال بازار به زیر محدوده ۴۳ هزار دلاری سقوط کرد. در همین حال، برخی از آلت کوین‌ها بزرگ مانند بی ان بی (BNB)، لینک چین (LINK) و تون کوین (TON) در روزهای اخیر رشد قیمت داشته‌اند،

قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته پس از نوساناتی که به دلیل صندوق معامله بورسی بیت کوین (ETF) اتفاق افتاد، وضعیت آرام‌تری را دنبال می‌کند. با این حال، دیروز بیت کوین دوباره افت قیمت داشت و برای ساعاتی به زیر محدوده ۴۲ هزار دلاری سقوط کرد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی پول حالا دلایل بیش‌تری برای خرید بیت کوین دارد

در بازار آلت کوین‌ها هم شاهد افت‌ قیمت‌های جزئی بودیم. ارز دیجیتال سولانا (SOL) هنوز در محدوده زیر ۱۰۰ هزار دلاری به سر می‌برد. اتریوم هم پس از اینکه توانست به بالای سطح قیمت ۲۵۰۰ دلاری برسد، بار دیگر یک افت قیمت اندک داشت و حالا در حوالی کانال ۲،۵۰۰ دلاری معامله می‌شود.

کل بازار ارزهای دیجیتال در اواخر هفته گذشته وضعیت متلاطمی را پشت سر گذاشت؛ از ابهامات در مورد ETFهای بیت کوین و هک شدن حساب کاربری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) تا اظهارت جنجالی گری گنسلر و در نهایت تأیید و عرضه ۱۱ صندوق ETF بیت کوین.

<< قیمت لایت کوین را در اینجا مشاهده کنید >>

به این ترتیب در روزهای گذشته همواره نگاه‌ها به سمت بیت‌کوین بوده است. بیت کوین هم در جواب توجهات گسترده توانست روز پنج‌شنبه رشد قیمت خوبی داشته باشد و برای اولین بار در طی بیش از ۲ سال اخیر به کانال ۴۹ هزار دلاری پا بگذارد. اما ساعاتی بعد شاهد سقوط آزاد بیت کوین بودیم. بیت کوین بعدا در کم‌تر از دو روز حدود ۷ هزار دلار افت قیمت کرد.

تحلیل‌گران در جواب دلیل افت قیمت بیت‌کوین عنوان کردند که معامله‌گران برای برداشت سودهای خود و همین‌طور آزاد کردن پول برای خرید ETFهای بیت‌کوین نقطه‌ای بیت‌کوین‌های خود را به فروش رسانده‌اند. برخی از تحلیل‌گران عقیده دارند که بیت کوین ممکن است حتی بیش‌تر از این هم افت قیمت داشته باشد و تا حوالی ۳۷ هزار دلار هم برسد.

بیت کوین بعدا به پایین‌تر قیمت سال ۲۰۲۴ خود، ۴۱،۶۰۰ دلار رسید، اما توانست دوباره بالا رشد کند و به حوالی ۴۳ هزار دلار برسد و سپس شاهد راکد ماندن قیمت بیت‌کوین بودیم.

هم‌اکنون بیت‌کوین همچنان زیر محدوده ۴۳ هزار دلاری قرار دارد. ارزش بازار اولین ارز دیجیتال بازار هم به حدود ۸۳۵ میلیارد دلار رسیده است. در یک هفته اخیر شاهد کاهش چشمگیر تسلط بیت کوین بر بازار آلت کوین‌ها بودیم. به‌طوری که سلطه‌ی این رمزارز بر بازار ارزهای دیجیتال به زیر ۵۰ درصد رسید. بنا به گزارش وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، بیت کوین هم‌اکنون ۴۹.۷ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

در روزهای اخیر، اکثر آلت کوین‌ها هم مسیری مشابه بیت کوین دنبال کرده‌اند. اتریوم، کاردانو، آوالانچ، دوج کوین و پالیگان از جمله این آلت‌کوین‌ها هستند که حدود ۱.۵ درصد افت قیمت داشته‌اند. ارزهای دیجیتالی مانند سولانا و ترون (TRX) افت قیمت‌های بیش‌تر، حدود ۲.۵ درصدی را تجربه کرده‌اند. هم‌اکنون سولانا در حوالی قیمت ۹۵ دلاری دست و پا می‌زند. ترون هم با قیمتی حدود ۰.۱۱ دلار معامله می‌شود.

بایننس کوین و چین لینک هم توانستند در نمودار روزانه رشد نزدیک به ۴ درصدی داشته باشد. در نتیجه این رشد قیمت، بی ان بی هم‌اکنون بالاتر از سطح قیمت ۳۱۵ دلاری معامله می‌شود. چین لینک هم به سطح قیمت بالاتر از ۱۵ دلار رسیده است. توکن کوین یکی دیگر از آلت کوین‌های بزرگ بازار است که در روز گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت داشت. قیمت تون کوین هم‌اکنون به حدود ۲.۳ دلار رسیده است. ارزهای دیجیتال اینجکتیو (INJ) و اپتوس (APT) هم در نمودارهای هفتگی در حالت سبز قرار داشته‌اند.

اما روز گذشته، در کل بازار کریپتو شاهد افت حدود ۱۰ میلیارد دلاری ارزش کل بازار بوده‌ایم. هم‌اکنون ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به ۱.۶۸۰ تریلیون دلار رسیده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto Potato