پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتحلیلگر برجسته از افزایش قیمت ارز دیجیتال ریپل به ۹۰ دلار خبر داد
تحلیلگر برجسته از افزایش قیمت ارز دیجیتال ریپل به ۹۰ دلار خبر داد عکس

تحلیلگر برجسته از افزایش قیمت ارز دیجیتال ریپل به ۹۰ دلار خبر داد

November 12, 2023
864
0

تحلیل‌گر مشهور ارز دیجیتال EGRAG، در تازه‌ترین ارزیابی خود از وضعیت ارز دیجیتال ریپل (XRP) از افزایش قیمت این رمزارز به ۹۰ دلار در آینده خبر داد. به باور این تحلیل‌گر برجسته، رسیدن به محدوده‌های ۱.۱۰ و ۱.۴۰ دلاری هدف‌های کوتاه‌مدت ارز دیجیتال XRP خواهند بود.
EGRAG که از جمله معامله‌گران قدیمی ارز دیجیتال به حساب می‌آید، وضعیت قانونی بی‌همتا و همکاری‌های گسترده شرکت ریپل‌لبز با مؤسسات مالی را از دلایل خود برای افزایش چشم‌گیر قیمت توکن بومی این شبکه عنوان کرد.

EGRAG در تحلیل اخیر خود آینده رمزارز ریپل را با «اثر لالوپالوزا (Lollapalooza Effect) توضیح داد. این مفهوم را برای اولین چارلی مانگر، سرمایه‌گذار و کارآفرین مشهور آمریکایی به کار برده است. اصولا اثر لالوپالوزا وقتی به کار می‌رود که ترکیبی چند نیرو بتواند نتایج فوق‌العاده‌ای به وجود بیاورد. حال تحلیل‌گر ارز دیجیتال عقیده دارد که ریپل در آستانه‌ چنین اثری قرار دارد.

به باور تحلیل‌گر قدیمی عوامل مختلفی همچون احساسات روانی و رفتاری پیرامون اکوسیستم ریپل می‌توانند به آغاز یک روند صعودی بی‌نظیر کمک کنند. EGRAG در تحلیل خود از ۱۰ عامل مختلف که قابلیت تأثیر شگفت‌انگیز بر ارزش ارز دیجیتال ریپل را دارند نام برد.

در این فهرست ابتدا به وضعیت قانونی ویژه ریپل اشاره شده است. ارز دیجیتال XRP هم‌اکنون یک موقعیت منحصر به فرد در بازار ارز دیجیتال دارد و تنها رمزارز علاوه بر بیت‌کوین است که دارای شفافیت قانونی است. اواخر تیر ماه امسال بود که یک قاضی فدرال از دادگاه ناحیه‌ جنوبی نیویورک به نفع ریپل‌لبز رأی صادر کرد. به این ترتیب، پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه این شرکت که از سال ۲۰۲۰ به جریان افتاده بود عملا بسته شود. در رأی دادگاه عنوان شده بود که ریپل دیگر در دسته «اوراق بهادار ثبت‌نشده»، چنانچه کمیسیون ادعا می‌کند قرار ندارد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هیاهوی دوباره‌ نهنگ‌ها پیرامون ارز دیجیتال ریپل؛ قیمت XRP به ۰.۷ دلار می‌رسد؟

دبی رسما ارزهای دیجیتال ریپل و تون کوین را پذیرفت

دومین و سومین عوامل اثرگذاری که EGRAG به آنها اشاره کرد، افزایش همکاری‌ها و مشارکت‌های شرکت ریپل‌لبز با مؤسسات مالی بین‌المللی بود. حدود یک ماه قبل اعلام شد که گروه اس‌بی‌آی (SBI Group)، هولدینگ خدمات مالی ژاپنی قرار است از پلت‌فرم ریپل برای پرداخت‌های فرامرزی بهره ببرد. قبل از آن هم خبر رسیده بود که وسترن یونیون، غول پرداخت جهانی هم می‌خواهد شبکه بلاک‌چین ریپل و توکن بومی این اکوسیستم را با خدمات مالی خود یکپارچه کند.

دیگر عوامل تأثیرگذار بر بازار ارز دیجیتال ریپل عبارتند از مشارکت گسترده، احساسات مثبت سرمایه‌گذاران خُرد و نهادی، پرداخت‌ توکن برای امور روزمره، نقدینگی، عمق بازار و یکپارچگی با شرکت‌های خدمات پرداخت. نهایتا EGRAG عنوان کرد که باور دارد ارز دیجیتال XRP می‌تواند در آینده به دستاوردهای چشمگیری دست یابد. این تحلیل‌گر اواسط هفته قبل گفته بود که هدف بعدی ریپل عبور از محدوده ۰.۶۵ دلاری و رسیدن به کانال‌های ۱.۱۰ دلاری و ۱.۴۰ دلاری خواهد بود.

EGRAG در تحلیل قبلی خود خاطر نشان کرده بود، پایین‌ترین قیمتی که ریپل می‌تواند در آینده به آن چشم داشته باشد، ۶.۶ دلار است. در حالی که به باور او،‌ ریپل می‌تواند حتی تا قیمت ۹۰ دلار نیز برسد. اساس این پیش‌بینی صعودی دوره انباشت ۶۸ ماهه ریپل است.

هم‌اکنون ارز دیجیتال XRP در بازار با قیمت ۰.۶۶۱۹ دلار معامله می‌شود. رمزارز ریپل نسبت به ۲۴ ساعت گذشته رشد قیمت ۱.۳۹ درصدی داشته و در نمودار هفتگی هم ۶.۱۷ درصد رشد قیمت داشته است. ارزش بازار ریپل در حال حاضر، ۳۵.۵۱۴ میلیارد دلار است تا پس از استیبل کوین‌های تتر و بایننس کوین (BNB) در رتبه پنجم برترین ارزهای دیجیتال از این لحاظ قرار داشته باشد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Coin Edition