پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیبانک کردیت سوئیس برای حمایت از فوتبال زنان مجموعهNFT عرضه می‌کند
بانک کردیت سوئیس برای حمایت از فوتبال زنان مجموعهNFT عرضه می‌کند عکس

بانک کردیت سوئیس برای حمایت از فوتبال زنان مجموعهNFT عرضه می‌کند

July 5, 2023
2539
0

بانک کردیت سوئیس (Credit Suisse) و اتحادیه فوتبال سوئیس (SFA) برای حمایت از تیم فوتبال زنان این کشور یک مجموعه NFT متشکل از ۷۵۶ توکن عرضه می‌کند. این مجموعه از توکن‌های غیرقابل‌ معاوضه از نسخه‌های دیجیتالی پرتره‌های هنری از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان سوئیس تشکیل شده‌ است.

تمام درآمدهای حاصل این مجموعه NFT قرار است به تیم و سازمان‌های مختلفی که به توانمندسازی بازیکنان فوتبال زنان کمک می‌کنند اهدا می‌شوند. مجموعه NFT بانک کردیت سوئیس روی بلاکچین اتریوم ساخته می‌شود و از تاریخ ۱۱ جولای (۲۰ تیر) برای خرید از طریق اپلیکیشن CSX (برنامه‌ی رسمی بانک کردیت سوئیس) در دسترس خواهد بود.

تیم ملی فوتبال زنان سوئیس قرار است به زودی در جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۲۳ که به میزبانی مشترک استرالیا و نیوزیلند برگزار می‌شود شرکت کند. در این مسابقات که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، برای اولین بار ۳۲ تیم از تاریخ ۲۰ جولای تا ۲۰ آگوست (۲۹ تیر تا ۲۹ مرداد) به رقابت می‌پردازند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

روزهای بد بازار NFT دامن مجموعه NFT میمون ‌های کسل را گرفت

تاریخچه NFT، پیدایش NFT از دنیای پیکسلی تا میمون کسل + تحلیل آینده

مجموعه NFT جدید برای اینکه برای خریداران مختلف در دسترس باشد در سه بسته NFT با قیمت‌های ۱۵۰ تا ۱۰ هزار فرانک سوئیس (تقریبا ۱۶۷ تا ۱۱ هزار دلار آمریکا) عرضه می‌شود. هرکدام از بسته‌ها نیز شامل مزایای مختلفی از جمله نسخه فیزیکی آثار هنری، امکان ملاقات و گفتگو با بازیکنان و یک پیراهن امضا‌شده است.

ساندرا کاویزل، رئیس بخش مشارکت و حمایت بانک کردیت سوئیس در این رابطه ابراز خشنودی کرد. خانم کاویزل در کنفرانس خبری که به مناسب رونمایی از مجموعه NFT برگزار شد گفت که مشتاق است ببیند استفاده از NFT به عنوان یک راهکار مالی به پیشبرد فوتبال زنان در سراسر کشور سوئیس کمک کند. کاویزل تأکید کرد که تمام عواید حاصل از این پروژه قرار است مستقیما به فوتبال ملی زنان کمک کند و در عین حال، صرف پروژه‌های فوتبال دختران و ارتقای استعدادهای جوان این ورزش نیز می‌شود.

ابتکار اخیر کردیت سوئیس یکی از آخرین برنامه‌هایی است که اخیرا در آن از توکن‌های غیرقابل معاوضه برای ارتقای ورزش زنان استفاده شده است. یک ماه قبل تیم فوتبال بارسلونا از نسخه NFT رونمایی کرد که به الکسیا پوتیاس، ستاره تیم ملی زنان اسپانیا و باشگاه بارسلونا ادای احترام می‌کرد. علاوه بر این، در ماه جون ۲۰۲۲ سدونا پرینس، بسکتبالیست آمریکایی و سایر زنان ورزشکار دانشگاه اورگن مجموعه NFT را برای حمایت از زنان ورزشکار دانشجو در ایالت اورگن آمریکا راه‌اندازی کردند.

منابع:crypto