پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیاسپاتیفای به دنبال ادغام NFTها با پلی‌لیست‌های خود است
اسپاتیفای به دنبال ادغام NFTها با پلی‌لیست‌های خود است عکس

اسپاتیفای به دنبال ادغام NFTها با پلی‌لیست‌های خود است

February 26, 2023
50
0

اسپاتیفای در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام «پلی‌لیست‌های دارای توکن (Token-Enabled Playlists)» است که به دارندگان توکن‌های غیرقابل معاوضه یاNFT ها این امکان را می‌دهد تا ولت دیجیتالی خود را این پلی‌لیست‌ها اتصال داده و به موسیقی‌های انتخابی گوش دهند.

هم‌اکنون این سرویس برای دارندگان توکن در پلتفرم‌های فلاف، مونبردز، کینگشیپ و اورلرد (Overlord) در دسترس قرار گرفته است. پلی‌لیست‌های انتخابی در طول دوره‌ی آزمایشی ۳ ماهه‌ای مرتب به روزرسانی می‌شوند و اعضای این پلتفرم‌ها می‌توانند از طریق یک لینک منحصر به فرد به آنها دسترسی پیدا کنند.

شرکت اورلرد روز چهارشنبه در توئیتی اعلام کرده بود که دارندگانNFT های پروژه‌ی Creepz با مضمون مارمولک این پلتفرم می‌توانند کیف پول وب۳ خود را به اسپاتیفای وصل کنند تا حق استفاده از پلی‌لیست Invasion متعلق به این انجمن را داشته باشند.

در مقاله «سرمایه‌گذاری در NFT‌ها؛ سرمایه گذاری سراسر سود یا ضرر؟» بیشتر درباره توکن‌های غیرقابل معاوضه بخوانید.

اورلرد همچنین در توئیت دیگری اعلام کرده بود که این طرح آزمایشی در حال حاضر تنها برای کاربران دستگاه‌های اندرویدی در آمریکا،‌ بریتانیا، آلمان، استرالید و نیوزیلند موجود است. یکی از سخنگویان اسپاتیفای در این خصوص گفت که معمولا این شرکت تعدادی طرح آزمایشی را برای بهبود تجربه‌ی کاربری انجام می‌دهد. با این حال، قرار نیست تمام این پروژه‌ها در آینده لزوما دائمی شوند. برخی از این طرح‌ها مسیر را برای تجربه‌ی کاربری بهتر همواره می‌کنند و برخی نیز تنها به آموخته‌های این سرویس پخش موسیقی می‌افزایند.

اسپاتیفای جزئیات بیشتری در مورد برنامه‌های خود برای عرضه‌ی این قابلیت در آینده در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. این سرویس پخش موسیقی در حال حاضر بیش از 489 میلیون کاربر دارد و قبلا هم ادغام NFT در سرویس خود را آزمایش کرده بود. اسپاتیفای در می ۲۰۲۲ به گروه خاصی از هنرمندان از جمله استیو آیوکی و The Wombats اجازه داده بود تا NFT ها را در پروفایل خود تبلیغ کنند.

در همین حال، تعدادی از سرویس‌های موسیقی وب۳ برای تمرکززدایی تجربه‌ی گوش دادن به موسیقی به وجود آمده‌اند. برای مثال، آدیوس (Audius)، یک اشتراک‌گذاری و پخش آنلاین موسیقی با استفاده از ارزهای دیجیتال است که به کاربران امکان تعامل با برنامه‌اش و دریافت توکن‌های بومی خود موسوم به آدیو (AUDIO) را می‌دهد. در کنار این برخی از پلتفرم‌ها مانند رویال و انادربلاک به آهنگسازان و هنرمندان اجازه می‌دهند حق امتیاز موسیقی را به صورت NFT‌های کسری به فروش برسانند.

منابع:coindesk