پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیبنیان‌گذار ردیت: بازی های کریپتویی آینده صنعت بازی خواهند بود
بنیان‌گذار ردیت: بازی های کریپتویی آینده صنعت بازی خواهند بود عکس

بنیان‌گذار ردیت: بازی های کریپتویی آینده صنعت بازی خواهند بود

June 3, 2023
107
0

الکسیس اوهانیان، یکی از بنیان‌گذاران شبکه اجتماعی ردیت (Reddit) و از حامیان قدیمی NFT، با وجود کاهش اخیر تعداد بازیکنان بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) بار دیگر از عقیده‌ی خود دفاع کرد و گفت که بازی‌ های کریپتویی همچنان آینده صنعت بازی خواهند بود.

اوهانیان که بنیان‌گذار و از شرکای شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Seven Seven Six است، در یک توئیت از موضع خود دفاع کرد و گفت که اکثر گیمرها در طی ۵ سال آینده نسبت به زمانی که صرف بازی می‌کنند، درآمد مناسبی به دست خواهند آورد.

در حالی که برخی از مدیران و توسعه‌دهندگان صنعت بازی همچنان جذابیت و گیم‌پلی بازی‌ها را نسبت به پاداش‌های کریپتویی ترجیح می‌دهند، اما اوهانیان بر این باور است که بازی های کریپتویی که ترجیح خود را بر پاداش مالی به گیمرها گذاشته‌اند، بالاخره در این رقابت پیروز می‌شوند.

الکسیس اوهانیان برای این مدعای خود به به فروش‌های موفق آیتم‌های بازی همچون منطقه‌ی تجاری Club Neverdie در بازی Entropia Universe به مبلغ ۶۳۵ هزار دلار و همینطور فروش اسلحه و چاقوی بازی کانتر استرایک: گلوبال آفنسیو (Counter-Strike: Global Offensive) به مبلغی حدود ۵۰۰ هزار دلار در اوایل دهه ۲۰۰۰ اشاره کرد. به عقیده او، این موارد نشان می‌دهد که صنعت بازی نهایتا در مقایس وسیع‌تر مدل بازی های کریپتویی را خواهد پذیرفت.

آخرین خبرهای دنیای کریپتو را از پارسیان کریپتو دنبال کنید:

بلاکچین در صنعت بازی؛ کاربرد و تاثیر بلاکچین در حوزه گیمینگ

تاریخچه NFT، از دنیای پیکسلی تا میمون کسل + تحلیل آینده

بازی های کریپتویی که با عنوان بازی برای کسب درآمد (Play to Earn) که با نام‌های P2E و Play 2 Earn نیز شناخته می‌شوند، مدلی از بازی‌ها هستند که بر محور بلاکچین بنا شده‌اند. بازیکنان در این می‌توانند به توکن‌های ارز دیجیتال یا ان‌ اف تی (NFT) دریافت کنند. این پاداش‌های درون بازی ارزش ملموسی دارند، چرا بازیکنان می‌توانند این دارایی‌های دیجیتال با ارزش واقعی را ذخیره کنند. علاوه بر این، بازیکنان این شانس را دارند که دارایی‌های دیجیتال خود را آزادانه با دیگران مبادله کنند یا اینکه بفروشند یا  در سایر بازی‌های مورد استفاده قرار دهند. به این ترتیب، بازیکنان می‌توانند از وقت و تخصص و سرمایه‌گذاری خود در بازی‌ های کریپتویی درآمد کسب کنند.

اگرچه بازار بازی های کریپتویی با کاهش تعداد بازیکنان بازی اکسی اینفنیتی در اوایل سال ۲۰۲۲ با افت چشمگیری مواجه شد، اوهانیان همچنان بر این باور است که این مدل بازی پیشگام صنعت بازی خواهد بود. اکسی اینفنیتی تا به حال بیش از ۴ میلیارد دلار حجم معاملات را پشت سر گذاشته است. اما در حالی که این بازی پرطرفدار در ماه‌های اخیر مشکلاتی را جلوی راه خود دیده، اوهانیان می‌گوید که در مقایس بزرگ فناوری‌های کریپتو و NFT بازی های کریپتویی همچنان انتخاب اول کاربران هستند.

اوهانیان که سرمایه‌گذاری‌هایی را در شرکت‌ بازی اسکای میویس (Sky Mavis) خالق بازی اکسی اینفینیتی و همینطور هورایزن بلاکچین گیمز (Horizon Blockchain Games) خالق بازی اسکای ویور (Skyweaver) ‌انجام داده، همواره از ادغام ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین در بازی‌ها حمایت کرده است. او همچنین از حامیان استارتاپ‌های وب۳ است و کلکسیون شخصی باارزشی از NFT دارد.

اما در مقابل بسیاری از مدیران صنعت کریپتو و توسعه‌دهندگان بازی با اظهارنظرهای اخیر اوهانیان مخالف هستند. بسیاری عقیده دارند که مدل بازی های کریپتویی در صنعت بازی چندان پایدار نخواهد بود. همچنین متخصصان بازی هم عقیده دارند که ارزش پولی حاصل از بازی‌ها همچنان باید اولویت بعدی پس از معیار سرگرمی و لذت بازی باشد.

برخی دیگر از کارشناسان و صاحب‌نظران صنعت بازی اظهارات اوهانیان را به دلیل زمان‌بندی پیام او زیرسوال بردند؛ چرا که صنعت بازی مدتی است که از اصطلاح بازی برای کسب درآمد دور شده است. در واقع، گیمرها هیچ‌وقت ارزش پولی بازی‌ها را محاسبه نمی‌کنند.

منابع:crypto