پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبایننس ۴.۲ میلیون توکن ریپل را بلوکه کرد
بایننس ۴.۲ میلیون توکن ریپل را بلوکه کرد عکس

بایننس ۴.۲ میلیون توکن ریپل را بلوکه کرد

February 2, 2024
0
0

روز گذشته هکری بیش از ۱۱۲.۵ میلیون دلار ارز دیجیتال ریپل (XRP) را به سرقت برد. در ابتدا تصور بر این بود که کیف پول شرکت ریپل‌لبز هک شده است، اما ZachXBT، کارآگاه نام‌آشنای بلاک‌چین که برای اولین بار گزارش این هک را منتشر کرد، عنوان کرد،‌ کیف پول کریس لارسن،‌ یکی از بنیان‌گذاران و مدیر اجرایی ریپل‌ هک شده است

هکر پس از سرقت بیش از ۲۱۳ میلیون توکن ریپل از ۶ صرافی مختلف برای پولشویی استفاده کرد. بلافاصله پس از سرقت، شرکت ریپل به صرافی‌های مختلف در مورد احتمال انتقال رمزارزهای مسروقه هشدار داد. متعاقب آن صرافی‌ها هم همکاری خود را برای ردیابی رمزارزهای به سرقت رفته آغاز کردند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

تحلیل‌گر برجسته از افزایش قیمت ارز دیجیتال ریپل به ۹۰ دلار خبر داد

ریچارد تِنگ، مدیرعامل بایننس در همین رابطه اعلام کرد که این صرافی کیف پول‌های مختلفی که حاوی نزدیک به ۴.۲ میلیون توکن ریپل از رمزارزهای به سرقت رفته بود را بلوکه کرده است. این مقدار توکن ریپل هم‌اکنون حدود ۸.۳ میلیون دلار ارزش دارد. تنگ قول ادامه همکاری با ریپل برای بازگشت کامل وجوه را داد.

مدیر عامل بایننس در همین حال از ZachXBT که روز چهارشنبه در مورد اولین تراکنش‌های مشکوک اطلاع‌رسانی کرده بود تشکر کرد. این کارآگاه بلاک‌چین پس از تحقیقات خود، ردپای ۲۱۳ میلیون توکن ریپل را که به صرافی‌های مختلف ارسال شده بودند منتشر کرد.

<< قیمت اربیتروم را در اینجا مشاهده کنید >>

کریس لارسن همچنان از دادن اطلاعات بیش‌تر در مورد نحوه دسترسی هکرها به کیف پول‌های شخصی‌اش خودداری می‌کند. نکته عجیب اینکه حمله هکری اخیر با هک‌های عادی این اواخر صنعت کریپتو تفاوت اساسی دارد. هکرها در اکثر حملات به سرعت رمزارزها را از کیف پول‌ها به میکسرهایی مانند تورنادو کش انتقال می‌دهند تا از به جا گذاشتن هرگونه ردپای دیجیتالی جلوگیری کنند. اما حمله هکری دیروز دست‌کم ۱۰ ساعت به طول انجامید و بعدا دارایی‌های مسروقه به صرافی‌هایی مانند بایننس منتقل شدند.

در خبر دیگر در مورد رپیل اینکه این شرکت همچنان درگیر پرونده حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بر سر قراردادهای فروش رمزارزهای خود است. پیش از این قاضی آنالیسا تورس در تیر ماه امسال به نفع ریپل‌لبز رأی صادر کرده بود. قاضی تورس اعلام کرده بود که ارز دیجیتال ریپل برخلاف نظر کمیسیون در دسته اوراق بهادار قرار ندارد. بنا به رأی دادگاه فدرال، همچنین فروش و معامله خرده‌ این رمزارز هم در دسته قراردادهای سرمایه‌گذاری قرار ندارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto News