پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تینتایج یک نظرسنجی: ترجیح فرانسوی‌ها به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به جای بورس
نتایج یک نظرسنجی: ترجیح فرانسوی‌ها به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به جای بورس عکس

نتایج یک نظرسنجی: ترجیح فرانسوی‌ها به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به جای بورس

November 11, 2023
2384
0

یک نظرسنجی جدید که سعی کرده عادات سرمایه‌گذاری در بین مردم کشور فرانسه را بررسی کند، بار دیگر از محبوبیت ارزهای دیجیتال بین مردم خبر داده است. یافته‌های این نظرسنجی جامع که از سوی سازمان بازارهای مالی فرانسه (AMF)، نهاد اصلی ناظر بر امور مالی این کشور انجام گرفته، فاش می‌کند که مردم به خصوص قشر جوان‌تر بیش‌تر به سمت روش‌های سرمایه‌گذاری جدیدتر از جمله ارزهای دیجیتال تمایل پیدا کرده‌اند.

پذیرش ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. حال، یافته‌های نظرسنجی جدید در فرانسه نشان می‌دهد که ۹ درصد از فرانسوی‌ها صاحب ارزهای دیجیتال هستند. در همین حال، ۷ درصد از مردم وارد بازار بورس شده و سهام خریداری کرده‌اند. در کنار این، ۲ درصد از مردم فرانسه نیز گفتند که در صندوق‌های قابل معامله (ETF) از نوع سنتی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به گفته نویسندگان تحقیق اخیر، بخش زیادی از افزایش سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ممکن است به دلیل شهرت روز افزون این طبقه از دارایی‌ها باشد.

اکثر کسانی به روش‌های جدید سرمایه‌گذاری تمایل داشتند، مرد بودند که ترجیح آنها سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال و NFTها نسبت به روش‌های سنتی‌تر بود. یافته‌های نظرسنجی همچنین آشکار کرد که تصمیم این افراد برای سرمایه‌گذاری بیش‌تر از منابع غیرحرفه‌ای تأثیر پذیرفته است. این افراد گفتند که در تصمیم‌گیری‌های خود به جای مشاوره مالی بیش‌تر به توصیه دوستان یا آنچه در شبکه‌های اجتماعی خوانده‌ و دیده‌اند متکی بوده‌اند

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

۲۵ درصد مردم هند روی شیبا اینو سرمایه‌گذاری کرده‌اند

نیمی از مردم ترکیه صاحب ارز دیجیتال هستند

محققان در نظرسنجی اخیر دریافتند، افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های جدیدتر دارند، میل زیادی به قمار و شرط‌بندی ورزشی آنلاین نیز دارند. صنعت قمار آنلاین در سال‌های اخیر با روی کار آمدن پلت‌فرم‌های بزرگ و همین‌طور دیجیتالی شدن بنگاه‌های قدیمی‌تر رشد چشمگیری داشته است. در همین حال، برخی از اولین پذیرندگان بزرگ ارزهای دیجیتال بنگاه‌ها و وب‌سایت‌های شرط‌بندی آنلاین بودند. نویسندگان تحقیق اخیر با لحاظ کردن این یافته‌ها، متوجه تغییر رویکرد گسترده مردم نسبت به ریسک و سرمایه‌گذاری شدند.

اما با وجود اشتیاق زیادی که قشر جوان به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ها جدید نشان دادند، محققان متوجه شکاف نگران‌کننده‌ای در دانش مالی این افراد شدند. در حقیقت، یافته‌های سازمان بازارهای مالی فرانسه آشکار می‌کند که اکثر پاسخ‌دهندگان جوان‌تر به نظرسنجی به ویژه افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله درک پایینی از مفاهیم کلیدی امور مالی مانند اثرات تورم، روش‌های متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری و موازنه ریسک و بازدهی دارند. این گروه جمعیتی بدون درک بالا از مفاهیم مالی به دنبال سودهای سریع هستند.

پیش از نظرسنجی‌های مشابهی در کشورهای مختلف از جمله هند و آمریکا از علاقه‌ روز افزون مردم به ارزهای دیجیتال خبر داده بودند. مردم به خصوص در کشورهای در حال توسعه به خصوص برای فرار از تورم هرچه بیش‌تر به سمت ارزهای دیجیتال تمایل پیدا کرده‌اند. در همین حال، افراد در کشورهای توسعه‌یافته نیز به دلایلی همچون بازدهی در بلندمدت و تنوع در سرمایه‌گذاری‌ از ارزهای دیجیتال استقبال می‌کنند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News