پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیکاهش چشمگیر حجم معاملات NFT در پی سقوط بانک سیلیکون ولی
کاهش چشمگیر حجم معاملات NFT در پی سقوط بانک سیلیکون ولی عکس

کاهش چشمگیر حجم معاملات NFT در پی سقوط بانک سیلیکون ولی

March 19, 2023
51
0

حجم معاملات NFT در پی سقوط بانک سیلیکون ولی در هفته گذشته به دلیل ترس از عواقب سقوط این بانک بزرگ به شدت کاهش پیدا کرده است. طبق گزارش روز ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) دی‌اپ ریدار (DappRadar)، پلتفرم تحلیل داده‌های بازار، حجم معاملات NFT در روز ۱۰ مارس که منتهی به سقوط بانک سیلیکون ولی بود، بین 68 تا 74 میلیون دلار در نوسان بود. اما دو روز بعد به ۳۶ میلیون دلار کاهش پیدا کرد.

این سیر نزولی با کاهش 27.9 درصدی در تعداد فروش روزانه NFT بین 9 تا 11 مارس نیز همراه بود. طبق گزارش دی‌اپ ریدار، تنها 11440 معامله‌گر NFT روز 11 مارس فعال بودند که پائین‌ترین رقمی است که از نوامبر سال ۲۰۲۱ تاکنون به ثبت رسیده است. در این گزارش آمده است که دی‌پگ (از دست دادن وابستگی قیمت) یواس‌دی کوین (USD Coin) -تا به ۰٫۸۸ دلار پائین آمد- که توجه معامله‌گران را از بازار NFT دور کرد.

با پارسیان ان.اف.تی بیش‌تر در جریان اخبار دنیای NFT قرار بگیرید:

 هفتاد و چهار درصد کاربران می‌گویند NFTها را برای شأن و اعتبار خریداری می‌کنند

اسپاتیفای به دنبال ادغام NFTها با پلی‌لیست‌های خود است

نهنگ NFT با فروش 1010 NFT بزرگ‌ترین فروش توکن تا به‌حال را رقم زد

دی‌اپ ریدار در ادامه گزارش افزود که در نتیجه، معامله‌گران در اوضاع فعلی معاملات NFT کم‌تری داشتند. علی‌رغم رکود معاملات NFT ، ارزش بازارNFTهای تراشه‌ آبی هیچ تأثیر مالی نپذیرفت، چرا که قیمت کف کلکسیون‌های NFT همچونBAYC   و CryptoPunks تنها اندکی کاهش را تجربه کرد. دی‌اپ ریدار در بخشی از گزارش خود عنوان کرد: «بازیابی سریع بود که نشان‌نگر انعطاف‌پذیری اینNFT های سطح بالا است. NFTهای تراشه‌ آبی نیز هنوز به صورت سرمایه‌گذاری ثابتی در یک بازار آشفته باقی خواهند ماند.»

به گفته یکی از بنیان‌گذاران، گِرِگ سولانو، قیمت‌های ثابت BAYC و CryptoPunks ممکن است به دلیل حجم پائین معاملاتی باشد که تیم‌های سازنده این کلکسیون‌ها با بانک سیلیکون ولی داشتند. با این حال، پس از انتشار خبرهای مبنی بر اینکه کلکسیون NFT جدید مون‌بردز (Moonbirds) معاملات زیادی با بانک سیلیکون ولی داشته، قیمت کف این کلکسیون به‌طرز قابل‌توجه ۳۵٫۳ درصد کاهش یافت و در پلتفرم اوپن‌سی (OpenSea) از قیمت ۶٫۱۸ اتریوم به ۴ اتریوم رسید.

دی‌اپ ریدار در گزارش خود اشاره کرد: «این امر تا حدی از طریق یکی از آدرس‌های اتریوم که تقریبا ۵۰۰ NFT مون‌بردز را برای ضررهای بین ۹ تا ۳۳ درصد فروخت شروع شد.» فروش‌های این کلکسیون در پلتفرم بلور (Blur) نیز با مجموع ضرر ۷۰۰ اتریوم انجام گرفتند.

منابع:cointelegraph