پارسیان کریپتو
خانهمقالاتارز دیجیتالتحلیل اتریوم
تحلیل اتریوم عکس

تحلیل اتریوم

July 7, 2023
211
0

تحلیل اتریوم امروز عدد خطرناک 1860 را هایلایت می‌کند که با کندلی قرمز و بلند تاچ شده است. به نظر می‌رسد اعداد پایین‌تر از آن نیز در ادامه معاملات بازار تجربه شوند. با فشار بیشتر نهادهای دولتی مانند خزانه داری آمریکا، مردم با دو دلی بیشتری به ارزهای دیجیتال ورود می‌کنند و همین امر باعث می‌شود که نوسانی نزولی در ارزهایی چون بیت‌کوین و اتریوم شکل بگیرد.

بنا بر داده‌های تحلیل اتریوم امروز، قیمت کنونی اتر 1871 دلار است و در 24 ساعت گذشته حجمی معادل با 4.4 میلیارد دلار ETH در بازار معامله شده است. نسبت به 24 ساعت گذشته، قیمت اتریوم 1.24 درصد کاهش یافته است. همچنین، ارزش بازار اتریوم به 224.9 میلیارد دلار کاهش یافته و ذخیره در چرخش آن از 120 میلیون ETH گذشت.

نکته حائز اهمیت درباره تحلیل بیت‌کوین اخبار ETFهای ارز دیجیتال است؛ چنانکه هفته پیش عنوان کردیم، بار مثبت ورود احتمالی BlackRock به دنیای ارز دیجیتال در طی چند هفته پیش خور شده است و دیگر آن جذابیت لازم را ندارد و برعکس، به یک وزنه سنگین بر دوش روند بدل شده که از صعود دوباره آن ممانعت می‌کند.

با این حال، این سکه روی دیگری نیز دارد و آن تأیید محتمل این ETF و صعودی تاریخی در بازار رمزارز و ارزهای شاخصی چون اتریوم و بیت‌کوین است. ما بر این باوریم که این صندوق در طی تابستان امسال تأیید می‌شود و به همین دلیل، تحلیل اتریوم بلندمدت ما باری کاملا مثبت و تأکید بر سرمایه‌گذاری بلندمدت دارد.

تحلیل اتریوم امروز

تحلیل اتریوم امروز

تحلیل اتریوم امروز به کشش بازار برای جدا کردم اتریوم از اصلاح هفته اخیر اشاره دارد. اگر اتریوم بتواند در طی امروز و فردا از کانال 1800 به کانال 1900 برگردد، مطمئنا اعداد نزدیک به 2000 دلار در کمتر از 10 روز ملاقات خواهند شد. بخصوص، بازار هیچ دلیلی برای نزول بیشتر نمی‌بیند و تمایل کلی به صعود است. اما انگار بازیگران بزرگتر اصلاح را لازم می‌دانند و تارگت‌های بالاتر از 2000 را برای معاملات هفته‌های بعد مدیریت می‌کنند.

از دید ما بدترین موقعیت ممکن برای اتریوم، از دست دادن 1850 و نزول تا 1745 دلار است. با این حال، کانال بزرگی که روند را در بلندمدت ترسیم می‌کند تأکید بر سود بلندمدت دارد. بنابراین، برای معامله‌گران کوتاه‌مدت نوسان‌گیری در 3 روز آینده استراتژی خوبی است و برای کسانی که می‌خواهند سود بیشتری در حضور بلندمدت خود ببرند، تحلیل اتریوم به نقطه 1750 در صورت ادامه اصلاح و 1890 در صورت نوسان رو به بالای امروز اشاره می‌کند.

اندیکاتورها برای تحلیل اتریوم چه می‌گویند؟

اگر با ذره بین ماکرو به نمودار اتریوم بنگریم، مشخص است که اتریوم بار دیگر سطح 0.768 فیبوناتچی را لمس کرده است که در تعامل با چرخه صعودی قبلی است. بنابراین، شانس زیادی وجود دارد که بازگشت از این سطح نوید بخش یک روند گاوی دیگر در بازار معاملات اتریوم باشد.

تحلیل اتریوم از دریچه اندیکاتورها عقربه فروش را به تصویر می‌کشد. از 25 اندیکاتور شاخص، 10 اندیکاتور فروش را پیشنهاد می‌دهند، 8 مورد خنثی هستند و 7 اندیکاتور به خرید اشاره دارند. اسیلاتورها بخصوص نوسان را می‌بینند و موقعیت خنثی و صبر کردن برای ورود را پیشنهاد می‌کنند.

اگرچه اکثر میانگین‌های متحرک بر روی وضعیت فروش هستند، اما عقربه‌ها امروز در نوسان به سمت حالت خنثی بودند و چند مورد از آن‌ها به خرید تغییر رویه داده‌اند. RSI همچنان کمتر از 50 و در حوالی 46 است و وضعیت را خنثی می‌بیند.

بنابراین، اندیکاتورها نیز وضعیتی پر از تردید را جلوه می‌دهند و به صبر کردن در ورود به معاملات اتریوم اصرار دارند. از دید ما نیز موقعیت کنونی زمان مناسبی برای ورود نیست و امروز و فردا روند با دقت بیشتری قابل روئیت و تشخیص است.

اخبار موثر در تحلیل اتریوم امروز

در طی هفته گذشته، دارایی‌ها حرکت معناداری به سمت صرافی‌های متمرکز داشته‌اند و همین امر باعث می‌شود نگاهی منفی به پروژه‌های کاملا غیرمتمرکز در دنیای دیفای شکل بگیرد. CoinGecko در طی یک هفته گذشته 2.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است. از مقدار اتریومی که از صرافی‌های غیرمتمرکز به انواع متمرکز انتقال یافته، نزدیک به 300 میلیون دلار آن مرتبط با یک کیف ‌پول بوده است.

به ویژه، بر اساس گذارش TheBlock میزان اتریوم استک‌شده به بالاترین ارزش خود در تاریخ معاملات اتریوم رسیده است. میزان استخر ایجاد شده ارزشی معادل با 52.3 میلیارد دلار دارد. روندی که نشان از کاهش نقدینگی در معاملات اتریوم و تمایل به درآمدزایی از کانال‌های دیگر به جز خرید و فروش کوین است.

در هفته گذشته Conic Finance هک شد و نزدیک به 3.2 میلیون دلار از توکن‌های اتریوم به سرقت رفتند. دزدیده شدن این 1700 اتر نشان از مشکلات زیاد در رگه‌های امنیتی سیستم‌های معاملاتی و بخصوص پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خدمات کیف‌ پول ارز دیجیتال دارد. در واقع، دولت‌ها هیچ حمایتی از ایمن‌سازی پلتفرم‌های معاملاتی نمی‌کنند و بیشتر اصرار بر مانع‌تراشی برای فعالیت‌ آن‌ها دارند.

پیشنهاد و نتیجه تحلیل اتریوم امروز

برای کسانی که هنوز وارد این ارز دیجیتال نشده‌اند، صبر بهترین استراتژی معاملاتی است. همچنین برای کسانی که سرمایه‌گذاری بلندمدت را در ذهن دارند، بهترین نقطه ورود پس از تثبیت روند کنونی در کمتر از 1800 دلار یا بعد از شکست قدرمند 1900 است.