پارسیان کریپتو
خانهاخباران اف تیصرافی بایننس از کریستیانو رونالدو آزمون دروغ سنج گرفته است
صرافی بایننس از کریستیانو رونالدو آزمون دروغ سنج گرفته است عکس

صرافی بایننس از کریستیانو رونالدو آزمون دروغ سنج گرفته است

August 28, 2023
146
0

صرافی بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان اخیرا از کریستیانو رونالدو، سفیر فوتبال این پلت‌فرم معاملاتی و خالق مجموعه NFT‌ آزمون دروغ سنج (پُلی‌گراف) گرفته است. ستاره مشهور تیم النصر عربستان اخیرا ضمن به اشتراک‌گذاشتن ویدئوی کوتاهی در توییتر، این موضوع را به هوادارانش اعلام کرد.

رونالدو در این توییت نوشت:

بایننس یکی از مشکل‌ترین چالش‌‌هایم را برایم به وجود آورد: روبرو شدن با دستگاه دروغ سنج.

توییت کاپیتان تیم ملی پرتغال و النصر خیلی زود در فضای مجازی خبرساز شد و بسیاری از هواداران و دنبال‌کنندگان فوتبالیست مشهور به همراه منتقدان و سایر افراد کنجکاو تعبیر و تفسیرهای خود را مطرح کردند. تا این لحظه توییت رونالدو میلیون‌ها بار لایک و اشتراک‌گذاری شده، اما همچنان ماجرا روشن نشده است. خود رونالدو در توییتر قول داده بود:

ویدئوی کامل به‌زودی منتشر می‌شود، همراه‌مان بمانید.

اگرچه کریستیانو رونالدو همچنان میلیون‌ها هوادار و دنبال‌کننده خود در شبکه‌های اجتماعی را منتظر گذاشته، اما احتمالا دلیل این اقدام نامتعارف صرافی بایننس تأیید صحتِ اظهارات رونالدو در مورد علاقه او به ارزهای دیجیتال و همکاری او با این صرافی مشهور است. آزمون دروغ‌ سنج ظاهرا در یک محیط کاملا کنترل‌شده انجام گرفته و نتایج آن نیز قرار است که برای تأیید حمایت رونالدو از این پلت‌فرم معاملات ارز دیجیتال به کار رود. به نظر می‌آید که آزمون دروغ سنج روی رونالدو مدت کوتاهی پس از رونمایی از دومین مجموعه NFT او در بایننس انجام گرفته است.

مجموعه NFT کریستیانو رونالدو «ForeverCR7: The GOAT» نام دارد که ادای احترامی به دوران حرفه‌ای و دستاوردهای بی‌شمار رونالدو در مستطیل سبز است. این مجموعه تیر امسال منتشر شد و شامل ۲۰ توکن مختلف بود. در هرکدام از توکن‌های غیرقابل معاوضه مجموعه گوشه‌ای از دوران حرفه‌ای رونالدو به تصویر کشیده شده بود. در برخی از توکن‌ها صحنه‌هایی از شوت‌های برق‌آسا یا ضربه‌های قیچی ‌برگردان و سایر مهارت‌های چشم‌نواز رونالدو در زمین فوتبال به نمایش درآمده بود.

تصمیم صرافی بایننس برای گرفتن آزمون دروغ سنج از کریستیانو رونالدو باعث به راه افتادن بحث‌های حاشیه‌ای زیادی نیز شده است. برخی این اقدام بایننس را یک ترفند تبلیغاتی زیرکانه برای جلب‌توجه و بهره‌برداری از میلیون‌ها هوادار کریستیانو رونالدو و تبلیغ بیش‌تر برای صرافی دانسته‌اند. برخی نیز این اقدام را تلفیقی از فناوری و تأیید افراد مشهور به شیوه‌ای نوآورانه دانسته‌اند که به‌طرز جالبی امور مالی، فناوری و سرگرمی را به‌هم مرتبط کرده است.

با وجودی که به احتمال زیاد قصد صرافی بایننس از آزمون دروغ سنج روی فوتبالیست مشهور تنها تأیید حمایت او از این پلت‌فرم بوده، اما به راحتی نمی‌توان از مشکلات اخلاقی و محدودیت‌های علمی آزمون‌های دروغ سنج عبور کرد. یافته‌ها نشان می‌دهد که دروغ‌ سنج‌ها برخلاف تصویر اشتباهی که تلویزیون و سینما به وجود آورده‌، به دور از خطا نیستند و ممکن است در خود آزمون، جزئیات فنی یا سؤالات و حتی نمره‌دهی آن‌ اشتباهاتی به وجود بیاید.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape