پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالطبق داده‌های آرخام اینتلیجنس، صرافی رابین هود پنجمین مالک بزرگ اتریوم است
طبق داده‌های آرخام اینتلیجنس، صرافی رابین هود پنجمین مالک بزرگ اتریوم است عکس

طبق داده‌های آرخام اینتلیجنس، صرافی رابین هود پنجمین مالک بزرگ اتریوم است

September 2, 2023
17
0

داده‌های آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) نشان می‌دهد، صرافی رابین هود (Robinhood) پنجمین مالک بزرگ اتریوم با حدود ۲.۵۴ میلیارد دلار است. به این ترتیب، صرافی رابین هود نه تنها یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های بیت‌کوین است، بلکه مقادیر چشمگیری اتریوم را نیز در کیف پول‌های خود نگهداری می‌کند.

پلت‌فرم رابین هود که در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شده به مشتریان خود اجازه می‌دهد در بازار سهام و سرمایه و ارزهای دیجیتال معامله کنند. طبق داده‌های آرخام اینتلیجنس کیف پول رابین هود با داشتن ۲.۵۴ میلیارد دلار اتریوم رتبه پنجم جهان را از این حیث در اختیار دارد. افشاگری جدید این شرکت تحلیلی بلاک‌چین بار دیگر حجم بالای دارایی‌های دیجیتال پلت‌فرم معاملاتی رابین هود را نشان می‌دهد. آرخام اینتلیجنس قبلا گزارش داده بود که این پلت‌فرم معاملاتی با حدود ۱۲۲۰۷۶ بیت‌کوین به ارزش ۳.۳ میلیارد دلار، سومین نهنگ پادشاه ارزهای دیجیتال است.

آرخام اینتلیجنس همچنین فاش کرد که ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول‌ رابین هود تماما حضانتی هستند، به این معنی که از طرف مشتریان شرکت نگهداری می‌شوند. در کیف پول‌های پلت‌فرم معاملاتی رابین هود به جز بیت‌کوین و اتریوم، سکه‌های دیجیتال دیگری نیز نگهداری می‌‌شود. برای مثال، کیف پول‌ این پلت‌فرم دارای ۳۴.۱ تریلیون توکن شیبا اینو (SHIB) به ارزش حدود ۲۲۷.۸ میلیون دلار است. علاوه بر این، این کیف پول حاوی حدود ۴.۹ میلیون توکن چین‌لینک (LINK) معادل ۲۹.۷ میلیون دلار و ۲.۶ میلیون توکن اولانچ (AVAX) به ارزش ۲۹.۶ میلیون دلار است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

صرافی رابین هود با ۳ میلیارد دلار دارایی، سومین نهنگ بیت کوین است

افشای این اطلاعات در زمانی اتفاق می‌افتد که صرافی رابین هود با افت شدید تعداد مشتریان و حجم معاملات خود دست به گریبان است. اخیرا رابین هود اعلام کرد که حجم معاملات این پلت‌فرم از ۳۸ میلیون دلار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به ۳۱ میلیون دلار در سه ماهه دوم کاهش یافته است. در زمینه تعداد کاربران فعال ماهانه هرچند که پلت‌فرم رابین هود در این زمینه نسبت به ماه قبل‌تر (جون) پیشرفت کرده و ۲۰۰ هزار نفر بیش‌تر داشته، اما در مقایسه با سال گذشته در همین بازه‌زمانی افت شدید ۱۷ درصدی داشته است. سال قبل پلت‌فرم معاملاتی رابین هود ۱۳.۲ میلیون کاربر فعال ماهانه داشت که در سال ۲۰۲۳ به ۱۱ میلیون رسیدند.

این افت تنها مختص صرافی رابین هود نیست، بلکه کل بازار ارزهای دیجیتال نیز در دوران نزولی را طی می‌کند. با این حال، رابین هود در تغییر و تحولات اخیر خود نشان داده که می‌خواهد سهم بیش‌تری از بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. این صرافی روز چهارشنبه اعلام کرد که خدمات کیف پول خود خود را گسترش می‌دهد.

پلت‌فرم رابین هود به‌سختی در تلاش است که هرچه بیش‌تر کاربردی و انعطاف‌پذیر باقی بماند

کیف پول پلت‌فرم رابین هود حالا قرار است از دو شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین و دوج‌کوین پشتیبانی‌ کند. رابین هود در ۶ ماه اخیر بر اساس تقاضای مشتریان برای شبکه‌های بیش‌تر پشتیبانی خود از شبکه‌های اتریوم، آربیتروم و آپتیمیزم را آغاز کرده بود. در همین حال این پلت‌فرم روز چهارشنبه ویژگی سواپ (Swap) را برای مشتریان منتخب معرفی کرد. مشتریان منتخب پلت‌فرم معاملاتی رابین هود می‌توانند با ویژگی سواپ مبادله اتریوم را با بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال مختلف انجام دهند. رابین هود اعلام کرد که به تدریج در آینده پشتیبانی خود از شبکه‌های لایه‌ ۲ را افزایش می‌دهد.

کیف پول رابین هود که در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۱) عرضه شده در ابتدا از شبکه‌های بلاک‌چین اتریوم و پالیگان با توکن‌هایی مانند کامپاند، پالیگان، شیبا اینو، سولانا، یونی‌سواپ و استیبل کوین یواس‌دی‌کوین پشتیبانی می‌کرد. تلاش‌های اخیر نشان از حرکت استراتژیک رابین هود برای افزایش هرچه ‌بیش‌تر کارایی در بازار ارزهای دیجیتال دارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.