پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیافزایش مبادلات و قیمت مجموعه NFT دونالد ترامپ پس از انتشار عکس بازداشت
افزایش مبادلات و قیمت مجموعه NFT دونالد ترامپ پس از انتشار عکس بازداشت عکس

افزایش مبادلات و قیمت مجموعه NFT دونالد ترامپ پس از انتشار عکس بازداشت

August 26, 2023
80
0

مجموعه NFT دونالد ترامپ که با نام کامل «کارت‌های تجارت دیجیتالی دونالد ترامپ (Trump Digital Trading Cards) عرضه شده، پس از انتشار عکس بازداشت و همین‌طور مصاحبه او با تاکر کارلسون، مجری سابق شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز رشد چشمگیر قیمت و حجم معاملات را تجربه کرد.

دونالد ترامپ پنج‌شنبه هفته گذشته خود را به دفتر کلانتری شهرستان فولتون در ایالت جورجیا تسلیم کرد. طبق قانون این ایالت باید از متهمان انگشت‌نگاری صورت گرفته و از آن‌ها عکس بازداشت گرفته شود. قبلا رئیس‌جمهور سابق آمریکا به دلیل جایگاه سیاسی خود در سایر ایالت‌ها عکس‌برداری و انگشت‌نگاری نشده بود، اما مقامات ایالت جورجیا تصمیم گرفتند با او همچون سایر متهمان برخورد کنند. به این ترتیب، روز پنج‌شنبه از دونالد ترامپ به مانند سایر متهمان انگشت‌نگاری شد و عکس بازداشت نیز از او گرفته شد. اتهام رئيس‌جمهور سابق و تجار مشهور برنامه‌ریزی غیرقانونی برای تغییر نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا است.

رئیس‌جمهور سابق که به توییت‌های جنجالی‌اش مشهور است، پس از این اتفاق تصمیم گرفت پس از نزدیک به دو سال غیبت به توییتر بازگردد. حساب کاربری او قبلا در ژانویه ۲۰۲۱ بسته شده بود. اما ایلان ماسک پس از اینکه توییتر را خریداری کرد، بلافاصله وضعیت حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق را به حالت عادی بازگرداند. این بار ترامپ روز جمعه پس از یک غیبت طولانی با انتشار عکس بازداشت خود به توییتر بازگشت و مدعی شد که بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشد دستگیر شده است.

پست دونالد ترامپ پس از نزدیک به ۲ سال غیبت از شبکه اجتماعی توییتر

کارت‌های تجارت دیجیتالی دونالد ترامپ که در دسامبر ۲۰۲۲ در بلاک‌چین پالیگان عرضه شدند، از همان ابتدا طرفداران و علاقه‌مندان بازار NFT را به هیجان آوردند. با این حال، در هفته‌های اخیر با وضعیت نزولی کل بازار توکن‌های غیرقابل معاوضه، مجموعه NFT دونالد ترامپ نیز با افت قیمت همراه بود. اما پس از اتفاقات اخیر مجموعه NFT دونالد ترامپ افزایش بیش از ۱۶۰ درصدی حجم مبادلات را در طی یک هفته تجربه کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

افشای اسناد مالی جدید؛ دونالد ترامپ یک نهنگ اتریوم است

بنا به داده‌های بازار NFT اوپن‌سی (OpenSea)، حجم معاملات روزانه‌ی مجموعه NFT دونالد ترامپ دیروز ۲۴.۱ اتریوم گزارش شد که بالاترین میزان مبادلات روزانه از تاریخ ۴ می (۱۲ اردیبهشت) است. در همین حال، فروش این مجموعه توکن غیرقابل معاوضه نیز در هفته جاری  به‌شدت رشد کرده است. بنا به داده‌های اوپن‌سی، تعداد فروش‌ها ۱۵۵ درصد افزایش داشته و در مجموع در هفته گذشته ۲۳۷ معامله برای کارت‌های تجارت دیجیتالی دونالد ترامپ ثبت شده است. علاوه بر این، قیمت کف مجموعه NFT دونالد ترامپ در هفته گذشته ۵۲ درصد رشد کرده است. هم‌اکنون حداقل قیمت هرکدام از توکن‌های این مجموعه ۰.۱۷۱۹ اتریوم یا حدود ۲۹۶ دلار است.

صنعت ارز دیجیتال و بلاک‌چین این اواخر یکی از بحث‌های داغ سیاستمداران بوده است. ترامپ قبلا در سال ۲۰۱۹ گفته بود که چندان علاقه‌ای به بیت‌کوین، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار ندارد. اما این‌طور برمی‌آید که سیاستمدار و تاجر مشهور در مدت اخیر موضع خود را تغییر داده است. همانطور که دو هفته قبل در پارسیان کریپتو گزارش دادیم، دونالد ترامپ بیش از ۲.۸ میلیون دلار اتریوم در کیف پول خود دارد.

برخی از نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکا از جمله ویوک راماسوامی و رابرت ‌اف. کندی جونیور از جمله طرفداران بیت‌کوین و بلاک‌چین به حساب می‌آیند. با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تماشای موضع این سیاست‌مداران به اقتصاد ارزهای دیجیتال می‌تواند جالب باشد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Bitcoinist