پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیمایکل جردن با ثروت ۳.۵ میلیارد دلاری از تمام بازار NFT ثروتمندتر است
مایکل جردن با ثروت ۳.۵ میلیارد دلاری از تمام بازار NFT ثروتمندتر است عکس

مایکل جردن با ثروت ۳.۵ میلیارد دلاری از تمام بازار NFT ثروتمندتر است

September 1, 2023
125
0

مایکل جردن، اسطوره بسکتبال با ثروت ۳.۵ میلیارد دلاری خود در حال حاضر از کل بازار NFT که همین دو سال قبل بیش از ۱۵ میلیارد دلار ارزش داشت نیز ثروتمندتر است. مشهورترین بسکتبالیست تاریخ که از او به عنوان برترین بازیکن تاریخ این رشته ورزشی نیز نام‌ برده می‌شود یک دستاورد دیگر را به کارنامه شگفت‌انگیز خود اضافه کرد.

بسکتبالیست سابق اخیرا سهام تیم بسکتبال شارلوت هورنتس را به فروش رساند. بر اساس گزارش نشریه بلومبرگ، ثروت خالص مایکل جردن هم‌اکنون با درآمدی که از راه فروش سهام تیم بسکتبال به دست آورد، به ۳.۵ میلیارد دلار رسید. ثروت هنگفت اسطوره بسکتبال وقتی با بازار NFT که در وضعیت نزولی قرار دارد مقایسه شود، چشمگیرتر می‌شود.

بازار NFT زمانی بخش پررونقی از صنعت کریپتو بود، اما در حال حاضر ارزش مبادلات و فعالیت‌ها در این بازار به شدت افت کرده است. همان‌طور که ثروت مایکل جردن در سال‌های اخیر همواره رو به بالا حرکت کرده، وضعیت بازار و قیمت توکن‌های غیرقابل‌ معاوضه نیز افت کرده است. در ژانویه ۲۰۲۳، فعالیت‌های این بازار به اوج رسید و ۷.۳۶ میلیون فروش در بازار NFT به ثبت رسید. اما در ماه گذشته تعداد فروش‌های بازار به حدی افت کرد که به نصف برسد. در واقع در این ماه تعداد فروش‌ها ۴۹ درصد پایین آمد تا رقم ۳.۷ میلیون فروش ثبت شود.

در حال حاضر، تعداد کاربران فعالی که در مبادلات بازار NFT حضور دارند، نزدیک به ۵۰ هزار نفر است. این آمار و ارقام به خوبی از کاهش محبوبیت این بازار خبر می‌دهد. سقوط بازار NFT را می‌توان به چند دلیل مختلف مرتبط دانست. ابتدا اینکه افت کلی بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال مهمی مانند اتریوم که در بازار NFT نیز نقش حیاتی دارند روی این بازار نیز تأثیر منفی گذاشته است. علاوه بر این، هیجانی که در ابتدای فعالیت بازار NFT حس می‌شد از بین رفته است. هم‌اکنون ترس از جاماندن از بقیه در معامله‌گران و سرمایه‌گذاران جای خود را به احتیاط داده است.

یکی دیگر از دلایل وضعیت نزولی بازار توکن‌های غیرقابل معاوضه را باید در کاربردهای عملی محدود NFTها جست‌وجو کرد. در همین حال، هنوز نیز بازارهای متمرکز روی بخش زیادی از بازار NFT کنترل دارند که باعث می‌شود شک و شبه‌های زیادی در مورد ماندگاری ارزش NFTها وجود داشته باشد.

نکته دیگر اینکه جامعه کریپتو به این واقعیت تلخ رسیده که NFTها در دنیای واقعی به جز اینکه هنر دیجیتالی باشند، کاربرد واقعی دیگری ندارند. اما در مقابل، ارزهای دیجیتال وارد صنایع مختلف شده‌اند و کاربردهای عملی مختلفی پیدا کرده‌اند. علاوه بر این، کلاهبرداری‌ها و تقلب‌ها بلای جان بازار NFT شده است. به‌طوری که گزارش‌ها نشان می‌دهد، تنها در سال ۲۰۲۲ بیش از ۱۰۰ میلیون دلار پول از جیب سرمایه‌گذاران حوزه NFT به سرقت رفته است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News