پارسیان کریپتو
خانهمقالاتان اف تیعرضه اولیه NFT چیست ؟ همه چیز درباره INO و شرکت در آن
عرضه اولیه NFT چیست ؟ همه چیز درباره INO و شرکت در آن عکس

عرضه اولیه NFT چیست ؟ همه چیز درباره INO و شرکت در آن

April 3, 2023
272
0

عرضه اولیه NFT نوعی از سرمایه‌ گذاری جمعی است که در آن، پروژه کریپتو مجموعه‌ ای از توکن‌ های غیر قابل تعویض یا NFT را برای عرضه به بازار معرفی می‌کند. در بیشتر موارد، به منظور شرکت در عرضه اولیه NFT، سرمایه‌ گذاران خرد و کلان باید برای قرعه‌ کشی متناظر با آن ثبت‌نام کنند تا مجوز شرکت در عرضه اولیه NFT را به دست آورند.

افزایش توکن‌ های غیر قابل تعویض (NFT ) در سال‌ های اخیر جهان را به خود جلب کرده است و دارایی‌ های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین به دلیل قیمت‌ های بالا و محبوبیت آن‌ها در بین کلکسیونر‌ها و سرمایه‌ گذاران، همواره در سرفصل خبر‌ها بوده است. NFT‌ ها دارایی‌ های دیجیتال منحصر به‌ فردی هستند.

که می‌ توان آنها را مانند ارز‌ های دیجیتال سنتی خرید، فروخت و معامله کرد، اما دارای یک ویژگی نیز هستند که آنها را متمایز می‌کند: هر NFT در نوع خود بی‌ نظیر است و قابل تکرار یا جایگزینی نیست. اما INO مخفف چیست؟ و شرکت در عرضه اولیه NFT در چه چهار چوب و از چه کانالی ممکن می‌شود. در این مقاله قصد داریم به این سوالات مبنا پاسخ دهیم و همه چیز درباره INO را با شما در میان بگذاریم.

همه چیز درباره INO

با تقاضای فزاینده برای NFT‌ ها، مدل‌ های جدیدی از جذب سرمایه از جمله عرضه اولیه NFT ظهور کرده‌اند. INO نوع جدیدی از مدل جذب سرمایه است که به سازندگان NFT اجازه می‌دهد تا توکن‌ های NFT منحصر به‌ فرد خود را ایجاد و آن‌ ها را برای خرید به عموم عرضه کنند.

این مدل شبیه عرضه اولیه سکه  (ICO) یا عرضه عمومی اولیه (IPO) است که به سرمایه‌ گذاران اجازه می‌دهد تا سهمی در یک پروژه ان اف تی خریداری کنند و بتوانند به طور بالقوه از موفقیت آن سود ببرند.در این مقاله، مفهوم INO‌ ها یا عرضه اولیه توکن‌ های غیر مثلی را با دیدی عمیق بررسی می‌کنیم .

به مزایا، خطرات و پتانسیل آینده آن‌ ها را در بازار به سرعت در حال تحول NFT خواهیم پرداخت. اما قبل از اینکه به آی ان او‌ها بپردازیم ، اجازه دهید مروری کوتاه بر NFT‌ ها یا توکن‌ های غیر قابل تعویض و محبوبیت و عمومیت آن‌ها بین مردم داشته باشیم.NFT‌ ها در سال‌ های اخیر به طور فزاینده‌ ای محبوب شده‌اند .

زیرا ماهیت منحصر به فرد و غیر قابل تکرار آنها، آن‌ها را به یک انتخاب محبوب در بین کلکسیونر‌ها و سرمایه‌ گذاران تبدیل کرده است. NFT‌ ها می‌توانند برای نشان دادن طیف گسترده‌ ای از دارایی‌ های دیجیتال، از جمله آثار هنری، موسیقی، ویدئو‌ ها و حتی املاک مجازی استفاده شوند.

یکی از مهمترین مزایای NFT‌ ها توانایی آن‌ها در تأیید مالکیت و اصالت است که به سازندگان و سرمایه‌ گذاران این امکان را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنند که دارایی قانونی و منحصر به فرد را دریافت می‌کنند. با این حال، بازار NFT نیز با انتقاداتی مواجه شده است .

که برخی از منتقدان معتقدند که قیمت‌ های بالا و ماهیت سودا گرانه بازار باعث ناپایداری آن شده است. با این وجود، روند کلی حاکی از آن است که NFT‌ ها همچنان نقش مهمی در دنیای دارایی‌ های دیجیتال ایفا خواهند کرد. با این پیشینه در مورد NFT ، بیایید مفهوم عرضه اولیه ان اف تی و نحوه قرار گرفتن آن‌ها در بازار بزرگتر NFT را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد رمز ارزها ، مقاله جامع ارز دیجیتال چیست ، را در پارسیان کریپتو مطالعه کنید .

همه چیز درباره INO

قبل از هر پرسش و پاسخ و توضیحی ، باید به این سوال پاسخ دهیم که INO مخفف چیست؟ تا از هر گونه سردرگمی و اشتباه گرفتن این اصطلاح با موارد مشابه در محیط‌ هایی غیر از کریپتو پرهیز کنیم. INO مخفف Initial NFT Offering است که تفکیکی از معرفی اولیه پروژه کریپتو، توکن‌ های غیرقابل تعویض و عرضه عمومی آن‌ها را در این اصطلاح خلاصه می‌کند.

عرضه اولیه ان اف تی یا INO دقیقاً چیست؟

عرضه اولیه ان اف تی یا INO دقیقاً چیست؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، عرضه اولیه ان اف تی یک مدل جدید جمع‌ آوری سرمایه است که به سازندگان NFT اجازه می‌دهد تا توکن‌ های NFT منحصر به‌ فرد خود را لانچ و آن‌ها را برای خرید به عموم عرضه کنند. در INO، یک توکن NFT نشان‌ دهنده سهمی در پروژهNFT است و به سرمایه‌ گذاران اجازه می‌دهد تا به طور بالقوه از موفقیت آن سود ببرند.

در مقایسه با عرضه اولیه سکه (ICO) یا عرضه عمومی اولیه (IPO)،  عرضه اولیه NFT ها نسبتاً جدید هستند و اخیراً محبوبیت پیدا کرده‌اند. با این حال، شباهت‌ها و تفاوت‌هایی بین این سه مدل جذب سرمایه وجود دارد.

عرضه اولیه سکه ICO یک مدل جمع‌آوری سرمایه است که با ظهور فناوری بلاک چین و ارز‌های دیجیتال پدیدار شد. در یک ICO، شرکت‌ها یا پروژه‌ها توکن‌های ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی می‌کنند و آن‌ها را برای خرید به عموم عرضه می‌کنند. این توکن‌ها را می‌توان برای دسترسی به محصولات یا خدمات پروژه استفاده کرد یا حتی در مبادلات برای کسب سود معامله نمود.

از سوی دیگر، عرضه اولیه عمومی IPO یک مدل سنتی جمع‌آوری سرمایه (fundraising) است که در آن یک شرکت سهام خود را برای بار اول به مردم می‌فروشد و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا سهام شرکت را خریداری کنند و از موفقیت احتمالی و بالقوه آن سود ببرند.

در حالی که هر دو ICO و IPO در گذشته با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته‌اند، با چالش‌ ها و انتقاداتی نیز مواجه هستند. به عنوان مثال، ICO‌ ها به دلیل استفاده به عنوان ابزاری برای کلاهبرداری و اسکم مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، IPO‌ ها هم به مقدار قابل توجهی از انطباق با مقررات و رگولاتوری نیاز دارند و راه‌ اندازی آن ممکن است پرهزینه باشد.

INO به دنبال رفع برخی از این چالش‌ ها با ارائه یک مدل جدید جذب سرمایه است که از ویژگی‌ های منحصر به فرد NFT‌ ها استفاده می‌کند. به جای فروش توکن‌ های ارز دیجیتال یا سهام یک شرکت،  به سازندگان NFT اجازه می‌دهد تا توکن‌ های NFT منحصر به فرد خود را ارائه کنند که هر کدام نشان‌ دهنده یک سهم در پروژه آن‌ها است.

بیشتر بخوانیدبرای آشنایی با معاملات Futures ارز دیجیتال ، مقاله فیوچرز چیست ، را مطالعه کنید .

چگونه یک INO در عمل کار می‌کند؟

چگونه یک INO در عمل کار می‌کند؟

فرآیند ایجاد و راه‌ اندازی یک INO بسته به پلتفرم یا سرویس خاصی که استفاده می‌شود می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی، این فرآیند شامل مراحل زیر است:

 • ایجاد NFT : خالق ان اف تی یک توکن NFT منحصر به فرد ایجاد می‌کند که نشان‌دهنده یک سهم در پروژه آن‌ها است. این توکن می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود که هر نوع دارایی دیجیتال مانند آثار هنری، موسیقی یا ویدئو را نشان دهد.
 • انتخاب پلتفرم : خالق NFT یک پلتفرم یا سرویس را برای میزبانی  خود انتخاب می‌کند. چندین پلتفرم برای راه‌اندازی این جریان وجود دارد، از جمله بازار‌ های اختصاصی ان اف تی و پلتفرم‌ های مبتنی بر بلاک چین.
 • عرضه توکن : خالق NFT توکن خود را برای فروش به عموم ارائه می‌دهد. فروش می‌تواند از طریق روش‌ های مختلفی مانند مزایده یا فروش با قیمت ثابت انجام شود.
 • مشارکت سرمایه‌ گذار : سرمایه‌ گذاران می‌توانند توکن NFT را خریداری کرده و در پروژه سهمی به دست آورند. که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به طور بالقوه از موفقیت پروژه سود ببرند یا از مزایای دیگری مانند دسترسی به محتوا یا خدمات انحصاری بهره‌مند شوند.
 • فعالیت‌ های پس از فروش : پس از فروش، خالق NFT می‌تواند از سرمایه‌ های جمع‌ آوری‌شده برای توسعه پروژه خود و ارائه منافع به سرمایه‌ گذاران استفاده کند. این فعالیت‌ ها بسته به پروژه خاص و اهداف آن می‌تواند متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید برای آشنایی با سرمایه گذاری در ارز ها و پروژه های دیفای ، مقاله دیفای (DeFi) چیست ، را در وب سایت مطالعه کنید .

مزایای عرضه اولیه NFT چیست؟

ظهور NFT‌ ها فرصت جدیدی را برای سازندگان ایجاد کرده است تا از دارایی‌ های دیجیتال خود کسب درآمد کنند. این روش یک مدل جدید جمع‌ آوری سرمایه است که به سازندگان ان اف تی اجازه می‌دهد تا توکن‌ های مرتبط به ان اف تی خود را راه‌ اندازی کنند و آن‌ها را برای خرید به عموم عرضه کنند. راه‌ اندازی یک عرضه اولیه برای سازندگان NFT و همچنین مزایای زیادی برای سرمایه‌ گذاران شرکت‌کننده در آن ها وجود دارد.

برای آگاهی بیشتر ، مقاله هش تراکنش در مورد نحوه دریافت و پیدا کردن شناسه تراکنش اطلاعات خوبی ارائه می دهد.

مزایای راه‌ اندازی یک INO برای سازندگان NFT

چگونه یک INO در عمل کار می‌کند؟

 • دسترسی به سرمایه : یکی از مزیت‌ های  عرضه اولیه NFT دسترسی بیشتر به سرمایه است. این  راه جدیدی را برای سازندگان NFT فراهم می‌کنند تا بتوانند بدون اتکا به منابع مالی سنتی مانند سرمایه خطرپذیر یا وام‌ ها، سرمایه جمع‌آوری کنند. این ویژگی می‌تواند به ویژه برای سازندگان مستقلی که ممکن است به این منابع مالی دسترسی نداشته باشند مفید باشد.

 

 • ایجاد کامیونیتی : عرضه اولیه توکن غیرمثلی همچنین می‌تواند به سازندگان NFT کمک کند تا جامعه‌ای پیرامون پروژه خود بسازند. با پیشنهاد دادن به سرمایه‌گذاران در پروژه، سازندگان می‌توانند آن‌ها را تشویق کنند تا از پروژه حمایت کنند و مدافع آن شوند. که می‌تواند به ایجاد تعامل. دنبال‌کننده‌های وفادار کمک کند.

 

 • کنترل خلاق : عرضه اولیه ان.اف.تی همچنین به سازندگان NFT کنترل خلاقانه بیشتری بر روی پروژه‌های خود می‌دهند. برخلاف منابع مالی سنتی که ممکن است سازندگان را ملزم به مصالحه کنند یا کنترل را کنار بگذارند و به سازندگان اجازه می‌دهد مالکیت پروژه‌های خود را حفظ کنند و در مورد مسیر آن‌ها تصمیم بگیرند.

 

 • شفافیت :  همچنین شفافیت بیشتری نسبت به منابع مالی سنتی ارائه می‌دهند. فناوری بلاک چین مورد استفاده در NFT‌ ها امکان ردیابی شفاف تراکنش‌ ها را فراهم می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که سرمایه‌گذاران می‌توانند تأیید کنند که سرمایه‌ گذاری آن‌ها مطابق با هدف استفاده می‌شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله روش های کسب درآمد از بازی NFT را حتما مطالعه کنید.

مزایا برای سرمایه‌ گذاران خواهان شرکت در عرضه اولیه NFT چیست؟

 • دسترسی به محتوای انحصاری: یکی از مزایای اولیه برای سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده ، دسترسی به محتوای انحصاری است. سازندگان NFT می‌توانند به سرمایه‌گذاران دسترسی زودهنگام به محتوای جدید، کالا‌های انحصاری یا مزایای دیگر را ارائه دهند.
 • پتانسیل ایجاد سود: سرمایه‌گذاران همچنین این پتانسیل را دارند که از سرمایه‌گذاری خود در یک آی ان او سود ببرند. اگر پروژه NFT موفقیت‌آمیز باشد، ارزش توکن NFT قاعدتاً افزایش می‌یابد و به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که آن را برای کسب سود بفروشند.
 • حمایت از سازندگان: با سرمایه‌گذاری در عرضه اولیه NFT ، سرمایه‌گذاران می‌توانند از کار خالقان مستقل حمایت کرده و به اجرای پروژه‌هایشان کمک کنند.

مقایسه با روش‌ های سنتی جذب سرمایه (fundraising)

در مقایسه با روش‌ های سنتی جمع‌ آوری سرمایه مانند IPO و ICO، عرضه اولیه NFT دارای مزایای متعددی است. IPO‌ها به رعایت مقررات قابل توجهی نیاز دارند و راه‌اندازی آن ممکن است پرهزینه باشد. ICO‌ها به دلیل استفاده به عنوان ابزاری برای کلاهبرداری و کلاهبرداری مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر، INO‌ ها از ویژگی‌ های منحصربه‌فرد NFT‌ ها برای ارائه یک مدل جدید جذب سرمایه استفاده می‌کنند که برخی از این چالش‌ ها را برطرف می‌کند.

INO‌ ها همچنین شفافیت بیشتری نسبت به ICO‌ ها ارائه می‌دهند، زیرا فناوری بلاک چین مورد استفاده در NFT‌ ها امکان ردیابی شفاف تراکنش‌ ها را فراهم می‌کند. INO‌ ها همچنین کنترل خلاقانه بیشتری نسبت به IPO‌ ها ارائه می‌دهند، زیرا سازندگان ان اف تی مالکیت پروژه‌ های خود را حفظ می‌کنند و در مورد مسیر آن‌ها تصمیم می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: مطالعه مطالب مربوط به متاورس چیست (Metaverse)؛ دریچه‌ ای برای تحقق رویای بشریت !

و اما خطرات و چالش‌ های این نوع از عرضه اولیه

خطرات و چالش‌ های عرضه اولیه ان.اف.تی چیست؟

خطرات و چالش‌ های عرضه اولیه ان.اف.تی چیست؟

در حالی که راه‌ اندازی یک INO مزایای متعددی دارد، خطرات و چالش‌ هایی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت.

 • نگرانی‌ های امنیتی و احتمال کلاهبرداری : در هر فناوری جدید، خطر نگرانی‌های امنیتی و کلاهبرداری وجود دارد. INO‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. سرمایه‌گذاران باید هنگام سرمایه‌گذاری در این پروژه ها محتاط باشند و با دقت در مورد پروژه و سازندگان پشت آن تحقیق کنند تا از قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنند.

 

 • نوسانات بازار NFT و تأثیر بالقوه آن بر عرضه اولیه NFT: بازار ان اف تی‌ها هنوز نسبتاً جدید است و می‌تواند نوسان داشته باشد. ارزش توکن‌های NFT می‌تواند نوسان داشته باشد و این نوسان می‌تواند بر موفقیت یک INO تأثیر بگذارد. سرمایه‌گذاران باید از این ریسک آگاه باشند و قبل از شرکت در آن سرمایه‌گذاری خود را به دقت بررسی کنند.

 

 • چالش‌ های قانونی و نظارتی: چشم انداز نظارتی پیرامون NFT‌ ها هنوز در حال تکامل است. در حالی که برخی از کشور‌ها راهنمایی‌ هایی را در مورد مقررات NFT ارائه کرده‌اند، برخی دیگر همچنان تنظیم‌گری و قانونی برای این موضوع ندارند و خلاء قانون می‌تواند مشکل‌زا باشد.

نمونه‌ هایی از INO ‌های موفق

مدل INO هنوز نسبتاً جدید است، اما تا کنون چندین INO موفق در بازار NFT برگزار شده است. در ادامه برخی از موارد موفق و تأثیر آن‌ها بر بازار NFT را خواهید دید:

 • راریبل Rarible

راریبل

Rarible بازاری (marketplace) برای NFT‌ ها است که عرضه اولیه NFT خود را در جولای 2020 راه‌اندازی کرد. این پروژه تنها در 24 ساعت 1.75 میلیون دلار جمع‌آوری کرد و بیش از 700 سرمایه‌ گذار در آن شرکت کردند. توکن راریبل (RARI) به سرمایه‌ گذاران حقوق حاکمیتی (governance rights) بر روی پلتفرم راریبل و توانایی کسب پاداش با مشارکت در اکوسیستم پلتفرم را می‌دهد.

موفقیت INO راریبل را می‌توان به عوامل مختلفی نسبت داد. اول، Rarible پیش از راه‌اندازی INO خود یک پلتفرم مستقر با یک کامیونیتی قوی بود. دوم، این پلتفرم به سرمایه‌ گذاران پیشنهاد ارزش مشخص و روشنی را در قالب حقوق و پاداش‌ های حاکمیتی ارائه می‌دهد. در نهایت، این پلتفرم تیم قدرتمندی با سابقه اثبات شده در بازار NFT داشت.

بیشتر بخوانید : برای آشنایی با پیدایش NFT از دنیای پیکسلی تا میمون کسل میتوانید مقاله مربوط به تاریخچه NFT را در وب سایت مطالعه کنید .

 • سوپرریر SuperRare

SuperRare یکی دیگر از مارکت پلیس‌های NFT است که INO خود را در آگوست 2020 راه‌اندازی کرد. این پروژه تنها در 48 ساعت 1.6 میلیون دلار جمع‌آوری کرد و بیش از 300 سرمایه‌گذار در آن شرکت کردند. توکن SuperRare (RARE) متعلق به این پروژه است

 • NBA Top Shot

NBA Top Shot یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای تجارت و جمع‌آوری NFT با موضوع NBA است. این پلتفرم INO خود را در اکتبر 2020 راه‌اندازی کرد و تنها در 30 دقیقه 2.2 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. توکن NBA Top Shot (Dapper) به سرمایه‌گذاران دسترسی به اکوسیستم پلتفرم، از جمله توانایی خرید، فروش و تجارت NBA Top Shot NFT را می‌دهد.

آینده INO‌ ها و نقش این مدل‌ در جذب سرمایه کریپتو

موفقیت INO‌ ها نشان می‌دهد که آن ها این پتانسیل را دارند که بازار NFT را متحول کنند. همانطور که سازندگان و پلتفرم‌ های NFT بیشتر این مدل را بررسی می‌کنند، می‌توان انتظار داشت که پروژه‌ های نوآورانه‌ تر و روش‌ های جدیدی برای کسب درآمد از دارایی‌های دیجیتال ببینیم.

یکی از تأثیرات بالقوه عرضه اولیه NFT بر صنعت سنتی جمع‌ آوری کمک‌ های مالی یا جذب سرمایه است. آن ها  راه جدیدی را برای سازندگان فراهم می‌کنند تا بتوانند بدون اتکا به منابع مالی سنتی مانند سرمایه‌های مخاطره‌آمیز یا وام‌ها، سرمایه جمع‌آوری کنند. این می‌تواند صنعت سنتی جذب سرمایه را به کنار براند و فرصت‌های بیشتری را برای سازندگان مستقل فراهم کند.

با این حال، چالش‌ها و خطرات مرتبط با INO‌ها نیز وجود دارد. از آنجایی که بازار NFT هنوز تا حد زیادی کنترل نشده است، احتمال کلاهبرداری و نگرانی‌های امنیتی وجود دارد. برای سرمایه‌گذاران مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در عرضه اولیه NFT، بررسی و تحقیق خود را انجام دهند. چالش بالقوه دیگر نوسانات بازار NFT است. ارزش NFT‌ها می‌تواند به سرعت در نوسان باشد و این می‌تواند بر موفقیت INO‌ها تأثیر بگذارد. اگر ارزش NFT‌ها به طور قابل توجهی کاهش یابد، سرمایه‌گذاران ممکن است کمتر در چنین پروژه هایی شرکت کنند.

با وجود این چالش‌ها، پتانسیل INO‌ها در بازار NFT امیدوارکننده است. با ادامه رشد و بلوغ بازار NFT، می‌توان انتظار داشت پروژه‌های نوآورانه‌تر و روش‌های جدید کسب درآمد از دارایی‌های دیجیتال را ببینیم.

کلام آخر

مدل INO روشی جدید و مبتکرانه برای سازندگان NFT برای جمع‌ آوری سرمایه و کسب درآمد از دارایی‌ های دیجیتال خود است. عرضه اولیه NFT با ارائه سهمی در اکوسیستم پلتفرم به سرمایه‌ گذاران، راه جدیدی را برای مشارکت سرمایه‌ گذاران در رشد پلتفرم‌ ها و جوامع NFT فراهم می‌کنند.

در این مقاله تلاش کردیم تمامی جوانب مربوط به INO‌ ها و تأثیر این مدل مهم جذب سرمایه را در دنیای کریپتو بررسی کنیم. لطفاً نظرات و تجارب خود و سؤالات خود را در کامنت‌ ها با ما مطرح کنید و اگر از این مقاله استفاده کردید و آنرا مفید می‌دانید با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید.

یادآور می‌شویم که NFT ها شبیه آثار هنری هستند که در کالبد بلاک‌چین خلق و عرضه می‌شوند. شرکت در عرضه اولیه NFT نیز به منزله شرکت در حراج آثار هنری است. با این تفاوت که در اینجا، هنرمند یک برنامه‌ نویس و حامی و عاشق هنر یک علاقه‌ مند به دنیای ارز دیجیتال و معاملات آن است.

سوالات متداول

1 – عرضه اولیه NFT چیست؟

عرضه اولیه NFT اولین مرحله از عرضه این پروژه‌ های هنری در بستر بلاک‌چین است. در قالب این عرضه اولیه است که سرمایه لازم برای پشتیبانی از پروژه و درآمدزایی از آن حاصل می‌شود و امکان توسعه پروژه ممکن می‌گردد.

2 – چه کسانی امکان شرکت در عرضه اولیه NFT را دارند؟

در اکثر موارد، برای شرکت در عرضه اولیه NFT یک مرحله قرعه‌کشی از میان متقاضیان آن انجام می‌گیرد. همچنین، پلتفرم‌ها یا صرافی‌های غیرمتمرکزی که این پروژه‌ها را عرضه می‌کنند، سرمایه‌گذاران را به خرید توکن‌های بومی پلتفرم و قفل کردن حجم مشخصی از آن‌ها وا می‌دارند.

3 – مزیت اصلی برای شرکت در عرضه اولیه NFT چیست؟

شرکت در عرضه اولیه NFT به معنی امکان دریافت بخشی از دارایی‌های پروژه و همراهی با آن در صعود قابل‌ پیش‌بینی روزهای اول است. عرضه اولیه NFT را همچنین می‌توان تلاشی برای جمع‌آوری کلکسیون‌های کریپتو برای علاقه‌مندان به این پروژه‌ها در نظر گرفت.